Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

14 órával ezelőtt, luke19 írta:

Még 2 Thrawn regény minimum várható Zahn-tól. Érdekesség, hogy a IX.rész miatt még többet nem mondhatott.

 

Azért az bebaszna, ha a IX-be bekavarna valahogy Thrawn. :o 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 05. 20. - 11:30, SZKipi Padawan írta:

Mostanában elég sok könyvet sikerült beszereznem, mely a Kánonhoz tartoznak! És igazából elég sok tettszett is, de egy picit zavar, hogy nem abban az irányban ment tovább a történet, ahogy a Legendákban, viszont úgy hiszem, ha adok esély az új Univerzumnak, akkor biztosan megszeretem... Köszönhető ez az olyan könyveknek, mint a Claudia Gray - Elveszett csillagok vagy a Chuck Wendig - Utóhatás trilógia-nak!

Én igyekeztem nyitottan hozzáállni az új kánonhoz, de egyelőre csak az Elveszett csillagokkal és a Thrawnnal vagyok megelégedve, a többi sajnos (jobb esetben is csak) lapos lett. :para: (Hozzáteszem, az Utóhatást, Bloodline-t, Ahsokát és a Sötét nagyurakat nem olvastam, tehát lehet, hogy csak a jobbakat hagytam ki... ;) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, sirszalhasogato írta:

Én igyekeztem nyitottan hozzáállni az új kánonhoz, de egyelőre csak az Elveszett csillagokkal és a Thrawnnal vagyok megelégedve, a többi sajnos (jobb esetben is csak) lapos lett. :para: (Hozzáteszem, az Utóhatást, Bloodline-t, Ahsokát és a Sötét nagyurakat nem olvastam, tehát lehet, hogy csak a jobbakat hagytam ki... ;) )

A Vérvonal nagyon jó. Bár nálam csak 4,5-öt ért el. A Darth Plagueis-hez hasonló abból a szempontból, hogy erős a politikai szál. Ahsoka. Nekem tetszett, egyszerű kis kaland sztori. Engem valahogy a Jedi-növendékre emlékeztetett. Sith Nagyurak. Sokan mondják, hogy Kemp korábban jobb Star Wars könyveket írt ennél. Mégis sokan az Áramlatok-Hullámtörés duóhoz hasonlítják. Az Utóhatás-trilógia nem túl izmos. Sokan a 90-es évek gyengébb Új Köztársaság regényeihez hasonlítják.

2 órával ezelőtt, sirszalhasogato írta:

Nade kérem! :o Amúgy tényleg :)

Én már el is tudnám képzelni ezt a váratlan fordulatot.

Thrawn és szövetségesei megjelennek, szétverik az Ellenállást és az Első Rendet, aztán a tárgyalóasztalnál mindkét felet figyelmeztetné az új, ismeretlen fenyegetésre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Én már el is tudnám képzelni ezt a váratlan fordulatot.

  Spoiler elrejtése

Thrawn és szövetségesei megjelennek, szétverik az Ellenállást és az Első Rendet, aztán a tárgyalóasztalnál mindkét felet figyelmeztetné az új, ismeretlen fenyegetésre.

 

És már jöhet is a

Spoiler

Yuuzhan Vong háború.

Tadamm! :D

Szerkesztve: - sirszalhasogato
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zahn facebookon cáfolta a korábbi hírt. Elmondása szerinte nincs szerződése új regényre jelenleg. Csupán az elképzeléseiről, ötleteiről beszélt a Del Rey kiadóval. A másik dolog pedig, hogy nem utalt semmire, aminek köze lehet a IX.részhez, és semmit se tud arról, hogy mi lesz az említett filmben.

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Solo - A Star Wars Story regényváltozata 2019. május 30. -án jelenik meg az Egyesült Királyságban! Hogy Amerikában mikor jelenik meg, arról egyelőre nincs hír, ami azért ilyenkor (már) fura. :hmm:

Annyit tudni, hogy a junior változat szeptember 6. án, míg a Graphic Novel adaptáció novemberben fog érkezni. 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Solo felnőtt regény változatának írójáról még semmi infót nem találtam.

Az elég fura, hogy a birteknél bő egy év múlva jön. Mi a fene van a regényekkel? Miért csúsztatják ennyire a Solo regényváltozatát? Miért nincsenek bejelentések?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Meg kell venni! Remélem itt is kapható lesz nálunk, ami kisebb csoda lenne. :( 

xpress-en is van!

128 oldal. Majd megnézem a többit, hogy azokhoz képest ez mennyi.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 05. 30. - 13:27, Darth Revan9 írta:

Ez is több mint a semmi. A felnőtt regény változat menni fog a következő szerződésbe.

Érdekes, hogy Joe Schreiber (Maul: Vesztegzár, Halálosztag, Halálvilág) írja majd a junior regény változatot.

Ez már gondolom az idei menetrendbe nem fog beleférni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , luke19 írta:

Ez már gondolom az idei menetrendbe nem fog beleférni.

 

Jelen pillanatban úgy néz ki, hogy még beleférhet.

2018. 05. 30. - 15:28, sirszalhasogato írta:

Horror ötletnek tűnik ;):lol::lol:

(nem baj, a tizenéves kisöcsém imádta a Halálosztagot :D)

 

Tizenéves Halálosztagot olvas? Kemény.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

El is olvastam a Solo képes útmutatót, szerencsére a színvonal maradt. Csak az nem tetszik, hogy maga a könyv valamivel kisebb alakú, mint az előző három, kicsit csúfítva a könyvespolcomat...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2018. 06. 05. - 13:07, Bomarr írta:

A Canto Bight és a Leia regény már előrendelhető!

Én nagyon ragaszkodom a Legends-könyvekhez, és nekem szinte azok képezik az SW Univerzumot. (Némi túlzással lehet azt állítani, hogy Kánon-ellenes vagyok. :)) Mindezek ellenére a Leiáról szóló regényt mindenképpen meg fogom venni. Mindig is érdekelt Leia fiatalkora; az az időszak, mikor az Alderaanon élt, és még nem ismerte se Hant, se Luke-ot, senkit. 

Az OT jellegzetes triójából (Han-Leia-Luke) már kettő figurának is van hivatalos előzménysztorija (Hannak ugye a májusban megjelent film, Leiának meg ez a regény). Kíváncsi vagyok, Luke-nak lesz-e regény arról az érájáról, mikor még a Tatooine-on éldegélt (merthogy film nem lesz, tuti). Tudtommal nem akad ilyen könyv se a Kánon, se a Legendák között. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, caseyjones írta:

Luke-nak lesz-e regény arról az érájáról, mikor még a Tatooine-on éldegélt

Jó kérdés, hogy lesz-e regény róla. Képregényben már amúgy be van mutatva egy kicsike szelete a Tatooine -i életéből (Marvel Star Wars képregény 7., 15. és 20. száma :)) amely Obi-wan naplójából mutat be történeteket a vén remete Tatooine -on tartózkodott életéről, és itt azért Luke élete szépen el van mesélve, mégha csak egy kis töredék is.

 

Meg szerintem igazából nem is kéne Luke -nak előzménykönyv. Az ő igazi története az EpIV -el kezdődött, onnantól ugrik bele a nagyvilágba, addig meg Owen bácsi mellett dolgozgatott, meg néha-néha szórakozott a barátaival. Azért Han és kicsit Leia élete izgalmasabb lehetett a 4 előtt, mint a kis párafarmernek. Inkább az OT-ST közti Luke -ról jöjjön regény, ezt a részét én már nagyon várom. :) 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Új remény előtti Luke-ban én se látok túl sok potenciált. A Jedi visszatér utáni Luke-kal viszont most már lehetne foglalkozni. Nem tudom miért nem teszik. Talán

Ahsoka és Ezra miatt? Vagy már csak akkor akarnak ilyen sztorikat, amikor a Marvel már teljesen feltérképezte a klasszikus trilógia környékén játszódó kalandjait és talán sokat akarnak azokra is utalni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Az Új remény előtti Luke-ban én se látok túl sok potenciált.

Én szívesen elolvasnám, még ha nem is szólna másról, mint a tatooine-i hétköznapokról.  Kellenek az ilyenek is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.