Ugrás a kommentre

Videojátékok


Ajánlott hozzászólás

Asztali szerepjáték, ergo társasjáték. Egy olyan társasjáték, amivel senki sem játszott, egy olyan leírásában, amit senki sem olvasott. Régebben az ilyesmi max S canonnak számított. Lehet maradiként gondolkozok, de egy ilyen forrást nehezemre esik komolyan venni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régebben az ilyesmi max S canonnak számított. Lehet maradiként gondolkozok, de egy ilyen forrást nehezemre esik komolyan venni.

 

Úgy. Az hogy régen mi volt teljesen irreleváns, mert most ez van. Egy szerepjáték leírás néha még komplexebb, mint egy képregény vagy egy-egy mobil játék. Hogy senki sem játszott vele az meg erősen túlzó szerintem.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy senki sem játszott vele az meg erősen túlzó szerintem.

Jó, egy olyan társas játék, amit 4-en játszottak, és közülük talán valaki elolvasta :P

 

Nyilván a senkinél azért többen találkoztak már vele, de na, ez még csak nem is az egyik legnépszerűbb SW társasjáték. Egy ilyennél számomra még egy mobil játék is komolyabban vehető

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, hogyan csalnak?

 

Ajánlom a figyelmedbe. Előfizetős. Ime: https://www.systemcheats.net/cheats-hacks-aimbots/star-wars-battlefront-cheat-hack/ Pl: a játékban alapból nincs célkereszt, csak egy karika, amivel aztán elég nehéz célba találni, ez a progi rak neked bele. A csata általában elég kaotikus, fehér a hó, fehérek a társaim, és fehérek a hóosztagosok is. Ez a progi kiválogatja neked az ellenfeleket, és szépen meg is jelöli. Meg még ki tudja, hogy hogy csalhatnak (örökélet, a fegyvernek örökhűtés stb.)

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt olvastam valahol, hogy a kampány több érában lesz.

Egen, a kampány mindhárom érát felkarolja, bár nem tudom, hogyan. :)

A multi eztán szinte biztos, hiszen ott is sok panasz volt arra, hogy csak birodalmi vagy lázadók lehettünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a trailer elérte nálam, hogy a pénzemet a képernyőnek dobáljam. :D

 

Inferno Squadron parancsnok a főkarakterünk és úgy néz ki hogy az Operation Cinder is benne lesz. :D

Legalábbis a vörös Sentinel droid arra enged következtetni.

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek, hogy lesz hozzá sztori mód, ami tovább bővíti a kánon történelmet! Ráadásul pont az Ep6-7 közti korszakot öleli fel, ahol a legnagyobb a hézag, ezzel együtt a legtöbb a megválaszolásra váró kérdés. :yeah:

 

Egyelőre ennyit lehet tudni a kampány módról:

 

Egy Iden Versio nevű nő történetét ismerhetjük meg, aki a birodalmi különleges erők egyik egysége, az Inferno-osztag vezetője. Természetesen lesznek ismerős és új karakterek, illetve helyszínek. A sztori a 2. Halálcsillag felrobbanásával veszi kezdetét, és egészen Az ébredő Erőig tart. A Lázadók szemszögéből már ismerhetjük az Endori győzelmet, most pedig a birodalmiak oldaláról is átélhetjük az eseményeket. Luke és Kylo Ren is játszható karakterek lesznek a sztori módban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állitólag még a Season Pass hanyagolását is fontolgatják!

MI? :shocked::o Hát mi történt ez EA-vel? Az ME:A-nál is úgy határoztak, hogy a mutlis DLC-ket ingyen adják, a sztori DLC-k meg tartalmasak lesznek, most meg a BF2-nél nem lesz Season Pass? Nem, ezt nem hiszem el... a DICE kiad egy egész játékot? Hiszi, a piszi. :)

 

Remek, hogy lesz hozzá sztori mód, ami tovább bővíti a kánon történelmet! Ráadásul pont az Ep6-7 közti korszakot öleli fel, ahol a legnagyobb a hézag, ezzel együtt a legtöbb a megválaszolásra váró kérdés. :yeah:

Én azért nem fűznék vérmes reményeket a sztorihoz, elvégre még mindig a DICE készíti a programot. Ráadásul nem is a főcsapat, mert ők a Battlefield 1-gyel vannak elfoglalva. A munka oroszlánrészét a Criterion Games (nagy játékoknál segítenek ki) és a Motive Studios (az ég adta egy világon még semmit sem csináltak, de legalább náluk dolgozik Jade Raymond, aki azért benne volt pár nagyobb cím - pl. az első Assassin's Creedek - megalkotásában) végzi. Úgyhogy szerintem érdemes arra számítani, hogy valami sablonos kerettörténetet kapunk, ami jó esetben úgy fog felépülni, mint az említett BF1-nél (random egymás mellé szórt, levegőben lógó, önálló minisztorik), és a Star Wars csak a játszóteret adja. Mondjuk már ez is egy nagy lépés lesz a Battlefronthoz képest, de azért ne számítsunk olyanra, hogy ez bármit is meg fog válaszolni az ep6-7 között lebegő kérdésekből. Személy szerint örülni fogok, ha nem lesz semmilyen ellentmondás. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alább is beszúrt droid alapján figyeltek arra, hogy ne legyen ellentmondás. Gondolom a story group pont úgy ahogy a filmeknél, könyveknél, képregényeknél úgy a nagyobb játékcimek sztorijánál is ott bábáskodik. Bár a sztori valszeg tényleg nem lesz nagy szám, de szerintem nagyonis benne van a pakliban, hogy kapunk néhány érdemi infót az ep.6 és ep.7 közötti időszakról. A story groupból kinézem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A story groupból kinézem én is, csak sajnos a DICE íróiból nem nézem ki. Az autentikussággal eddig sem volt baj, sőt az a kevés jó, amit el lehet mondani a második első Battlefrontról, az az, hogy meglehetősen Star Wars hű volt (a DICE csapata elment az eredeti forgatási helyszínekre, és beszkenneltek jellegzetes területeket, hogy újraalkothassák őket, szóval kis túlzással szó szerint a film helyszíneit látjuk benne, de ugyanezt eljátszották a kellékekkel, modellekkel, stb). De amikor azzal jönnek, hogy abban a játékban azért nem lehetett más bolygó vagy szereplő az ep4-5-6-ban látottakon kívül, mert az ellentmondott volna a filmeknek (miközben a játékban a hoth-i csata kellős közepén párbajozhatott Luke Palpatine-nal...), akkor nehezemre esik megbízni egy ilyen csapatban, ha a történetről van szó.

Nagy ellentmondások talán a Story Group felügyelete miatt nem lesznek (bár mint már több példa is mutatja, ők sem tévedhetetlenek), de ha valamit megtudunk, az szerintem nem lesz nagy cucc. Elvégre az SG csak felügyel, nem ők írják a sztorit.

 

Bár a trailerben Kylo Ren mintha szorgosan mészárolna, szóval ezzel a kitétellel lehet most magamat cáfolom meg, mert akár belekerülhet Luke Jedi tanítványainak lemészárlása is, ami viszont nagy cucc lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én jobban örültem volna, ha a story a Birodalom fénykorában játszódik. Meg már kicsit sok lesz a különleges alakulatokból, főleg úgy, hogy már egy jól bevált fegyvernem képviselőit (flottapilóta) cincáljuk szét mind küllemében (most rendes pilóta ruhája van, vagy nem?), mind harci potenciáljában (ha pilóta, akkor ne kommandozzon, és fordítva). Szóval a nagy erölködésnek, nehogy nyögés legyen a vége. Ráadásul három korszak ! Én nagy katyvaszra számítok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez már sokkal jobbnak tűnik, mint az előző rész, mondjuk annál nem is nehéz. Biztató, hogy a sztorimód ilyen komoly szerepet kap a médiakampányban, elvégre ez eddig minden játékuknál (meg úgy általánosságban a multiorientáltaknál) hiányosság volt. Ha ezt így fel merik vállalni, akkor esélyes, hogy legalább egy erős közepes szintet sikerül megütni. Az meg már a SW világát és a látványt köré húzva elég lehet, elvégre sok nagyon sikeres SW játék volt, ahol azért a történet nem volt jobb az átlagosnál.

 

Abban viszont kételkednék, hogy a 6-7 közti hatalmas űr sarkalatos pontjait kitöltenék. Inkább arra számítok, hogy egy különleges nézőpontból szemlélődhetünk, de majd ügyesen ellavíroznak a legfontosabb események elől kitérve. Azért nem hinném, hogy pont egy multira kihegyezett videojátékban akarnának megmutatni olyan eseményeket, mint az új jedik lemészárlása. Azt valószínűleg elkerülnék, hogy itt is vmi alternatív vonalat vigyenek, ami nem kánon, akkor viszont a "valóságot" kellene játszatniuk. Csak azt meg tudjuk, hogy a játékvilág mennyire más, mint a filmes, itt a "valóságot" szinte lehetetlen hitelesen bemutatni, meg hát nem is ez a cél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én jobban örültem volna, ha a story a Birodalom fénykorában játszódik. Meg már kicsit sok lesz a különleges alakulatokból, főleg úgy, hogy már egy jól bevált fegyvernem képviselőit (flottapilóta) cincáljuk szét mind küllemében (most rendes pilóta ruhája van, vagy nem?), mind harci potenciáljában (ha pilóta, akkor ne kommandozzon, és fordítva). Szóval a nagy erölködésnek, nehogy nyögés legyen a vége. Ráadásul három korszak ! Én nagy katyvaszra számítok.

A sztori egyetlen korszakban játszodik. A három korszak a multi pályákra vonatkozik. Annak meg csak igy van értelme. Az előző résszel pont az volt a baj hogy csak egyetlen korral foglalkoztak.

Ahogy látom egyébként ezzel egyedül vagyok, de szerintem az előző rész is rendben volt. Amire ki volt találva arra jó volt: néha 20-30 percre le lehetett elé ülni és jól kikapcsolt. A grafika pedig döbbenetes volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez már sokkal jobbnak tűnik, mint az előző rész, mondjuk annál nem is nehéz. Biztató, hogy a sztorimód ilyen komoly szerepet kap a médiakampányban, elvégre ez eddig minden játékuknál (meg úgy általánosságban a multiorientáltaknál) hiányosság volt.

Nem tudom, hogy most a DICE-ra gondolsz a "minden játékuknál" rész alatt, de ha igen, akkor ez így nem fedi a valóságot. A DICE minden BF-játéknál hozott sztori módot (épp, hogy a Battlefront volt az első játékuk, aminek nem volt kampánya), és a marketingben is komoly szerepet kapott. Elég csak megnézni a Battlefield 1 bejelentésének trailerét, itt minden jelenet a játék kampányából van, és csak abból.

http://www.youtube.com/watch?v=c7nRTF2SowQ

De még a legelső gameplay trailer is 90%-ban a kampányból építkezik (a zeppelines/repülős képsorok vannak a multiból):

http://www.youtube.com/watch?v=4pY3hlQEOc0&t=7s

Szóval abban, hogy a Battlefront 2 első trailerében is szerepet kap a kampány, semmi új nincsen. Még csak messzemenő következtetéseket sem lehet levonni belőle.

 

Ahogy látom egyébként ezzel egyedül vagyok, de szerintem az előző rész is rendben volt. Amire ki volt találva arra jó volt: néha 20-30 percre le lehetett elé ülni és jól kikapcsolt. A grafika pedig döbbenetes volt.

Én személy szerint nem 20-30 percre akarok leülni játszani, tehát nálam már ez eleve megölte a BF-et. Másrészt, attól, hogy erre lett kitalálva, még lehetett volna tartalmas már kiadásakor is. 20-30 percet a nabooi vagy a geonosisi csatában is el lehetett volna ütni, űrcsatában is részt lehetett volna venni, több frakciót is ki lehetett volna próbálni. Talán pont ez a baj: hogy csak 20-30 percre lett kitalálva, mert ennél több idő után rohadtul unalmas játékká válik. Én azért egy 10000-15000 forintos játéktól sokkal-sokkal-sokkal többet várok egy DLC-re is épp csak elég pályacsomagtól. Mert a BF1 ez, egy pályacsomag, se több, se kevesebb. Beszédes, hogy a DLC-ibe nincs sokkal kevesebb tartalom, mint az alapjátékban.

Az első rész sajnos nagyon sok szinten nincsen rendben. Amiben rendben van: grafika, autentikusság (egy szólva: a külcsín) és játékmenet. Amiben nagyon nincs: koncepció, tartalom (ergo a belbecs), a rajongók pofánsz*rása, szemét üzleti modell. Ez az EA-Disney első nagy Star Wars játéka esetén rettenetesen gáz. A Battlefront ebben a minősítésében olyan, mintha az ep7 címén egy a TCW mozifilm minőségével bíró filmet kaptunk volna.

Egy ilyen játéknak nem úgy kellett volna nyitnia, hogy heti szinten arról írok, mi nem lesz benne. Nem úgy, hogy az eredeti első részhez képest is sokkal szegényebb tartalmat villant. Nem úgy, hogy a koncepciója az előző részeket imádó rajongói sereg java részét figyelmen kívül hagyja (az ep1-3 fanjait, az űrcsaták fanjait, a kampány fanjait, az egyszemélyes lövöldék fanjait). Nem úgy, hogy a DICE minden megnyilvánulása, amiben védeni próbálták pályacsomagjukat, kalapos baromság. (Azért nem lesz benne űrcsata, mert az nem a Battlefront élmény része... WTF? És mi a fene, az utolsó két DLC-re mégis az lett? Ja, hogy eleve így képzeltétek el, hogy még az űrcsaták kivágott tartalmáért is legomboltok rólunk egy teljes játék árát... Aha, hát miért nem ezt mondtátok? Mert tudtuk, hogy ez a helyzet, éppen ezért megkímélhettetek volna tőlünk a bűzlő baromságotoktól.) És persze pláne nem úgy kellett volna megszületnie, hogy teljes játékká csak az egy évvel később kiadott Ultimate Edition képében lesz. Ja, hogy ez is már újra kiadás... és, hogy amíg ez nem jelent meg, a teljes játék nagyjából 25000 forintot kóstált és részletekben kellett összelegózni. No comment.

 

Üdvözölendő, ha a BF2-ben már nem csak a külcsín lesz rendben, és 20-30 percen túl is lehet élvezni. Bár mondjuk én személy szerint eddig egyetlen SW játékhoz fűzök vérmes reményeket, a Visceral játékához. Csak azt meg rejtegetik.

 

Én jobban örültem volna, ha a story a Birodalom fénykorában játszódik. Meg már kicsit sok lesz a különleges alakulatokból, főleg úgy, hogy már egy jól bevált fegyvernem képviselőit (flottapilóta) cincáljuk szét mind küllemében (most rendes pilóta ruhája van, vagy nem?), mind harci potenciáljában (ha pilóta, akkor ne kommandozzon, és fordítva). Szóval a nagy erölködésnek, nehogy nyögés legyen a vége. Ráadásul három korszak ! Én nagy katyvaszra számítok.

Azért igazán felsorolhatnád azt a sok különleges alakulatot, amiből kezd sok lenni, mert én a most debütáló Infernón túl maximum a halálosztagosokat tudnám bedobni a közösbe. Kettő viszont még nem sok egy galaktikus birodalomban. Az egyenruhájukban egyedül a sisak az, ami a pilótáktól van, de az meg nem exkluzív a pilótáké, az AT-AT-k legénysége is olyat visel, csak fehérben. Azt meg végképp nem értem, hogy aki pilóta, az miért ne lehetne gyalogos is? Helló! Luke Skywalker a Szövetségben pilóta, az endori ütközetben mégsem egy X-szárnyún érkezett. (Nem mellesleg, a valóságban is vannak olyan különleges osztagok, ahol pilóták gyalogsági posztot látnak el, pl. az AFSOC.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.