Jump to content

Egyéb fontos

Recommended Posts

Nézte valaki ma a napfogyatkozást? :)

A ködön és az összefüggő felhőrétegen át érzékeltem némi félhomályt reggel kilenckor. Akkor volt? :) Csak azért kérdem, mert azóta sem lett világosabb :D

Gratula, barnez! :)

Grat barnez, Donátnak meg ha még lábadozik jobbulást. :)

Én meg itthon vagyok februárig, jó is ez a vizsgaidőszak vizsga nélkül. :D

Gratulálok barnez. Hány sör gurult eddig le a torkodon? :D :D

Köszi! Hát tegnap két 0,5 literes Heineken gurult le, szóval lazán vettem a dolgokat, mert ma reggel matek dolgozatot kellet írni. :)

Lábadozik, mert úgy köhög, hogy majd meg fullad.

Elég rosszul hangzik.

Nézte valaki ma a napfogyatkozást? :)

Felhők is voltak ezerrel és meló is, szóval nem tudtam se ezért, se azért. Sebaj, tizenéve láttam már teljeset :)

Az attól függ... Mit csinálsz Te a gépeddel? Folyton baja van. :D Hogy törted be a monitort, mert azt sem egyszerű. :P

Most speciel a tv húzta a rövidebbet. :P Ki akartam dobni az ajtón egy üres 2l-es műanyag palackot, de az ajtó mellett lévő tv képernyőjén landolt, legnagyobb örömömre. :roll:

120 ezer ft-ot pedig sajnos nem tudok csak úgy előkapni a farzsebemből... pedig nem lenne rossz.

Most speciel a tv húzta a rövidebbet. :P Ki akartam dobni az ajtón egy üres 2l-es műanyag palackot, de az ajtó mellett lévő tv képernyőjén landolt, legnagyobb örömömre. :roll:

120 ezer ft-ot pedig sajnos nem tudok csak úgy előkapni a farzsebemből... pedig nem lenne rossz.

Utána kell nézni mennyi a javítás (LCD esetén látatlanban is elég sok), és utána dönteni.

Mondjuk én nem gondolnám, hogy egy üres PET-palack össze bír törni egy TV-képernyőt. Jó erővel dobhattad...

Eddig én se gondoltam volna. Talán a kupak találta el a tv-t és az vágta haza. Minden esetre nem volt sok eszem, azt belátom...

Ez vicc? Egy 10 dekás műanyag palack nehogymár betörjön egy tv-képernyőt. Súlya sincs. Történt ott más is nem? :D Most próbáltam ki. Fogtam és belevágtam a tv-mbe az üres 2l-es palackot. Semmi baja.

Darth Sky: Mi történt valójában?

Ez vicc? Egy 10 dekás műanyag palack nehogymár betörjön egy tv-képernyőt. Súlya sincs. Történt ott más is nem? :D Most próbáltam ki. Fogtam és belevágtam a tv-mbe az üres 2l-es palackot. Semmi baja.

Te aztán bátor ember vagy :) Mi van, ha kiderül, hogy simán átviszi a képernyőt? :D

Mondjuk szerintem, ha a kupak trafálja telibe a jó erővel megküldöt palackot, az kárt tud benne tenni. Meg az sem mindegy, hogy a palack mennyire tömör. Azért egy Coca Colás palack sokkal keményebb, mint egy Kék kúti ásványvizes palack.

Frenkie, egy CRT tv-t azért azért keményebb fából....oh, bocsánat, keményebb üvegből faragták :D De nekem ilyen marhaság eszembe se jutna hogy próbálgassak.

Nekem az tetszik amikor a h*lyegyerek a játékgép távirányítós rúdját vágja bele a cuccosba egy lendületes mozdulat után :lol:

A CRT képernyő üvege centiméteres vastagságú. Kipróbáltuk, nagyobb (tojás méretű) kavics már betöri, ha kellő erővel van dobva, de ha biztosra akarunk menni, jó ha van a közelben egy féltégla. Az üres PET palack semmiképpen nem tesz kárt benne.

A TFT képernyők viszont elég érzékenyek a mechanikai sérülésre, mivel tulajdonképpen semmilyen védelemmel nem rendelkeznek erősebb mechanikai behatások ellen. Ha az ujjunkkal megkopogtatjuk, már látszik, hogy torzul pillanatnyilag a kép, egy erősen hozzávágott PET palack kupakja pedig biztosan maradandó sérülést okoz a képet előállító kristályszerkezetben.

Kicsit túl van lihegve ez az egész, de az elmondható, hogy iszonyú érvágás egy párt kezébe így összpontosítani a felügyeletet. Mondjuk eddig is pártalapon volt szépen felosztva a felügyelet, csak most megint az a helyzet állt elő mint a komcsi időkben.

De a vicc az, hogy pont a Népszava meg a Népszabadság kéri ki magának ezt az egészet (többek között) :lol:

Szerintem is kezdik kicsit túllihegni odakint. az meg kicsit mókás, hogy egy torrent oldal tiltakozik, ami eleve illegális. :D

Az oldal nem illegállis, csak a tartalom nagy része, amit megoszt. :D

Én pl. nénis háttérképeket is szoktam letölteni róla, az meg nem illegális :lol:

Ahogy látom előttem már leírták páran a választ.:D

Egyébként - csak hogy mennyire érzékenyek ezek a kijelzők - bátyám laptopja egyszer úgy ment tönkre, hogy a kelleténél kicsit erősebben csukta le a tetejét.