Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Fél egykor értem haza, hétfőn szabadnap (nem automatikusan, az csak a számlálóknak jár) ma még kissé "másnapos" voltam, de aki rutinos nyilván kevesebb mindenre figyel ennyire folyamatosan, remélem az őszi polgármesteri műsornál is jegyzőkönyvezhetek :) 

Részletesen majd később, egyelőre a tabletről próbálom kinyerni a ma délutáni fotóimat. Nagytörlés vált aktuálissá, viszont sehogy nem engedi emailben küldeni a képeket. 

 

Boldog névnapot mindenkinek!

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ígértem egy hosszabb élménybeszámolót, írom.

 

A választások lebonyolítása alapból önkormányzati feladat, de pár éve az önkormok papírmunkájának egy része  (s vele a hozzá tartozó munkaerő)  átkerült a járási hivatalokhoz, úgyhogy a 2016-os ügydöntő szavazás előtt szóltak, hogy a járásiaktól szívesen vennék a segítséget, jegyzőkönyvvezetői posztra. Csak Pécsen van 149 szavazókör, plusz a környező települések, úgyhogy van itt munka. Akkor tartalék jkvez voltam, nem lettem behíva végül, idén viszont, amikor kérdezték, mondtam igen, az egésznapos műsort vállalom.

Két oktatáson voltam, egy húsvét előtti szerdán, másik utána szerdán. Az első csak a jkvezeknek, a másik pedig egyben a szavazatszámláló bizottságok alakuló ülése is egyben, elnökválasztással. 

A SzSzB áll legalább három "választott" (inkább:  kijelölt) tagból, akiket az önkormányzat küld, lát el, és honorál bruttó 35000 Ft-tal. Továbbá bármelyik, az adott szavazókörben érintett párt küldhet egy-egy delegáltat, akik a pártjukra vannak bízva, de munka közben nekik is ugyanannyi a feladatuk és ugyanúgy semlegesen kell viselkedniük. A nap végén a kész jegyzőkönyvből kapnak egy-egy példányt, amit hazavihetnek a pártjaiknak. Nálunk a Pécs 083-ban volt egy DK, egy Fidesz, és egy Együtt delegált, meg lett volna elvileg egy Jobbik de ő nem jött el az oktatásra. (Mondjuk megértem, kozármislenyi ember a címe alapján, szerintem ő ott akart számlálni. ) 

Szóval, volt 3 választott meg 3 delegált, ezeknek kellett választani a választott tehát semlegesnek tekintgendő három főből egyelnököt és egy elnökhelyettest. A 3 választottból kettőnek ez az első számlálása, a maradék (egy nyugdíjas tanárnő aki pont velem szemben lakik, az ablakból rálátok az ő ablakára) közölte, hogy az elnök legyen férfi. Ezzel egy fő maradt, akit a számlálók egyhangúan megválasztottak elnöknek. Alelnök lett a fent említett tapasztalt hölgy. 

Ebben és a választás napján felmerülő kérdésekben a jkvezetőnek nincs beleszólása, az a dolga, hogy jegyezzen. Meg kezelje a papírmunkát. Kitöltetni mindenkivel egy rakás papírt amiborítékban várt a 083-asok székein, utána nap délelőtt ezt bevinni a városházára. Ahol szépen ki is derült, hogy egy ív kimaradt, az amin a választottak nyilatkoznak hogy kapnak-e valami járadékot. Az elnökünk rokkantnyugdíjas, az alelnök öregségis, szerencsére mindkettő a közelemben lakik (egy választókör.... ) és otthon is volt, úgyhogy ebédidőben kitöltöttük a nyilatkozataikat és még ebet sétáltatni is sikerült. 

Apropó, eb. Hajnaltól éjszakáig nem voltam otthon, és a szomszéd akire eredetileg bíztam volna már nem bírja egészségileg, de sikerült egy ismerős kutyást találnom, úgyhogy amíg agazdája dolgozott, Karneol bandázott a többiekkel, kutyasuliban járt egy testvérpárral akik eddig ketten vittek egy kutyát és most ugye mindkettőnek jutott egy, este még séta a Béke parkban, éjjel meg édesded alvás amikor kapták a telefont, hogy jöhet haza. 

Vissza az oktatáshoz:  nyomatékosan elmondták, hogy 1, senki nem befolyásolhatja a választókat, 2, ebbe beletartozik az öltözködés is, 3, de annyira ne legyünk extrémek mint pár éve amikor az egyik delegált haza lett küldve átöltözni a szoknyája színe miatt. (Két éve ugyanezt a hazaküldős sztorit pólóval hallottam, most pedik a mellettem ülő idesúgta, hogy tényleg megtörtént, de nadrággal. Így készül egy városi legenda? )

Meg persze volt szó magáról a számlálásról, nap végén először megszámoljuk az aláírásokat meg a maradék szavazólapot, utána amikor megvan mennyi papírnak kell lennie akkor lehet urnát bontani. Először teljesen befejezzük az egyik fajta ívet, utána foglalkozunk a másikkal. Ha kevesebb mint az aláírók, az nem baj, valaki hazavitte (magam teszem hozzá:  feneket törölni) , ha több akkor viszont valaki többet dobott be, ami érvénytelen. Viszont nem tudjuk MELYIK volt az, ezért minden jelölttől le kell vonni annyit, ahánnyal több van. Érvényesnek az számít, ha van két keresztező vonal,minden más firkától és üzenettől függetlenül. Ja, és pontosan egy db ilyen van....

 

Szombaton az elnöknek még el kellett hoznia valami papírt a városházáról, az összes többi felszerelést  (szavazólapok, pecsét, tájékoztatók, irodaszer, plombák stb) taxival küldték ki kb negyed hatkor, tehát eddigre illik az elnöknek és a jkveznek a szavazókörbe érnie.  A választott számlálók élelmezéséről a helyi választási iroda gondoskodik, a delegáltakéról a pártjaik. Jkvezekről nem volt említés és senki nem kérdezte hogy vegetáriánus vagy laktózérzékeny vagyok-e, úgyhogy vittem egy gigantikus olívasalátát, meg némi ellátmányt, ami másnak három napig elég. 

Reggel 5-kor adtam át az ebet a megőrzőjének, és akkor pont láttam,hogy megáll a taxi a kijelölt iskola előtt.

 

 

 

 

(Folyt köv) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lányok és fiúk, jelentem: sikerült az angol nyelvvizsga szóbeli része! :) 

Nem volt nehéz, sőt nagyon könnyű volt, bementem, beszéltem magamról, majd jött a képleírás, végül a szituáció. Pont 75% lett, 45/60.

 

Amikor a hobbimról kérdeztek, megemlítettem, hogy szoktam olvasni könyveket, filmeket, sorozatokat nézek, erre megkérdezte, hogy milyen könyveket szoktam olvasgatni: erre bemondtam hogy Star Wars. :D Mire a vizsgáztató azt kérdezte, hogy hogy tetszett a legutóbbi film. Mondtam róla a pozitívumokat, erre azt felelte, hogy ő még nem látta, de a legutóbbit nem szerette, mert ugye Han meghalt, és ő volt neki régen a hőse, ha lehet ezt mondani. Jó kis vizsgáztató volt, mondtam is magamnak. :D 

 

Szombaton írásbeli, magabiztos vagyok azzal kapcsolatban. :) 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.