Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Én is így vagyok vele, most, hogy az új dolgok mind kánonnak számítanak majd, követni fogom őket. Az Insideres novellákat Rincewind jóvoltából már el is olvastam (Blade Squadron 1-2, The End of History és One Thousand levels Down) és mind tetszettek, ha lesz rá időm, lehet, hogy le is fordítom őket, de ez egy erős feltételes mód :D .

A két új regény (Rebels: A New Dawn és Tarkin) már itt csücsülnek a karácsonyra kapott ebook readeremen. A New Dawnt most olvasom és eddig baromira tetszik. John Jackson Millert eddig csak képregényíróként (KOTOR) ismertem, és úgy néz ki, regényeket is remekül ír a fószer, képek nélkül :D

Már a prológusnál megfogott,

ahol egy flashback keretében Obi-Wan a padawanoknak tart órát arról, hogy mi a teendő, ha aktiválják a Coruscantra visszahívó jelet a Templomban. A kis Kanan akadékoskodása valahogy nagyon beleillik a Rebelsben megismert figurába, és nagyon tetszett, ahogy előrevetítik az Ep III eseményeit és kiderül, hogy a ki Caleb ültet bogarat Obi-Wan fülébe az elküldő jellel kapcsolatban.

 

A Tarkinra is kíváncsi vagyok, erősen bízom Lucenoban, a Gonosz útvesztője bejött tőle (hozzáteszem eddig ez volt az egyik azon két Star Wars könyv közül, amit elolvastam), de amit most leginkább várok, az a Dark Disciple, de az sajnos csak áprilisban jön ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy friss híresztelés szerint az Episode 7 regényváltozata 2015.decemberében érkezik.

 

Más pleytkák szerint 2015 szeptemberében jelenne meg egy Battlefront könyv Alex Freed tollából. Illetve 2015 novemberében lehetne számítani egy Aftermath című könyvre. Vajon ezek mik? Igazak-e a hírek?

Ha igaz, akkor a Battlefront fog történetet kapni. Fura lenne, mivel az első kettőnek nem nagyon volt sztorija (pár kampány), inkább csak a hentelésről szóltak, legalábbis számomra. Az Aftermath a címéből ítélve a 6 részt köti egybe a hetedikkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szuper hírek! Én anno abbahagytam az SW regények olvasását, mivel nem igazán fogtak meg, de most ezzel a resettel adok egy új esélyt nekik. Kiváncsian várom az új címeket.

 

Pedig az elmúlt években nagyon sok olyan könyv jött ki magyarul, melyek kiemelkedően pozitív kritikákat kaptak. Az eddig megjelent újraindított címek eddig jól teljesítenek, de sokszor lehet olvasni olyat, hogy adott szerző egykét korábbi műve jobb lett.

http://www.goodreads.com/list/show/494.Best_Star_Wars_Books

 

 

Hát mostantól, hogy a könyvek egy szinten lesznek a filmekkel erősen ajánlott a követésük, kitudja hátha egy könyv vezet fel esetleg egy másik médiában (film, sorozat ) játszódó történetet :)

 

Elméletileg lesz ilyen. Meglátjuk.

 

Én is így vagyok vele, most, hogy az új dolgok mind kánonnak számítanak majd, követni fogom őket. Az Insideres novellákat Rincewind jóvoltából már el is olvastam (Blade Squadron 1-2, The End of History és One Thousand levels Down) és mind tetszettek, ha lesz rá időm, lehet, hogy le is fordítom őket, de ez egy erős feltételes mód :D .

A két új regény (Rebels: A New Dawn és Tarkin) már itt csücsülnek a karácsonyra kapott ebook readeremen. A New Dawnt most olvasom és eddig baromira tetszik. John Jackson Millert eddig csak képregényíróként (KOTOR) ismertem, és úgy néz ki, regényeket is remekül ír a fószer, képek nélkül :D

Már a prológusnál megfogott,

ahol egy flashback keretében Obi-Wan a padawanoknak tart órát arról, hogy mi a teendő, ha aktiválják a Coruscantra visszahívó jelet a Templomban. A kis Kanan akadékoskodása valahogy nagyon beleillik a Rebelsben megismert figurába, és nagyon tetszett, ahogy előrevetítik az Ep III eseményeit és kiderül, hogy a ki Caleb ültet bogarat Obi-Wan fülébe az elküldő jellel kapcsolatban.

 

A Tarkinra is kíváncsi vagyok, erősen bízom Lucenoban, a Gonosz útvesztője bejött tőle (hozzáteszem eddig ez volt az egyik azon két Star Wars könyv közül, amit elolvastam), de amit most leginkább várok, az a Dark Disciple, de az sajnos csak áprilisban jön ki.

 

A cég rámondja valamire, hogy kánon, valamire meg, hogy Legends. Ettől ezek a könyvek nem lesznek se jobbak, se rosszabbak. Ez a adott olvasótól függ, tetszik-e neki, vagy sem. Biztos lehetsz benne, hogy az új kánon címei közül is be fog futni olyan, ami nem tetszik neked.

Pl: A New Dawn. Egyes olvasók szerint a Kenobi jobb volt, mások szerint nem. Vagy ott a Tarkin. Sokak szerint a Darth Plagueis jobb, a Tarkin pedig csak A gonosz útvesztője, Sötét Nagyúr szintjét hozza (de azért a két említett könyv még így is a jobbak között van.)

A Dark Disciple Amerikában júliusban jön.

 

Ha igaz, akkor a Battlefront fog történetet kapni. Fura lenne, mivel az első kettőnek nem nagyon volt sztorija (pár kampány), inkább csak a hentelésről szóltak, legalábbis számomra. Az Aftermath a címéből ítélve a 6 részt köti egybe a hetedikkel.

 

Lehet, meglátjuk. Az Aftermath lehet más is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig az elmúlt években nagyon sok olyan könyv jött ki magyarul, melyek kiemelkedően pozitív kritikákat kaptak. Az eddig megjelent újraindított címek eddig jól teljesítenek, de sokszor lehet olvasni olyat, hogy adott szerző egykét korábbi műve jobb lett.

http://www.goodreads.com/list/show/494.Best_Star_Wars_Books

Az, hogy ezek az új írások érdekelnek, abban kulcsszerepe van annak, hogy egyenértékű részét képezik a filmes univerzumnak. Lehet hogy vannak a régiek köztik is jók, de sajnos nem érdekelnek.

A Bane-trilógiát egyébként elkezdtem olvasni anno. Nem igazán kötött le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem is azért érdekelnek az új könyvek, mert egy szintre hozták őket a filmekkel. Ráadásul nem egy 30 év alatt összekuszálódott katyvaszból kell válogatni, hanem követni tudom a megjelenéseket. Én kifejezetten örülök ennek a rebootnak. Nyilván készültek korábban is jó művek (Kotor játékok, illetve a képregénysorozat pl nagy kedvencem), de annyi ellentmondás alakult ki, amiket Leland Chee izzadságszagú magyarázataival próbáltak orvosolni, hogy én már az új rendszer előtt is a filmeket és a TCW-t tekintettem csak a kánon részének.

Azért remélem, hogy pl a Kotor egyes részeit átemelik az új kánonba. Az egy nagyon jól összerakott és full SW hangulatot árasztó sztori volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem vagyok teljesen meggyőzve arról, hogy később nem lesz szükség Leland munkájára. Most még persze nagy az egyetértés, meg az egységre való törekvés, de könnyen előfordulhat, hogy később egy film kedvéért, amely nyilván sokkal több profitot termel, felülírnak egy könyves történést. És akkor ugyanott tartunk, mint a Disney előtt, azaz kezdhetjük ismét rangsorolni és besorolni a különböző műveket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tartom magam ahhoz, hogy a sztori és az adott egyén személyes ízlésvilága fontosabb, mint a kánon mizéria. Nálam már kánon nem is létezik. Semmi se kánon nálam. Se a filmek, se a sorozatok, se a könyvek. Az én nézőpontomból különböző SW történetek vannak, melyek bizonyos szinten kapcsolódnak, bizonyos szinten eltérnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem érthető, ha azok, akik eddig az EU (Legends) felé sem néztek, a jövőben valamennyi kiadvány elolvasását tervezik, miután ugyanannak a "hivatalos" univerzumnak a részei lesznek. Ez persze nem garancia mindjárt a minőségre is, de a következetesség iránti eltökélt szándék szerintem pozitívum. Bár én a Legendst is követem (a Szukits színre lépése óta szvsz sok minőségi regény született), én mindenképp szeretnék majd képben lenni a Lucasfilm Story Group által generált "nagy egészet" illetően is. Persze nyilván lesznek, akiknek továbbra is csak a mozifilmek lesznek elfogadhatók, stb... mint korábban már írtam, számomra létezik a "Kánon" és a "Legends" SW univerzum, szerintem így bőven helyén kezelhető és élvezhető minden történet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tartom magam ahhoz, hogy a sztori és az adott egyén személyes ízlésvilága fontosabb, mint a kánon mizéria. Nálam már kánon nem is létezik. Semmi se kánon nálam. Se a filmek, se a sorozatok, se a könyvek. Az én nézőpontomból különböző SW történetek vannak, melyek bizonyos szinten kapcsolódnak, bizonyos szinten eltérnek.

Azért az értelmes és tartalmas diskurzushoz kell egy közös alap, amelyet mindenki elfogad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felőlem mindenki arról a alapról indul ki, amiről akar. Úgyis mindenki saját maga választja meg, hogy hogyan akarja a dolgokat kezelni.

 

Ja csak ha valaki ezt tarja mérvadónak, a másik meg azt akkor aztán el lehet beszélni egymás mellett és akkor gyakorlatilag felesleges is.

 

Pl.: Luke nem valószínű, hogy bármit is kezdett volna Marával kánon szerint, EU-ban meg ugye házasok. Az egyik ezt vallja a másik azt. Na most, hogy oldod fel ezt a paradoxont egy beszélgetésben?

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja csak ha valaki ezt tarja mérvadónak, a másik meg azt akkor aztán el lehet beszélni egymás mellett és akkor gyakorlatilag felesleges is.

 

Pl.: Luke nem valószínű, hogy bármit is kezdett volna Marával kánon szerint, EU-ban meg ugye házasok. Az egyik ezt vallja a másik azt. Na most, hogy oldod fel ezt a paradoxont egy beszélgetésben?

Nem kell feloldani. A felek majd eldöntik, melyik verzióról szeretnének beszélgetni. Az egyikről, a másikról, vagy mindkettőről. Ha mindkettőről beszélnek, akkor nyilván összehasonlítják, kinek, melyik tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja csak ha valaki ezt tarja mérvadónak, a másik meg azt akkor aztán el lehet beszélni egymás mellett és akkor gyakorlatilag felesleges is.

 

Pl.: Luke nem valószínű, hogy bármit is kezdett volna Marával kánon szerint, EU-ban meg ugye házasok. Az egyik ezt vallja a másik azt. Na most, hogy oldod fel ezt a paradoxont egy beszélgetésben?

Tudom, hogy ez Revannak szólt ezért csak így a partvonalról jegyzem meg: a régi EU-s írások eddig se sok beszélgetést generáltak, valószínűleg ezután már ennyit se fognak. Én nem félnék attól hogy nagy kavarodás lenne a nagy egész megvitatásakor. Ott eddig is szinte csak a filmeket meg a TV-sorozatokat vettük alapul. Az érdekes lesz, hogy a beszélgetésekbe mennyire tudnak beszivárogni az esetleges új könyvek és képregények, de szerintem ez a minőségüktől és az érdekességüktől is függ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az érdekes lesz, hogy a beszélgetésekbe mennyire tudnak beszivárogni az esetleges új könyvek és képregények, de szerintem ez a minőségüktől és az érdekességüktől is függ.

 

Meg a Disney termékkapcsolási stratégiájának, ahogy írtam lentebb, egy-egy alkotás(játék, spin-off film, sorozat) alapja például egy könyv és vica versa vagy egy fontos momentum csak az egyikből derülhet ki ami másikban is fontos szerepet tölt be :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Érdekesek ezek a könyv megjelenések. Főleg a galaxis helyzetére leszek kíváncsi. Van itt még ez a Rómeó és Júlia szöveg is...háááát. Lehet, hogy visszasírjuk majd Anakin és Padmé románcát? :D Boyega ne megy szépfiús alkat, valahogy nem tudom elképzelni Ridley -vel egy párként.

Annyira azért szerintem nem érdekesek. A Luke, Leia, Han ifjúsági, valamint Gray regénye egyes állítások szerint csak az eddigi filmeket foglalják össze, illetve csak találgatnak azzal kapcsolatban, hogy a Gray könyvben lesz már valami EP7-es utalás.

A beharangozott képeskönyvek sem olyan figyelemfelkeltőek eddig.

 

Amik érdekesebbek, azok a felnőttregények, mert jelen pillanatban ezek magyar megjelenése esélyesebb. (Az, hogy az ifjúsági könyvekkel, gyermekkönyvekkel, képeskönyvekkel mi lesz, azt nem tudom.)

2015. szeptemberében várható Alex Freed tollából egy Battlefront munkacímre keresztelt regény. Állítólag lesz EP7-es vonatkozása.

2015. novemberében várható: jelen pillanatban Aftermath munkacímre keresztelt regény.

E kettő cím állítólag felvezetés lesz az új filmhez, olyan dolgokat fognak tartalmazni, amelyek a filmben bomlanak ki.

2015. decemberében fog állítólag megjelenni az EP7 felnőtt regényváltozata.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Angol fülszöveg az egyik új kánonos felnőttregényhez:

 

"The second Death Star is destroyed. The Emperor and his powerful enforcer, Darth Vader, are rumored to be dead. The Galactic Empire is in chaos.

Across the galaxy, some systems celebrate, while in others Imperial factions tighten their grip. Optimism and fear reign side by side.

And while the Rebel Alliance engages the fractured forces of the Empire, a lone Rebel scout uncovers a secret Imperial meeting..."

 

Tehát ez már A Jedi visszatér után játszódna. Állítólag a könyv szeptemberben jelenne meg, egyesek már az Aftermath-hoz kötik. Viszont szeptemberben elméletileg Alex Freed Battlefornt regénye jönne. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Angol fülszöveg az egyik új kánonos felnőttregényhez:

 

"The second Death Star is destroyed. The Emperor and his powerful enforcer, Darth Vader, are rumored to be dead. The Galactic Empire is in chaos.

Across the galaxy, some systems celebrate, while in others Imperial factions tighten their grip. Optimism and fear reign side by side.

And while the Rebel Alliance engages the fractured forces of the Empire, a lone Rebel scout uncovers a secret Imperial meeting..."

 

Tehát ez már A Jedi visszatér után játszódna. Állítólag a könyv szeptemberben jelenne meg, egyesek már az Aftermath-hoz kötik. Viszont szeptemberben elméletileg Alex Freed Battlefornt regénye jönne. :hmm:

Szerintem a fülszöveg alapján ez inkább az Aftermath (Utójáték) lesz. Kíváncsian várom :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

JTTFA-1536x864.jpg

 

A hivatalos oldal is megerősítette, hogy ősszel jönnek a The Force Awakens felvezető könyvei és képregényei. Ezek mind a kánon részei lesznek, összhangban az animációs sorozatokkal a megjelent képregényekkel és könyvekkel. Több mint 20 címről van szó, szóval lesz mit olvasgatni. A megcélzott korosztály a középkorabeliek és a fiatal felnőttek. A fiatal felnőtteknek szóló kiadványok leginkább Luke Skywalkerre, Han Solóra és Leia hercegnőre fókuszálnak majd.

 

Pár cím:

 

Star Wars: Aftermath (Del Rey),

Lost Stars (Disney-Lucasfilm Press),

Smuggler’s Run: A Han Solo Adventure (Disney-Lucasfilm Press),

The Weapon of a Jedi: A Luke Skywalker Adventure (Disney-Lucasfilm Press),

Moving Target: A Princess Leia Adventure (Disney-Lucasfilm Press),

Star Wars: Absolutely Everything You Need to Know (DK),

Star Wars: Journey to the Force Awakens (Marvel Comics),

Star Wars: Journey to the Force Awakens-C-3PO (Marvel Comics),

Star Wars: Ships of the Galaxy (Studio Fun International).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az említett 20 cím közül mindent beleszámolnak, még a matricás albumokat és képeskönyveket is.

 

Most jelenleg úgy néz ki, ha nem lesz egy másik olyan kiadó, amely gyermek SW könyvekkel külön foglalkozna, akkor lehet, hogy ezek kimaradnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fény derült pár infóra, az említett 20 címből 4 kapcsán:

 

 

Lost Stars

Ifjabbaknak szóló regény lesz. Új szemszögből ismerhetünk meg néhány fontosabb SW eseményt a Lázadás születésétől a Birodalom bukásáig. Méghozzá két gyerekkori barát (Ciena Ree és Thane Kyrell) szemszögéből, akik birodalmi tisztként és lázadó pilótaként nőttek fel. Kiderül, hogy a háború ellentétes oldalain a két szerelmes végül egymásra talál-e, vagy a kötelességük mellett döntenek. Maga a sztori az Ep6 utáni fog játszódni, de lesznek utalások az Ep7-re is.

 

The Weapon of the Jedi: A Luke Skywalker Adventure

A történet az Ep4 és 5 között fog játszódni, melyben Luke, Threepio és Artoo egy titokzatos bolygón rekednek, ahol tanúi lehetünk Luke első fénykardpárbajának is. Szintén kapunk elejtett utalásokat az Ep7-re.

 

Smuggler's Run: A Han Solo Adventure

Szintén az Ep4 és 5 között fog játszódni. Han és Chewie a Lázadás egy szigorúan titkos küldetését teljesítik a Falconnal. Ebben is lesznek utalások az Ep7-re.

 

Moving Target: A Princess Leia Adventure

Ebben az Ep5-6 között játszódó sztoriban Leia vezeti a lázadók szedett-vedett csapatát egy veszélyes, Birodalom-ellenes küldetésben. Lesznek utalások az Ep7-re.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.