Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb érdekes fejlemény: https://index.hu/kultur/media/2020/06/27/sorra_mondanak_fel_a_feher_szinkronszineszek_akik_nem_feher_karaktereket_jatszanak/

 

Sorra adják vissza a nem fehér bőrű animációs karakterek fehér bőrű megformálói, és még elnézést is kérnek, amiért eddig ők adták a hangjukat... Szerintem ez butaság, több okból is. Egyfelől, tudomásom szerint nem úgy voltak ezek a szerepek anno meghirdetve, hogy fehér bőrű szinkronszínészt keresnek, hanem szimplán a legjobb jelöltet. A hang és a bőrszín meg aztán végképp nem tudom, hogy jön össze. Miért ne adhatná egy bármilyen bőrű színész egy bármilyen bőrű karakter hangját, ha az övé a legjobban passzoló hang? Most nézzük pl. Hank Azaria szemszögéből, aki eddig 30 éven keresztül szólaltatta meg a Simpson család indiai bolttulaját, Aput. Most neki azért kell visszaadni a szerepét mert nem stimmel a bőrszíne? És ezzel akarják megoldani a rasszizmus problémáját?? Ilyen alapon akkor Darth Vadert is újra kell szinkronizálni, mert JEJ színesbőrű, Anakin Skywalker meg fehér bőrű? Vagy az rendben van, mert Darth Vader páncélja fekete?? 

 

Szerintem nagyon vakvágány ez az út, mondom ezt úgy, hogy összességében nagyon örülök, hogy foglalkoznak a rasszizmus kérdésével, mert pl. sporteseményeken is mind a mai napig kiviláglik, mennyire sokan milyen primitíven állnak ehhez a kérdéshez. De könyörgöm, az ehhez hasonló megmozdulások hol fognak segíteni az ügynek? Ha olyan színészeknek kell Canossát járniuk és válniuk meg a munkájuktól, akiknek semmi közük a rasszizmushoz... annak mi értelme?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Donát írta:

Ilyen alapon akkor Darth Vadert is újra kell szinkronizálni, mert JEJ színesbőrű,

Ami késik nem múlik...

 

Olyan szintű dekadenciába süllyed a "fejlett nyugat" ettől a tetves túltolt PC f*szságtól, hogy valami hihetetlen.

  • Nagyon tetszik 1
  • Szomorú 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Donát írta:

Újabb érdekes fejlemény: https://index.hu/kultur/media/2020/06/27/sorra_mondanak_fel_a_feher_szinkronszineszek_akik_nem_feher_karaktereket_jatszanak/

 

Sorra adják vissza a nem fehér bőrű animációs karakterek fehér bőrű megformálói, és még elnézést is kérnek, amiért eddig ők adták a hangjukat... Szerintem ez butaság, több okból is. Egyfelől, tudomásom szerint nem úgy voltak ezek a szerepek anno meghirdetve, hogy fehér bőrű szinkronszínészt keresnek, hanem szimplán a legjobb jelöltet. A hang és a bőrszín meg aztán végképp nem tudom, hogy jön össze. Miért ne adhatná egy bármilyen bőrű színész egy bármilyen bőrű karakter hangját, ha az övé a legjobban passzoló hang? Most nézzük pl. Hank Azaria szemszögéből, aki eddig 30 éven keresztül szólaltatta meg a Simpson család indiai bolttulaját, Aput. Most neki azért kell visszaadni a szerepét mert nem stimmel a bőrszíne? És ezzel akarják megoldani a rasszizmus problémáját?? Ilyen alapon akkor Darth Vadert is újra kell szinkronizálni, mert JEJ színesbőrű, Anakin Skywalker meg fehér bőrű? Vagy az rendben van, mert Darth Vader páncélja fekete?? 

 

Szerintem nagyon vakvágány ez az út, mondom ezt úgy, hogy összességében nagyon örülök, hogy foglalkoznak a rasszizmus kérdésével, mert pl. sporteseményeken is mind a mai napig kiviláglik, mennyire sokan milyen primitíven állnak ehhez a kérdéshez. De könyörgöm, az ehhez hasonló megmozdulások hol fognak segíteni az ügynek? Ha olyan színészeknek kell kanosszát járniuk és válniuk meg a munkájuktól, akiknek semmi közük a rasszizmushoz... annak mi értelme?

Én most ezen röhögtem fel hangosan: https://index.hu/kulfold/2020/06/27/nem_hasznaljak_tobbet_a_l_oreal_borapolasi_termekein_a_feherites_szot/

 

Olyan mintha az egész világ hirtelen visszavonulna a kagylóhéjába, hogy mindenért bocsánatot kérnek még azért is amit el sem követtek, csak nehogy rájuk tudjanak húzni valamit.

 

És teszem azt, ha valaki egy animációs filmben eddig egy csigának adta a hangját, akkor jön a "Csiga lives matter too", és innentől csak csiga szinkronizálhat csigát?

Megjegyzem nagyon sok animációs sorozatban nemhogy a karakter és annak a szinkronhangjának a bőrszíne, de még a neme sem stimmel. Bart Simpsont is egy nő szinkronizálja például. Ráadásul egy fehér nő, miközben Bart meg sárga!!!!! Ha ezt valaki megtudja elfog durranni az agyuk...

 

Vicc nélkül lassan oda jutunk amit Cupsy is mond, olyanokért kell majd vezekelni amit el sem követtünk.

 

Én javaslom, hogy vonjunk felelősségre minden aszteroidát amiért kiírtották a dinókat, hisz nekik semmi beleszólásuk nem volt a dologba.

 

Star Treknek nagyon ideillő része:

 

 

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Donát írta:

Sorra adják vissza a nem fehér bőrű animációs karakterek fehér bőrű megformálói, és még elnézést is kérnek, amiért eddig ők adták a hangjukat... Szerintem ez butaság, több okból is.

Nem értem, hogy hordhat a Föld ilyen primitív embereket a hátán. Az, hogy vannak aberrált emberek, akik mindenféle bántalmazásban lelik örömüket, arra azt mondom, hogy beteg állatok, van sajnos ilyen, a több milliárd emberből genetikai hulladékok is adódnak. De az ilyen pol. korrektséggel kapcsolatos téboly tipikusan amúgy jóravaló becsületes embereket érint, akiket totál megfertőzött és elhülyített a világ. 

Halkan tenném hozzá, hogy megint annál az elhatárolódásnál tartunk, amit anno felvetettem. Nekem sokkal inkább sértő lenne az, ha tetszőleges ismertetőjegyem alapján emberek sokasága mondana vissza olyan munkákat, ahol a hozzám hasonlókkal kéne közösséget vállalni. Komolyan, mintha vmi leprások lennének, akiket még szinkronizálni sem lehet. Azért rájöhetne már a világ, hogy nemcsak pl. sárga csillaggal lehet elkülöníteni az emberek egy bizonyos részét, de za ilyen erőltetett pátyolgatással is.

40 perccel korábban, Donát írta:

Miért ne adhatná egy bármilyen bőrű színész egy bármilyen bőrű karakter hangját, ha az övé a legjobban passzoló hang?

Azért, mert az tényleg egyenlőséget jelentene, valódi egyenlőséget, de az nem elég, a világnak több kell. 

41 perccel korábban, Donát írta:

Vagy az rendben van, mert Darth Vader páncélja fekete??

Az rendben van, mert az ember fekete. Egy színesbőrű sosem lehet rasszista, viszont minden színesbőrűt ért bmilyen atrocitás automatikusan az. Ezt jól az eszünkbe kell vésni, mert jó pár éve már így működik minden.

46 perccel korábban, Donát írta:

De könyörgöm, az ehhez hasonló megmozdulások hol fognak segíteni az ügynek? Ha olyan színészeknek kell kanosszát járniuk és válniuk meg a munkájuktól, akiknek semmi közük a rasszizmushoz... annak mi értelme?

Maximálisan egyetértek. Sokat árt ez az ügynek.

47 perccel korábban, Donát írta:

Szerintem nagyon vakvágány ez az út, mondom ezt úgy, hogy összességében nagyon örülök, hogy foglalkoznak a rasszizmus kérdésével, mert pl. sporteseményeken is mind a mai napig kiviláglik, mennyire sokan milyen primitíven állnak ehhez a kérdéshez.

Ez sajnos igaz. Bár azt is tegyük hozzá, hogy elég erőteljesen provokálva is vannak. És az az igazság, hogy az emberek egy jelentős része lázadó szellemű. Lehet azon vekengeni, hogy pl. egy rasszizmus mennyire csúnya dolog, de ez nem változtat azon a tényen, hogy sokan hajlamosak erre. Ez van sajnos, ilyen a világ. Na most az ilyen emberek döntő többsége szépen elül a fenekén, aztán max. duzzog magában néha. Viszont, ha a világ elkezdi molesztálni és provokálni őket, akkor sikeresen fogják triggerelni a bennük rejlő esetleges agresszivitást.

Engem aztán jottányit sem érdekel senki bőrszíne, attól viszont a gyomrom felfordul, hogy most is az angol futballban tele van minden a BLM mezekkel, a BL meccsek előtt pörög a rasszizmus elleni kampány ezerrel. Vagy pl. a művészvilágban egy rohadt díjátadót nem tudnak úgy megtartani, hogy ne legyen vmi picsogás vagy a rasszizmus, vagy a szexizmus, vagy a szexuális orientáltság kapcsán. Miközben egyébként ezek a jelenségek a mindennapokban nagyságrendekkel kisebb szerepet kapnak, mint ahogy megpróbálják beállítani. De azért megy a folyamatos gyűlöletkeltés és bűntudatkeltés. 

 

Dani Alvesnek volt igaza anno, amikor banánnal dobálták egy meccsen, akkor egy bedobásnál/szögletnél felvett egyet a gyepről, harapott egyet belőle, aztán ennyi. Ezt így kell kezelni, vagy sehogy. Már a kisgyerekeknek is elmondják, hogy ha idióta módon csúfolják vagy gúnyolják őket, akkor az egyik legjobb védekezési mód, ha nem foglalkoznak az egésszel. Az egyik legrosszabb, amit tehetnek, az meg az, ha mennek árulkodni, a tanárok meg bevédik őket és elkezdik burokban dédelgetni őket.

Meg ha már sportesemények, az tényleg senkinek  nem tűnik fel, hogy a bőrszíntől függetlenül milyen szitkozódások mennek??? Küldik egymást a szurkolók, de akár a játékosok is egymás anyjába, a bírót vakozzák és csalózzák, mindenféle gyűlölködő rigmust skandálnak stb.. Akkor ugyan mi a francnak azon fennakadni, ha egy feketét éri bmilyen atrocitás? Nyilván ezzel fogják megtalálni, pláne ha még reagál is rá. És akkor ilyenkor jön a hiszti, hogy levonulnak a pályáról és hasonlók. Én az ilyet eltiltanám a francba, aztán akkor nem kéne aggódnia, hogy fogják-e szidni, mert pályára se kell lépni.

Anno Oliver Kahnt is majmozták meg banánnal dobálták, pedig nem volt az a tipikus mozdonyszőke figura. Azt le se kakkantotta senki, sőt jót szórakoztak rajta, hogy ez milyen jópofa meg vagány dolog. Persze, ha ezt egy Drogbával vagy Balotellivel csinálják, akkor aztán talpra áll a fél világ, hogy ez micsoda szörnyűség. Vagy ott volt Evra és Suárez esete. Az ugye nem baj, ha eltöröd a másik lábát, de ha megvádolnak, hogy rámondtad az n betűs szót, akkor repül is a 6-8 meccses eltiltás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, pb69 írta:

Ez sajnos igaz. Bár azt is tegyük hozzá, hogy elég erőteljesen provokálva is vannak. És az az igazság, hogy az emberek egy jelentős része lázadó szellemű. Lehet azon vekengeni, hogy pl. egy rasszizmus mennyire csúnya dolog, de ez nem változtat azon a tényen, hogy sokan hajlamosak erre. Ez van sajnos, ilyen a világ. Na most az ilyen emberek döntő többsége szépen elül a fenekén, aztán max. duzzog magában néha. Viszont, ha a világ elkezdi molesztálni és provokálni őket, akkor sikeresen fogják triggerelni a bennük rejlő esetleges agresszivitást.

Engem aztán jottányit sem érdekel senki bőrszíne, attól viszont a gyomrom felfordul, hogy most is az angol futballban tele van minden a BLM mezekkel, a BL meccsek előtt pörög a rasszizmus elleni kampány ezerrel. Vagy pl. a művészvilágban egy rohadt díjátadót nem tudnak úgy megtartani, hogy ne legyen vmi picsogás vagy a rasszizmus, vagy a szexizmus, vagy a szexuális orientáltság kapcsán. Miközben egyébként ezek a jelenségek a mindennapokban nagyságrendekkel kisebb szerepet kapnak, mint ahogy megpróbálják beállítani. De azért megy a folyamatos gyűlöletkeltés és bűntudatkeltés. 

 

Dani Alvesnek volt igaza anno, amikor banánnal dobálták egy meccsen, akkor egy bedobásnál/szögletnél felvett egyet a gyepről, harapott egyet belőle, aztán ennyi. Ezt így kell kezelni, vagy sehogy. Már a kisgyerekeknek is elmondják, hogy ha idióta módon csúfolják vagy gúnyolják őket, akkor az egyik legjobb védekezési mód, ha nem foglalkoznak az egésszel. Az egyik legrosszabb, amit tehetnek, az meg az, ha mennek árulkodni, a tanárok meg bevédik őket és elkezdik burokban dédelgetni őket.

Meg ha már sportesemények, az tényleg senkinek  nem tűnik fel, hogy a bőrszíntől függetlenül milyen szitkozódások mennek??? Küldik egymást a szurkolók, de akár a játékosok is egymás anyjába, a bírót vakozzák és csalózzák, mindenféle gyűlölködő rigmust skandálnak stb.. Akkor ugyan mi a francnak azon fennakadni, ha egy feketét éri bmilyen atrocitás? Nyilván ezzel fogják megtalálni, pláne ha még reagál is rá. És akkor ilyenkor jön a hiszti, hogy levonulnak a pályáról és hasonlók. Én az ilyet eltiltanám a francba, aztán akkor nem kéne aggódnia, hogy fogják-e szidni, mert pályára se kell lépni.

Anno Oliver Kahnt is majmozták meg banánnal dobálták, pedig nem volt az a tipikus mozdonyszőke figura. Azt le se kakkantotta senki, sőt jót szórakoztak rajta, hogy ez milyen jópofa meg vagány dolog. Persze, ha ezt egy Drogbával vagy Balotellivel csinálják, akkor aztán talpra áll a fél világ, hogy ez micsoda szörnyűség. Vagy ott volt Evra és Suárez esete. Az ugye nem baj, ha eltöröd a másik lábát, de ha megvádolnak, hogy rámondtad az n betűs szót, akkor repül is a 6-8 meccses eltiltás.

Ezzel nagyon nem értek egyet. :nana: 

 

A történelem miatt ez egy érzékeny pont. Ezt addig nem értheted szerintem, amíg nem élted át a bőrszíned miatti attrocitásokat, vagy az alapértelmezett kirekesztést olyasmi miatt, amiről nem tehetsz.

Egyszerűen meg kell húzni a határt. Ahhoz tudnám hasonlítani ezt a primitív jelenséget, mintha én elveszíteném az édesanyám, és a hétvégi meccsen az anyázással próbálnának kibillenteni a lelki egyensúlyomból. Szerintem ez érezhetően átlépi a szurkolói rigmusok határát. Na most a huhogással, banándobálással ugyanez van, csak ott nem egyéni szitu miatt érzékeny a dolog, hanem társadalmi jelenség miatt. De ugyanígy súlyosnak érezném, ha egy zsidó/cigány származású embert Auschwitz-cal hergelnének, vagy kommunista áldozatokat a kommunizmussal. Ennek nincs helye egyetlen sportrendezvényen sem, és a téma érzékenysége miatt el kell tiltani az ilyen egyéneket a sportrendezvény látogatásától.

44 perccel korábban, pb69 írta:

Akkor ugyan mi a francnak azon fennakadni, ha egy feketét éri bmilyen atrocitás? Nyilván ezzel fogják megtalálni, pláne ha még reagál is rá. És akkor ilyenkor jön a hiszti, hogy levonulnak a pályáról és hasonlók. Én az ilyet eltiltanám a francba, aztán akkor nem kéne aggódnia, hogy fogják-e szidni, mert pályára se kell lépni.

Ne haragudj, Pb, de ez az empátia teljes hiánya itt szerintem. Én is levonulnék. Meg is mondom, hogy miért. A bíró szakítsa csak félbe a meccset, ha a szurkolók átlépik a határt. Utálja ki a közönség azokat a bekiabálókat, akik miatt félbeszakadt a meccs. Csak úgy lehet ez ellen fellépni, ha a társadalom maga fordul a jelenség ellen és ítéli el. Ha ehhez az kell, hogy félbeszakadjon a meccs, szakadjon félbe. Vonuljon le a játékos.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

21 perccel korábban, pb69 írta:

Az rendben van, mert az ember fekete. Egy színesbőrű sosem lehet rasszista, viszont minden színesbőrűt ért bmilyen atrocitás automatikusan az. Ezt jól az eszünkbe kell vésni, mert jó pár éve már így működik minden.

Ráadásul azért az atrocitásért, nem csak az elkövető a felelős és a hibás, hanem az összes fehér a Földön, mert fehér.

 

30 perccel korábban, pb69 írta:

Meg ha már sportesemények, az tényleg senkinek  nem tűnik fel, hogy a bőrszíntől függetlenül milyen szitkozódások mennek??? Küldik egymást a szurkolók, de akár a játékosok is egymás anyjába, a bírót vakozzák és csalózzák, mindenféle gyűlölködő rigmust skandálnak stb.. Akkor ugyan mi a francnak azon fennakadni, ha egy feketét éri bmilyen atrocitás? Nyilván ezzel fogják megtalálni, pláne ha még reagál is rá.

Egyet értek, szvsz. a rasszista megnyilvánulások a legnagyobb százalékban nem magának a rasszizmusnak szólnak pusztán az adott egyén utálja a csapatot, játékost és ilyenkor az ember természetéből fakadóan szeret a lehető legfájdalmasabban (vagy amit annak gondol) "odaszúrni" a másiknak és rasszista szövegek alkalmasak az ilyenre.

 

45 perccel korábban, NorbiLordi írta:

És teszem azt, ha valaki egy animációs filmben eddig egy csigának adta a hangját, akkor jön a "Csiga lives matter too", és innentől csak csiga szinkronizálhat csigát?

A végén még az olyan országok, mint kis hazánk is elbúcsúzhat a szinkronoktól, mert nem lesz "szabad" csak rasszon belül szinkronizálni és lehet nem jól tudom, de Kálid Artúron kívül nem nagyon van fekete színészünk, ázsiai meg pláne, bár ha lenne lehet az semmi lesz megoldás, mert ahogy a trend halad - ahogy láthatjuk pl. a Batwoman-nél is, hogy csak leszbikus színésznő játszhatja el a leszbikus karaktert - az lesz a vége, hogy nemileg(mármint aminek tartja magát), szexualitás terén, rassz terén meg minden egyéb anyám kínja terén meg kell, hogy egyezzen a színész és akkor már nyilván a szinkron színész is az adott karakterrel nehogy meg legyen már sértve ez vagy az a csoport rassz stb.

Más de hasonló téma, valamelyik nap olvastam, hogy azért indítottak petíciót az Széttörve című film ellen, mert az nem szakszerűen/ megfelelően reprezentálja/ ábrázolja az ilyen betegségben szenvedő embereket és ettől a megítélésük rosszabbodik.... mindezt elvárni egy ilyen filmtől??? :facepalm:

 

Komolyan mondom kellene egy kib*szott világháború a világnak, de ami tényleg minden kontinenst érint (ha tudnák mellőzni az atomot) aztán a sok idiótának a jólétben elkényelmesedett seggével nem lenne ideje jó dolgában minden f*szsággal foglalkozni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.