Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Nagyon várós a Padmé regény amiben nyilván Palpi is feltűnik meg jó sok politika. Ez egy olyan időszak amivel a legendák se foglalkozott így még jobban várós. Sőt most jobban érdekel mint bármelyik más sw könyv pedig óriási a lemaradásom.

Ezek után már nyugodtan jöhetne Luceno régóta tervezett ep1-2 közötti Dooku regénye is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Mondjuk most határozottan jobb az alapanyag (gyanítom Ahsoka kapcsán alaposan meg volt kötve a keze). Remélem, hogy nem fogja elvinni valami lányregény-stílus irányába. 

Ha pedig mégis, akkor sem hiszem, hogy nagyon a SW kárára válna, amennyiben a fiatalabb lánykorosztály kapna valami magának valót :) A SW színes univerzum :P 

 

Srácok, köszi a híreket, könyves szempontból izgalmas időszaknak nézünk elébe. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Hol van a Snoke könyvem? Nagyon rejtegetik. A nyakamat ráteszem, hogy vagy a Resistence vagy a IX foglalkozni fog vele. 

Igen, én is így gondolom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem el, megint bevált egy jóslatom. Épp tegnap szedtem őket számba. Claudia Gray Qui-gon és Obi-van regénye köztük volt. A Padmés regényt sem hanyagolták el.  Három tippem volt a Padmé regény szerzőjére, bevált az egyik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy régebben én is gondolkodtam azon, hogy milyen tartalmak jöhetnek '19 -re. Úgy gondoltam, hogy talán egy Qui-Gon-Obi-wan kettősére fókuszáló könyv remek lenne... és lám! :D A Padmés könyvről meg szószerint lemondtam már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem mondtam le a Padmés könyvről, sejtettem, hogy a Baljós 20 éves évfordulójára teszik. Örülök, hogy nem mondtak le a kedvenc trilógia nyitóm megünnepléséről.

Egyébként a Padmé, valamint a Qui-gon és Obi-van regény felvételre kerül a Szukits Kiadó listájába.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, ati írta:

Hm akkor idén már csak a Thrawn könyv jön a Solo filmregény mellett semmi más?

Sajna igen. Pedig még reménykedtem, hogy kapunk egy TCW regényt is, de még így is boldog vagyok, hogy ennyi PT -s tartalom fog érkezni - és ez még nem minden. ;)

 

Szeptemberig lesznek regények, aztán októbertől jövő év februárjáig nem igen lesz komoly könyves tartalom - a legtöbb ilyen ifjúsági gyerekeknek készülő könyvek lesznek.

 

Mondjuk amilyen káosz van most a Szukitsnál, nem csodálkoznék, ha a Thrawn: Alliances csak decemberre jönne hozzánk, míg a Solo átcsúszna a jövő évre. :|

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Padmé 12 éves volt, amikor megismerkedett Palo-val, tehát két évvel az EP1 eseményei előtt. De akár fel is tűnhet a srác. Clovis viszont szinte biztos, hogy kihagyhatatlan figura lesz a regényben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Timothy akart egy Thrawn/Anakin sztorit, míg a Lucasfilm akart egy Thrawn/Vader történetet, így született meg a Thrawn: Alliances. :D

 

Ebben az esetben a Lucasfilm hülyeséget csinált. Mindkét ötlet nagyon jó, simán lehetett volna ebből két könyvet is csinálni. Zahn megírhatta volna a Thrawn és Anakin regényét, először, ez megjelenhetett volna idén (úgyis 10 éves A klónok háborúja sorozat), aztán megírhatta volna a Thrawn és Vader regényt, az meg megjelenhetett volna jövőre, 2019-re. Az első egy előzmény, a másik egy folytatás regény lett volna a 2017-es Thrawn-hoz.  Még üzleti szempontból is jobban jártak volna, mert így 2 könyvből is szert tehettek volna bevételre. Kár. Azért bizakodok, hogy így is jó lesz a sztori.

18 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Eddig is abban reménykedtem, hogy ahogy telnek az évek egyre több korszakot mernek majd felkarolni. Csak idő kérdése és lesz itt több száz vagy ezer évvel ezelőtti Régi Köztársaság meg sith háborúk is valamilyen formában, csak birjuk kivárni.

Pontosan, én is így érzem. Szerintem a 2020-as évek már nem telhetnek el a Régi Köztársaság Jedi-Sith háborús történetei nélkül. A Marvelesek már tavaly jelezték, hogy a Köztársasság idejére is rá akarnak gyúrni.  Igaz lett. A másik éra amit akkor emlegettek az a Jedi Sith háborúk Régi Köztársasága volt....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

 

Ebben az esetben a Lucasfilm hülyeséget csinált. Mindkét ötlet nagyon jó, simán lehetett volna ebből két könyvet is csinálni. Zahn megírhatta volna a Thrawn és Anakin regényét, először, ez megjelenhetett volna idén (úgyis 10 éves A klónok háborúja sorozat), aztán megírhatta volna a Thrawn és Vader regényt, az meg megjelenhetett volna jövőre, 2019-re. Az első egy előzmény, a másik egy folytatás regény lett volna a 2017-es Thrawn-hoz.  Még üzleti szempontból is jobban jártak volna, mert így 2 könyvből is szert tehettek volna bevételre. Kár. Azért bizakodok, hogy így is jó lesz a sztori.

Nem tudhatjuk még, van-e elég sztori két könyvre is a Thrawn: Alliances-ben. Nem Zahn bácsit akarom ezzel bántani, de inkább olvasnék egy jó könyvet, mint két rosszat. ;)

Szerkesztve: - sirszalhasogato
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, sirszalhasogato írta:

Nem tudhatjuk még, van-e elég sztori két könyvre is a Thrawn: Alliances-ben. Nem Zahn bácsit akarom ezzel bántani, de inkább olvasnék egy jó könyvet, mint két rosszat. ;)

Zahn már bebizonyította, hogy ilyen két korszakban játszódó témát jól fel tud dolgozni. Lásd A túlélők keresése és a Kirajzás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

A túlélők keresése csak addig jó, míg Luke-ék át nem szállnak a hajóra.

Rég olvastam, de azt hiszem nekem onnantól lett igazán izgalmas.

 

Star Wars könyvhírek, magyar megjelenések.

Megvannak az idei év még megmaradt címei. Már előrendelhető Az Erő mintázatai, Az utolsó lovag és a Végső dobás. Reméljük nem csúsznak sokat.

A Most Wanted Rae Carson-tól és a Thrawn: Alliances Timothy Zahn-tól az utolsó negyedévben várhatók. Mur Lafferty-től a Solo regényváltozata még beleférhet decemberre, ha mégsem, akkor átcsúszik 2019. első negyedévére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindkét új regényre kíváncsi vagyok. Szerintem nem csak író függő az, hogy miként sikerül egy adott könyv. Gondolok itt Johnston Ahsoka regényére, amit én közepesnek ítélek a lightos cselekmény és a kihagyott ziccerek miatt, viszont könnyen lehet, hogy ezen a téren meg volt kötve a keze a Lucasfilm részéről. A fogalmazásmód és stílus alapján igényes író, aki egy jó "forgatókönyvvel" sokkal jobb regényt is letehet az asztalra. Remélem, a Queen's Shadow ilyen lesz.

A Master and Apprentice kifejezetten várós. Mind az író (Claudia Gray az egyik kedvenc kánon regényem írója), mint a karakterek és történeti lehetőségek arra utalnak, hogy nem lesz okom panaszra. Mindig is kíváncsi voltam a fiatalabb Obi-Wan és Qui-gon kalandjaira. A Legendák-beli Jedi Növendék sorozatot nem volt szerencsém olvasni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Mindkét új regényre kíváncsi vagyok. Szerintem nem csak író függő az, hogy miként sikerül egy adott könyv. Gondolok itt Johnston Ahsoka regényére, amit én közepesnek ítélek a lightos cselekmény és a kihagyott ziccerek miatt, viszont könnyen lehet, hogy ezen a téren meg volt kötve a keze a Lucasfilm részéről. A fogalmazásmód és stílus alapján igényes író, aki egy jó "forgatókönyvvel" sokkal jobb regényt is letehet az asztalra. Remélem, a Queen's Shadow ilyen lesz.

A Master and Apprentice kifejezetten várós. Mind az író (Claudia Gray az egyik kedvenc kánon regényem írója), mint a karakterek és történeti lehetőségek arra utalnak, hogy nem lesz okom panaszra. Mindig is kíváncsi voltam a fiatalabb Obi-Wan és Qui-gon kalandjaira. A Legendák-beli Jedi Növendék sorozatot nem volt szerencsém olvasni. 

Qui-gon és Obi-van párosát mindig nagyon kedveltem. A Jedi-növendék sorozat szerettette meg velem igazán őket. Az első két könyvet még A Baljós árnyak megnézése előtt elolvastam. Ezért is jó, hogy lesz egy újabb Qui-gon és Obi-van sztori, főleg Claudia Gray-től. Ebből a témából írhatna még jó sokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amerikában a héten megjelent Timothy Zahn új könyve, a Thrawn: Alliances. Ebben megtudjuk, hogy kik is fenyegetik a chiss fajt az Ismeretlen Régiókban.

Spoiler

A faj neve Grysk. Thrawn azt mondja, hogy ők egyfajta legendák, mítoszok. Nomád életet élnek, nincsen otthonuk, Harcosok, akik fenyegetik nemcsak a Chiss Birodalmat, de a Galaktikus Birodalmat is.

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bence1997 írta:

 

  Spoiler elrejtése

A faj neve Grysk. Thrawn azt mondja, hogy ők egyfajta legendák, mítoszok. Nomád életet élnek, nincsen otthonuk, Harcosok, akik fenyegetik nemcsak a Chiss Birodalmat, de a Galaktikus Birodalmat is.

 



Ennyi erővel lehettek volna a vagaari-k is a meghatározásuk hasonló

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2018. 07. 21. - 8:50, Bence1997 írta:

A Master & Apprentice 2019. február 26. án érkezik.

Úgy néz ki, hogy a Qui-Gonnal és Obi-wannal foglalkozó könyv 2019. február 26. -a helyett eltolódott egészen 2019. április 16. -ig.

 

A Queen's Shadow (egyelőre) nem csúszott. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
2018. 07. 20. - 23:51, Bence1997 írta:

Qui-gon és Obi-wan könyv!!!!!!! :yes: 

Most látom csak. Szuper!!!!! :psycho:

Qui-gont mindig is egy korrekt, kedves, szerethető, bölcs figurának tartottam. Éppen ezért sajnáltam is, hogy egy film után meg kellett válnunk tőle. De aztán, szerencsére, visszaköszönt egy kis időre mindkét Klónok háborúja-sorozatban meg pár regényben (pl. A megtévesztés leplében, ami fantasztikus könyv szvsz). :)

Örülök, hogy végre a kezemben tarthatok majd egy olyan regényt, amely Qui-gon és Obi kalandjaira fókuszál. (Bár az előbb említett A megtévesztés leplében is szerepelnek mindketten, de emlékeim szerint ott Qui-gon inkább Adi Gallia oldalán harcolt.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.