Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Kár, hogy ilyen későn jelentették be őket. A képeskönyvek megjelenéséről nem tudok mit mondani, az a Kolibri asztala. A két regény viszont jelen állás szerint leghamarabb év végén jöhet nálunk. Vagy csak 2019-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Last Shot szinopszis:

 

Even the fastest ship in the galaxy can’t outrun the past. . . .
  THEN:


It’s one of the galaxy’s most dangerous secrets: a mysterious transmitter with unknown power and a reward for its discovery that most could only dream of claiming. But those who fly the Millennium Falcon throughout its infamous history aren’t your average scoundrels. Not once, but twice, the crew of the Falcon tries to claim the elusive prize—first, Lando Calrissian and the droid L3-37 at the dawn of an ambitious career, and later, a young and hungry Han Solo with the help of his copilot, Chewbacca. But the device’s creator, the volatile criminal Fyzen Gor, isn’t interested in sharing. And Gor knows how to hold a grudge. . . .
  NOW:

It’s been ten years since the rebel hero Han Solo last encountered Fyzen Gor. After mounting a successful rebellion against the Empire and starting a family with an Alderaanian princess, Han hasn’t given much thought to the mad inventor. But when Lando turns up at Han’s doorstep in the middle of the night, it’s Fyzen’s assassins that he’s running from. And without Han’s help, Lando—and all life on Cloud City—will be annihilated.

With the assistance of a young hotshot pilot, an Ewok slicer prodigy, the woman who might be the love of Lando’s life, and Han’s best and furriest friend, the two most notorious scoundrels in the New Republic are working together once more. They’ll have to journey across the stars—and into the past—before Gor uses the device’s power to reshape the galaxy.

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Anno volt egy olyan kijelentés is, hogy a filmregények azon részei minősülnek kánonnak, amik nem mondanak ellent semminek. Ha jól emlékszem, ezt még a régi filmregények (Ep1-6) kapcsán említették. Mondjuk sok értelme nincs így besorolni egy művet: bizonyos része kánon, bizonyos része meg nem. 

A filmregények értelmének pont annak kéne lennie, hogy kibővítik mindazt, amit a filmben láttunk (megismerjük a szereplők gondolatait, a háttérinfókat, a párhuzamos eseményeket stb.), így személy szint logikusabbnak tartanám azt, ha ezen adaptációk írására csak a film elkészülte után kerülne sor.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A kiadó csak március 6-a után kapja meg Az utolsó Jedik szöveganyagát, ezért lesz leghamarabb nyár elején a megjelenés.

Értem. Csak elütjük az időt, valami random filmmel májusban addig! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Értem. Csak elütjük az időt, valami random filmmel májusban addig! ;)

Minden bizonnyal. Személy szerint én Star Wars és más regényekkel ütöm majd el az időt. Ha csak a Star Wars könyvek megjelenését nézem, szerencsére elég sok lesz még Az utolsó Jedik könyvig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Thrawn: Alliances most már biztos, hogy nem a Lázadók 4. évada után van, hanem jóval a végkifejlet előtt. Zahn már aláírt egy harmadik Star Wars-ra és a szerző megerősítette, hogy több Thrawn regényt akar írni. Ezt és a Lázadók befejezését elnézve

van ötletem, hogy a következő, Thrawn: Alliances utáni Zahn regény mikor játszódna...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, hogy Az utolsó Jedik regényváltozata lesz olyan jó, mint A Sithek bosszúja, A Klónok Háborúja, vagy a Zsivány Egyes.

A német kiadása durván megcsúszik, május végéről augusztus végére. Remélem a magyar kiadás nem jut erre a sorsra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

így van, kedden volt az "avatás" :D 

 

amúgy a könyvekre rátérve:

megfigyeltem - igen, kicsit unatkoztam :P - hogy az elmúlt 3 évben mindig 6 db könyv jött ki, amely felnőtt, vagy ifjú-felnőtt - vagy minek mondják utóbbit - volt.

2015: Heir to the Jedi, Dark Disciple, Aftermath, Lord of the Sith, Battlefront: Twilight Company, Lost Stars

2016: TFA regény, Bloodline, Aftermath: Blood dept, Ahsoka, Catalyst: A Star Wars Story, RO regény

2017: Aftermath: Empire's End, Thrawn, Rebel Rising, Battlefront II: Inferno Squad, Leia: Princess of Alderaan, Phasma

 

A 2018 -as felhozatal eddig így néz ki:

TLJ regény

Last Shot

Most Wanted

Thrawn: Alliances

 

Biztos, hogy fog jönni egy Solo regény, csak az utolsó, 6. könyv kiléte-miléte a kérdéses. Mondjuk én egy Ahsoka regénynek örülnék, amely bemutatná, hogy mit csinált 

Spoiler

amikor visszatért a Nexusból.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Remélem, hogy Az utolsó Jedik regényváltozata lesz olyan jó, mint A Sithek bosszúja, A Klónok Háborúja, vagy a Zsivány Egyes.

A Karen Traviss-féle Klónok háborújára gondolsz? Én tavaly nyáron olvastam, szerintem borzalmas. A Tracey West-féle verziót úgy kb 9-10 éve olvastam, az sokkal jobban tetszett. Emlékeim szerint lényegesen hűbb maradt a filmhez, mint Traviss műve. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Biztos, hogy fog jönni egy Solo regény, csak az utolsó, 6. könyv kiléte-miléte a kérdéses. Mondjuk én egy Ahsoka regénynek örülnék, amely bemutatná, hogy mit csinált 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Egyrészt jó lenne egy olyan regény, ami tényleg azt mutatja be, mit csinált a TCW és a Rebels között (15 év hatalmas űr). Amit az Ahsoka regényben kaptunk, az számomra édeskevés, sőt, kihagyott ziccer, emiatt komoly hiányérzetem van. Másrészt az is érdekelne, mi történt vele a Rebels után...

Spoiler

...főként a 4-5-6. rész idején, illetve az Ep6 után. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, caseyjones írta:

A Karen Traviss-féle Klónok háborújára gondolsz? Én tavaly nyáron olvastam, szerintem borzalmas. A Tracey West-féle verziót úgy kb 9-10 éve olvastam, az sokkal jobban tetszett. Emlékeim szerint lényegesen hűbb maradt a filmhez, mint Traviss műve. 

Én olvastam a Tracey West féle TCW adaptációt, de igen erősen érződött rajta, hogy a fiatalabb korosztálynak készült. Sajnos, Traviss változatát a mai napig nem olvastam el (pedig beszereztem), mert így is kihívást okoz lépést tartani a Szukits tempójával. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Darth Sky írta:

Egyrészt jó lenne egy olyan regény, ami tényleg azt mutatja be, mit csinált a TCW és a Rebels között (15 év hatalmas űr). Amit az Ahsoka regényben kaptunk, az számomra édeskevés, sőt, kihagyott ziccer, emiatt komoly hiányérzetem van. Másrészt az is érdekelne, mi történt vele a Rebels után...

  Spoiler elrejtése

...főként a 4-5-6. rész idején, illetve az Ep6 után. 

 

Na igen, ezeket is nagyon szeretném. Sőt pár napja azon gondolkodtam, hogy de jó lenne egy olyan könyv Ahsoka -ról, amely bemutatja az Ahsoka könyv és a Rebels közti éveit: hogyan lépett kapcsolatba Hera -ékkal, a lázadásban hogyan végezte dolgát stb. És ezt ilyen foszlányokban, abban a 10-12 évben kiragadnának egy-egy jelentősebb történést, és így jönne ki egy könyv. Nagyon vevő lennék egy ilyenre. Lehetne hasonló felépítésű, mint a Thrawn volt, hisz ott volt egy főszál

Spoiler

Nightswan és bandája

míg közbe Thrawn életútját követhettük nyomon.

 

De az is jó lenne, amit fentebb spoilerbe írtál. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.