Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

De imádom amikor egy állítólag 4,7 gigás dvdre már 4,5 is túl sok.

Az átváltás miatt meg egyéb tárolandó dolgok miatt van ez. Ugyanúgy, mint a winchestereknél. Az egy terrás winyómra valójában 931 GB fér rá, pedig 1 Terrás, azaz 1024 GB-osnak kéne, hogy legyen
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is kezdik kicsit túllihegni odakint. az meg kicsit mókás, hogy egy torrent oldal tiltakozik, ami eleve illegális. :D

Ellenben legalább a fél világon használják, szóval aki eddig nem hallott a témáról, az most hall, így inkább sírnivaló :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ellenben legalább a fél világon használják, szóval aki eddig nem hallott a témáról, az most hall, így inkább sírnivaló :(

Amellett, amit kolmilan belinkelt, ez a túlzott rossz hírünk a nagy baj, ami emiatt Európában lett. A kommunikáció teljes csődje az egész történet. Nem veszik komolyan a külföldi reakciókat, nem fordítják le véletlenül a teljes anyagot, nincs normális diplomáciai reagálás, hogy mentse, amit lehet...

Az ember azt hinné, hogy legalább a politizáláshoz értenek, de úgy tűnik, hogy csak a letámadásos taktika megy, az itthon bejött, a finom manőverek nagyon nem, pedig külföld felé az jöbban működne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy fenét. Szerintem elég volt a simulékonyságból, a behódolásból. Hadd sipánkozzanak. Most legalább idefigyelnek, hogy " Hú, vazze, na ezek léptek anélkül, hogy minket kérdeztek volna hatvanas nyelvcsapással". Bár leszögezem, hogy nem ezzel a felfújt lufival (mediatörvénnyel) kellett volna lépni.

Sajnos manapság nem tisztelnek minket. Fel kell kicsit ráznunk őket. Sipánkoztak volna amikor a komcsik cenzúráztak itt! Akkor valahogy hallgattak.

Másrészről, én is több odafigyelést várnék ezektől a főokosoktól ott a kormányban, mert valami piszok hanyag munkát végeznek. Fordítási, helyesírási hibák tömkelege. Meg úgy jó lenne ha kiszámítható lenne a munkájuk, mert ez a teszetoszaság valahogy röhejes. Még mindig százezrek éheznek Magyarországon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint sajtómunkás csak annyit ehhez, hogy gyakorlatilag nincs olyan reakció, ami erre a törvényre túlzó lehet. Még nem éltek ugyan vissza azokkal a jogokkal, amikkel felruházták magukat, de óriásit csalódnék Európában, ha kivárná azt a bizonyos pillanatot. Ha egy államban mondjuk törvényt hoznak arra hogy a rendőrök bárkit szó nélkül tarkón lőhetnek, majd aztán megigérik cserkész becsszóra, hogy egyébként nem fognak akkor ha a nyugati világ, tartja valamire azokat az értékeket amiket x száz éve kiharcolt akkor nem várja ki azt a pillanatot amikor mégis dörren a puska. A hasonlat nyilván erős, mert az élethez való jog nyilván nem annyira fontos, mint a sajtószabadság... elvégre a Kádár-rendszerben is ellehetett élni nélküle és én még azt is megértem ha valaki akár itt akár máshol azt mondja, hogy hát akkor mivan, de a nyugati világ ahol a sajtószabadságot velünk ellentétben igen fontosnak gondolják ez a minimum ami elvárható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy fenét. Szerintem elég volt a simulékonyságból, a behódolásból. Hadd sipánkozzanak. Most legalább idefigyelnek, hogy " Hú, vazze, na ezek léptek anélkül, hogy minket kérdeztek volna hatvanas nyelvcsapással". Bár leszögezem, hogy nem ezzel a felfújt lufival (mediatörvénnyel) kellett volna lépni.

Sajnos manapság nem tisztelnek minket. Fel kell kicsit ráznunk őket. Sipánkoztak volna amikor a komcsik cenzúráztak itt! Akkor valahogy hallgattak.

Másrészről, én is több odafigyelést várnék ezektől a főokosoktól ott a kormányban, mert valami piszok hanyag munkát végeznek. Fordítási, helyesírási hibák tömkelege. Meg úgy jó lenne ha kiszámítható lenne a munkájuk, mert ez a teszetoszaság valahogy röhejes. Még mindig százezrek éheznek Magyarországon.

 

Ezzel csak annyi a probléma, hogy ők semmit nem veszitenek azzal, hogy nálunk eltörlik a sajtószabadságot. Ezzel csak mi vesztünk. Mi pedig nem tökösek leszünk attól, hogy hülyének néznek minket a világban... Fehéroroszország és Észak-Koreai is kapja folyamatosan az íveket, de ez nem menőség. Egyszerüen azok az országok ahol leirják, hogy ez igy sz*r ott okosabb emberek ülnek a mieinknél és jobban tudják. Át lehet nézni, meg lehet kuksizni ők mit hoztak össze mondjuk Németországban. Picit jobban tudják mi a frankó mint mi. Ezt persze itthon kevesen látják be mert a "magyar ész az bezzeg". Lehet ilyen illuziókra épitkezni csak felesleges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez ok, de amikor egy nyilvánvaló f@szságokat mond a német újságíró szövetség elnöke, akkor őt is ki kell javítani. :)

Persze, csak ez sz*rkenegetés. Ha valahol gyujtogatnak, akkor nehogy már azon témázzunk, hogy valaki azt mondta hogy a tetőnél kezdtek gyujtogatni miközben pedig az istállót gyujtották fel először és tényleg hogy mondhat ilyet.

 

Föleg és elsősorban azt kell észrevenni, hogy itt a politikusoi nyilatkozatok az igazán fontosak. Az hogy német meg ilyen-olyan újságok mit irnak az egy dolog, de mik hangzanak el az európai politika szintjén. Olyan szavak, olyan beszólások amikre korábban nem volt példa. Nincsenek hülyeségek, csak a teljesen jogos küldés. Aki, mint a mandiner is, ebből az egészből azt szeretné kiemelni, hogy x újságiró mondott egy hülyeséget, az vagy nem látja mi történik igazán vagy nem szeretné látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csupán ez is hozzátartozik a teljességhez. A nyugatnak is megvan a saját keresztje, nem kell őket felkent istenekként kezelni. Ha 44 évig elvoltak olyan Európában aminek egyik felén nyomorúság és terror uralkodott, akkor ebben az esetben se essenek már ilyen gyermeteg hibákba mert csak arra lesz jó, hogy itthon mutogassák a sok egy bites gondolkodásúnak, hogy azok a hülyék és nem orkán meg a fidesz. Szerintem a nyugatiak szemét a válságadók óta csípi a fidesz kormány, és alig várták, hogy ekézhessék őket ezerrel. Persze kaptak és kapni is fognak ehhez elég muníciót. Az utóbbi évek ORTT -s baromságain miért nem háborodtak fel? Valamiért akkor nem volt fontos nekik az a szellem, amiben az RTL klub büntetése született.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel csak annyi a probléma, hogy ők semmit nem veszitenek azzal, hogy nálunk eltörlik a sajtószabadságot. Ezzel csak mi vesztünk. Mi pedig nem tökösek leszünk attól, hogy hülyének néznek minket a világban... Fehéroroszország és Észak-Koreai is kapja folyamatosan az íveket, de ez nem menőség. Egyszerüen azok az országok ahol leirják, hogy ez igy sz*r ott okosabb emberek ülnek a mieinknél és jobban tudják. Át lehet nézni, meg lehet kuksizni ők mit hoztak össze mondjuk Németországban. Picit jobban tudják mi a frankó mint mi. Ezt persze itthon kevesen látják be mert a "magyar ész az bezzeg". Lehet ilyen illuziókra épitkezni csak felesleges.

Én azt mondom, várjuk ki a végét. A külföldi véleményekre megmondom, én nem vagyok kíváncsi ( lásd lentebb). Németország meg főleg hallgasson, mert ha jól tudom a médiában ők voltak az élenjáróik abban, hogy a sok deviáns műsort, az elbutítás showjait elindították és kiárusították, többek között nekünk. Szóvak ha a hazai médiahatóság ezen műsorokra illetve a szenzációhajhász hírműsorokra milliós büntetéseket szab ki, annak én feltétlenül örülni fogok. Igen, tudom, ez csak egy része az egésznek, és itt lép életbe megint az első mondatom.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Te milyen keresztről beszélsz? Mit nem tettek meg a szovjet uralom alatt? Akkoris pontosan elmondták, hogy egy rakás szerencsétlenségek vagyunk és lúzerek a vezetőink és akkoris pontosan ilyen igazuk volt. Ha nem hiszed, nézz át mondjuk Bécsbe. Egyébként pedig tévedsz: a médiatörvényt hónapok óta nyomon követik külföldön. Bármelyik újságírónk bármelyik külföldi diplomatával találkozott, mindig a lehető legnagyobb elképedtség ment és nem a válságadók kapcsán, mert azt egy Nagy-Britannia vagy egy Németország lecsokizza, maximum a cégvezetőknek kényelmetlen, de az adott ország gazdaságának lepkefing, hanem hogy mit akarnak ezek csinálni a demokratikus ellensúlyok ilyen arányú kipöckölésével (mert azt azért jegyezzük meg: ez a sajtótörvény már csak egy sokadik lépés... ami az Állami Számvevőszéktől kezdve a legfőbb ügyész kinevezéséig ment az ugyanennek a kabarénak a sokadik állomása).

 

Az ORTT-s marhaságok alatt meg nem tudom mit értesz... 16-os karikát kellett kitenni, hoztak valami csúnya itéletet? Tudod te mennyire nincs ez egy ringben azzal, hogy mostantól egy kormányhivatal kicsinálhat bármilyen újságot akár ok nélkül is és maga hozhat rendeleteket, amiket aztán ő tartat be? Lehet, hogy nem világos, de a Fidesz eltörölte a sajtószabadság kereteit... "csak" ezért hangosodtak fel nyugaton.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt mondom, várjuk ki a végét. A külföldi véleményekre megmondom, én nem vagyok kíváncsi ( lásd lentebb). Németország meg főleg hallgasson, mert ha jól tudom a médiában ők voltak az élenjáróik abban, hogy a sok deviáns műsort, az elbutítás showjait elindították és kiárusították, többek között nekünk. Szóvak ha a hazai médiahatóság ezen műsorokra illetve a szenzációhajhász hírműsorokra milliós büntetéseket szab ki, annak én feltétlenül örülni fogok. Igen, tudom, ez csak egy része az egésznek, és itt lép életbe megint az első mondatom.

 

Abban nagy igazság van, hogy még nem éltek vissza vele és nem tudjuk hogy élnek vele. A különbség annyi, hogy én nem nézek ki belölük sok jót, másrészt ez a törvény a mindenkori magyar kormányra vonatkozik igy ha ők még belátásuk szerint is használják, a követőik nem feltétlenül (de elöbbiben sem hiszek)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Nyugatnak teljesen igaza van. Az első dolgom lenne(remélem meg is teszik) hogy Magyarországtól elvenni a soros elnökséget és ha nem vonják vissza a médiatörvényt akkor kezdeményezni az Unióból való kiléptetést. Tudniillik ott ez nem divat. Szerintem kiirtuk magunkat Európából Orbánék miatt. Rettenet amit művelnek minden szinten ahogy Bomarr leírta a médiatörvény csak egy szelete. Ha az itthoni emberek tömegei hallgatnak erről és el is fogadják akkor valakinek szólnia kell hogy ácsi. Hát szóltak. Mi az hogy a médiatanácsban csak a Fideszesek vannak? 9 évre bebetonozzák magukat? Őjk fogják eldöntemni mi a hír? Gyakorlatilag visszatértünk a Kádrá-rendszerhez, A szomorú az hogy olyan ember aki '89-ben még elkötelezett volt a demokratikus eszmék iránt lett a legaljasabb diktátor mára. Igenis támadjon a Nyugat. Ugyanazt az ostoba magyar virtust(holott egy nagy nullák vagyunk hozzájuk képest) csinálják mint Horthy. Mikor tanulunk belőle? Eddig mindig megszívtuk ezt. Soha az életben nem lesz nyugati polgárosodott modern Magyarország.

 

Ody. Meglepett amit írtál, holott a Nyugatnak teljesen igaza van hisz te is látod mit készülnek itt Orbánék kiépíteni. A nyugatnak ha nem is kell segget nyalni de százszor többre jutottak mint mi és tanulnunk kéne tőlük. A finnek megtették meg lehet nézni hol tartanak ma. Be kéne már fejezni ezt a magyar felsöbbrendüséget sugározni, mert nagyon szánalmas és nevetséges, mert semmink nincs se technológiánk se szakemberünk csak a nagy pofánk. Egy kis alázat az értelmesebb felé, tanulás tőlük és beindul a szekér. De ez a putyini erőszakos ostoba politika végleg a balkánná fog minket süllyeszteni.

 

 

Oldie: Azért amig a Nyugat tart el minket csak kéne érdekelni téged is mit mondanak. Ők hozzák a pénzt technológiát. Te mit mutatsz fel? milyen magyar terméket? Gulyást? Mert a németek a következőket tudnák sorolni: Adidas, BMW, Mercedes, Audi, Bosch, Puma, Wolkswagen, Porchse, Siemens stb.. Igye nem kell tovább sorolnom,. Majd ha mi készitünk ilyen világszinvonalú termékeket akkor szólhatunk. De addig nevetséges. Semmink nincs. Egy erőszakos életképtelen lúzer ország vagyunk ma, és még ostobák is. Felajánlják a nyugati cégek, hogy bejönnek hozzák a technológiát az észt ,lehet tőlük tanulni munkamorált kultúrát. Nem Oldie a panelből szídja őket mint a bokrot, holott ha végignéz a lakásban mulitterméket lát a számítógépe is nyugati, amerikai filmet néz amerika játékkal játszik.

Tudod mit Oldie? Ne használj semmit ami Nyugatról való. Csinálj magadnak mobilt, számítógépet mikrot.

Baromira megérdemelnéd hogy minden innnen eltünjön ami nyugati, Egy hét után éhenhalnál.

Szóbal hátrébb az agarakkal és ha valamiben jobb vagy mint ők(vagy Magyarország) akkor jelezd ,de addig nagyfokú alázat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de politikát félretéve. :D 3 napja valami rettenetesen szívok egy kollégám számítógépével. Gyakorlatilag hétfőtől úgy néz ki a napom hogy 10-re bemegyek dolgozni este 6-ig majd kollégához megyek kb este 11-12-ig. Hazaérek és ide beírok, majd alvás. Már 3 napja ez megy. De ma kiderült mi a hiba. Egy biztos így még nem szívtam meg egy géppel sem. Múlt héten vettünk a gépébe egy winchestert, vasárnap beraktam ,mikor elmentem ok volt minden. Reggel hív mondja hogy nem indul a gép elmegyek hozzá tényleg semmi, lekötöm a régi vinyót, Windows telepiít. Simán felmegy(azaz eszembe sem jut hogy rossz lehet hisz ha felmegy a win akkor ok). Majd rákötöm régi vinyót, ok rendben. Átmásolom a dolgait az újra és elkezdek telepíteni progikat. Lerfagynak a telepítők crc-hibák stb. Ok átkötözgettem az ide-csatolókat ami eddig primary slave volt lett secondary slave.

Semmi. Ez volt tegnap. A gépben egy 300 wattos codegen-táp volt ami egy noname semmilyen táp. Ma vettünk egy Chieftec 500 w-ost meg egy ide-kábelt. Elmegyünk berakjuk ugyanaz. Mondom a srácnak hogy most megállt a tudomány vidd szervízbe. És ekkor egy ötletként beugrott hogy lekötöm az új vinyót(eddig mindig rajta volt) és hagyom a régit. És minden frankón müködött. Az új winchester volt a rossz. És visszagondolva a tegnap nap eseményire minden rtimmel. A döbbenet az hogy a rossz vinyóra ráment a Windows(ezért nem gondoltam rá). Igaz hogy utána sok progi nem települt de azt a régiről másoltam rá(azt hitetm tegnap az a rossz). A lényeg hogy ma felraktam neki a jó vinyóraa windowst meg a programjait és nagyon büszke vagyok magamra hogy ezt így megoldottam. :D Nagyon jó érzés mikor az agyadat használbva eredményre jutsz. Úgyhogy hazajöttem ittam egy mézes szilvát aztán lassan megyek aludni. :D

Ja persze azt hozzá kell tenni hogy mindhárom nap el voltam látva sörrel. :D Már nagyon elegem van a piából. :D

 

Az valószinü hogy a fenti írásból Dzséjt fog valami érteni de olyan jó volt beírni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos manapság nem tisztelnek minket. Fel kell kicsit ráznunk őket.

 

Még mindig százezrek éheznek Magyarországon.

Nincs is miért tiszteljenek, semmink nincs és semmit sem érünk. Át kéne az emberek agyát ahhoz programozni, hogy felrázódjanak, és képesek legyenek valamit elérni. A múltbeli dicsőségek ma már semmit nem érnek, most kéne tennünk valamit magunkért, a jelenben. Persze nem így, hogy a saját kormányunk lejárat minket a világ előtt.

Azok a százezrek még többen lesznek, majd meglátod.

 

Szerintem kiirtuk magunkat Európából Orbánék miatt.

 

A finnek megtették meg lehet nézni hol tartanak ma. Be kéne már fejezni ezt a magyar felsöbbrendüséget sugározni, mert nagyon szánalmas és nevetséges, mert semmink nincs se technológiánk se szakemberünk csak a nagy pofánk.

Én is attól félek. Ha nem is ténylegesen, de ha nem történik valami változás (amiben nem hiszek), egy időre baromira leírtuk magunkat.

Ha már finnek, pont róluk beszéltünk gazdtöri órán. 100 éve Magyarországnál is elmaradottabb ország volt, ma meg lehet nézni, hova jutottak el. Jó példa lenne előttünk is, mert igazán nem csináltak követhetetlen dolgokat, csupán az oktatásba kezdtek el nagy pénzeket invesztálni, és ez elindított egy folyamatot. Ma is sok pénzt költenek el oktatásra, képzésre. Már több helyen is olvastam, hogy a leginkább kifizetődő egy gazdadás számára. És ebben mi is tudnánk valamit tenni (tekintve, hogy eszünk az lenne), mondjuk nem a mai szinttel, mert évtizedek óta csak a rombolás megy ezen a téren. Még az se baj, hogy nincs más erőforrásunk, ma már a szolgáltatószektor felfejlődésével és a globalizáció előretörésével elég lenne az is, ha ki tudnánk aknázni.

Van egy olyan emberi erőforrás-csoporttársam, aki egy outsourcing cégnél dolgozik, pl. olasz cégek részére végez bérszámfejtést és hasonlókat. Ezekben jók tudnánk lenni, akár műszaki, akár tudományos, adminisztratív területeken. Piacképes tudásra lenne az embereknek szüksége, arra kéne energiákat fordítani.

Na mindegy, erről a témáról lehetne mit beszélni.

 

Nagyon jó érzés mikor az agyadat használbva eredményre jutsz.

 

Az valószinü hogy a fenti írásból Dzséjt fog valami érteni de olyan jó volt beírni. :D

Gratula, az ilyen mindig nagyon jó érzés :) Pár dolgot én is értettem belőle, elég világosan írtad le :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Azért amig a Nyugat tart el minket csak kéne érdekelni téged is mit mondanak. Ők hozzák a pénzt technológiát. Te mit mutatsz fel? milyen magyar terméket? Gulyást? Mert a németek a következőket tudnák sorolni: Adidas, BMW, Mercedes, Audi, Bosch, Puma, Wolkswagen, Porchse, Siemens stb.. Igye nem kell tovább sorolnom,. Majd ha mi készitünk ilyen világszinvonalú termékeket akkor szólhatunk. De addig nevetséges. Semmink nincs. Egy erőszakos életképtelen lúzer ország vagyunk ma, és még ostobák is. Felajánlják a nyugati cégek, hogy bejönnek hozzák a technológiát az észt ,lehet tőlük tanulni munkamorált kultúrát. Nem Oldie a panelből szídja őket mint a bokrot, holott ha végignéz a lakásban mulitterméket lát a számítógépe is nyugati, amerikai filmet néz amerika játékkal játszik.

Tudod mit Oldie? Ne használj semmit ami Nyugatról való. Csinálj magadnak mobilt, számítógépet mikrot.

Baromira megérdemelnéd hogy minden innnen eltünjön ami nyugati, Egy hét után éhenhalnál.

Szóbal hátrébb az agarakkal és ha valamiben jobb vagy mint ők(vagy Magyarország) akkor jelezd ,de addig nagyfokú alázat.

Hogy jön ide az ipari termelés? Főleg úgy, hogy a szórakoztató termékek -ha már körbenézés- főleg keletről származnak. :hmm: Attól, hogy még iparban per pillanat nem tartunk ott ahol ők, pedig ugye volt nekünk anno világszínvonalú Videoton, meg Orion gyárunk, még nem kell lefeküdni nekik, főleg nem Istenként tekinteni rájuk. Másrészről a nyugati civilizáció is belülről rohad. Főleg az EU. Nézd csak meg a Filmek topicban ajánlott dokumentum-természetfilmeket. Mit is érünk valójában azzal a nyugati csodával. :roll:

Aztán meg ugye meg kell nézni, hogy hány tudós embert adtunk a világnak, oszt utána kéne szapulni a saját "fajtátad".

Ép tegnap villant be nekem erről az egészről pont Anakin és Palpatine beszélgetése az operában. Az utolsó mondat egyik része. Kb valahogy ez a szitu a magyarok és az egész fennhéjázó, álszent nyugat (megmondó politikusok) között. "El se hinnéd mennyire kellesz nekik". És akkor lehetne sorolni a tiszta víz forrástól kezdve a mezőgazdasági ágazatig sok mindent amiért a nyugat úgymond nem akar és nem fog lemondani rólunk. ( Ugye ott van a szerződésünk az EU-val, melyben a Fityesz totál elzálogosította a Nemzeti Vagyont ha nem tudná fizetni a kölcsönt)

Ki akarnak majd rúgni az EU-ból? Hajrá. Tárt karokkal várnak keleten továbbra is. Sok ország ki akar már lépni úgyis. Kezdenek rájönni, hogy az EU aztán nem sok mindent adott. Olyan adóságspirálban vannak némelyikük, -hála a mindenható IMF-nek és társainak- hogy amíg ki nem pusztul az emberi faj, addig róhatják az adósságaikat. Elég csak belenézni az EU parlamenti közvetítésekbe. Mintha csak a magyart látnám. Ugye azt meg nem kell részleteznem.

Vannak mocskos politikusaink ( főleg azok) , de nem pont a nyugatot kell felhozni ellenpéldának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

semmink nincs se technológiánk se szakemberünk csak a nagy pofánk.

Pedig volt technológiánk, csak eladtuk nyugatnak. Volt szakembereink is, csak elmentek nyugatra. Úgyhogy itthon maradt a nagy pofánk. Az a baj, hogy már én is szívesen elmennék nyugatra :( A világ ama része sem tökéletes, de hogy sokkal közelebb áll a tökéletességhez, mint mi, az hót ziher.

 

Nagyon jó érzés mikor az agyadat használbva eredményre jutsz.

Én is szeretem, mikor szívok egy géppel (vagy más problémával) és egyszer csak beugrik a megoldás. Volt már olyan, hogy szabályosan megálmodtam :D

Most én is szívok a szomszéd gépével, bár nem ilyen keményen. Nála mostanában a firefox nem áll le rendesen. Látszólag lekapcsol, de a háttéralkalmazások között ott marad. Terheli a memóriát (mivel csak 512 van, ez elég jelentős terhelést jelent), nem lehet újraindítani, míg le nem állítom rendesen, ráadásul az XP kikapcsolásakor sem tudja az op. rendszer leállítani, ami ugye azt jelenti, hogy nem áll le az op. rendszer. A poén az egészben, hogy ugyanez jelentkezett a húgom gépén is (mindkét gépen ugyanaz az XP, ugyanaz a firefox van). A húgomnál újratelepítettem a foxot, azóta nem jelentkezett ez a probléma. A szomszéd gépén viszont újratelepítés után is maradt. De csak akkor jelentkezik, amikor nem vagyok ott. Kétnaponként járok át, mindent kipróbáltam már, hogy lássam a hibát, de semmi. Nálam simán leáll a fox. Hazajövök, abban a hittben, hogy működik a gép, erre két nappal később hív a szomszéd, hogy megint nem működik (csak az a baj, hogy mindig kinyomja, mielőtt hív). Úgyhogy most megegyeztünk abban, hogy ha legközelebb megkapja a hibaüzenetet, nem nyomja ki, hanem áthív, hogy megnézhessem.

Bár nem egy nagy hiba, csak mocskosul bosszantó. Egyrészt, ha újra kéne a firefox, nem indul el, csak a folyamat leállítása után, és hát ki akar minden netezés után a feladatkezelőben turkálni? Másrészt, akadályozza a gép lekapcsolását.

 

Ja persze azt hozzá kell tenni hogy mindhárom nap el voltam látva sörrel. :D

Én meg pálinkával :) Már a fülemből is az folyik :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig volt technológiánk, csak eladtuk nyugatnak. Volt szakembereink is, csak elmentek nyugatra. Úgyhogy itthon maradt a nagy pofánk. Az a baj, hogy már én is szívesen elmennék nyugatra :( A világ ama része sem tökéletes, de hogy sokkal közelebb áll a tökéletességhez, mint mi, az hót ziher.

Azért azt tegyük hozzá, hogy nem a magyar nép adta el, küldte el ésatöbbi. A komcsi rezsim utódjai a nagy módszerváltozás hajnalén szépen kiárusították ezeket a vállalatokat, a szakembereknek meg nem adtak megfelelő fizetést. És ez mára már jó húsz éves folyamat.

A pontosság kedvéért. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy jön ide az ipari termelés? Főleg úgy, hogy a szórakoztató termékek -ha már körbenézés- főleg keletről származnak. :hmm: Attól, hogy még iparban per pillanat nem tartunk ott ahol ők, pedig ugye volt nekünk anno világszínvonalú Videoton, meg Orion gyárunk, még nem kell lefeküdni nekik, főleg nem Istenként tekinteni rájuk. Másrészről a nyugati civilizáció is belülről rohad. Főleg az EU. Nézd csak meg a Filmek topicban ajánlott dokumentum-természetfilmeket. Mit is érünk valójában azzal a nyugati csodával. :roll:

Lenne egy javaslatom: vegyük át a négy éghalatból azt, ami jó, és felejtsük el a fenébe magunkból azt, ami rossz. Milyen frankó kis ország lennénk... Na most ez volt a vágyálom, lássuk a valóságot: ragaszkodunk mindenhez, ami a miénk és alaposan sz*rrá teszi az életünket, és fújolunk mindenre, ami a határon kívüli és esetleg jobbá tehetné az életünket. :roll:

A mai magyar miért retteg attól, hogy ha átvesz valamit a határon kívülről, akkor attól kezdve elveszíti minden magyarságát? Még mindig a múltban élünk, de pont a múltunkban, mikor átbotorkáltunk keletről, mikor végigszántottuk Európát, mikor megpihentek itt az aktuális hatalmak, mindig átvettünk sok-sok dolgot. És jééééé... még mindig itt vagyunk. Pedig már szegény magyar nyelvünk is igen nagy részt nagyon nem magyar, mégis, sok marha most is veri a tam-tam dobot, hogy húúúú... a sok angol szó, meg hűűű... és már nem is lesz magyar nyelvünk (zárójeles gúnyolódás: csak ez a sok magyar-magyar még helyesen írni sem tud magyarul... :roll: ).

Mondjuk, a jelenlegi állapotokról nekem kicsit a csivava kutya ugrik be. Pöttöm kis jószág, de azért is megpróbálja elkenni a buldog száját. Csak arra nem gondol a csöpp kis eszével, hogy az a buldog egy fejrántással cafatokra szedné. De ha több esze lenne, inkább lebratyizna a buldoggal és akkor az megvédené a többi nagykutyától, de attól ő még megmaradna nagyszájú kis csivavának :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért azt tegyük hozzá, hogy nem a magyar nép adta el, küldte el ésatöbbi. A komcsi rezsim utódjai a nagy módszerváltozás hajnalén szépen kiárusították ezeket a vállalatokat, a szakembereknek meg nem adtak megfelelő fizetést. És ez mára már jó húsz éves folyamat.

A pontosság kedvéért. ;)

Pont erről beszéltem. Hiba van a gépezetben, az biztos, hogy ráfogjuk valamire, ami azelőtt történt, hogy az ember lemászott a fáról. Fél tizenegy van, vagyis már több mint húsz éve vége a rendszerváltásnak (igaz, most lehet megint lesz egy, csak éppen visszaváltás). Voltak annak hozadékai, az tény, de már olyan szakik távoznak, akik a rendszerváltás idején pólyában szaladgáltak. 2011 van, próbáljunk meg a jelen kor problémáira fókuszálni, nem arra, ami a születésem előtt történt. Mert hiszed vagy sem, engem jobban érdekel a ma, mint egy olyan korszak, amikor a legnagyobb bajom az volt, hogy cumiformájú cukrot vagy túrórudit egyek. Mert ma már olyan dolgok foglalkoztatnak, hogy ehetek-e egyáltalán holnap kenyeret, nem, hogy még választhatok is, hogy kenyér vagy zsömle... És hangyányit sem érdekel, hogy hány száz éves folyamat során jutottunk ide. Az érdekel, hogy hány év alatt és hogyan lehet kimászni. Nem mutogatást, megoldást kérek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lenne egy javaslatom: vegyük át a négy éghalatból azt, ami jó, és felejtsük el a fenébe magunkból azt, ami rossz. Milyen frankó kis ország lennénk... Na most ez volt a vágyálom, lássuk a valóságot: ragaszkodunk mindenhez, ami a miénk és alaposan sz*rrá teszi az életünket, és fújolunk mindenre, ami a határon kívüli és esetleg jobbá tehetné az életünket. :roll:

A mai magyar miért retteg attól, hogy ha átvesz valamit a határon kívülről, akkor attól kezdve elveszíti minden magyarságát? Még mindig a múltban élünk, de pont a múltunkban, mikor átbotorkáltunk keletről, mikor végigszántottuk Európát, mikor megpihentek itt az aktuális hatalmak, mindig átvettünk sok-sok dolgot. És jééééé... még mindig itt vagyunk. Pedig már szegény magyar nyelvünk is igen nagy részt nagyon nem magyar, mégis, sok marha most is veri a tam-tam dobot, hogy húúúú... a sok angol szó, meg hűűű... és már nem is lesz magyar nyelvünk (zárójeles gúnyolódás: csak ez a sok magyar-magyar még helyesen írni sem tud magyarul... :roll: ).

Mondjuk, a jelenlegi állapotokról nekem kicsit a csivava kutya ugrik be. Pöttöm kis jószág, de azért is megpróbálja elkenni a buldog száját. Csak arra nem gondol a csöpp kis eszével, hogy az a buldog egy fejrántással cafatokra szedné. De ha több esze lenne, inkább lebratyizna a buldoggal és akkor az megvédené a többi nagykutyától, de attól ő még megmaradna nagyszájú kis csivavának :)

Az első mondatban foglaltakat úgy ahogy van, be kell vezetni.

A többit amúgy nem értem, főleg a rettegés dolgot. Nem attól rettegnek az un. nemzeti réteg tagjai, hogy meg kell vennie a Panasonic plazmát ( csak egy példát említve), hanem attól, hogy emellett pontosan tudja, hogy micsoda lehetőségtől is fosztották meg a nemzetét, amikor tönkre vágták a Videoton gyárat. Húzzunk ki kicsit már magunkat és legyünk büszkék arra, hogy világszínvonalon gyártottunk sok-sok terméket. Nem a japókat gazdagítsuk azzal, hogy oda ömlesszük a pénzünket, hanem ha arra lehetőség van, akkor ide fektessük be. :) A japán se fog amcsi terméket venni, és fordítva, ha nem muszáj. De nekünk mára már minden muszáj, vagy azért mert eladtak innen már mindent és nincs hol a külföldivel egyező színvonalú hazai terméket gyártani, vagy mert ha már ezt hangoztatod akkor te mocskos szittyamagyar vagy amiért nem fekszel le a külföldieknek. Nemzettudatban itt olyan lemaradás van, hogy talán nekünk abban kéne példát vennünk a "nyugattól". Még a történelem nélküli szlovákok is előttünk járnak. Ha ott azt mondanák, hogy tűzd ki a házadra a szlovák nemzeti lobogót, tutira veszem, hogy egy ház se maradna csupaszon. De itt? Még szégyenkezés lenne belőle, mert "ők" azt mondák, hogy senkik vagyunk. És lehet, hogy a múlt elmúlt, meg kár taglalni, de itt Európának mi voltunk a védvonala. A török, a tatár, valahogy itt elragadt.Csak sajnos árulók már akkor is voltak közöttünk, és mihelyt a nagy hadvezéreink összefogtak, hogy visszavágjanak ( a külföldi, későn ébredő erők segítségével-olykor), a győzelem után valahogy nekem úgy rémlik mindig mi szívtuk meg, mert rögtön félreállította a "labanc" ésatöbbi, ezeket a magyar vezéreket. A hála valahogy máig késik. 56-ban is nyugatnak inkább a Szuezi-csatorna volt a fontosabb. Ahogy a global tőke parancsol, úgy ugat a nyugati politikus (is).

De ez sajnos még csak nagyon kis része egy óriási problémának de aki kutat, az talál is. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

....megoldást kérek!

Akárcsak én. :) De per pillanat óvodások ülnek a fejünkön és nem felelősségteljes emberek. Röhej a hozzáállásuk. És most már tényleg nem lehet kifogás, hogy nem született meg az új generáció, mert vannak fiatalok azért ott. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes álláspont az EU-hisztiről, direkte nem írom, hogy ki közölte, de a nevében benne van a Munkáspárt szó:

 

 

 

"A kérdés az, hogy az Európai Unióban mely országok választásokon győztes kormányának van joga a szuverén törvényalkotásra és melyeknek nincs. Az is világosan látszik, hogy a keleti-blokk tömeggyilkos kommunistáinak utódpártjai és az EU bolsik (balosok, szocdemek, libsik) azt a taktikát alkalmazzák, hogyha egy országban nem közülük kerül ki a választások győztese, akkor az európai elvtársaik össztüzet zúdítanak az adott országra. Emlékezzünk csak például 2000-ben Ausztriában az FPÖ választási eredményei miatti balos EU őrjöngésre" - fogalmaz közleményében a ******* Munkáspárt.

 

"Tehát a balosok ismérve, hogy mindig ők akarják keverni a paklit! Akkor is ha egyébként megbuktak" - szögezi le a közlemény.

 

A párt felteszi kérdéseit: Hol is voltak ezek a szabadelvű félnótás EU-politikusok, meg a szabadságot féltő média, amikor az MSZP-kormány a szólás- és véleménynyilvánítás szabadságát szüntette meg a holokauszttagadást büntető törvénnyel? Hol voltak, amikor ugyanezen kommunista tömeggyilkosokból és fattyaikból álló bűnöző kormány „gyűlöletbeszéd törvényt” akart? Mit is ér a sajtószabadság a szólásszabadság nélkül? Csak a milliárdos idegen kiadók mondhatnak amit akarnak a többieknek meg kuss? Hol voltak a szabadságot féltő EU-politikusok, és az EU-média, amikor a szomszédban megszüntették a kisebbségi jogokat (nyelvtörvény)?

 

 

Elgondolkodtató.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aztán meg ugye meg kell nézni, hogy hány tudós embert adtunk a világnak, oszt utána kéne szapulni a saját "fajtátad".

Ez megint a múlt, most termeld ki ezeket a nagy tudósokat.

 

Azért azt tegyük hozzá, hogy nem a magyar nép adta el, küldte el ésatöbbi. A komcsi rezsim utódjai a nagy módszerváltozás hajnalén szépen kiárusították ezeket a vállalatokat, a szakembereknek meg nem adtak megfelelő fizetést. És ez mára már jó húsz éves folyamat.

A pontosság kedvéért. ;)

A magyar nép egykori szociális jóléte miatt (amiért gondolom, senki nem reklamált) az előző rendszer kormánya (pártja) felvette a hiteleket, amiért is a legeladósodottabb ország lettünk a térségben, így muszáj volt kiárusítani. Sz*r ügy, ez tény, de ezen már megint kár rágódni, lefutott ügy. Amitől ekkora bajban vagyunk, hogy az elmúlt kb. 10 év másról sem szólt ebben az országban, csak a politikai csatározásokról, a 90-es évekbeli előnyünk meg szépen semmivé lett közben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma reggel kaptam ilyen nyugdíjas levelet, amiben tájékoztatnak a dolgokról.

Megkérdeztem haverokat, hogy ők mit fognak csinálni, és ők se fognak semmit, azaz nem maradnak a magánba, hisz akkor kevesebb lesz a nyugdíjuk.

A közgázos embereket kérdezem, hogy akkor miért is jobb maradni? Egyáltalán miért van ilyen lehetőség, ha csak sz*pni fog az ember vele? :o

Mert nekem nem kerek ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez megint a múlt, most termeld ki ezeket a nagy tudósokat.

 

 

A magyar nép egykori szociális jóléte miatt (amiért gondolom, senki nem reklamált) az előző rendszer kormánya (pártja) felvette a hiteleket, amiért is a legeladósodottabb ország lettünk a térségben, így muszáj volt kiárusítani. Sz*r ügy, ez tény, de ezen már megint kár rágódni, lefutott ügy. Amitől ekkora bajban vagyunk, hogy az elmúlt kb. 10 év másról sem szólt ebben az országban, csak a politikai csatározásokról, a 90-es évekbeli előnyünk meg szépen semmivé lett közben.

"A magyar nép egykori szociális jóléte miatt (amiért gondolom, senki nem reklamált)..."

Nem, nem amiatt, hanem mert nagy pénzt akaszthatott le magának a tisztelt elvtárs. A jólét biztosítható lehetett volna anélkül is. Ésszerű gazdálkodással is pl. De ezért nem a Pitypang köz. 18. alatt lakó Kis Pista Józsi a felelős.

 

Igen az elmúlt 10 év másról sem szólt...pedig szólhatott volna pl arról, hogy mindazoktól akik elcsalták a pénzt, azoknál teljes vagyonelkobzást hajtanak végre. Következmények nélkül megúszhatták, ezért újabb hitelekre kényszerültünk és ezért se Kis Pista Józsi a felelős. de eme név természetesen bárkivel behelyettesíthető aki magyarként szívott mint a torkosborz. Noh, majd akkor lesz lefutott ügy amikor a felelős büntetve lesz, az áldozat meg kiengesztelve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.