Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Szinopszis A New Dawn című regényhez:

 

“The war is over. The Separatists have been defeated, and the Jedi rebellion has been foiled. We stand on the threshold of a new beginning.”—Emperor Palpatine, Star Wars: Episode III: Revenge of the Sith

 

For a thousand generations, the Jedi Knights brought peace and order to the Galactic Republic, aided by their connection to the mystical energy field known as the Force. But they were betrayed—and the entire galaxy has paid the price. It is the Age of the Empire.

 

Now Emperor Palpatine, once Chancellor of the Republic and secretly a Sith follower of the dark side of the Force, has brought his own peace and order to the galaxy. Peace through brutal repression, and order through increasing control of his subjects’ lives.

 

But even as the Emperor tightens his iron grip, others have begun to question his means and motives. And still others, whose lives were destroyed by Palpatine’s machinations, lay scattered about the galaxy like unexploded bombs, waiting to go off. . . .

 

The first Star Wars novel created in collaboration with the Lucasfilm Story Group, Star Wars: A New Dawn is set during the legendary “Dark Times” between Episodes III and IV and tells the story of how two of the lead characters from the animated series Star Wars Rebels first came to cross paths. Featuring a foreword by Dave Filoni."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A Heit to the Jedi-hez.

There’s no one around to answer all my questions now that Ben’s gone. It’s a stark fact that continually reasserts itself each time I wonder what I’m supposed to do now. That brown robe he wore might as well have been made of pure mystery; he clothed himself in it and then left nothing else behind on the Death Star. I know Han likes to scoff at the idea of the Force, but when a man’s body simply disappears at the touch of a lightsaber, that’s more than “simple tricks and nonsense.”

 

And I know the Force is real. I’ve felt it.

 

I still feel it, actually, but I think it’s like knowing there’s something hidden in the sand while you’re skimming above it. You see ripples on the surface, hints that something is moving down there—maybe something small, maybe something huge—living a completely different life out of your sight. And going after it to see what’s underneath the surface might be safe and rewarding, or it might be the last thing you ever do. I need someone to tell me when to dive into those ripples and when to back off.

 

I thought I heard Ben’s voice a couple of times during the Battle of Yavin, but I’m wondering now if that really happened. Maybe I only thought it did; maybe that was my subconscious speaking to me—a kind of wishful thinking. He’s been silent since, and I don’t feel I can talk to anyone else about the Force. My confidants at this point consist of one blue and white astromech droid.

 

Érdekesnek tűnik, meglátjuk mi sűl ki belőle. Remélem lesz olyan jó, mint a Luke Skywalker és a Mindor árnyai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Hú, egy kicsit lemaradtam. Most nézem csak ezt a topikot :o

 

Hamarosan fogok gyártani egy saját kánont, hogy szerintem mi a SW. De nem értem pontosan, most akkor a régi EU teljesen el lett törölve? Tehát bármelyik újonnan megjelenő képregény át/megírhatja Darth Bane helyett Darth Mickeyt? Teljesen új SW-t akarnak csinálni, pár régi elemmel, és minden egyenrangú?

 

Jó, hogy egységesítik, de azért az alapjűveket (Darth Bane, Darth Plagueis, A Sötét Nagyúr, stb. ) átemelhették volna. Én eddig azt hittem, hogy csak az ep6 utáni EU-t törlik el.

 

Szerk: Álljon meg a menet! Most jöttem rá, hogy Darth Bane benne volt a TCW-ben! Tehát akkor ez is a hivatalos SW része?

Szerkesztve: - zilllosarkany
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hat film és a The Clone Wars maradt kánon, illetve az idei évben érkező EU művek (pl. a most futó Darth Maul képregény már a kánon része). Darth Bane a kánon része. Itt van két cikk, amiben összefoglaltam, mik azok az EU dolgok, amik a Disney döntése után is a kánon részei maradtak:

Ami megmenekült a Star Wars EU-ból 1. rész

Ami megmenekült a Star Wars EU-ból 2. rész

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi.

 

Hamarosan ComicCon, remélem lesznek bejelentések. Ti milyen regényeknek örülnétek?

Én régóta várok egy Yoda történetre még a régi korokból, szerintem nagyon jó lenne, sok moralizáció, sötét oldal,Dooku, stb.

TOR regényt is szeretnék, de azt hiszem, hogy a sorozat befejeződött!?

A Sithek Bosszúja utáni korszakból is jó lenne kapni valamit, mert nagyon sok benne a potenciál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én "meglepő" módon szívesen vennék végre egy Ahsoka regényt. Ha feltűnik a Rebelsben, ha nem, elég fontosnak érzem tudatni, mégis mi történt vele az 5. évadot követően. Korábban lehetett olvasni kétes forrású folytatásterveket a TCW későbbi évadainak keretein belül, de azokat inkább hagyjuk. Ezen kívül bármilyen karaktervezérelt sztori is jöhet (pl. Revan, Árulás, Darth Plagueis, Bane-trilógia, stb) a kevésbé kiaknázott karakterekről. Engem sokkal jobban foglalkoztatnak az effélék, mint a "nagy csapat megmenti a Galaxist vagy a Köztársaságot a nagyon gonoszoktól" sablonhalmazok.

 

Egyébként számos EU karakter maradt a hivatalos kánon része, de ez nem jelenti azt, hogy a róluk szóló művek is azok maradtak volna. Darth Bane karaktere pl. "hivatalossá" vált a TCW-vel, de a Bane-trilógiát a Legends-be sorolták...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú, egy kicsit lemaradtam. Most nézem csak ezt a topikot :o

 

Hamarosan fogok gyártani egy saját kánont, hogy szerintem mi a SW. De nem értem pontosan, most akkor a régi EU teljesen el lett törölve? Tehát bármelyik újonnan megjelenő képregény át/megírhatja Darth Bane helyett Darth Mickeyt? Teljesen új SW-t akarnak csinálni, pár régi elemmel, és minden egyenrangú?

 

Jó, hogy egységesítik, de azért az alapjűveket (Darth Bane, Darth Plagueis, A Sötét Nagyúr, stb. ) átemelhették volna. Én eddig azt hittem, hogy csak az ep6 utáni EU-t törlik el.

 

Szerk: Álljon meg a menet! Most jöttem rá, hogy Darth Bane benne volt a TCW-ben! Tehát akkor ez is a hivatalos SW része?

 

A Legends művek a jövőben inspiráció forrásként szolgálnak. Ha akarnak eltérnek tőlük, ha akarnak átvesznek valamennyit valahogyan.

De szerintem nem a kánon a lényeg, hanem a minőség. Több feldolgozás is megférhet egymás mellett máshol, akkor ez a SW-ben is működhet.

 

Köszi.

 

Hamarosan ComicCon, remélem lesznek bejelentések. Ti milyen regényeknek örülnétek?

Én régóta várok egy Yoda történetre még a régi korokból, szerintem nagyon jó lenne, sok moralizáció, sötét oldal,Dooku, stb.

TOR regényt is szeretnék, de azt hiszem, hogy a sorozat befejeződött!?

A Sithek Bosszúja utáni korszakból is jó lenne kapni valamit, mert nagyon sok benne a potenciál.

 

Én örülnék neki ha lennének a Régi Köztársaságban és a Köztársaság előtt játszódó regények. Ha már egyszer újraindították az EU-t, akkor jó lenne, ha ezt ki is használnák és minél hamarabb jönnének egyéb korszakokban játszódó regények. Nem szeretném, ha csak és kizárólag az eredeti trilógia és a Jedi visszatér utáni korszakból jönnének. Persze ilyenek is jöhetnek, de ne csak ilyenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elsőre megörültem, de aztán láttam, hogy ezek csak olyan vékonyka ifjúsági könyvek lesznek.

A New Dawn-t jobban várom. Ez a most beharangozott két könyv abszolút felejtős. Jó lenne, ha inkább új felnőtt regényeket jelentenének be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, hozzád is fordulok. Most akkor jól értem, hogy a TOR-os világból egyedül ezek az infók maradtak a kánon részei? (forrás az általad belinkelt és írt cikk):

 

- A Destiny-ben Dooku megemlíti a terentatek, a Galaxis egyik legiszonyúbb lényét. Ilyen szörnyekkel találkozhattunk a Knights of the Old Republicban.

- A Pursuit of Peace-ben szerepel egy selkath, Chata Hyoki. Ez a faj a Knights of the Old Republic című játékban jelent meg először, ők a Manaan bolygó lakói.

- Az A War on Two Fronts, a Front Runners, a The Soft War és a Tipping Points című epizódok az Onderonon játszódnak. Először az 1993-as Tales of the Jedi: Knights of the Old Republic című képregényben tűnt fel.

- Továbbá láthatunk egy freskót Mandalore fővárosában, Sundariban, ami az ősi Jedi és Mandalore harcokat ábrázolja (erről bővebben a Knights of the Old Republic című képregény-sorozatban olvashatunk).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól érted. Én legalábbis több erre a korszakra utaló nyomot nem találtam. Vannak még átfedések (Darth Bane, Korriban, a wookiee-trandoshan rabszolgaellentét), de ezek az egyedi, a KotOR-ban megjelent dolgok, amik a kánon részei maradtak. Egyelőre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Paul S. Kemp felfedte a blogján, hogy egy TCW-beli ismerőssel találkozhatunk a hamarosan megjelenő Lords of the Sith c. regényében.

Az illető Cham Syndulla, a ryloth-i szabadságharcos. Bár továbbra is csak spekuláció, nincs kizárva, hogy mégis rokoni kapcsolatot építenek a TCW karaktere és a Rebels újonca, Hera közé. Főleg, amennyiben az új kánonhoz tartozó produktumok jóval szorosabb kapcsolatot fognak ápolni egymással, mint a néhai Legends művek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Paul S. Kemp: Lords Of The Sith részlet

 

Egy szó: kínzás. Egy fejezet, és semmi több, azonban ez a kevés is fantasztikus. Vader karakterét nagyon jól ábrázolja Kemp. Már nagyon várom, nem tartom kizártnak, hogy beszerzem majd angolul.

 

 

 

Feltűnik Cham Syndulla is, jó újra látni. Nem változott semmit, harcol a hazájáért, de annyit mondok, a Birodalom keményebb ellenfél, mint a szeparatisták. Ezek után nem tartom kizártnak Ahsoka, Rex, meg a többiek szerepeltetését sem. Jó lenne már a TCW karakerek sorsáról megtudni valamit.

 

 

 

Hamarosan sort kerítek a Tarkinra és az A New Dawnra is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom, a Disney üzletpolitikájának jobban fekszik az, ha az írók az új kánonnal foglalkoznak, a "hivatalos" eseményeket bővítik a fejesek elképzelései szerint. Valljuk be, van hova tágítani a Star Wars univerzumát most, hogy alaposan letisztult - többek közt épp ezért vezették be a Legends kategóriát... hogy saját, egymással konzisztens sztorikkal bővítsék a történethalmazt. A jelek szerint, egyáltalán nem igénylik a régi EU művek folytatását. Másrészt, reklám ügyileg is jobban megérheti nekik, ha kevésbé a Legends, sokkal inkább az új kánon népszerűsítése zajlik, attól függetlenül, hogy számos korábbi könyv is újra kiadásra kerül Legends bannerrel ellátva.

 

Annyi pozitívum talán kisülhet a dologból, hogy amennyiben mindössze évi néhány (4-5 db) új regény érkezik az USA-ba, a Szukits pedig tartja a jelenlegi, dinamikus könyvkiadási tempót idehaza (akár évi 9-10 regény), ez esetben, a friss (kánon) regények mellett megoldható lenne az itthon kiadatlan Legends regények megjelenése is, szépen, apránként. Én pl. kíváncsi lennék a Legacy of the Force, vagy a Fate of the Jedi sorozatokra, de akár olyan kultikus regényeket is újra kiadásra bocsáthatnának, mint az X-Wing sorozat, a Shadows of the Empire, a Darth Maul: Shadow Hunter, számos TCW érában játszódó regény, de napestig folytathatnám a sort.

 

A Szukits komolyat kaszálhat, ha a Canon regények mellett be tud iktatni néhány Legends kiadást is az éves szerződéscsomagokba.

Tényleg van hová tágítani, de félek tőle, hogy egy jó darabig nem fogják. Az lenne a legjobb, ha könyv fronton adott évben több különféle korszakban játszódó könyv jelenne meg (Köztársaság előtt, Régi Köztársaság, Klónháború előtti prequel, Klónháború, Sötét Idők, eredeti trilógia körül és az új filmek körül). De az is esélyes, hogy egyelőre csak az új filmek körül játszódó könyvek lesznek. Ennek viszont kevésbé örülnék.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg van hová tágítani, de félek tőle, hogy egy jó darabig nem fogják. Az lenne a legjobb, ha könyv fronton adott évben több különféle korszakban játszódó könyv jelenne meg (Köztársaság előtt, Régi Köztársaság, Klónháború előtti prequel, Klónháború, Sötét Idők, eredeti trilógia körül és az új filmek körül). De az is esélyes, hogy egyelőre csak az új filmek körül játszódó könyvek lesznek. Ennek viszont kevésbé örülnék.

Nyilván, a legesélyesebb az, hogy a Rebels karaktereit, és ennek az érának az eseményeit ismerhetjük meg alaposabban a közeljövőben, továbbá valószínűleg az Ep6-7 közti űrt is szándékoznak kitölteni a két trilógiát összekötő művekkel. De pletyka szinten suttognak egy "History of the Sith" projektről is (egyelőre tisztázatlan, hogy mozgókép, regény, képregény, stb.), amely állítólag a Sith-ek Ep1 előtti történelmét helyezi a középpontba - a cím alapján ez nem meglepő - és olyan Legends művekből merítene, mint a Knights of the Old Republic, a Golden Age of the Sith és a Tales of the Jedi.

 

 

A Star Wars Rebels: Servants of the Empire #1: Edge of the Galaxy borítója:

SotECover-704x1024.jpg

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez határozottan érdekesnek tűnik. :cool:

Új regényt jelentettek be, Asajj Ventress és Quinlan Vos főszereplésével. A sztori a TCW már megírt szkripjein alapszik majd. A szerzője Christie Golden, és várhatóan 2015 nyarán kerül a polcokra.

 

Pozitívum, hogy a Disney a TCW karaktereinek is utat enged.

10476342_10152586491528713_5212322862697794050_o.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.