Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

A Képes Enciklopédia a biztos: az 25-én jelenik meg 128 oldalon. Az új járművekről szóló Fantasztikus keresztmetszetek az ami még picit kérdéses. A Rogue One-nál egybe volt vonva a Képes Enciklopédiával, de a Han Solo filmnél valószinüleg több új jármű lesz igy külön jelenik meg, mint a Saga filmeknél. Ez utóbbi még nincs bejelentve, de az egyik cim nélküli könyv, ami 25-én jön szinte biztos hogy a Keresztmetszetek lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég kezdtem el olvasni kíváncsiságból a A hercegnő, a kalandor és a párafarmer című anyagot. Hát gyerekek, ez egy ordenáré nagy fos. Az írója még az ep4-et sem látta, hát olyan, a filmmel összhangban sem álló (pedig a film jelenetei szerepelnek benne jórészt) leírások vannak benne, hogy eltörném a kezét az írónak. A közelébe se menjetek ennek az ótvaros sz*rnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

És ez kánon könyv? :D

Vannak benne kánon információk, de nyilván csak azok, amik nem mondanak ellent semminek.

 

Tehát vannak benne ilyenek:

Vader a Tantive IV lemészárolt legénysége (köztük Antilles kapitánnyal) között állva találkozott Leiával. WTF? :o Két lázadó hullát látni, egyik sem Antilles, ráadásul Vader épp belép a folyosóra, nem ott ácsorog. Ja, és Leia érzi Vader leheletét!

C-3PO fizikailag képtelen felemelni az ujját. He? Hát hányszor láttuk már C-t mutogatni?

Han a FalconBAN VOLT, amikor Luke-ék megérkeztek a széles ajtajú hangárba (ami valójában egy keskeny lépcső), és onnan lőtt kifelé a rohamosztagosokra is.

Luke elmesélte a droidok sztoriját Hannak a fénykardképzés és az Alderaanra érkezés között, míg Ben ledőlt egy kicsit pihenni a kabinban. Őőő... a filmben az érkezésre figyelmeztető riadó szakította félbe az okítást, senki nem beszélt ott már semmiről.

A Falconnak van egy raktere, oda nyílik a rámpa, és onnan lehet átmenni a pilótafülkébe és a közös legénységi részlegbe... Mi a fütyi? Immár öt filmben látható, hogy a pilótafülkébe vezető folyosó közvetlen a beszállórámpa ajtaja mellett van.

Greedo Han hátába nyomja a pisztolyt... Kár, hogy a filmben Greedo elállta Han útját, szemből... Az már csak külön poén, hogy Han lő először. Csak Han lő. És Greedónak ormánya van.

Az már külön aranyos, hogy a könyv úgy festi le a szimpla birodalmi csillagrombolót, mint aminek tucatnyi hatalmas hangára van, amibe a Tantive IV is befér... Jó, hogy ezerszer láthattuk már, hogy mindössze két hangár van a csillagrombolókon, és egyik sem akkora, hogy egy corelliai korvett beférjen.

 

Ezek nyilván nem kánoni információk. Ugyanakkor Leia szökési kísérlete a Devastotoron (nincs jelenet az ep4-ben, ami a Devastatoron játszódna, így Leia szabadon ténykedhetett ott), vagy éppen az, hogy Ben megtanítja az alapállásokat Luke-nak a fénykarddal, és kifejezi R2-nak, hogy örül, hogy újra együtt vannak (ez pontosan azelőtt történik, hogy a kamera átvált az Alderaan pusztulásáról a Falconra), ezek azok, mert ezek olyan jelenetek, amik beleférnek a filmekbe, azokba a pillanatokba, amikor nem oda fókuszált a kamera.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Amúgy nem furcsáljátok, hogy eddig nem jelentettek be semmiféle előzménykönyvet a Solo -hoz? :hmm: Már január közepe van - sőt lassan belépünk a végébe - és semmi hír az ilyen könyvről. Az eddigi filmekhez érkeztek könyvek, amelyek felvezették a filmeket - és ezek mind az adott film előtt kerültek a piacra:

EpVII - Aftermath, Lost Stars (mondjuk ezek nem annyira)

RO - Catalyst regény

EpVIII - Phasma, Bloodline(?)

Solo - ?

 

Nagyon fura, hogy a film regényváltozatát se jelentették be, persze az még odébb van - tippre augusztus-szeptember lesz - de már azért tudnunk kéne, hogy jönni fog. Ennek ellenére semmi hír a filmmel kapcsolatos egyéb kiegészítőkről. :( 

 

Igen, és pont ezért a jelenleg még be sem jelentett regények magyar megjelenése valószínűleg késni fog nálunk.

18 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Még nem derült fény az összes Solo könyvre, de egy részük már kiszivárgott. Néhány Solo könyv:

 

Art of Solo: A Star Wars Story
By: Phil Szostak
Illustrated By: Various Artists
ISBN: 9781419727450
Publisher: Harry N. Abrams
On Sale: May 25, 2018
Format: Hardcover
Pages: 256 Price: $40.00 ($50.00 In Canada)

 

Ez a szokásos, amit minden eddigi nagy mozifilmhez kiadtak: a készitésről fog szólni és a látványtervek lesznek benne.

Solo: A Star Wars Story – The Ultimate Visual Guide
Publisher: DK

On Sale: May 25, 2018

Format: Hardcover

Pages: 128

 

Egyelőre nem tudni, hogy lesz-e külön Fantasztikus keresztmetszetek mint a nagy filmeknél vagy a Rogue One-hoz hasonlóan itt is egybevonják a Képes enciklopédiával. De az oldalszám alapján úgy tűnik külön lesznek.

 

Han Solo

By: Jason Aaron and Marjorie M. Liu

ISBN-10: 1302912100 ISBN-13: 978-1302912109

Publisher: Marvel

On Sale: May 1, 2018

Format: Hardcover Pages: 232

 

Ez a Marvel kiadvány nem egy előzményt, hanem egy sima Han Solo kalandot fog elmesélni már abból az időből amikor Han már csatlakozott a Lázadókhoz, tehát a mozifilm után fog játszódni. A leírás:

 

Everyone’s favorite scoundrel goes Solo! Han is given a top-secret undercover mission for the Rebellion: rescuing a group of informants and spies! His cover for the assignment? The biggest and most infamous starship race in the galaxy, the Dragon Void! A tournament he has dreamt of winning his entire life. With a chance for glory square in his sights, can Han keep his mind on the mission? Or is failing Leia worse than losing his chance? Place your bets for the ultimate space race! Our money’s on Han and the Millennium Falcon – after all, it’s the ship that made the Kessel Run in less than twelve parsecs! Plus, a face from Han’s past returns…right when he and Leia don’t expect it! Who is Sana, and what’s her relationship to Mr. Solo? 

 

Solo: A Star Wars Story

ISBN-13: 9780794441029

Publisher: Studio Fun

On Sale: September 11, 2018

Format: Hardcover

Pages: 96

 

A film ifjúsági könyves feldolgozása. A felnőtt verzióról még nincs infó.

 

Solo: A Star Wars Story

Publisher: DK (DK Readers Level 2)

On Sale: May 25, 2018

Format: Hardcover

Pages: 48

 

Hogy ez pontosan mi az nem derül ki, de DK könyv úgyhogy gondolom valami a film hátteréről. Az oldalszám alapján ez lesz a Fantasztikus keresztmetszetek a Han Solo filmhez. Még van szó matricás albumokról meg kifestőkről de ezeket most nem raktam be. De a forrás leszögezte: ez nem az összes. Még vannak Solo könyvek.

 

Abban a képregény kötetben tudtommal jelen lesz még a Star Wars 8-12. száma is. Tényleg csak egy újra kiadás.

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nemrég kezdtem el olvasni kíváncsiságból a A hercegnő, a kalandor és a párafarmer című anyagot. Hát gyerekek, ez egy ordenáré nagy fos. Az írója még az ep4-et sem látta, hát olyan, a filmmel összhangban sem álló (pedig a film jelenetei szerepelnek benne jórészt) leírások vannak benne, hogy eltörném a kezét az írónak. A közelébe se menjetek ennek az ótvaros sz*rnak.

És állítólag ez lett a legjobb a három közül.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nemrég kezdtem el olvasni kíváncsiságból a A hercegnő, a kalandor és a párafarmer című anyagot. Hát gyerekek, ez egy ordenáré nagy fos. Az írója még az ep4-et sem látta, hát olyan, a filmmel összhangban sem álló (pedig a film jelenetei szerepelnek benne jórészt) leírások vannak benne, hogy eltörném a kezét az írónak. A közelébe se menjetek ennek az ótvaros sz*rnak.

Én a sorozat utolsó részét olvastam, a Ne becsüld alá a sötét oldal hatalmát! című kötetet. Az sem egy irodalomtörténeti remekmű. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "Szóval Jedi akarsz lenni" című regénynél nincs rosszabb. Rengetegszer kizökkent a történetből az olyan hülye hasonlatokkal amelyek a földi életmódhoz köthetőek. Pl a X-szárnyú pilóták olyan narancssárga ruhát hordanak, mint a földi börtönökben az elítéltek. Meg az író gyakran kiszól az olvasóhoz. A hercegnő, a kalandor és a párafarmer ehhez képest minőségi anyag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, RacerX írta:

A "Szóval Jedi akarsz lenni" című regénynél nincs rosszabb. Rengetegszer kizökkent a történetből az olyan hülye hasonlatokkal amelyek a földi életmódhoz köthetőek. Pl a X-szárnyú pilóták olyan narancssárga ruhát hordanak, mint a földi börtönökben az elítéltek. Meg az író gyakran kiszól az olvasóhoz. A hercegnő, a kalandor és a párafarmer ehhez képest minőségi anyag.

 

17 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Én a sorozat utolsó részét olvastam, a Ne becsüld alá a sötét oldal hatalmát! című kötetet. Az sem egy irodalomtörténeti remekmű. :D

 

18 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

És állítólag ez lett a legjobb a három közül.:D

Ennél gyorsabban még senki nem beszélt le könyvekről. :D :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eközben a héten sikerült befejeznem a Bloodline c. könyvet is. Nagyszerű élmény volt, picit lassan indult be, de aztán behúzott. :D A részletekről majd a topikjában.

 

4 kánon regénnyel sikerült eddig végeznem: Katalizátor, Sötét tanítvány, Thrawn, és a fent említett Bloodline

Mindegyik könyv nagyon tetszett nekem, most így hirtelen nem is tudnám őket rangsorolni. Most várok a következő leárazásra, és gyorsan lecsapok majd újabb 2-3 könyvre - már 1-1 könyvet ki is szemeltem magamnak, na nem az ilyen A hercegnő, a kalandor és a párafarmer c. remekművet. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Eközben a héten sikerült befejeznem a Bloodline c. könyvet is. Nagyszerű élmény volt, picit lassan indult be, de aztán behúzott. :D A részletekről majd a topikjában.

 

4 kánon regénnyel sikerült eddig végeznem: Katalizátor, Sötét tanítvány, Thrawn, és a fent említett Bloodline

Mindegyik könyv nagyon tetszett nekem, most így hirtelen nem is tudnám őket rangsorolni. Most várok a következő leárazásra, és gyorsan lecsapok majd újabb 2-3 könyvre - már 1-1 könyvet ki is szemeltem magamnak, na nem az ilyen A hercegnő, a kalandor és a párafarmer c. remekművet. :D 

Ezeket pont a legjobbak közé sorolják.

 

Nem is csodálom, hogy a Kolibri nagyrészt leáll a junior regények kiadásával  és csak nagyon keveset ad ki a jövőben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 04. 30. - 0:27, Dzséjt írta:

1. Elveszett csillagok

2. Vérvonal

3. Új hajnal

4. Tarkin

5. Sötét tanítvány

6. Ahsoka

7. Sith Nagyurak

8. Utóhatás

Régen listáztam, azóta elolvastam pár könyvet még.

 

1. Elveszett csillagok

2. Vérvonal

3. Új hajnal

4. Tarkin

5. Katalizátor

6. Sötét tanítvány

7. Alkony század

8. Ahsoka

9. Sith Nagyurak

10. A Birodalom vége

11. Adósság

12. Utóhatás

13. A hercegnő és a koboldok A hercegnő, a kalandor és a párafarmer

  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Múltkor volt róla szó, hogy az ifjúsági kötetekből nem jön ki minden, mert nem volt túl jó az eladása a korábbiaknak. Viszont én szeretném beszerezni őket akkor legalább angolul. Össze tudnánk szedni, hogy mik azok, amik biztos nem jönnek ki, illetve, amire lehet esély?
Eddig ami kijön, ha jól emlékszem:

- Leia, Princes of Alderaan

- Canto Bight

mindkettő a Szukitstól, igaz?

Ami maradt:

- Legends of Luke Skywalker

- Cobalt Squadron

- Tales Aliens

- Guardians of the Whills

- Adventure in Wild Space sorozat

- Servants of the Empire sorozat

- Join the Resistance sorozat

- Ezra's Gamble

Szóval, ezek közül van hír, hogy mit ad ki esetleg a Kolibri? Van még valami, amit kihagytam a listáról?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 02. 02. - 13:24, Bomarr írta:

Vasárnap jön a Solo teaser aztán hétfőn a nagy előzetes. Szerintem ezzel fog beindulni a marketing gépezet és jövő héten már bejelentik a Han Solo regényt, meg a kapcsolódó kiadványokat és vele együtt a többi regényt is.

Reméljük, így lesz. A Padmé regény egy rejtély számomra. Lehet, hogy lesz benne olyan szereplő, aki szerepleni fog a Solo-ban és ezért nem jelentették még be?

8 órával ezelőtt, Rincewind írta:

Múltkor volt róla szó, hogy az ifjúsági kötetekből nem jön ki minden, mert nem volt túl jó az eladása a korábbiaknak. Viszont én szeretném beszerezni őket akkor legalább angolul. Össze tudnánk szedni, hogy mik azok, amik biztos nem jönnek ki, illetve, amire lehet esély?
Eddig ami kijön, ha jól emlékszem:

- Leia, Princes of Alderaan

- Canto Bight

mindkettő a Szukitstól, igaz?

Ami maradt:

- Legends of Luke Skywalker

- Cobalt Squadron

- Tales Aliens

- Guardians of the Whills

- Adventure in Wild Space sorozat

- Servants of the Empire sorozat

- Join the Resistance sorozat

- Ezra's Gamble

Szóval, ezek közül van hír, hogy mit ad ki esetleg a Kolibri? Van még valami, amit kihagytam a listáról?

Leia, Princes of Alderaan

Canto Bight

Ez a kettő nyár folyamán jön magyarul.

A többi junior-os, a Kolibri asztala.

Legends of Luke Skywalker Nem tudom, hogy kiadják-e. Szerintem ezt nem kéne kihagyniuk.

Cobalt Squadron

Tales Aliens

Guardians of the Whills

Adventure in Wild Space sorozat

Servants of the Empire sorozat

Join the Resistance sorozat

Ezra's Gamble

Ezekről azt hallottam, hogy a Kolibri nem tervezi őket kiadni, de ezt másodkézből tudom, egy másik fórumon írta egy fórumozó, aki érdeklődött a Kolibrinél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Az érkező könyvek (a most bejelentettek közül mind Solohoz kapcsolódik). A Last Shot kétféle boritóval lesz kapható és részben a Solo film előtt részben a Jedi visszatér után fog játszódni. Benne lesz majd a kis Ben Solo is.

star-wars_-last-shot-han-cover-del-rey.j

 

star-wars_-last-shot-lando-cover-del-rey

 

Egy könyv Solo és Qi'ra koréliai gyermekkoráról. 

star-wars_-most-wanted-disney-lucasfilm-

 

Öt részes képregénysorozat Landoról. A Solo film előtt fog játszódni.

star-wars_-lando-marvel.jpg?w=669

 

A szokásos Art könyv a film látványterveivel

solo_-the-art-of-solo_-a-star-wars-story

 

Képes enciklopédia:

screen-shot-2018-02-14-at-3-13-03-pm.jpg

 

Egy könyv a Star Wars alienjeiről werkfilmes szemszögből:

star-wars_-the-moviemaking-magic-of-star

 

Az Adventures antológia-sorozat is Soloval  fog foglalkozni:

star-wars-adventures-free-comic-book-day

 

Ezek mellett rengeteg gyerekkönyv jön a témában. Mindnek a boritóját nem szúrom be. Csak ezt a kettőt mert ezek valszeg a film egy-egy jelenetére utalnak:

solo_-a-star-wars-story-train-heist-disn

 

solo_-a-star-wars-story-look-and-find-pi

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Last Shot-nál a leirást pongyolára vettem: nem az egész fog a Jedi visszatér után játszódni (azóta javitottam). A könyv a Solo film előtt kezdődik lesznek részek amik a Solo és az ep.4 között helyezkednek el és végül az ep.6 után záródik Ben születése után. Igazából engem ez is meg a Most Wanted is érdekel, az Art könyv meg az enciklopédia pedig alap. Nem mondom hogy vágom a centit a megjelenésekig de számitok rá hogy az emlitett könyveken jól fogok szórakozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hátha kellemes meglepetések lesznek, úgyis be lesznek szerezve. :D Egyébként a Last Shot borítók szépek lettek, kiváncsi leszek melyikkel adja ki a Szukits. Most olvastam, hogy egy kiadás lesz csak megfordítható borítóval.

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.