Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ez volt életem legérdekesebb szilvesztere.Egy kocsmában kötöttünk ki egy barátommal 11-kor, fél négyig beszélgettünk, ittunk aztán hazamentünk.

Igazából egy bulira mentünk volna amit egy kórház szervezett a Várban.Orvosok és növérek lettek ott volna nagyrészt, de bárki bemehetett.Felértünk a Várba, közben megittunk egy üveg pezsgőt, megláttam az épületet, hát úgy nézett ki mint Drakula kastélya, a haver meg mikor meghallotta, hogy orvostanhallgatók is vannak bent mondta, hogy menjünk innen.Elmentünk vettünk kaját egy ablakpárkányon megettük, aztán megtaláltuk a kocsmát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A hétvégén összeraktuk a saját számítógépem otthon :59: :57: :59:

Nem mondom, jó időbe telt, de megvan (kész anyagi csőd). A gép része vadonat új (ház, 2,8 G proci, 256 RAM, P4 alaplap, XY videokártya), kivéve a winchestert, mert öcsém kölcsönadta a saját másodikját (amiken zenéket tárolt), hogy használjam, amíg veszek. Mivel lecserélte a monitorát TFT-re, még monitorom is lett.

Tegnap bekábeleztünk mindent, hogy mindketten tudjunk majd netezni.

Most már csak vonalra és internetre várunk. Már futottunk vele néhány kört, de egyszerűen kész borzalom az intézés :x Azért remélem, hogy nem tart már sokáig :63:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm mindenkinek :)

Igen, ADSL lesz, a modem eszünkbe sem jutott. Öcsémmel ketten álljuk majd anyagilag. Kész szerencse. Egyébként meg az ő nevén lesz :P

Tegnap megpróbáltuk hálózatba kapcsolni a két gépet, de nem akar összejönni :) Egy darabig látta a gépem tesómét, utána már nem. Azóta sem tudta összehozni. Futunk még vele néhány kört, az biztos. Arról nem is beszélve, hogy aztán a videokártya is "eltünt", újra kellett telepíteni a Windows, szóval volt probléma tegnap dögivel, plusz orditozás is mellé (na meg tesóm, mert totál agybajos a gyerek, összetörte az egyik Win telepítő lemezt!!!! ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

újra kellett telepíteni a Windows, szóval volt probléma tegnap dögivel, plusz orditozás is mellé (na meg tesóm, mert totál agybajos a gyerek, összetörte az egyik Win telepítő lemezt!!!! ).

Tisztára mint én :)

A géppel való kínlódások amúgy még csak most kezdődnek, szóval készülj fel, ez csupán a kezdet kezdete :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A géppel való kínlódások amúgy még csak most kezdődnek, szóval készülj fel, ez csupán a kezdet kezdete :)

 

Veszem észre :) Tegnap este 7-től 10-ig tartott, mire sikerült nagyjából mindent helyrehozni rajta. Nem kiabálom el, majd meglátjuk, mi lesz, ha hazaérve bekapcsolom :)

Aztán még rá kell másolni az anyagaimat, amik most pen drive-on vannak.

Az a gond, hogy tesóm bűvöli a gépet, de nekem nem mondjat el, hogy mit miért csinál, aztán csak állok ott, mint egy tudatlan. Hogy fogom így helyrehozni a problémákat, ha nem tudom, mit csináljak? Azt hiszem, majd önállosítom magam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarde: Vegyetek egy routert.A Router menjen ki a netre, a routerre meg  kössétek rá a két gépet.

 

Pont ezt csináltuk, köszi :) Legalábbis azt hiszem. Hogy miért kell a két gépnek hálózatban lennie, azt már nem tudom. Majd megkérdezem tesómtól, ha hajlandó lesz velem szóba állni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde: A számítógépet nem lehet elrontani billentyűvel, se egérrel.Csak el lehet állítani.Nem kell félni tőle.

Nem tudom mennyire vagy kezdő, de ha nagyon akkor iratkozz be egy ECDL tanfolyamra.Ott megtanítják az alapokat(Windows, Word stb).Az viszont igaz, hogy csinálni kell.Magadnak kell felfedezned dolgokat.Én 1998 óta foglalkozom informatikával, a diplomám is ezzel kapcsolatos lesz.Amit tudok annak a nagyrészének én néztem utána.Az iskola csak alapot ad.

Amikor végeztem a kétéves programozói sulival, akkor Delphiből(Ez egy programozási nyelv), csak az alapokat tudtam.Viszont meg kellett írnom a szakdolgozatomat.Szinte mindennek utána kellett néznem.Ha jó lesz a neted ott rengeteg anyag van.

 

Hálózatba szerintem játék miatt akarja kötni a két gépet az öcséd.Amúgy nem sok értelme van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde: A számítógépet nem lehet elrontani billentyűvel, se egérrel.Csak el lehet állítani.Nem kell félni tőle.

Nem tudom mennyire vagy kezdő, de ha nagyon akkor iratkozz be egy ECDL tanfolyamra.Ott megtanítják az alapokat(Windows, Word stb).Az viszont igaz, hogy csinálni kell.Magadnak kell felfedezned dolgokat.Én 1998 óta foglalkozom informatikával, a diplomám is ezzel kapcsolatos lesz.Amit tudok annak a nagyrészének én néztem utána.Az iskola csak alapot ad.

Amikor végeztem a kétéves programozói sulival, akkor Delphiből(Ez egy programozási nyelv), csak az alapokat tudtam.Viszont meg kellett írnom a szakdolgozatomat.Szinte mindennek utána kellett néznem.Ha jó lesz a neted ott rengeteg anyag van.

 

Hálózatba szerintem játék miatt akarja kötni a két gépet az öcséd.Amúgy nem sok értelme van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde: A számítógépet nem lehet elrontani billentyűvel, se egérrel.Csak el lehet állítani.Nem kell félni tőle.

Nem tudom mennyire vagy kezdő, de ha nagyon akkor iratkozz be egy ECDL tanfolyamra.Ott megtanítják az alapokat(Windows, Word stb).Az viszont igaz, hogy csinálni kell.Magadnak kell felfedezned dolgokat.Én 1998 óta foglalkozom informatikával, a diplomám is ezzel kapcsolatos lesz.Amit tudok annak a nagyrészének én néztem utána.Az iskola csak alapot ad.

Ha jó lesz a neted ott rengeteg anyag van.

Számítógépen dolgozom napi kb. 6-7 órát, valamennyit tudok róluk, annak jó részét is magam tanultam magamtól (megtapasztaltam), vagy néha kérdeztem a számteches kollégától.

Már gondolkodtam rajta, hogy beiratkozom, de anyagi okokból eddig még nem vágtam bele. Egy darabig nem is fogok, de elég tanulékony vagyok magamtól is, marad az utánanézés, ha valamire végképp nem jövök rá.

Alapokban megy, de ennél azért többre vágyom, az a baj :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jó MissKarrde...

Eleinte, amikor még fórumfüggő voltam, én is gondolkodtam, hogy kéne otthonra net, ám egy netes gépet rendben tartani (szóval kicsit parázom a vírusoktól). Plussz amúgy is sokat vakulom a monitort, így meg hétvégén pihen a szemem :), most be is gyulladt. Most már kibírom a hétvégéket sagaforum nélkül, nincsenek elvonási tüneteim :):P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.