Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Ken Liu írja az október 31-én megjelenő The Legends of Luke Skywalker ("Luke Skywalker legendái") című gyerekkönyvet. A kötet egy gyűjtemény lesz, olyan történetekről Luke életéből, amelyek a galaxisban keringenek. Lényegében azt mutatja be, hogy mit tud a galaxis Luke-ról az új trilógia idején. Azokat a mítosz-szerű sztorikat ismerhetjük meg belőle, amiket Rey is hallott.

 

Claudia Gray a Vérvonal után újra visszatér Leia karakteréhez a szeptember 1-jén megjelenő Leia: Princess of Alderaan ("Leia: Az Alderaan hercegnője") című ifjúsági regénnyel, amely azt mutatja be, mi minden történt a hercegnővel tizenéves korában. Bár időben nagyon távol áll majd a könyv története az új filmétől, de a sztorik a kiadó ígérete szerint ennek ellenére is szorosan kapcsolódni fognak Az utolsó Jedikhez.

 

Delilah S. Dawson szintén szeptember 1-jén megjelenő regénye, a Phasma a címszereplő élettörténetét tárja majd elénk, egészen kislánykorától. Megismerhetjük tehát belőle a karaktert, és megtudhatjuk, hogy van egy nagy titka, amelyet bármi áron meg akar őrizni.

 

journey-ep-viii-books.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk erre a Luke-ról szóló legendákra marha nagy szükség van. icon25.gif Értem én, hogy nem akarnak semmit sem lelőni abból, hogy mit csinált az EP 7. előtt, de akkor legalább várnák ki amíg a filmekben végbemegy aminek végbe kell aztán utána adjanak ki könyvet Luke-ról. Most tök jó lesz olvasni egy történetet Luke-ról aztán lehet nem is azt csinálta. Nagyon nem szeretem az ilyet. icon12.gif

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira engem se mozgat meg a dolog. Oké, hogy nem akarnak semmit elárulni a 6-7. rész közötti Luke-ról a 8. rész megjelenése előtt (feltűnően mellőzték őt az Utóhatás-trilógiából is), de akkor már értelmesebb lett volna egy olyan regény, ami az OT idején játszódik, mint pl. A Jedik örököse. Nem egy zseniális regény, de egyszeri kalandnak elmegy, és tartalmilag is 100%-ig kánon.

A többi viszont érdekesen hangzik. Főleg a Phasmára vagyok kíváncsi. Elvileg mélyíteni fogja a karaktert, ami valljuk be, ráfér a 7. rész után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Információ a 40. évfordulóra érkező From a certain point of view című novelláskötetről. Kiderült, hogy egy-két író története miről is fog szólni:

 

Gary Whitta novellájában kitölti a Zsivány Egyes és az Egy új remény közötti szakadékot, Antilles kapitány szemszögéből.

Beru néni egy intim karakterrajzban fog szerepelni, amit Meg Cabot írt.

Nnedi Okorofor nemes jellemet és mélységet ad egy kevésbé kedvelt karakternek: a szörnynek a szemét zúzóban.

Pablo Hidalgo Tarkin Nagymoff elméjébe kalauzol minket.

Pierce Brown végigkíséri Biggs Darklightert a végső csatájában, amelyben a Lázadás szívszorító támadást indít a Halálcsillag ellen.

Wil Wheaton a Yavinnál maradt lázadók nyomasztó történetét fogja elmesélni.

Christie Golden egy ismeretlen rohamosztagosról írt történetet.

Cavan Scott novellájában Obi-Wan utolsó pillanatait követhetjük nyomon a címszereplő szemszögéből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Elő is rendeltem őket. Mindkét regényre kíváncsi vagyok, de a Jynről szólóra valamivel jobban. Érdekes lesz megismerni a múltját, amit az eddigi anyagokból csak minimálisan sikerült. Plusz a karakter is megérdemel egy saját könyvet, ha már valószínűleg nemigen látjuk többet komoly szerepben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Infók a VIII. epizód könyvadaptációiról

 

A felnőtt közönségnek szánt filmregényt ezúttal már nem Alan Dean Foster fogja írni, hanem a A Jedi fegyvere írója, Jason Fry. Ellenben az ifjúsági verzió esetében nem lesz változás: ugyanúgy Michael Kogge fogja írni, aki a VII. részhez is megírta a fiatalabbaknak szóló könyvet. Sajnos azonban elég valószínű, hogy ez a könyv nem fog megjelenni magyarul - ahogy ugye Az ébredő Erő két regényváltozata közül is csak a felnőtt verziót adták ki.

 

Ami a megjelenési dátumot illeti, az sajnos még odébb van: 2018. március 6-án adják ki a könyveket angolul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Ma megkaptam ajándék formájában Tom Angleberger Ne becsüld alá a sötét oldal hatalmát! című művét, illetve Greg Rucka A csemész futása című regényét. Érdekes könyvnek tűnik mind a kettő. Olvasta itt közületek valaki? Mi a véleményetek róla?

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült kivégeznem mindössze egy nap alatt Greg Rucka A csempész futása című regényét. Nálam ez az egy nap óriási dolognak számít, gondolom, itt a többségnek nem annyira. :D Én napokig, akár hetekig is elcsámcsogok egy SW-könyvön. Mondjuk azt is hozzá kell tenni, hogy ez a kötet nincs 200 oldal, ráadásul tele van illusztrációkkal (amik mellesleg egész pofásra sikerültek). Gondolom, ifjúsági regény akar lenni.

A történet nem túl bonyolult, viszont aki egy kis Solo-Chewie kalandra vágyik, annak tökéletes. Felettébb izgalmas, eseménydús, jó karakterleírások jellemzik. Solo és Chewie továbbra is szerethető karakterek.

Ami viszont nagyon idegesített végig, az Chewie magyar fordítása (Csubi...), de ez nem a regény hibája. A másik, hogy én semmi olyat nem véltem felfedezni benne, ami Az ébredő Erőre vonatkozna...

De amúgy egy roppant szórakoztató, érdekes olvasmány, engem végig lekötött. Leginkább az tetszett benne, hogy az elején az öreg Hannal találkozhatunk, aki egy kocsmában meséli el történetét, ezáltal a fiatalabb énje is felbukkan, de a végén ismét visszaköszön az öreg Han. :)

 

10/9

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok! Jelenleg 8 könyv között vacillálok, hogy melyik 3 -mat vegyem majd meg. Ezek a könyvek az alábbiak:

 

Sötét tanítvány

Ahsoka

Tarkin

Sith nagyurak

Thrawn

Új hajnal

A jedi örököse

Vérvonal

 

Ezek közül melyik 3 -mat vegyem meg? A véleményeteket szeretném kérni! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.