Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

A Marvel első képregényeiről jutottak eszembe a Del Rey újraindított vonala.

A New Dawn, John Jackson Miller-től. Az első regény nem Luke-Lei-Han, hanem az új, Lázadók sorozat hőseiről szól. Kiváló. Ráadásul az író is az egyik kedvencem. Amerikában nagyrészt pozitív véleményekkel vannak a könyvről.

James Luceno: Tarkin Ez a könyv is EP3-4 között játszódik, de közelebb az EP3-hoz. Tarkin a régi könyvekben ritkán került a középpontba, ez jó lesz neki kibontakozni. A könyv tele van a régi könyvekől átcsempészett elemekkel, nagyon sok a prequel-es elem is, ráadásul a könyvről nagyrészt pozitív véleménnyel vannak.

Kevin Hearne: Heir to the Jedi Végül is, ha már Hearne-t jóval korában felkérték, hogy írjon egy Luke regényt, akkor ne vesszen kárba. Az író állítólag nagyon jól ír. Megvan az okom a bizakodásra.

Paul S. Kemp: Lords of the Sith. Vadert és Sidioust nem láttuk még úgy akciózni együtt, mint Anakint és Obi-vant. Ráadásul az író Paul S. Kemp, újra az EP3-4 között vagyunk, lesz TCW-s karakter is, úgyhogy minden ok megvan ezt a könyvet várni.

Christie Golden: Dark Disciple Ha már egyszer Golden leszerződtették 3 SW könyvre, akkor ne vesszen kárba, csak más sztorit ír. Ventress az egyik legjobb karakter, az írónő sokak szerint nagyon jól ír. Ráadásul habár 2015 nyarán már közeledünk az EP7 mozihoz, mégis inkább klónháborús regény jelenik meg. Várós.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Szerintem csak a 7. rész után. Nem akarnak lelőni semmit, azt szeretnék ha nagy durranás lenne a film, és majd ott megmagyarázzák a dolgokat. Ami meg nem fért bele a filmbe, az majd jöhet regény, képregény formájában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem nem nagyon érdekelne ez a könyv.

 

Itt van pár ötlet, amiket én szívesen látnék majd a jövőben bármilyen formában.

 

Ahsoka Tano regény: a TCW nyitva hagyta az utat, remélem a Disney él a lehetőséggel. Mindenki szereti, és egy nagyon jó sztorit ki lehetne belőle hozni.

 

Rex képregény: Talán egy regény sok lenne (én nem vagyok masszív Rex fan), de szerintem képregényben kiválóan ki lehetne fejteni az utolsó napjait a seregben

 

Yoda regény: a legnagyobb Jedivel eddig talán csak a Dark Rendezvous foglalkozott rendesebben, a visszaemlékezéseket nagyon élveztem. Remélem Yoda is kap majd egy Luceno féle életrajzot (pl. Plagueis, Tarkin), mert megérdemelné. A TPM előtt 200 évvel mondjuk, sok Jedi filozófiával, sötét oldal titkaival, esetleg a vége felé Dookuval.

 

Jabba regény: szintén a TPM előtt játszódna, a felemelkedéséről, és terjeszkedéséről szólna.

 

SW7 Sith regény vagy képregény: ki ő, a múltja, hogy lett Sith, stb.

 

Még emlékszem, régebben fantáziáltunk egy SW western regényről. Tatooine, Régi Köztársaság, fejvadász, Jedi, Sith :D

 

Elolvasnátok ezeket? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az enciklopédia engem sem érdekel túlságosan. A zillo által javasolt könyvek mindegyikét szívesen elolvasnám. Főleg a Yoda-regény tűnhetne izgalmasnak, bár 800 évet egy kötetbe sűríteni talán nehéz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem nem nagyon érdekelne ez a könyv.

 

Itt van pár ötlet, amiket én szívesen látnék majd a jövőben bármilyen formában.

 

Ahsoka Tano regény: a TCW nyitva hagyta az utat, remélem a Disney él a lehetőséggel. Mindenki szereti, és egy nagyon jó sztorit ki lehetne belőle hozni.

 

Rex képregény: Talán egy regény sok lenne (én nem vagyok masszív Rex fan), de szerintem képregényben kiválóan ki lehetne fejteni az utolsó napjait a seregben

 

Yoda regény: a legnagyobb Jedivel eddig talán csak a Dark Rendezvous foglalkozott rendesebben, a visszaemlékezéseket nagyon élveztem. Remélem Yoda is kap majd egy Luceno féle életrajzot (pl. Plagueis, Tarkin), mert megérdemelné. A TPM előtt 200 évvel mondjuk, sok Jedi filozófiával, sötét oldal titkaival, esetleg a vége felé Dookuval.

 

Jabba regény: szintén a TPM előtt játszódna, a felemelkedéséről, és terjeszkedéséről szólna.

 

SW7 Sith regény vagy képregény: ki ő, a múltja, hogy lett Sith, stb.

 

Még emlékszem, régebben fantáziáltunk egy SW western regényről. Tatooine, Régi Köztársaság, fejvadász, Jedi, Sith :D

 

Elolvasnátok ezeket? :)

Igen, ezek jó ötletek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy friss híresztelés szerint az Episode 7 regényváltozata 2015.decemberében érkezik.

 

Más pleytkák szerint 2015 szeptemberében jelenne meg egy Battlefront könyv Alex Freed tollából. Illetve 2015 novemberében lehetne számítani egy Aftermath című könyvre. Vajon ezek mik? Igazak-e a hírek?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jó hír az új kánon felnőtt regényeit illeti. Ugyebár ezek a jövőben abszolút elsőbbségi prioritást kapnak. Tehát valószínűleg minden új felnőtt regény megjelenhet magyarul (a gyerekkönyvekkel és egyéb kiadványokkal nem tudom mi lesz). Sőt! Most arra is van esély, hogy olyan címekre is leszerződjenek, melyeket a nagyközönség előtt még nem jelentettek be és a Disney szerint állítólag felvezetésként jelennek meg a filmhez, olyan dolgokat tartalmaznak, melyek az EP7-hez kötődnek valahogy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jó hír az új kánon felnőtt regényeit illeti. Ugyebár ezek a jövőben abszolút elsőbbségi prioritást kapnak. Tehát valószínűleg minden új felnőtt regény megjelenhet magyarul (a gyerekkönyvekkel és egyéb kiadványokkal nem tudom mi lesz). Sőt! Most arra is van esély, hogy olyan címekre is leszerződjenek, melyeket a nagyközönség előtt még nem jelentettek be és a Disney szerint állítólag felvezetésként jelennek meg a filmhez, olyan dolgokat tartalmaznak, melyek az EP7-hez kötődnek valahogy.

 

Pont ezt írtam a másik topicban a kommentedre, hogy akkor ne hagyjanak ki semmit a az új kánonból :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel jelenleg a Szukits által fénykorát éli a magyar SW-könyvkiadás, szerintem megvalósítható az USA-ban kiadott valamennyi új SW könyv minimális csúszással való megjelentetése (tapasztalataim szerint lenne rá igény, így a kiadónak is megérné). Ez esetben nem maradnánk le semmiről... mivel az új kánon még gyerekcipőben jár, nem kell semmit visszamenően bepótolni, tehát tarthatnánk az iramot amcsi társainkkal. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez kiváló hír :D Mikor jönne ki magyarul az első kánon regény? És a mostani szerződéscsomagot gondolom még befejezik, vagy nem?

Természetesen a 2015-ös megjelenések biztosítottak.

Az EP7 regényváltozat megelőzheti az első kánon könyvet. Meglátjuk. Attól függ, hogy a Disney mikor akarja a piacokon látni ez EP7 regényt. Ha Az ébredő Erő regényt nem számoljuk bele, akkor 2016-ban indul a részlegesen újraindított Kiegészítő Univerzum.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát mostantól, hogy a könyvek egy szinten lesznek a filmekkel erősen ajánlott a követésük, kitudja hátha egy könyv vezet fel esetleg egy másik médiában (film, sorozat ) játszódó történetet :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.