Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Abban is biztos vagyok hogy 3 hónap alatt az orosz haderőt is legyőznék.

Az orosz atombombák miatt azért ez elég kényes lenne. Plusz ezzel az USA a saját gazdaságát is tönkretenné. Ma már a nagy országok mind nagyon függnek egymástól. Egy szétbombázott Oroszország mindenkinek rosszat tenne és ahogy mondod, hogy tanultak a múltból: nos nem véletlen, hogy a második világháború óta nem fordult elő hogy két valóban erős ország csapjon össze -nyíltan!- egymással. Ezért nem támadná meg az USA Kínát se például.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az orosz atombombák miatt azért ez elég kényes lenne. Plusz ezzel az USA a saját gazdaságát is tönkretenné. Ma már a nagy országok mind nagyon függnek egymástól. Egy szétbombázott Oroszország mindenkinek rosszat tenne és ahogy mondod, hogy tanultak a múltból: nos nem véletlen, hogy a második világháború óta nem fordult elő hogy két valóban erős ország csapjon össze egymással. Ezért nem támadná meg az USA Kínát se például.

Ez a globalizáció egyik jótékony hatása.

 

Más. Nem is tudtam, hogy a megaupload működtetője ennyire gazdag. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Véleményem szerint az USA vagy a NATO bármely országra lecsaphat a Nyugat védelmében(mely a civilizáció csúcsa), ha veszély fenyegeti. Az izraeliek sem cicóznak. Külföldön nyírják ki az országukra veszélyes elemeket. Nagyon helyesen.

Az izraelik magatartását épeszű ember nem méltatja, de teljesen jogos, ha botokkal felfegyverzett aktivistákat lőnek le a hajókon. Az is aranyos, hogy Izraelnek van egy zsák atomtöltete, Iránnak egy sem lehet, mert az milyen dolog már.(Hozzáteszem, nem biztos, hogy katonai célú az urándúsítás.) Az irániak is mind terroristák, minden bizonnyal. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az izraelik magatartását épeszű ember nem méltatja, de teljesen jogos, ha botokkal felfegyverzett aktivistákat lőnek le a hajókon. Az is aranyos, hogy Izraelnek van egy zsák atomtöltete, Iránnak egy sem lehet, mert az milyen dolog már.(Hozzáteszem, nem biztos, hogy katonai célú az urándúsítás.) Az irániak is mind terroristák, minden bizonnyal. :)

Csak lehet, hogy Irán használná is. Izrael úgy emlékszem még nem robbantott atomot sehol. Amúgy Irán egy tök jó hely lenne csak sajna óriási ez elnyomás a hatalom részéről. Ellenzékieket és tüntetőket végeztek és végeznek ki.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az irániak is mind terroristák, minden bizonnyal. :)

Azért ez nem olyan bonyolult: Irán ellenséges európával és a nyugattal, tehát a nyugat igy kezeli. Izrael nem, tehát nem igy kezeli. És igen: amit szabad a havernak azt nem szabad az ellenségnek. Franciaország is tarthat atombombát, nem csak Izrael ha már itt tartunk, de igen: aki beszól az meg ne tartson. Attól én is tartozkodnék hogy Izrael katonai politikáját védjem, de azért az atom kérdés elég tiszta sor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez nem olyan bonyolult: Irán ellenséges európával és a nyugattal, tehát a nyugat igy kezeli. Izrael nem, tehát nem igy kezeli. És igen: amit szabad a havernak azt nem szabad az ellenségnek. Franciaország is tarthat atombombát, nem csak Izrael ha már itt tartunk, de igen: aki beszól az meg ne tartson. Attól én is tartozkodnék hogy Izrael katonai politikáját védjem, de azért az atom kérdés elég tiszta sor.

 

Ez világos, valóban tiszta sor a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Pedig ebben a háborúban olyan szépen fekete-fehér minden hogy tanítani kéne. A tálibok egy borzalmas rendszert hoztak létre amiben a lakosság is szenvedett. Csak tedd fel a kérdést milyen jogon mondja meg egy csoport egy egész országnak hogyan éljen? Ezek a barmok betiltották a szórakozást a zenét a mozit stb. Bevezették a sariát ami európai agynak borzalom. Aztán jöttek a tornyok. Az USA meg bement.

[...]

Elismerem a tudásod a katonai dolgokkal kapcsolatban. de azért kétszer is legyőzték Szaddám hadseregét. Szerintem a világ legerősebb hadserege ma az USA-é(ha meg nem elég ott a NATO), és teljesen mindegy honnan van a fegyverzetük. Okosan használják fel. Abban is biztos vagyok hogy 3 hónap alatt az orosz haderőt is legyőznék.

Azt sosem vitattam, hogy ne legyenek ott, vagy, hogy a talibánok olyan marha jó fickók, hogy békén kelljen őket hagyni. Nem, sőt, szívességet tesznek az emberiségnek, ha azokat a sz*rháziakat szitává lyuggatják. De egy háborúban nem csak ez van. Vannak hullalehugyozások, civil áldozatok, erőszakoskodások. Sok dolog, amikről csak később vagy soha nem fog a nagyérdemű értesülni. Ezek az "apró részletek". A háború mocskos dolog minden oldalról, céloktól függetlenül.

 

Az amcsik max akkor győznék le három hónap alatt a ruszkikat, ha az oroszok tömeges öngyilkosságba kezdenek. Ezt gondold újra az amcsi szemellenző nélkül. ;) Az orosz hadsereg mind mennyiségében, mind felkészültségében, mind technikájában felveszi a versenyt az USA haderejével, sőt, sok esetben túl is szárnyalja azt.

Persze egyik sem olyan hülye, hogy nekimenjen a másiknak (még), mert egy ilyen háború, ahol a szuperállamok vesznek össze, még atombomba nélkül is nagyon sok életet követelne, és a résztvevők esélyes, hogy csődbe mennének, ha nem pusztulnak el.

Szaddámot meg ne hozzuk példának, kis ország volt kis, szervezetlen, elmaradott haderővel. Nem egy Oroszország vagy Kína.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az izraelik magatartását épeszű ember nem méltatja, de teljesen jogos, ha botokkal felfegyverzett aktivistákat lőnek le a hajókon. Az is aranyos, hogy Izraelnek van egy zsák atomtöltete, Iránnak egy sem lehet, mert az milyen dolog már.(Hozzáteszem, nem biztos, hogy katonai célú az urándúsítás.) Az irániak is mind terroristák, minden bizonnyal. :)

 

A török hajó? Megtámadták a katonákat. Minek? Nem kell felfegyverzett katonákat megtámadni és akkor nem lőnek le. Ilyen egyszerű. Vagy ő vagy én.

Ez ugyanaz mint amikor a csúnya amcsik lelöttek Irakban az ellenőrzőpontoknál pár civilt. Miért nem állt meg? Ha egy katonai ellenőrzőponthoz közeledem, lassítok ,iratokat előveszem, nem teszek hirtelen mozdulatot, és megúszom. Ellenkező esetben lelőnek. Látod milyen egyszerű minden? :D

 

Dzséjt: priviben felteszek pár kérdést hátha itt már kezd unalmassá válni. De azt azért itt még leírnám hogy én sem állítom hogy az amerikai hadsereg minden katonája szent(lsd levizelés). A háború tényleg nem jó. Viszont azt vallom hogy civileket nem szándékosan lövöldöznek le(kivéve a pár retardáltat de az nem az egész hadsereg). Pl esküvői menetet táliboknak néztek a levegőből, aztán lebombázták. Ez véletlen. Vagy a nagy port felverő amerikai helikopter ,mikor újságírókat lőtt le Irakban. Minden szép és jóü volt egész addig míg a felvéteklen nem látszott hogy az egyik fazon a vállához emel valamit. A pilóta meg is kérdezte a felettesét hogy mit csináljon. megmondták hogy lője le aztán lelőtték. Ez sem szándékos míg az ellenfél direkt gyilkol civileket is.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Krande, SimonZ, Darth Sky, Lok Durd, Pildi: Köszönöm szépen. Egész nap érdekes gondolatok járnak a fejemben. Úgy érzem nem illik hozzám ez a 40-es szám. Baromira le vagyok maradva ehhez. :D A 40 már család gyerekekkel és otthon üléssel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja persze ilyen alapon az amerikaiak a hibásak az öngyilkos merénylőkért akik afganisztáni civileket küldenek a halálba. Bocs, de én olyan régimódi nézeteket vallok ami szerint a bűntettért a bűntett elkövetője a hibás. És ha már filmeket ajánlgatunk egymásnak: én az Osama című afgán filmet ajánlom neked. Bármit is sugaljon a cím: egyszer se hangzik el Osama neve és még csak nem is utalnak rá. Viszont kiderül belőle, hogy milyen afgánként a tálibok alatt élni. Tanulságos, pláne ha az ember a tálib uralmat akarja védeni, esetleg valami jó és működő alternativaként eladni.

 

Nem mondtam, hogy nem ők a hibásak, de ha az amerikaiaknak tényleg céljuk, hogy felszámolják az ópiumtermesztést, akkor bizony nagyon elszúrták, amikor berontottak oda, mint elefánt a porcelánboltba. Az írásodból azt vettem ki, hogy részben ezzel akarod igazolni a nyugati erők ottlétét: hogy felszámolják az ópiumtermesztést. Miközben ez csak utólag vált prioritássá, amikor elkezdték ebből finanszírozni a tálibok a hadviselésüket. Az USA nyugodt szívvel kötött szövetséget tálib ellenes északi (kommunista) drogbárókkal, mert fontosabb volt nekik a támogatásuk, mint a heroin ügy.

És hiába nem az amerikaiak a hibásak, az a kegyetlen valóság, hogy a jelenlétük nélkül visszaesne az ópiumtermesztés, és én ezért pragmatista módon ezt tartanám a helyes lépésnek. Tekintve, hogy amíg ott vannak nem fogják tudni visszaszorítani soha, sehogy, akkor is ha ez így igazságtalan. A nyugati erők SEMMIT nem fognak tudni elérni az ópiumtermesztés visszaszorítására.

Ezért nem tudom elfogadni azt az érvet, hogy ópiumtermesztés igazolja valamennyire a háborút. (Így értelmeztem az eredeti hozzászólásodat)

 

És nyílván nem gondolom, hogy az amerikaiak a hibásak az öngyilkos merénylőkért meg ilyenek... Egyáltalán nem szimpatizálok a tálibokkal, sőt kevés dolgot utálok annyira, mint a vallási fanatikus csoportokat. De állítom, hogy az amerikai közbeavatkozást katasztrofálisan hajtották végre, ennél rosszabbul nem is lehetett volna csinálni. Most 10 év háborús környezet és több tízezer (optimista becslés) civil áldozat után mit értek el a lakosság számára? Az északi nem-pashtun lakta részeket és a fővárost megmentették a tálibok uralmától ezt elimserem, délen viszont ugyan az van mint eddig (ugyan úgy kezelik a nőket stb.), nade mindez milyen áron? És abban a pillanatban, hogy elmennének összeomlana az egész, visszajönne a polgárháború. Mostanra az amerikai vezetést is felismerte, hogy soha a büdös életbe nem fogják a vidéki országrészeket megnyerni. Én arra tippelek, hogy végül különbékét fognak kötni a Tálibokkal, amiben megígérik, hogy békén hagyják ezeket a területeket, cserébe a Tálibok meg hagyják a nyugatnak Kabul-t (ami a háború alatt tízszeresére nőtt népességben!) Már most is hallani ilyen béke próbálkozásokkal az amerikai katonai vezetés részéről, úgy látszik mostanában ők is "valami jól működő alternatívaként" akarják előadni a tálib uralmat az ország egy részének...

 

Egyébként kössz a filmajánlást, meg fogom nézni.

 

 

Sajnálom ha unalmassá vált már ez a téma, akkor nem folytatom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondtam, hogy nem ők a hibásak, de ha az amerikaiaknak tényleg céljuk, hogy felszámolják az ópiumtermesztést, akkor bizony nagyon elszúrták, amikor berontottak oda, mint elefánt a porcelánboltba. Az írásodból azt vettem ki, hogy részben ezzel akarod igazolni a nyugati erők ottlétét: hogy felszámolják az ópiumtermesztést.

Akkor félreérthető volt amit írtam. Én Werebazs írására reagáltam ami szerint az amerikaiak kecskepásztorok ellen harcolnak. Az egysorosommal csak ezt a képet igyekeztem finomitani. A háború kitöréséről és okairól nem akartam átfogó képet nyújtani.

 

Az ajánlott film egyébként szerintem mint film is jó nem csak a téma miatt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egész nap érdekes gondolatok járnak a fejemben. Úgy érzem nem illik hozzám ez a 40-es szám. Baromira le vagyok maradva ehhez. :D A 40 már család gyerekekkel és otthon üléssel.

Egyik férfi kollégám most lesz 50 éves (mondjuk neki van 3 felnőtt fia, amúgy informatikus :D), és ha ránézek, rágondolok, akkor hihetetlennek tűnik, hogy már annyi, lehetne akár 35 is :) Jó pár általam ismert ember esetében igaz, hogy az évek nem határozzák meg őket, Te is egy vagy közülük :)

 

Sajnálom ha unalmassá vált már ez a téma, akkor nem folytatom.

Szívesen olvastam a véleményeket a témáról, mert elég keveset tudok róla, ezért nekem még jöhet belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondtam, hogy nem ők a hibásak, de ha az amerikaiaknak tényleg céljuk, hogy felszámolják az ópiumtermesztést, akkor bizony nagyon elszúrták, amikor berontottak oda, mint elefánt a porcelánboltba. Az írásodból azt vettem ki, hogy részben ezzel akarod igazolni a nyugati erők ottlétét: hogy felszámolják az ópiumtermesztést. Miközben ez csak utólag vált prioritássá, amikor elkezdték ebből finanszírozni a tálibok a hadviselésüket. Az USA nyugodt szívvel kötött szövetséget tálib ellenes északi (kommunista) drogbárókkal, mert fontosabb volt nekik a támogatásuk, mint a heroin ügy.

És hiába nem az amerikaiak a hibásak, az a kegyetlen valóság, hogy a jelenlétük nélkül visszaesne az ópiumtermesztés, és én ezért pragmatista módon ezt tartanám a helyes lépésnek. Tekintve, hogy amíg ott vannak nem fogják tudni visszaszorítani soha, sehogy, akkor is ha ez így igazságtalan. A nyugati erők SEMMIT nem fognak tudni elérni az ópiumtermesztés visszaszorítására.

Ezért nem tudom elfogadni azt az érvet, hogy ópiumtermesztés igazolja valamennyire a háborút. (Így értelmeztem az eredeti hozzászólásodat)

 

És nyílván nem gondolom, hogy az amerikaiak a hibásak az öngyilkos merénylőkért meg ilyenek... Egyáltalán nem szimpatizálok a tálibokkal, sőt kevés dolgot utálok annyira, mint a vallási fanatikus csoportokat. De állítom, hogy az amerikai közbeavatkozást katasztrofálisan hajtották végre, ennél rosszabbul nem is lehetett volna csinálni. Most 10 év háborús környezet és több tízezer (optimista becslés) civil áldozat után mit értek el a lakosság számára? Az északi nem-pashtun lakta részeket és a fővárost megmentették a tálibok uralmától ezt elimserem, délen viszont ugyan az van mint eddig (ugyan úgy kezelik a nőket stb.), nade mindez milyen áron? És abban a pillanatban, hogy elmennének összeomlana az egész, visszajönne a polgárháború. Mostanra az amerikai vezetést is felismerte, hogy soha a büdös életbe nem fogják a vidéki országrészeket megnyerni. Én arra tippelek, hogy végül különbékét fognak kötni a Tálibokkal, amiben megígérik, hogy békén hagyják ezeket a területeket, cserébe a Tálibok meg hagyják a nyugatnak Kabul-t (ami a háború alatt tízszeresére nőtt népességben!) Már most is hallani ilyen béke próbálkozásokkal az amerikai katonai vezetés részéről, úgy látszik mostanában ők is "valami jól működő alternatívaként" akarják előadni a tálib uralmat az ország egy részének...

 

Egyébként kössz a filmajánlást, meg fogom nézni.

 

 

Sajnálom ha unalmassá vált már ez a téma, akkor nem folytatom.

 

Jó kis írás, és logikus is. Az tuti hogy fegyverekkel ezt a háborút nem nyerik meg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Krande, SimonZ, Darth Sky, Lok Durd, Pildi: Köszönöm szépen. Egész nap érdekes gondolatok járnak a fejemben. Úgy érzem nem illik hozzám ez a 40-es szám. Baromira le vagyok maradva ehhez. :D A 40 már család gyerekekkel és otthon üléssel.

Ez csak egy évszám, és csak egyetlen a sok dolog közül, ami jellemez Téged. :) Most még furcsa, hogy már ennyi, de majd elmúlik. Az ember korát egyébként sem az évszámok határozzák meg, hanem sokkal inkább a tekintete, mert az mindent elárul.

 

 

Egyik férfi kollégám most lesz 50 éves (mondjuk neki van 3 felnőtt fia, amúgy informatikus :D), és ha ránézek, rágondolok, akkor hihetetlennek tűnik, hogy már annyi, lehetne akár 35 is :) Jó pár általam ismert ember esetében igaz, hogy az évek nem határozzák meg őket, Te is egy vagy közülük :)

Én is sok ilyen embert ismerek, és ahogy múlnak az évek, egyre többet. És ez jó. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyik férfi kollégám most lesz 50 éves (mondjuk neki van 3 felnőtt fia, amúgy informatikus :D), és ha ránézek, rágondolok, akkor hihetetlennek tűnik, hogy már annyi, lehetne akár 35 is :) Jó pár általam ismert ember esetében igaz, hogy az évek nem határozzák meg őket, Te is egy vagy közülük :)

 

 

Ez csak egy évszám, és csak egyetlen a sok dolog közül, ami jellemez Téged. :) Most még furcsa, hogy már ennyi, de majd elmúlik. Az ember korát egyébként sem az évszámok határozzák meg, hanem sokkal inkább a tekintete, mert az mindent elárul.

 

Az érdekes az hogy baromi jól érzem magam a bőrömben. Semmi hiányérzetem nincs hogy eddig már meg kellett volna lennie pár dolognak az életemben. Ugyanúgy fogom élni az életemet mint eddig. Szóval inkább furcsa a szám, de nem negatív értelemben.

Jövő hét szombaton tartom a bulit, leszünk itt páran, menni fog a Csókkirály. :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az érdekes az hogy baromi jól érzem magam a bőrömben. Semmi hiányérzetem nincs hogy eddig már meg kellett volna lennie pár dolognak az életemben. Ugyanúgy fogom élni az életemet mint eddig. Szóval inkább furcsa a szám, de nem negatív értelemben.

Jövő hét szombaton tartom a bulit, leszünk itt páran, menni fog a Csókkirály. :D :D

A csókkirály hatalmas. :) Sajnos én is kezdek arrafelé tendálni, hogy jó így...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A csókkirály hatalmas. :) Sajnos én is kezdek arrafelé tendálni, hogy jó így...

 

Ha jól érzed magad akkor nem gáz. Nekem tényleg jó. Szoktam látni családokat akik vasárnap sétálgatnak, nekem ez valahogy nem hiányzik. Tök jól el vagyok a barátaimmal, meg a hobbijaimmal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól érzed magad akkor nem gáz. Nekem tényleg jó. Szoktam látni családokat akik vasárnap sétálgatnak, nekem ez valahogy nem hiányzik. Tök jól el vagyok a barátaimmal, meg a hobbijaimmal.

Az a baj, hogy én se tudom elképzelni magam otthon ülő apukaként. A többiről nem is beszélve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.