Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Az elmúlt pár napban egy sarlós fecske került hozzánk. Öcsém találta az utcán, ahol össze-vissza botorkált. A vadaspark nem tudta azonnal befogadni, így egy napig itthon gondoztuk. Elég sűrűn itattam vízzel, nagyon aranyos kis állat. Aztán a vadasparkhoz került értő kezekbe, ahol megfelelő táplálékot kaphat.

  • Nagyon tetszik 3
  • Meglepő 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 5
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bemásolom ide is, hátha itt hamarabb megtalálja az, akit érdekel. :)

Ugye nem fejtette el senki, hogy pénteken holdfogyatkozás és a Mars nagy oppozíciója lesz. Aki esetleg a közelben tartózkodik, jöhet bártan hozzám, mert ki lesz pakolva a kukkerom. A cím, ahol este nyolc után meg fog taláni: Újpest, Nádasdy Kálmán utcábam lévő park. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog születési meg névnapot mindenkinek, akiről lemaradtam!

 

Megvolt az első autós nyaralás. Mérföldkő, de azért rendszert nem szeretnék belőle csinálni. 

Gimis osztálytárs korunk óta barátnőimnek vetettem föl még tavasszal, hogy mehetnénk együtt Horvátországba. Együkük nagyon nem akart jönni, másik azt írta, meglátjuk, Aztán kb. két hete írt, hogy mikor lenne jó. És hogy ő mindenképp autóval szeretne menni. Sajátunk egyikőnknek sincs, de ő majd bérel, plusz intéz szállást, stb. Szabadsága már nagyon nincs, úgyhogy max két nappal tud megtoldani egy hétvégét. Sikerült Zengg (Senj) városban foglalnia apartmant mindennel együtt 127 euróért (horvátok annyira rá vannak állva a turizmusra, hogy minden turistaterméket euróban számolnak, még a sztrádadíjat is megadják a kuna mellett euróban is - ja, és minden turizmusból élő németül ért)  és talált egy autókölcsönzőt. 53 000 Ft, amiben benne van a két sofőr, a teljes casco, nincs viszont benne (mint ez a helyszínen kiderült) az, hogy ki is visszük a járgányt az országból. Szóval pénteken találkoztunk a ferihegyi busz KöKi felőli megállójában, én a böhöm csomaggal, ő munkából jövet. Busz a reptérre, mutatja nekik az igazolást arról hogy előre kifizette a bérlést, kölcsönzős hölgy meg mutatja a papír alján (nem épp apró betűkkel)  hogy HITELkártya kell mellé.  DEBIT kártya, mint az övé, nem jó. De hogy ő kérdezte ismerőseit és nem volt eddig debitkártyával gond, egyikük Izlandon bérelt vele autót, a másik meg mittudomhol, talán Ausztráliában.... Hölgy mondja bocsi, az egész cégcsoport HITELkártyát kér, az tökmindegy hogy a debitkártyán megvan a zárolható fedezet. Visszamondani a bérlés előtt 72 órával lehet, úgyhogy a négy napnyi bérlésünkből az utolsó nap árát visszakapjuk, három napot buktunk. Ott álltunk a reptéren, se pénz se posztó, pénteken este hatkor ugye nincs az a bank ami hitelkártyát ad.... Zengg meg nem megközelíthető máshogy, az esti vonatot elérni esélytelen, a másnap reggeli vonat meg későn ér Rijekába amikor elmegy az utolsó zenggi busz. Na akkor jött az ötlet, az a bizonyos harmadik barátnő, aki strandolós nyaralásból ugyan nem kér, viszont van autója. Egy jól karbantartott, 13 éves Suzuki, casco nélkül. Imába foglaltuk a nevét, két óra győzködés után odaadta :D Indulás másnap reggel, szombat reggeli csúcsról autóátadási ceremónia miatt lemaradva, "hajnali" tizenegy órakor.

 

Zengg tök hangulatos horvát város, kb akkora mint Komló, csak tengerparttal. Kilátás a Krk sziget kopárabbik felére, az innenső oldalon hatalmas "sziklakert", kavicsos tengeröblök, egymástól járhatatlan sziklafallal elválasztva. Tengeri sün csak nyomokban, a víz inkább brakk mint sós, a hangulatból mondjuk hiányzott a levendula és az agavé, viszont tele volt az egész környék fügefával. Este fél hétkor érkeztünk, fürödtünk, másnap volt egy napsütős délelőtt meg egy esős délután. Hétfőn szeles délelőtt, és egy turistaátverős esti fürdés a részemről. A víz lehetett kb 18C, a szél jól összekeverte, az nekem még nem a járhatatlan kategória. (Bár azért nem töltöttem bent sok időt :) Most hétvégére ígérkezik egy bányatóban 2 km úszás, az azért lehet hogy sok lesz, mármint hogy kevés. ) Kedden ragyogó napsütés, délután majd' megsültünk amikor egy parkolóban pár percre meg kellett állni pihenni, a maxra tekert légkondi sem bírta a kasznin belüli üvegházhatást. De épségben értünk oda, vissza, a casco nélküli autó is túlélte. Költséghatékony nem volt, élmény, az igen.  

 

Horvát autóutak: a sztrádák gyönyörűen kiépítettek. Van egy alagút Zágráb és Zengg között, ami 5,78 km (visszafelé 5,81 km - másik járat, ugye, bár csak pislogtam mitől 30 m a különbség) ami hosszabb mint a Révfülöp - Balatonboglár táv. Minden teljesen egyértelműen ki van táblázva, a kihajtók előtt kis táblák számolják vissza hogy mindjárt kanyarodni kell. És alig vannak kamionok! Fogalmam sincs hogyan (tipp: fejlett vasúti kamionos teherszállítás? Bitangosan megfizettetik a kamionokkal a közúti költséget talán?) de amint átértünk Letenyénél a határon, az összes kamion szőrén-szálán eltűnt, és visszafelé is csak a főváros környékén voltak feltűnőbb számban, de még így is a magyar létszám töredéke. A pályadíjat viszont nagyon turistabarátságtalan módon mérik, kapuk vannak a felhajtókon és a lehajtóknál, mindkettőnél bitang sor ha valakinek nincs autóba épített sztrádakapu-jeladó ENC-je. 

A hegyi szerpentin lehetett volna vészes is, egy sáv oda, egy sáv vissza, előzési lehetőség alig, de várakozáson felül tisztelte mindenki a záróvonalat és rettegte a gravitációt. Talán a helyiekre ennyire jó hatással vannak a németek, nem tudom, de állítólag bitangos bírságok is lehetnek, ha valaki veszélyesen vezet. (Városon kívül oda-vissza összesen talán két rendőrt láttam...) 

 

Ja, és finom a bor, a sajt, és - meglepő módon - még egy kis sör is lecsúszott az odaérés örömére. 

 

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyatádi ExtremeMan részvétel is megvolt :D

 

Tavaly szeptemberben a munkahelyi csapat lefutotta a Rókaűzők (Kaposvár - Pécs) váltót, szerencsés sokadikként kaptunk egy ExtremeMan váltó nevezést. A társaság nagyja fogta a fejét hogy WTF, én azonnal mondtam, hogy az úszást vállalom. Gyékényesi bányatóban még úgysem voltam át / körbe úszáson :) Aztán adódott még egy kolléga aki a váltó vízi részének a felét bevállalta, úgyhogy nekem kinézett 1,9 km úszás ismeretlen hőmérsékleten. (Azt írták, 24C alatt engedélyezett a neoprén, ez azért nem egy biztató információ.) Biciklihez semmi közöm nincsen, nincs saját, nem tudok versenyeszközt kölcsönkérni senkitől, meg tapasztalatom is nuku. Viszont a befejező maratoni táv áll 8 körből, volt egy ember aki bevállalta a felét, másik futónk viszont nagyon nem akart ennyit egyben. Úgyhogy mondtam hogy egy kört bevállalok, ő megörült, én meg megkaptam a nyolc kör közül a legelsőt. Hogy a legmelegebb kör ne abból szívja ki a szuflát, akinek sokat kell még rohangásznia :D ((Meg azért, mert az első biciklisünk utána indult vissza Pécsre és ő hozott haza, úgyhogy neki az volt a jó ha mielőbb tudunk indulni.))

Pénteken a csapatkapitánnyal odamentünk Nagyatádra, ő szervezett szállást (egy nagyon jófej néni kiadja a jelenleg máshol lakó lányának a házát, a néni meg a városközpontban lakik, ez fontos.) Cs.k. fölvette a rajtcsomagot, én meg ugye első versenyzőként nem akartam kicentizni az érkezést. Meg jobb az, ha csak Nagyatádról kell eljutni Gyékényesre, nem Pécsről.

Az időjárás az elején szerintem versenyzőbarát volt, hűvös levegő (meg nagy pára, néha szemerkélő esővel) és kellemesen pontjó víz. Ahhoz képest hogy éjszaka még dörgött meg zuhogott, ez nagyon jó. Először indították az egyénieket, nekik két óra a szintidő, amikor közülük már a legmegfontoltabbak is a célegyenesben úsztak, akkor indították a váltókat. Tervezett idő szerint kellett felállni, hogy a lassabbak ne akadályozzák a sietőseket, de még így is volt egy kis torlódás az elején. 44 perc körüli időt úsztam, kifáradtam de annyira nem amortizálódtam le. A másik úszó is szépen átadta a csapat chipjét az első bringásnak, aki kitérővel összesen 75 km után ért be Gyékényesről Nagyatádra, ott váltottak, és a másik bringás tett 3 x 35 km kört. Ő befejezte kb. délután négykor. Azalatt a házinéni belvárosi házának a kertjében tudtunk parkolni, meg ott volt a kis csapatközpontunk, lehetett civilizáltan WC-t használni a toitoi-k helyett, szóval csudajó volt. Viszont közben kisütött a Nap, ami teljesen jó ha valaki flamingóforma úszógumival akar a strandon menőzni, városi betonon futásra ez annyira nem az ideális állapot. Na de ha valaki fut, akkor fusson :) Beért a második biciklisünk, váltottam, futottam, minden vizezés ellenére néhányszor felforrt a fejem, a tüdőm, viszont még belegyaloglásokkal együtt is 10 km/óra átlagot sikerült mennem. Utána a váltó területen a következő futónknak kellett leszólítania, én észre sem vettem őt. Kérdezte, menni akarok-e még egyet, mondtam hogy NEM és igen őszinte volt a vigyorom, amikor megint lekerült a csapat-chip a lábamról. Ő meg vidáman elrohant, ha nem is a naplementébe, de egy számára kellemesnek ígérkező "felesre" és mondta, hogy frissítést sem kér, elég az amit egykilométerenként adnak. A frissítés amúgy nagyon igényes és hangulatos volt, egyrészt osztogattak hideg vizes szivacsokat (hála érte!), másrészt külön standokon egymás után ott álltak poharakkal és mondták hogy "Izó!" meg "Víz!" aztán vihetett mindenki amit akart. Izotóniás cukor + só oldattal ugye kevésbé szerencsés ha az ember leönti magát, úgyhogy én a vizet kerestem, még a párakapuk spriccelőinél is nyeltem a vízből, de a dinnyét, banánt meghagytam a nálam kimerültebbeknek.  

Ehhez még: nagy a szurkolói tömeg, leginkább egyéni versenyzők családja / kísérői, meg csapatok is segítik az éppen száguldó csapattagokat. Hogy összesítésben hova kerültünk végül, passz.

Ami még meglepő, hogy több paratlétát is láttam, egyéniben is volt. Na nekik aztán végképp maxi tisztelet! 

 

Összességében: hatalmas endorfin-löket, meg jóleső fáradtság, de ebből azért nem volt kedvem repetázni :D 
Még most is tart az élő közvetítés, és még mindig jó zenék szólnak. (Lehet rosszul éreznie magát valakinek, amikor Depeche Mode szól?)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma délután 3 haverom átjött hozzám és Fifáztunk, ment a játék, röhögtünk, néhány kiáltás is volt gólnál, helyzeteknél, mivel dög meleg van nyilván az ablak és erkélyajtó nyitva. 9 órakor kimentünk rágyújtani az alsó szomszéd meg az ő erkélyéről felfele magyarázva csendháborítással fenyegetőzik. Én aláírom, hogy hangosak voltunk, de könyörgöm KILENC óra volt és a törvénykönyvben meg azt olvasom, hogy neki van igaza, mert ha az ő nyugalmát zavartuk akkor joga van rendőrt hívni, de akkor hogy van ez, én a lakásomban nem érezhetem jól magam? Ha bőven éjjel lenne akkor oké. Már egy órája ezt nézegetem, de nem találok semmi értelmeset, hogy mit tegyen az ember ilyenkor csak, az van dögivel, mit tegyek akkor ha én akarok valakit feljelenteni csendháborításért.

 

szerk.: azt még hozzáteszem, hogy nem mindennapos dolog, hogy így összejövünk.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Az este 22 órás szabály már megszünt? Amúgy sajnos ez a lakások és a kekeckedős szomszéd átka. 

A jelenleg hatályos 2012 óta érvényben lévő törvény szerint nincs megszabva időintervallum.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.