Ugrás a kommentre

Videojátékok


Ajánlott hozzászólás

Én személy szerint nem 20-30 percre akarok leülni játszani, tehát nálam már ez eleve megölte a BF-et.

Nálam viszont előnyt élveznek azok a játékok amik nem követelnek sok időt. A Mass Effect Andromeda vagy a Horizon Zero Dawn nagyon tetszik de alig tudok rájuk időt szakitani mert ahhoz hogy eléggé elmélyedjek bennük órákra van szükség. Ha csak 20 percre leülök eléjük akkor alig sikerül elérni bármit is. Már pedig nekem egyszerre ennél több szabadidőm nagyon ritkán van. Igen a Battlefront tartalomszegény volt. Ez komoly hiba. Épp ezért nem nevezném igazán jó játéknak, viszont amit nyújtott az élvezetes volt.

A régi Battlefrontok egyébként biztos baromi jók voltak a maguk idején de mai szemmel elég gyenge eresztések. Kipróbáltam őket, de 20 percre se kötöttek le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De pont ez a lényeges különbség: az eredeti két Battlefront a maguk idejében jól összerakott, tartalmas játékok voltak. Az új BF1 a saját idejében egy tartalmatlan, rosszul összerakott (= a háromnegyedét csak később lehetett megvenni) játék lett. Azért az szörnyű, ha az EA első nagy újgenerációs SW játékában kevesebb tartalom szorult, mint az aktuális Call of Duty-ba, márpedig ez a nagy harci helyzet. Nyilván a régieket nem mai szemmel kell vizsgálni, de az időtlen része (tartalom) még így is kenterbe ver bármit, amit a BF1 felmutat tartalom címén.

Ennél még akkor is csak jobbat lehetett volna csinálni, ha másokkal egyáltalán nem törődnek, csak a casual játékosokkal. Egyszerűen az BF1-et elcseszte a DICE-EA koprodukciós banda. De szerintem ez is súlyos hiba: egy SW-játékot nem csak és kizárólag a casual játékosokra kéne kihegyezni, ezért lett a BF1 már koncepció szintjén elsz*rva. Hiába élvezetes 20-30 percre (ebben nincs is hiba, ennyi időre baromi jó, és maximálisan megértem, hogy akinek nincs sok szabadideje, az ezt szereti benne), ha a játékpiac felét ezzel nem szolgálja ki. A helyes koncepció az lett volna, ha mindkét felet kiszolgálja a játék.

És én a másik fél vagyok, akit lesz*rtak a készítők, úgyhogy naná, hogy nem látom azt, hogy ezzel a játékkal igazán bármi rendben lenne. Sőt én képviselem azt a csoportot is, ami várta az űrcsatát, várta a többi érát, és várta, hogy teljes játék címén teljes játékot kap. Szóval az én fejemre a DICE egy szép méretes kupacot tett. Cserébe persze meg nem veszem. Majd ha ingyen adják, mint a Battlefield 3-at.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért vannak régi játékok amik mai szemmel is baromi jók. Én például a Republic Commandot először tavaly próbáltam ki és nagyon jól elvoltam vele. És talán emiatt is nagyon meglepett, hogy a Battlefrontok mennyire nem adják az érzést. Legalábbis nekem.

Ami a DICE-féle Battlefronton illeti: szerintem óriási volt a nyomás, hogy még az új Star Wars film előtt kijöjjenek. Emiatt egy félkész -vagy inkább negyedkész- játékot dobtak a piacra. Szerintem most a második résszel fogjuk látni hogy eredetileg mit akartak összeütni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjegyzem, én az első két Battlefrontot sem szerettem nagyon, de azokat más okból - nem szeretem különösebben a multis lövöldéket, de még így is képes voltam velük órákat elütni. Viszont, amikor én pár éve újra elővettem a Republic Commandót, nekem már az sem adta. Pedig azt nagyon sokszor végigjátszottam, de most egy nagyon szegényes játéknak éreztem. A játékmenet ütős, de a tartalom itt is felemás.

 

Amúgy igen, részben valóban az ep7 miatt lett olyan a BF, amilyen. A Gamescomon volt alkalmam beszélni egy DICE-arccal, aki ezt így magunk között elárulta. Kevesebb, mint két évük volt a semmiből felépíteni úgy egy játékot, hogy még a nyakukon volt a Battlefield 4 (a DLC-ket még farigcsálták), és akkor már dolgoztak a Battlefield 1-en és a Mirror's Edge Catalyston is. Szóval ilyen téren az EA a hibás, nem kellett volna egy már amúgy is három projekttel foglalkozó csapatra egy negyediket rátestálni, amit ráadásul igen rövid idő alatt kellett összehozni. Azért az alapjaitól felépíteni egy játékot optimális esetben is 3-4 év. Ez érthető, még talán az emiatt alkalmazott üzleti modell is bocsánatos (lenne, de nem az, mert ezt a pofátlan üzleti modellt használja a Battlefield-sorozat évek óta!), de a játék ettől még nem lesz jobb. A BF2-vel viszont megmutathatják, hogyan kell ezt csinálni.

Látok rá esélyt. Az EA a Battlefield 1-gyel ugyan még nem adta fel a szemét üzleti modelljét, de a Battlefront 2-vel talán tényleg sutba dobják ezt. A Mass Effect: Andromeda is jó irányt mutat, szóval talán a Battlefront 2 képében végre megkapjuk azt a Star Wars-játékot, amit 2013 óta hiába várunk. Aminek a Battlefrontnak is lennie kellett volna...

 

A régiek közül én amúgy a Jedi Knight 2-t szeretem a mai napig. Amit viszont sajnálok, hogy a régi nagy kedvencemet, a Knights of the Old Republicot mai fejjel már nem tudom újrajátszani. Azt viszont nem tudom, hogy ha ezek elé ma ülne le valaki először, hogyan vélekedne. A JK2 FPS révén még működhetne (technikailag a mai FPS-ek az itt is meglévő dolgokra épül: Bioshock, Dishonored, Prey, játékmenetében mind megegyezik a JK-val), de a KotOR annak már a játékmenete is rettenetesen elavult. Ezért tudnék értékelni egy új KotOR-t. Most úgy is divatba hozta a Witcher 3 a nyílt(abb) világú akció-RPG-ket, érthetetlen számomra, hogy az EA miért nem lovagolja ezt meg a Mass Effect mellett a Star Warsszal is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit viszont sajnálok, hogy a régi nagy kedvencemet, a Knights of the Old Republicot mai fejjel már nem tudom újrajátszani. Azt viszont nem tudom, hogy ha ezek elé ma ülne le valaki először, hogyan vélekedne.

 

Kb. két éve tettem először próbát a KotOR-ral, amikor kijöttek, még nem nagyon voltam benne az RPG-kben, így anno kimaradt. Tehát így megvettem a mindkét részt tartalmazó pakkot, beletoltam pár órát, és úgy is maradt... sajna a játékmenet már nagyon nehézkesnek, lassúnak és zavaróan kötöttnek hatott a az újabb címek után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hoppácska, a Hasbro szerint az Inferno Squad tagjai, nem kommandosok, hiányos pilóta ruhában, hanem pilóták

Attól még, hogy valamelyik osztag egyszerre pilótaként és különleges alakulatként is funkcionál, valószínűleg a 2 feladathoz 2 külön egyenruhájuk van ;) Szépen is nézne ki ha repülés közben harci páncélt hordanának és vica versa :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kb. két éve tettem először próbát a KotOR-ral, amikor kijöttek, még nem nagyon voltam benne az RPG-kben, így anno kimaradt. Tehát így megvettem a mindkét részt tartalmazó pakkot, beletoltam pár órát, és úgy is maradt... sajna a játékmenet már nagyon nehézkesnek, lassúnak és zavaróan kötöttnek hatott a az újabb címek után.

Ó, na, akkor legalább most már tudom. Mondjuk sejtettem, hogy ez a helyzet. Most az Mass Effect: Andromedával kapcsolatban sokan felhozzák példának a KotOR-t, de szerintem ez hülyeség, mert ég és föld a kettő között a különbség. Ebbe így még bele sem gondoltam, de a KotOR tényleg eléggé kötött. Ami engem mégis a leginkább zavart, hogy a hős néma, a harcok meg körökre osztottak és igazából semmi befolyásom nincs rá, a gép dobja a kockát, aztán lesz, ami lesz.

 

Attól még, hogy valamelyik osztag egyszerre pilótaként és különleges alakulatként is funkcionál, valószínűleg a 2 feladathoz 2 külön egyenruhájuk van ;) Szépen is nézne ki ha repülés közben harci páncélt hordanának és vica versa :D

Mondjuk amilyen páncélja van a Birodalomnak, szerintem a pilóta ruhával még jobban is járnak. Az legalább szigetel. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Battlefront ügyben Dzséjttel értek egyet. Megvettem egy fél éve - egyszer próbáltam talán ki, szinte semmi extrát nem nyújt, elég unalmas, minimál tartalom, csak a külcsíny néz ki jól. És akkor arról még nem is beszéltem, hogy Xboxon olyan baromi hosszú a loading idő, hogy kábé - nem túlzás - 4-5 percbe telik, mire betölt egy pályát, ami rohadtul frusztráló, főleg, ha az ember csak max 1 órát akarna játszani. Szóval számomra hatalmas csalódás, még úgy is, hogy fél áron vettem az eredeti piacra dobási árához képest, de minimális élményt nyújt a számomra.

 

Az meg, hogy a kevés idővel rendelkezőkre gondoljon egy játék, nem úgy kéne, hogy történjen, hogy eleve csak ilyen 20-30 perces idősávra nyújtson élményt a játék, hanem adjon rá lehetőséget, hogy miközben hosszú, hosszabb távon is élvezetes legyen, addig legyen olyan játékmódja, ami 20-30 perces távon izgalmas, érdekes. Ez itt nem történt meg, így mintha a játék büntetni akarna, amiért valódi mélységet keres benne az ember. Gáz.

 

A régi BF - BF 2, RC játékok nekem mind nagyon tetszettek, olyannyira, hogy a BF2-vel még mind a mai napig remekül elvagyok, szerintem ezek remekül sikerült játékok, és össze sem lehet hasonlítani a csak külsőségeket felsorakoztató új Battlefronttal. Az utóbbi játék olyan, mint egy üresfejű ám de roppant dekoratív pláza cica, aki egész nap csak vásárol és műkörmöshöz jár. Kössz, de nem!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban viszont kételkednék, hogy a 6-7 közti hatalmas űr sarkalatos pontjait kitöltenék. Inkább arra számítok, hogy egy különleges nézőpontból szemlélődhetünk, de majd ügyesen ellavíroznak a legfontosabb események elől kitérve. Azért nem hinném, hogy pont egy multira kihegyezett videojátékban akarnának megmutatni olyan eseményeket, mint az új jedik lemészárlása. Azt valószínűleg elkerülnék, hogy itt is vmi alternatív vonalat vigyenek, ami nem kánon, akkor viszont a "valóságot" kellene játszatniuk. Csak azt meg tudjuk, hogy a játékvilág mennyire más, mint a filmes, itt a "valóságot" szinte lehetetlen hitelesen bemutatni, meg hát nem is ez a cél.

Nyilván nem a sarkalatos pontok kitöltését várom, mivel ezekkel az Ep8 előtt nem valószínű, hogy elkezdenének foglalkozni (érthető okokból). Viszont apró, de irányadó infómorzsákat még kaphatunk, hasonlóan pl. az Utóhatás vagy a Vérvonal regényekhez. Bízom benne, hogy a készítők kellő tartalmat nyújtanak a sztori módban. Egyelőre nem adtak okot rá, hogy az ellenkezőjétől tartsak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most hogy igy ma szóba került gondoltam adok megint egy esélyt a 2005-ös Battlefront 2-nek. Úgyis már rég volt hogy utoljára kipróbáltam. Hááát.... ez még gyengébb mint ahogy emlékeztem rá :( Talán az egyik legrosszabb SW játék amivel valaha játszottam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első képen Iden Versio szülőbolygóját láthatjuk, a bolygó nevét most hirtelen nem tudom.

 

Amúgy tetszetősek, főleg Kamino. :D Úgy tűnik, hogy a Jakkura vissza fogunk térni.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 2 héttel később...

Nem tudom mi a legmegfelelőbb topic ennek, de az Apple az iOS 11-gyel nagy lépést tesz a virtuális valóság fele. Itt van egy rövid videó. Star Wars HoloChess. Szerintem elég menő :P Bocsi, ha már posztolta valaki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem elvileg, gyakorlatilag is, egy 20v20 mérkőzés lesz a 2015-ös BF legjobb youtuber játékosaival, és az Assault on Theed pályán. A feladat egy MTT droid-csapatszállító megállítása vagy célba juttatása, attól függően, melyik oldal seregét erősítjük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.