Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Most, hogy az "új" Expanded Universe külön szekciót kapott, javaslom, hogy az Amerikában jövőben megjelenő könyvekről, az EU sorsáról és annak következményeiről itt essék szó, a másik Legends fórum pedig maradjon meg a Szukits megjelenéseknek illetve a korábbi, immár nem az EU-hoz tartozó könyvek, képregények, videojátékok stb. gyűjtőhelyének.

 

Tehát, jelenleg a SW Univerzum (canon) a következő filmekből, könyvekből stb. áll, május 4-én:

 

- A 6 film

- TCW sorozat és a bevezető film (valamint az ebből készült, Karen Traviss által jegyzett könyv)

- Darth Maul: Death Sentence Son of Dathomir képregény

- Paul S. Kemp: Lords of the Sith

- J. J. Miller: A New Dawn

- Kevin Hearne: Heir to the Jedi

- James Luceno: Tarkin

 

Valamint a készülő Rebels és a sequel trilógia.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebbe az új érába nekem is be kell majd kapcsolódnom, vagy legalábbis figyelemmel kísérni mert szervesen fognak kapcsolódni ezek a művek a filmekhez. Megvenni nem fogom mindet, de pl. a Rebels könyv határozottan érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wookieepedia alapján írtam. Szerintem amúgy mindkettő canon lesz, de az utóbbi még nem jelent meg.

 

Ebbe az új érába nekem is be kell majd kapcsolódnom, vagy legalábbis figyelemmel kísérni mert szervesen fognak kapcsolódni ezek a művek a filmekhez. Megvenni nem fogom mindet, de pl. a Rebels könyv határozottan érdekel.

 

Miller, Kemp vagy Luceno szerintem a legjobb EU-írók közé tartozik, így a minőség szerintem garantált. Most, hogy az EU egy úgynevezett Story group által lesz kontrollálva, így talán elkerülhető, hogy "szétessen" az univerzum. Ebben a tekintetben az újrakezdés nem is olyan fájdalmas (volt pár napom megemészteni a dolgokat).

 

A lényeg, hogy a később megjelent filmek (sequel, spin-off alkotások) már ne mondjanak ellen az új EU könyveknek, mert akkor nem volt sok értelme ennek a szétválasztásnak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wookieepedia alapján írtam. Szerintem amúgy mindkettő canon lesz, de az utóbbi még nem jelent meg.

 

 

 

Miller, Kemp vagy Luceno szerintem a legjobb EU-írók közé tartozik, így a minőség szerintem garantált. Most, hogy az EU egy úgynevezett Story group által lesz kontrollálva, így talán elkerülhető, hogy "szétessen" az univerzum. Ebben a tekintetben az újrakezdés nem is olyan fájdalmas (volt pár napom megemészteni a dolgokat).

 

A lényeg, hogy a később megjelent filmek (sequel, spin-off alkotások) már ne mondjanak ellen az új EU könyveknek, mert akkor nem volt sok értelme ennek a szétválasztásnak...

A Darth Maul képregényeknél szerintem csak a Son of Dathomir lesz az új rendszer része.

Egyébként még a felsorolt regények sem jelentek meg.

Apropó, ez hol van a wookie-n? Én még nem láttam.

 

J. J. Miller-nek, Kemp-nek és Luceno-nak örülök, ők szerintem tényleg minőséget tesznek le az asztalra. Arra én is kíváncsi leszek, hogy ezúttal a Lucasfilm be tudja-e a tartani az ígéretét és az új könyv, film, sorozat, stb sztorimesélés tényleg egységes lesz-e, vagy ez is csak olyan lesz, mint az a régi dolog, hogy soha nem lesz Star Wars filmes folytatás, aztán most mégis lesz.

 

Ha már újraindítják a teljes EU-t, akkor nagyon remélem, hogy lesznek a jövőben egyéb korszakokban játszódó regények is. Remélem minél hamarabb lesz Régi Köztársaság és Köztársaság előtti korszak is, minél több új sztorival és új karakterrel. Kíváncsi leszek arra, hogy lesznek-e az új EU-nak új karakterei, akik csak a könyvekben, lépregényekben bukkannak fel.

Jó lenne, ha régi szerzők közül Michael Reaves, Matthew Stover, és Drew Karpyshyn is alkotnának a jövőben új Star Wars történeteket.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt van az a sablon, ahol meg tudod nézni az összes megjelent Legends ill. EU kiadványt, az utóbbi képregény szekciójánál olvastam a Death Sentence-t (amely szorosan kapcsolódik a TCW-hez, így miért ne lehetne canon?).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt van az a sablon, ahol meg tudod nézni az összes megjelent Legends ill. EU kiadványt, az utóbbi képregény szekciójánál olvastam a Death Sentence-t (amely szorosan kapcsolódik a TCW-hez, így miért ne lehetne canon?).

Jó, de ennyi erővel pl. Karen Miller Külső Űr című regényét is be lehetne hozni az új idővonalba, hiszen a regény eseményei a TCW bizonyos epizódjaival párhuzamosan zajlik. Az egyik jelenet még benne is van a regényben és az epizódban is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékeim szerint a hivatalos közlendőben is annyi szerepelt, hogy a 6 filmet és TCW-t leszámítva csak a hamarosan megjelenő Maul képregény (Son of Dathomir) fog az új kánonhoz tartozni (mert a TCW-s vázlatok megvalósítása) a nem Disney-s alkotásokból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már újraindítják a teljes EU-t, akkor nagyon remélem, hogy lesznek a jövőben egyéb korszakokban játszódó regények is. Remélem minél hamarabb lesz Régi Köztársaság és Köztársaság előtti korszak is, minél több új sztorival és új karakterrel. Kíváncsi leszek arra, hogy lesznek-e az új EU-nak új karakterei, akik csak a könyvekben, lépregényekben bukkannak fel.

Jó lenne, ha régi szerzők közül Michael Reaves, Matthew Stover, és Drew Karpyshyn is alkotnának a jövőben új Star Wars történeteket.

Az újraindítás Nektek is jó, mert koherensebb lesz az egész, és többen beszélgetünk majd róla. :) Persze a régi éra is megmarad amint látható, az sincs elfeledve és Ti mint rajongók, úgy is fogtok róla beszélgetni.

 

Emlékeim szerint a hivatalos közlendőben is annyi szerepelt, hogy a 6 filmet és TCW-t leszámítva csak a hamarosan megjelenő Maul képregény (Son of Dathomir) fog az új kánonhoz tartozni (mert a TCW-s vázlatok megvalósítása) a nem Disney-s alkotásokból.

Én is így értelmeztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az újraindítás Nektek is jó, mert koherensebb lesz az egész, és többen beszélgetünk majd róla. :) Persze a régi éra is megmarad amint látható, az sincs elfeledve és Ti mint rajongók, úgy is fogtok róla beszélgetni.

 

Az újraindítás akkor lesz igazán jó, ha minőségi sztorik kerülnek majd ki. Bízom Luceno-ban, Miller-ben és Kemp-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értek hozzá, de meglepne ha lenne bármiféle minőségi kontroll. Az szerintem véget ér az iró kiválasztásánál. Ami gondolom központilag meg lesz szabva, hogy az új sztorik milyen területeket érinthetnek, illetve hogy milyen irányba vihetik a főszereplők, mellékszereplők sorsát, hogy az becsatlakozhasson a nagy egészbe. De részemről ez csak tipp.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy csapat ami ezeket ellenőrzi, Dzséjt épp ma írt erről egy cikket.

Yep, Leland Chee és Pablo Hidalgo alkotják a Story Groupot. De ők csak azért felelnek, hogy az univerzum koherens maradjon. Gondolom, ha elkészül egy könyv vagy képregény, akkor ők is szemrevételezik a szerkesztés előtt, meg tartom valószínűnek, hogy folyamatosan kapcsolatban állnak az írókkal.

 

Ettől persze még születhetnek majd sz*r regények, képregények, sajnos ez nincs kizárva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az angol amazonra felkerült egy hosszabb leírás a "Heir to the Jedi"-ról:

 

 

 

"The Galactic Civil War rages on after the destruction of the Death Star and Luke Skywalker struggles to learn more about the Force without the aid of Obi-Wan Kenobi-or indeed without any aid at all. But the few memories he has of Obi-Wan's instruction point the way to a stronger control of the Force, and he is encouraged to pursue it by a new friend in the Alliance. When Luke, R2-D2 and his new ally are tasked with liberating a valuable asset from the Empire and delivering her to a safe planet where she can aid the Alliance, their journey across the galaxy is fraught with peril-and opportunities for Luke to discover the mysteries of the Force."

 

"A Halál Csillag elpusztítása óta dúl a Galaktikus Polgárháború, Luke Skywalker pedig Obi-Wan Kenobi -vagy bárkimás- támogatása nélkül küszködik, az Erőről folytatott tanulmányaival. Azonban Obi-Wan tanításai révén felfedez valamit, ami magasabb fokon kontrollálja az Erő-t, és egy új barátja a Szövetségben arra bátorítja, hogy kövesse megérzését. Luke-ot, R2-t és új szövetségesüket azzal bízzák meg, hogy szabadítsanak ki egy nőt a Birodalom fogságából, és szállítsák egy biztonságos bolygóra, ahol a Szövetség értékes segítője lehet. Az út a Galaxis-on keresztül komoly veszélyeket hordoz- de lehetőségeket is, hogy Luke felfedezze az Erő rejtélyeit."

 

 

Bocs, ha kicsit nehézkes a fordítás, úgy tűnik kezdek berozsdásodni...

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Heir to the Jedi-ről

 

azt is olvastam, hogy Vader is benn lesz és megpróbál csapdát állítani Luke-nak.

 

 

Azért érdekes, hogy a Heir to the Jedi bekerült az új rendszerbe. Állítólag ezt csak annak köszönheti, hogy az amerikai megjelenés 2015 januárban lesz. Ha mondjuk 2014 júniusában jelent volna meg, akkor ez is a régi rendszerbe tartozna.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez szuper, főleg annak a fényében, hogy láttuk a TCW -be.

 

James Luceno a régi EU-ban is szeretett mind a prequel, mind a eredeti trilógia korszakaiban kalandozni. A regényről azt mondják, hogy szerkezetileg a Darth Plagueis-re fog hasonlítani, tehát lehet, hogy több évtizedet is felölel majd.

 

Akkor a TCW-nek köszönhetően olyan táptalajból merítkezhet, amit bármelyik gonosz karakter megirigyelhetne.

 

Igen valószínűleg sokat fog utalni a TCW-re. Most egy újabb híresztelés szerint a régi EU-ból Natasi Daala és Mara Jade is felbukkannának. Ez utóbbi viszont nem biztos. Csak az, hogy prequel-es és eredeti trilógiás elemek is lesznek a könyvben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.