Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Éppen most értünk haza a JP:Fallen Kingdom-ról. Viharban, ömlő esőben, 45 perc autópályán, 100-110-120-szal.

Nagyon durván villámlott végig. Soha ilyet nem láttam, pláne, hogy én vezettem. Bevallom: féltünk. Nem is kicsit. Láttunk felüljáró pillér alatt megállt autót is. Durva volt, na! Sokszor szinte nappali világosság ragyogott fel.

Van köztünk hobbi-meteorológus?

Mennyi esélyünk lehetett, hogy belénkcsap száguldó autóval? Lakott területen kívül lenni ilyenkor előny vagy hátrány?

Mi történt volna, ha belénkcsap? Tényleg stressz alatt vagyunk még, jó hogy a gyerekek nem voltak velünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Faraday kalitka elve alapján teljesen biztonságban voltatok a kocsiban, ugyanis az áram ilyenkor a "ketrec" külső részén fut végig, úgy hogy a "kalitkában" lévők ebből semmit sem éreznek

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

köszi! Azért parás volt. Vajon a kocsi műszakilag mit szól egy ilyenhez? Ha monduk leáll és ott rohadunk az sem lett volna valami vicces.

Engem is mindig ezzel nyugtatnak, hogy nekünk nem lesz bajunk, de azt nehezen tudom elhinni, hogy az autó utána még menetképes lesz. :)

 

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

A repülőbe is nem egyszer csapott már villám, ott is az van amit Nabo írt. No para. :) 

És a repülő ilyenkor megy tovább, mintha mi sem történt volna? :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Pildi írta:

És a repülő ilyenkor megy tovább, mintha mi sem történt volna? :o

Igen. Védve is vannak a rendszerei ha esetleg túltöltődnének a műszerek. Ha nem oldották volna meg, nyáron nehezen lehetne repülni. :D  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát rosszabb esetben a kocsiban megsütheti az elektronikát, és/vagy leállíthatja a motort is, de az újabb kocsik már jobban védve vannak ez ellen.

 

Amúgy viharban kevés biztonságosabb viselet van, mint egy középkori lemezpáncél, ami beborít tetőtől talpig, pont ezért, mert az elektromos áram a páncél külső felületén halad végig, amíg a belső felületet "békén hagyja". A magasfeszültséggel dolgozó munkások is sokszor használnak drótból szőtt ruhákat pont ebből a célból

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kevesen vagyunk itt, de gondoltam megér egy kérdést.

 

Immáron 2 éve szenvedek a lábammal, mert egy adduktor sérülésből nem tudok kijönni. A jobb combom felső/belső része fáj, és most már nemcsak futás vagy foci közben, de sajnos ülés vagy járás közben is, és eléggé megkeseríti az életemet. :( Nem ismertek esetleg bármilyen orvost, aki ilyesmire szakosodott és volt már vele tapasztalatotok? A net persze tele a jobbnál jobb szakemberekkel, de eddig akárhánynál próbálkoztam, inkább csak rosszabb lett. Eddig még annyira nem is volt gáz a dolog, mert bár hiányzott a foci vagy a futás, de a mindennapjaimra nem volt hatással. Most azonban már más a helyzet... szóval ha valakinek lenne egy ismerőse/ötlete, az megtenné, hogy jelzi itt? Köszönöm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe jutottál. :(Termálfürdő terápiára gyógymasszázzsal kombinálva gondoltál már? Mozgásszervi panaszoknál az tartós javulást eredményezhet.

Orvost sajnos nem tudok ajánlani, de talán ebben az irányban érdemes lenne érdeklődni. Anyukám Hévízre jár, neki nagyon sokat segít, de lehet hogy Hajdúszoboszlón is alkalmas erre az ottani gyógyvíz, az hozzátok közelebb van sokkal.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Kevesen vagyunk itt, de gondoltam megér egy kérdést.

 

Immáron 2 éve szenvedek a lábammal, mert egy adduktor sérülésből nem tudok kijönni. A jobb combom felső/belső része fáj, és most már nemcsak futás vagy foci közben, de sajnos ülés vagy járás közben is, és eléggé megkeseríti az életemet. :( Nem ismertek esetleg bármilyen orvost, aki ilyesmire szakosodott és volt már vele tapasztalatotok? A net persze tele a jobbnál jobb szakemberekkel, de eddig akárhánynál próbálkoztam, inkább csak rosszabb lett. Eddig még annyira nem is volt gáz a dolog, mert bár hiányzott a foci vagy a futás, de a mindennapjaimra nem volt hatással. Most azonban már más a helyzet... szóval ha valakinek lenne egy ismerőse/ötlete, az megtenné, hogy jelzi itt? Köszönöm.

Sajnálatos, hogy még mindig benne vagy. Azt hittem már el is felejtetted. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.