Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Sajnos nagyon rosszul fogytak a könyveik (ebben azért szerepe van, hogy a megjelenések mögött nem volt tudatos koncepció). A korábbi kiadások most már minden Libri-akcióban szerepelnek nem ritkán 60-70%-os kedvezménnyel, és így sem viszik őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukitsnak kellett volna ezeket felkarolni, és biztos vagyok benne azért jobban fogyott volna. Sok könyv idehaza nem is jelent meg Vizuális Enciklopédia, Ifjúsági regények, és még az  ART könyvek meg biztos van még pár kár érte. Van amúgy esély, hogy ezeket későbbiekbe kiadják? Mármint nem a Kolibri, hanem valaki más? De mondjuk, ha nekik nem ment az eladás akkor lehet másnak se fog....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Sajnos nagyon rosszul fogytak a könyveik (ebben azért szerepe van, hogy a megjelenések mögött nem volt tudatos koncepció). A korábbi kiadások most már minden Libri-akcióban szerepelnek nem ritkán 60-70%-os kedvezménnyel, és így sem viszik őket.

Sajnos az történt, amit kb 3 éve jósoltam. Túl sokat adtak ki. Sejtettem, hogy ez lesz. Kár érte.

2 órával ezelőtt, Kargarosz írta:

A Szukitsnak kellett volna ezeket felkarolni, és biztos vagyok benne azért jobban fogyott volna. Sok könyv idehaza nem is jelent meg Vizuális Enciklopédia, Ifjúsági regények, és még az  ART könyvek meg biztos van még pár kár érte. Van amúgy esély, hogy ezeket későbbiekbe kiadják? Mármint nem a Kolibri, hanem valaki más? De mondjuk, ha nekik nem ment az eladás akkor lehet másnak se fog....

Azt másodkézből hallottam, hogy a képes könyvek és enciklopédiák kiadását tervezi a Kolibri a jövőben. Úgy tudom, hogy ez a Disney üzleti egység nekik is van kiosztva. A junior regények kiadása esetében hallottam, hogy le akarnak állni, vagy csak nagyon keveset kiadni. Most úgy tűnik, hogy inkább leállnának velük.

A junior regényekről tudok egy érdekes dolgot. Még májusban felmerült a Szukits Kiadónál, hogy talán átvennék, de levették a napirendi pontról.

Nem fogják átvenni a junior regényeket, mert:

1. Úgy vélik, hogy az ő törzsvásárlói közönségük ezeket nem igazán venné.

2. Tudomásukra jutott, hogy a junior regények kiadása veszteséges volt a Kolibrinek.

3. A jelenlegi helyzet alapján úgy néz ki, hogy van piaci kereslet kánon felnőtt és Young Adult regényekre, kánon képregény kötetekre, és Legendák felnőtt regényekre. A kánon és a Legendák felnőtt regények kb egyenlő arányban fogynak, nincs jelentős különbség a példányszámokban (volt, hogy kánon könyv fogyott jobban, volt, hogy Legendák könyv fogyott jobban, de alig pár példány volt a különbség). Viszont az egyértelműen látszik, hogy a Szukitsos Legednák regényekre nagyobb a kereslet, mint a Kolibri kánon junior regényeire. Épp ezért a Szukits Kiadó is inkább Legendákra szerződne, hogy kiegészítse a kánon felnőtt regény kínálatot a jövőben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Azt lehet tudni mely kánon könyvek kerülnek még be a csomagba? Illetve itt is érvényes a fél éves csúsztatás a kinti megjelenések és a hazai megjelenés között mint a képregényeknél?

E. K. Johnston: Queen's Shadow

Claudia Gray: Master and Apprentice

Alexander Freed: Alphabet Squadron

Timothy Zahn: Thrawn: Treason

Nincs fél éves csúsztatás a regényeknél. Ott attól függ, mikor kapják meg a szöveganyagot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

E. K. Johnston: Queen's Shadow

Claudia Gray: Master and Apprentice

Alexander Freed: Alphabet Squadron

Timothy Zahn: Thrawn: Treason

Nincs fél éves csúsztatás a regényeknél. Ott attól függ, mikor kapják meg a szöveganyagot.

Kösz a választ. Jó könyveknek nézünk elébe.:D

 

 

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ha hivatalosan nem is jelent meg a Kobalt osztag nálunk, de volt aki lefordította és közzétették a starwarsmedia.hu oldalán. A letöltéshez regisztráció szükséges!

 

https://www.starwarsmedia.hu/hirek/konyvek-magyarul-itt-a-cobalt-squadron.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 képregény kötet szerintem nem lesz meg. Max 10. Jelenleg 5 Star Wars regény a biztos. Ha még bejelentenek pár címet, akkor talán kiegészülhet 1-2-vel 2019 év végén. Ez csak csak akkor lehet még ennél is több, ha Legendák is jönnének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 12. 31. - 9:43, Iqvi írta:

Ezzel én is így vagyok, most van 7 könyves lemaradásom és 2 képregényes lemaradásom SW fronton.

 

Uh....akkor én mit mondjak..:D No, és még a Képes Enciklopédiákról nem beszélve pl. a Zsivány meg a Solo nincs meg meg még lehetne sorolni....

 

Most vettem meg nem rég a 40 Receptes Kantin könyvet mert cimborámmal terveztük,hogy majd megcsináljuk ezen ételeket, italokat poénból :D  Nem volt olcsó de bánja a tök nagyon menő dolgokat tartalmaz külön örülök neki, hogy még a bolygókat is bemutatja, és az ottani étel-ital szokásokat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Kargarosz Nos én nem veszem meg a képes enciklopédiákat mert a kánon regények mellett már túl sokba kerülne, sokkal pénztárca kímélőbb ez a megoldás. Ha valami technikai adat érdekel arra pedig ott a wookipedia. Te amúgy kánont és legends-et is olvasol vagy csak az egyiket?  

 

Ui: sok sikert a kajákhoz:lol:.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 12. 29. - 23:15, Kargarosz írta:

https://ziro.hu/konyv/7-8-star-wars-regennyel-es-10-12-kepregennyel-keszul-a-szukits-2019-re/

 

Azért 2019 Sw fronton nem lesz piskóta. Most is levagyok maradva na de ezek után...sebaj idő kérdése minden. 

Szuper hírek!

 

Egyébként nem értem ezt a lemaradás dolgot. Ha Magyarországon visszafognák az SW regény/képregény kiadást és azokat megveszitek az nem jelenti hogy behoztátok a lemaradásotokat. Hisz attól még a meg nem jelent képregények/regények léteznek csak nincs hivatalos magyar forditásuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez oké, csak azt a részét nem értem ahol páran annak drukkolnak hogy kevesebb legyen a megjelenés. Mert igen akkor nagyon könnyű behozni a magyar lemaradást csak közben meg mindenki lemarad a többi honositott SW műről. Hogy ez mitől olyan jó, az számomra érthetetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Iqvi írta:

@Kargarosz Nos én nem veszem meg a képes enciklopédiákat mert a kánon regények mellett már túl sokba kerülne, sokkal pénztárca kímélőbb ez a megoldás. Ha valami technikai adat érdekel arra pedig ott a wookipedia. Te amúgy kánont és legends-et is olvasol vagy csak az egyiket?  

 

Ui: sok sikert a kajákhoz:lol:.

 

Én annak idején a Legends korszaknál még nem voltam gyüjtő akkor is szerettem az SW-ét, de akkor a hatalmas lemaradásom miatt úgy voltam vele,hogy ha az élet egyszer megadja azt,hogy létrejön egy kánon szerinti hivatalos idővonal akkor elkezdem gyűjteni őket. Így ahogy tudom tartom szavam, és amit tudok, és kánon megveszem mert ezen mese egyikén nőttem fel  meg érdekel is ugyebár.

 

Az oké,hogy ott van a net, de nekem annyira nem jó az angolom így ezek a Képes Enciklopédiák nagyon jó célt szolgálnak, és sok érdekességeket megtudok belőle. Főleg olyanokat amikre nem is gondolok, és utána se néznék neten. 

 

Szóval nekem a Legends korszak kimaradt, de mivel az Erő megadta a lehetőséget amit gyerekkorom óta megfogadtam így valahol kutya kötelességem követni. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.