Jump to content

Recommended Posts

Az Élet napja alkalmából - ami 1978 óta létezik a The Star Wars Holiday Special bemutatásával - Cavan Scott és George Mann egy 8 novellából álló történetet ír  Life Day Treasury: Holiday Stories from a Galaxy Far, Far Away címen, ami szeptember 7-én fog megjelenni a Disney Lucasfilm Press kiadó által. Grant Griffin készíti az illusztrációkat, amiből kettőt hoztak nyilvánosságra. Az egyik a Köztársaság fénykora ("Karácsony a városban"), a másik az Ewokok történetéhez ("Ewokok a hóban") fog kapcsolódni.

life_day_treasury_Heart_Of_the_Jedi_73gr

life_day_treasury_The_Kroolok_784rfd53.j

16 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Van olyan aki minden kánon regényt elolvasott? Melyik szerintetek a legjobb? 

Én majdnem mindet. Szerintem a Vérvonal, a Mester és Tanítványa, és a Thrawn-sorozat.

A filmregényeken kívül mely könyvek és képregények játszódnak az ÚK idején?

Amiket eddig tudok:

Könyvek:

Aftermath trilógia

Szabadesés

Vérvonal

Az ellenállás újjászületése

Az Erő nyomában

Képregények:

Poe Dameron

Kylo Ren

Tudom, hogy hiányos ez nem teljes, és van még. :D 

Végső Dobás, Phasma, Canto Bight antológia, Fekete Torony, A sors keze, Az Ellenállás Újjászületése, illetve a két Ellenállás kora képregénykötet.

Nálam a kedvencek:

Mester és Tanítványa - Remekül megalapoz az ep.1-nek és egy csomó érdekes részletkérdésre rávilágít. Például hogy honnan indult a profécia, amely megjövendölte a kiválasztottat. Ahogy az is kiderül, hogy ez a jóslat miért érdekli annyira Qui-Gont. Jó ötlet benne hogy Qui-Gon fiatalkorát is megismerjük amikor még Dooku tanitványa.

A Lázadás Hajnala - Nálam ez a könyv betonozta be a Zsivány Egyest mint az egyik ha nem a legjobb SW filmet. Jyn Erso korai viszontagságai kiváló tálalásban. Kicsit rálátunk a Star Wars galaxisra alulnézetből, úgy hogy közben a börtönben játszódó részeknél meg remekül lejön az hogy a Birodalom mennyire kegyetlen is tudott lenni. A filmekben ehhez képest a Birodalom még egész lightos :D

Sötét Tanítvány - Kánon szempontból már csak azért is roppant fontos mű, mert ez zárja le Asajj Ventress sztoriját. És nem is akárhogy!

Katalizátor - Kicsit szárazabb, mint a Lázadás hajnala, de ez is egy kiváló kiegészítő az RO-hoz. Ezúttal Jyn apja Galen a főhős.

• Like 1
  • Köszönöm 1

Általánosabban tegnap már írtam, de konkrét művek tekintetében az én kedvenceim:

Vérvonal

Mester és tanítványa

Thrawn

Sötét Tanítvány

Katalizátor

Ide vehetjük még a Széthasadt Birodalom képregény minit is. 

@Ody Mandrell szerintem a High Republic előtt még érdemes elolvasnod a Dooku: Az elveszett Jedi-t is, meg a Mester és Tanítványát, mindkettő jó ráhangolódás a pre-ep1 korszakra.:D

14 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A Lázadás Hajnala - Nálam ez a könyv betonozta be a Zsivány Egyest mint az egyik ha nem a legjobb SW filmet. Jyn Erso korai viszontagságai kiváló tálalásban. Kicsit rálátunk a Star Wars galaxisra alulnézetből, úgy hogy közben a börtönben játszódó részeknél meg remekül lejön az hogy a Birodalom mennyire kegyetlen is tudott lenni. A filmekben ehhez képest a Birodalom még egész lightos :D

Nálam ez a könyv még mindig valahol az első két-három helyen tanyázik a canon könyvek listáján. Zseniális.

• 3 weeks later...

Új könyvek:

- Secrets of the Sith (mint legutóbb a Secrets of the Jedi könyvnél, itt is belemélyedünk a titkokba, csak most Luke helyett Palpatine fogja feltárni előttünk a sithek ősi titkait. Augusztusban érkezik.)

The Secrets of the Sith cover

- Queen's Hope (a trilógia lezáró része, ahol Padmét a klónháborúk kitörése után követhetjük figyelemmel. Megjelenés: 2021. november 2.)

Edited by Bence1997
  • Like 1
  • Tetszik 1
1 órával korábban, Bence1997 írta:

- Queen's Hope (a trilógia lezáró része, ahol Padmét a klónháborúk kitörése után követhetjük figyelemmel. Megjelenés: 2021. november 2.)

Vegyes érzelmeim vannak ezzel kapcsolatban. Bár én nem tartom olyan rossznak az első két könyvet mint itt egyesek, az udvarhölgyek témája számomra már az első könyvnél kimerült, a másodiknál már nyújtottnak éreztem. Viszont a CW az egyik kedvenc korszakom, és nem igazán vagyunk mostanában ellátva tartalommal ebből a korszakból, szóval egy új könyvnek mindenképp örülök.

Azért sajnálom, hogy egy ilyen fontos és sokszor hanyagolt témát (Régi Köztársaság, politika stb.) erre az írónőre elpazarolnak. Az új EU-ban eddig egyértelműen ez az egyetlen visszalépés a számomra.

Azért ez a Padme trilógia jó érdekesen lett megalkotva, először megíródott a második könyv, aztán az első, és most a harmadik:D. Mindenképp érdekes téma lenne, de kétségeim nekem is vannak, majd ha megjelenik a harmadik rész magyarul, akkor megveszem az elsőt is.

Én az első könyvet kifejezetten nem szererem, konkrétan a legrosszabbnak tartom az adult-YA kategóriában. Ugyanakkor nem én voltam a célközönsége :D

Amikor hallottam, hogy a "2. könyvben" már a havi is szóbakerült, azt hittem, még rosszabb lesz. Ellenben ezt eléggé élveztem, sokkal élvezetesebb volt. Úgyhogy emiatt várom a 3. részt is. Meg a TCW miatt is. Meglássuk, milyen lesz.

Secrets of the Sith: ez a Kolibri asztala. Szerintem a Kolibrinek inkább ilyen könyveket kéne kiadni, és a THR juniorokat átadni a Szukits-nak.

Queen's  Hope: nem hittem volna valaha, hogy ezt fogom mondani egy Padmé regényre és egy klónháborús sztorira, de nem kell. Nem kéne, legalábbis Johnston-tól nem. Egyébként nekem semmi bajom nem volt a női dolgok leírásával, még a menstruációs jelenetek sem zavartak. Kifejezetten érdekes volt, hogy ebbe is belemegy az írónő. A baj ott van, hogy ordas nagy ellentmondásokat kreált a kánon belül két ponton is. Nekem valahogy most ez szúrja a szemem.

2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Secrets of the Sith: ez a Kolibri asztala. Szerintem a Kolibrinek inkább ilyen könyveket kéne kiadni, és a THR juniorokat átadni a Szukits-nak.

A baj ott van, hogy ordas nagy ellentmondásokat kreált a kánon belül két ponton is. Nekem valahogy most ez szúrja a szemem.

THR-rel egyetértek. Jó lenne, ha azok is jöhetnének. A Kolibriben nem bízok már.

Milyen ellentmondás? :O

Nem dramatizált történetek tehát tényleges kánon művek között van az ellentmondás hanem a különféle enciklopédiákban van két infó ami nem passzol. Ezt én még tényleges ellentmondásnak se nevezném. Az encikilopédiák pont olyan szürke zóna mint a filmregények. Egyébként az egyik hogy nincs megemlitve Ars Veruna, aki a naboo-i csata előtt uralkodott Padmé előtt. A másik hogy a naboo-i invázió előzményei a Bolygók és helyszinekben másképp van leirva. Én azt mondom bár ez lenne a legnagyobb baj ezekkel a Padmé könyvekkel. Unalmas, totál érdektelen írások ezek tele sablonos és fárasztó szereplőkkel. Ezek fényében úgy érzem Chuck Wendig túl sok savazást kapott az Aftermath-trilógiáért. Azok -főleg az utolsó rész- kész mestermű ezekhez képest.

Ja, akkor jó. Az enciklopédiákat nem tartom teljeskörű kánonnak. Úgy vettem észre, hogy az azokban leírtak addig tekinthetőek kánonnak, amíg egy másik médiumban el nem mesélik máshogy.

De igazad van a filmregényeket is így kell kezelni.