Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Holnap angol OKTV második fordulót írok, szorítsatok! :)

 

Innen nem jön valaki? Lok? Jinx?

Nem vagyok nagy angolos, a nyelvvizsga megvan, még lerakom az érettségit, aztán el is felejtem, hogy tudjak olaszozni. De neked hajrá! A sok TCW-s szó biztos segít majd. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holnap angol OKTV második fordulót írok, szorítsatok! :)

Sok sikert! Voltam szakközépiskolás válogatón annak idején, nagyon kemény. Mindenesetre a matek OKTV több sikerrel járt, persze csak helyi szinten :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A '99-es hóhelyzet sem volt épp semmi. Legalábbis itt Nyíregyházán konkrétan megbénult a közlekedés egy időre. (Egy időre = néhány napra... a mi utcánkban autóval konkrétan nem lehetett közlekedni ... nagy melóval sikerült az utcában a gyalogosok számára kialakítani egy kis ösvényt a hóban... és kész.)

 

Egyébként vicces ez a pánikhangulat. Jön a hó és a nagy hideg. Bakker... tél van tudtommal, épp a lics-locs, tics-tacs telek a természet ellenesek.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2009 decemberében is ment a sírás rívás és fogcsikorgatás (legalábbis Pesten) mert hideg volt és sok hó esett (oké, nem volt ennyire hideg). Emlékszem, pont akkor mentem fel Pestre az IMAX-be Avatart nézni... majdnem meghiúsította a hazautunkat, de még pont elkaptunk egy vonatot (talán az uccsó Nyíregyháza felé induló vonat volt akkor a helyzet miatt) de az eset is túl volt spilázva!

 

Ja... és azért még hozzátenném, hogy bizony rengeteg ember már a -5 foknál is sír, és az 5 centi hótól is!

 

És hogy mi a leginkább természet ellenes? Hát hogy az enyhe telet (ami megint csak érdekes, már már inkább kijelenthető, hogy nem is volt télies az idő) ilyen hirtelen és ennyire radikálisan vált fel egy piszok cudar időjárás.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha annyira szokványos lenne ez az időjárás, akkor miért mindenki 10 meg 30 évvel ezelőtti teleket hoz fel, hogy bezzeg akkor is volt már ilyen? Igen, szokott lenni, 10 évente. Ez szerintem elég hírérték.

 

Ráadásul nem azért van riasztás mert Aigner Szilárd címlapra szeretne kerülni, hanem azért mert ha felkészületlenül éri ez a fagy az embereket(ami sanszos, főleg hogy nemrég közel 30 fokkal volt melegebb), akkor súlyos tömegek halhatnak meg, mint ahogy meg is halnak, szerte a térségben.

 

Nyáron se mondhatják azt hogy ja igen, igaz hogy hatvan fok van, de hát nyáron ilyen az idő, ezért nem szóltunk előre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Obi1, ha ennyit vettél le a posztomból, akkor sajnálom, eszemben sincs magyarázni, hogy mire gondoltam vagy éppen utaltam (vagy próbáltam utalni) a posztommal, nem értitek, ennyi.... leírtam a véleményem, senkinek sem kell vele egyet érteni. Nem haragszom érte. :D

 

 

Egy kicsit mégis magyarázom:

 

Még szép, hogy értesítések vannak emberéletek megvédendő célzattal, ami kötelességük is... és így is kell... ha azt hiszed, hogy ezt én nem tartom kiemelkedően fontosnak, akkor NAGYON rosszul ismersz. Itt korántsem erről volt szó. Ha jól emlékszem pár héttel korábban már beszélgettünk erről a "tél" témáról (és talán Frenkie is hasonló véleményen volt, mint én) hogy ami most tél nálunk van (nem ez a hirtelen jött radikális hideg, hanem ami előtte volt) az tulajdonképpen legjobb szándékkal sem nevezhető télnek... csak valami utánzatnak vagy tél - féleségnek. És ha ahhoz képest pár fokkal hidegebb volt, vagy esett egy kis hó, máris sírtak jónéhányan. Pofakönyv is tele volt az "Elegem van a köcsög télből" és hasonló bejegyzésekkel, pedig akkor még mínuszok is alig voltak... na mindegy.. tovább tényleg nem magyarázom, mert minek. Felesleges!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pofakönyv is tele volt az "Elegem van a köcsög télből" és hasonló bejegyzésekkel, pedig akkor még mínuszok is alig voltak...

És? Talán nem utálhatja valaki a telet? Én is rühellem, csak decemberig tudom elviselni, akkor is az ünnepek miatt. Elfogadom, ha valaki szereti, de nehogy már felháborodás tárgyát képezze, mert sokan nem szeretik, ez nonszensz.

 

Hideg van, alaposan fel kell öltözni, egy csomó kültéri tevékenységet nem lehet űzni, naná, hogy nem sokan zárják a szívükbe ezt az évszakot. Lapozzunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én téged komolyan nem értelek néha. Most akkor álljon ott meg a fórum tudománya, hogy valaki beír valamit, és akkor mindenki rámondja hogy igen, így van? Válaszoltam egy véleményre, az én véleményemmel.

 

Amúgy nem hinném hogy lenne a télnek definíciója. A természet nem ismeri azt a szót hogy szokatlan, az évszakokat se lehet konkrétan elválasztható részekre bontani, csak mi akarjuk nagyon ezt ráerőltetni. Egyszer hidegebb a tél, egyszer melegebb. Egyszer korán kezdődik, egyszer későn.

 

Az meg egy teljesen más tészta ha valaki hangot ad érzéseinek, és azt mondja hogy utálom a telet, olyan hideg van. A másik azt mondja utálom a nyarat, olyan meleg van. Egyik se azt mondja hogy kész, szűnjön meg ez meg az az évszak, egyszerűen csak nem szeretik a vele járó kellemetlenségeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Obi1, ha ennyit vettél le a posztomból, akkor sajnálom, eszemben sincs magyarázni, hogy mire gondoltam vagy éppen utaltam (vagy próbáltam utalni) a posztommal, nem értitek, ennyi.... leírtam a véleményem, senkinek sem kell vele egyet érteni. Nem haragszom érte. :D

 

 

Egy kicsit mégis magyarázom:

 

Még szép, hogy értesítések vannak emberéletek megvédendő célzattal, ami kötelességük is... és így is kell... ha azt hiszed, hogy ezt én nem tartom kiemelkedően fontosnak, akkor NAGYON rosszul ismersz. Itt korántsem erről volt szó. Ha jól emlékszem pár héttel korábban már beszélgettünk erről a "tél" témáról (és talán Frenkie is hasonló véleményen volt, mint én) hogy ami most tél nálunk van (nem ez a hirtelen jött radikális hideg, hanem ami előtte volt) az tulajdonképpen legjobb szándékkal sem nevezhető télnek... csak valami utánzatnak vagy tél - féleségnek. És ha ahhoz képest pár fokkal hidegebb volt, vagy esett egy kis hó, máris sírtak jónéhányan. Pofakönyv is tele volt az "Elegem van a köcsög télből" és hasonló bejegyzésekkel, pedig akkor még mínuszok is alig voltak... na mindegy.. tovább tényleg nem magyarázom, mert minek. Felesleges!

 

 

Teljesen egyetértek. Ugyanez a réteg szidja nyáron a meleget is. Ez meg szánalmas riogatás ami a médiában folyik. Otthon kell maradni és nem fagysz meg, illetve az idős és hajléktalan emberekre kell odafigyelni. Viszont egy átlagemberre a fagy nem igazán hat. Otthon van fűtés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi1, én meg Téged és Donátot nem értem néha... de ez van, nincs mit tenni! :);)

 

(Azt hiszem, hogy mi egy fórum-talin sem tudnánk kijönni egymással... majd talán egyszer, ha eljutok egy ilyen talira... kiderül, hogy tényleg így van-e) :D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Azt hiszem, hogy mi egy fórum-talin sem tudnánk kijönni egymással... majd talán egyszer, ha eljutok egy ilyen talira... kiderül, hogy tényleg így van-e) :D

Ez szinte kizárt. Élőben sokkal nehezebben alakul ki konfliktus két ember között mint egy fórumon. Olvasva van hogy az ember nagyon komolynak érez olyat amit a másik nem annak szánt. Sokkal könnyebben félreérthetőek a szövegek mögötti hangsúlyok/szándékok/érzelmi tartalmak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek. Ugyanez a réteg szidja nyáron a meleget is. Ez meg szánalmas riogatás ami a médiában folyik. Otthon kell maradni és nem fagysz meg, illetve az idős és hajléktalan emberekre kell odafigyelni. Viszont egy átlagemberre a fagy nem igazán hat. Otthon van fűtés.

Én is szidom a nyarat ha hatvan fok van, és? A telet is ha hideg van, egyik véglet se jó.

 

Teljesen okés hogy azt mondják hogy kemény napok jönnek, rég nem volt ilyen hideg, vigyázzatok. Nem kell mindenbe összeesküvést látni szerintem.

Az meg hogy a Blikk-típusú szennylapok miket írnak össze, hát az minden témában no comment, nem csak ebben.

 

Riddick: Szerintem néha az a baj, hogy sok mindent veszel személyeskedésnek ami nagyon, nagyon, nagyon de nagyon távolról se lenne az. Ugyanazokat a véleményeket írom bárki másnak a fórumon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most akkor álljon ott meg a fórum tudománya, hogy valaki beír valamit, és akkor mindenki rámondja hogy igen, így van? Válaszoltam egy véleményre, az én véleményemmel.

 

 

Ne haragudj Obi1, de kérlek, és tényleg mint kedves barátomat, mutass már rá arra, hogy mikor, hol és hogyan utaltam én a fent idézett dologra? Komolyan mondom mutass rá, mert baj lehet az emlékezetemmel.

 

Válaszoltál egy véleményre én repostoltam a te postodat, aztán jött a sértett (vagy csak annak tűnő) meg a "nem értelek téged" dolgok. Mindegy... de a fórumnak ez is része, pedig ti jöttök mindig azzal, hogy én definiálom újra a fórumot... holott ez távolról sem igaz, még csak gondoltai szinten sem, de valamiért mégis nagyon szeretitek alkalmazni. Eszem ágában nincs beleszólni, a TI dolgotok... csak feltűnt! ;)

 

(És csak itt zárójelben jegyezném meg, hogy azért mert X időszakonként /ahol X legyen egyenlő mondjuk 10 évvel, ahogy te is írtad Obi1/ szokott lenni 1-1 nagyobb hideg súlyos mínuszokkal és/vagy igen nagy mennyiségű hóval, még nem jelenti, hogy az egyébként a 0 fokot is épphogy elérő "téli időjárás" /ami az elmúlt néhány évben túlnyomó részben tapasztalható volt/ lenne az abszolút normális... de itt be is fejeztem) :P;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Válaszoltál egy véleményre én repostoltam a te postodat, aztán jött a sértett (vagy csak annak tűnő) meg a "nem értelek téged" dolgok. Mindegy... de a fórumnak ez is része, pedig ti jöttök mindig azzal, hogy én definiálom újra a fórumot... holott ez távolról sem igaz, még csak gondoltai szinten sem, de valamiért mégis nagyon szeretitek alkalmazni. Eszem ágában nincs beleszólni, a TI dolgotok... csak feltűnt! ;)

Én csak azt mondtam, hogy egy hozzászólásodra reagáltam. Nem azért mert nem akarom elfogadni a véleményed, nem azért mert nem kedvellek, hanem azért mert én másképp gondolok valamit, és gondoltam leírom a saját véleményem is. De nem ellened.

 

Ha ez így lenne, akkor az egész fórum egy hatalmas utálat-gyűjtemény lenne, mert mindenki ütközteti a másikkal a véleményét.

 

A kiegészítésedre csak annyit amit már írtam lentebb is, hogy nem hiszem hogy lenne olyan hogy "normális" téli időjárás. Főleg Magyarországon, ahol három éghajlat határán vagyunk.

Szerkesztve: - Obi1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is csak azt tettem, amit TE... hozzászólásra reagáltam. De tényleg abba fejezem, mert túlságosan is értetlennek fogtok tartani :P :P holott csak talán picit nektek is másként kellene hozzáállni, vagy ki tudja... lehet, hogy nem mindig csak nekem kellene elgondolkodnom magamon!

 

Béke és jó éjt! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is csak azt tettem, amit TE... hozzászólásra reagáltam. De tényleg abba fejezem, mert túlságosan is értetlennek fogtok tartani :P :P holott csak talán picit nektek is másként kellene hozzáállni, vagy ki tudja... lehet, hogy nem mindig csak nekem kellene elgondolkodnom magamon!

 

Béke és jó éjt! :)

Az ok hogy hozzászólásra reagáltál, de minek az hogy nem akarod megmagyarázni hogy mire utaltál, nem kell egyetérteni vele? Senki se akart meggyőzni semmiről. Megpróbálok máshogy hozzáállni, de nem igazán tudom hogy ezt hogyan kéne.

 

Mindig is béke volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mihez is kéne máshogy hozzáállnom? Ahhoz, hogy elfogadom a véleményed? Vagy ahhoz, hogy felőlem mindenki nyugodtan szidhatja azt az évszakot, amelyiket neki tetszik? Vagy azon, hogy komolyan időjárásról VITATKOZUNK? Ér ez ennyit? Ugye, hogy nem.

 

Tél van, pfujj,

Nyár van, jujj,

Akinek nem inge...

Vegyen kabátot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Otthon kell maradni és nem fagysz meg, [...] Viszont egy átlagemberre a fagy nem igazán hat. Otthon van fűtés.

Ez nagy ötlet! Erre miért nem gondoltam még? Telefonálok is a főnöknek, hogy elmentem haza a finom meleg szobámba és bebújok a pihepuha takaróm alá. Esélyes, hogy a melegebb időkben sem kell már ide visszajönnöm, de remélem, Frenkie, pótlod majd a tanácsod megfogadásával kiesett fizetésem. :P:)

Otthon van fűtés. Stimmt, de ezek szerint én nem vagyok átlagos, mert havi átlag kétszáz órát nem otthon töltök el, hanem a munkahelyemen. Ahol feladataim egyike, hogy felügyeljek kamionok lerakodását (ami 20-30 tonnányi papírnál nem két perc, hanem átlagosan egy óra), ellenőrizzem az épületeket két óránként (ami szintén legalább fél óra), és ezt mind a szabad ég alatt, a hidegben kell végezni. És hidd el, ezalatt az idő alatt k*rvára hat rám a fagy! Meg a kamionosra is, aki éppen szedi szét a pótkocsit, meg a rakodóra is, aki a fűtetlen targoncában ücsörög, meg a kollégáimra is (és most még jó helyen vagyok, mert a porta legalább fűtött... a korábbi munkahelyemen jószerivel fűtés sincs, az ottani ex-kollégák alig bírják a melót, 24 órát eltölteni olyan helyen, ami a 0-10 fok közötti időszakban is max 17 fokos volt, képzeld el, most mi van ott). És legjobb tudomásom szerint mind átlagos munkásemberek vagyunk, akiknek jégkockát csinál a hátsójából a fagy. Mert hiába van otthon fűtés, ha a szabad ég alatt kell dolgoznunk. És ez alól nincs hideg alapon járó felmentés. Úgyhogy ez az "otthon kell maradni" nagyon jól hangzik, csak sajnos olyan távol áll a valós élettől, mint féllábú gólya a futóversenytől. Nekem utoljára most kettőkor kellett kidugnom az orrom. Totál átlagosan le is fagytam, pedig a félórás kört öt perc alatt tettem meg. Pedig hidd el, nagyon szívesen aludnék otthon a meleg szobámban, a pihe-puha ágyamban. De erre még három és fél órán át nem lesz lehetőségem, és ezalatt még kétszer ki kell mennem. Egyszer menthetetlenül hosszabb időre, mert haza kell gyalogolnom.

Szóval igen, eddig is utáltam a telet, de most már rohadtul rühelem a mocsadékot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, Frenkie átlagos emberekről beszélt. :P;):D

Egy olyan ember pedig, aki vallja és hiszi illetve tudja, hogy csakis neki lehet igaza.... ;):D

Jó, ez igaz rám, ez tény, de beszéltem a más biztonsági őrökről, meg raktárosokról, kamionosokról is. :P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.