Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Képregények megjelenési ütemterve.

Star Wars 5. Yoda titkos háborúja február vége,

Darth Maul február vége

The Screaming Citadel április-május

Doktor Aphra 1. április-május

Obi-van és Anakin június-július

Han Solo június-július

Star Wars 6. augusztus-szeprember

Darth Vader 2. sorozat augusztus-szeptember

 

Csúszások a könyveknél és a képregényeknél is előfordulhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A kánonon belül talán a képregényekben vannak a legjópofább kapcsolódási pontok. Nézzünk egy példát: 

Az ep.4 után játszodó Star Wars sorozatban Luke amikor a Nar Shaddaa-n jár belefut egy zabrak bártulajdonosba aki amúgy csak mellesleg megemlíti, hogy ez a bár az apjáé volt. Íme:

PKb1BCw.jpg

 

Semmiségnek tűnik. Viszont a Darth Maul képregényben ami nem sokkal az ep.1 előtt játszódik (tehát az előbbi képregény előtt kb. 32 évvel) felbukkan ugyanez a bár és láttjuk az emlegetett apukát. Sőt a kisfiát is, aki később majd összefut Luke-al:

9AuqwRo.jpg

 

Más: az egyik Poe Dameron képregényből kiderül hogy miért bukott le Han a kölcsöneivel: 3PO épp elkotyogja, hogy Han pénzt kért a Guavian Halál Bandától miközben a Kanjiklub emberei ott ülnek mögötte és felkapják az infóra a fejüket:

 

be6b029fc7e8.png?auto=format,compress&w=

 

A két banda ott helyben rögtön meg is egyezik. Nem irják ki miről de az ep.7-ből tudjuk:

 

img_0044.jpg

 

És még egy érdekesség. Luke az ep.4 után megnyit egy holokront, amiben talál egy üzenetet egy jeditől. A jedi kilétét ebben a történetben nem tudjuk meg.

KPMEI66.jpg

 

A közvetlenül az ep.3 után játszodó Vader sorozatban viszont látjuk, hogy Jocasta Nu az aki rögziti a kérdéses üzenetet:

 

PlVaivl.jpg

 

Na hát az ilyenek miatt is érdemes olvasgatni a képregényeket. Meg azért is mert úgy általába véve egy-két kivételtől eltekintve baromi jók :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Poe Dameronban lévőre nem figyeltem fel. A Jocasta Nu-s dolog pedig csak azért nem volt ismerős, mert a második Darth Vader nálunk még nem indult el és nem néztem bele az amerikai változatba.

A csapos dologra annak idején azonnal sikerült felfigyelnem. A geonosisi kapcsolat is beugrott az epizód nézése közben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az áprilisban érkező képregényekről némi infó. A Star Wars sorozat Mon Calamarival fog foglalkozni: a lázadók megpróbálják felszabaditani a bolygót a birodalmi elnyomás alól.

 

DUPleMHVAAAWP5K.jpg:large

 

A jóval korábban játszodó Darth Vader sorozat is Mon Calamarival fog foglalkozni (nehezen tudom eldönteni hogy ez az első kép menő vagy muris... valahol a kettő között).

 

DUPlwh9W4AErXzz.jpg:large

 

DUPm6-dUQAAOOuR.jpg:large

 

A harmadik Thrawn képregény boritóján igy fest a Rebelsből már ismerős Arihnda Pryce

DUPl9cmWkAAQORg.jpg:large

 

Az áprilisi Poe képregény már becsatlakozik az ep.7-be. Nagyon úgy fest komoly esély van rá, hogy látni fogjuk hogy mi történt Poe-val a Jakkun miután lezuhantak a Tie-vel.

DUPmNt3XkAAGBrf.jpg:large

 

És persze folytatódik az egyik kedvenc sorozatom a Doctor Aphra is. A címszereplő Herával fogja összeakasztani a bajszát (az hogy találkozni fognak mondjuk már korábban is kiderült).

DUPmjrDVQAATEUc.jpg:large

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Bomarr a híreket. :) 

 

9 perccel korábban, Bomarr írta:

A Star Wars sorozat Mon Calamarival fog foglalkozni: a lázadók megpróbálják felszabaditani a bolygót a birodalmi elnyomás alól.

Na ez érdekes lesz. Vajon lesz kapcsolat a TCW mon cala szálával is? :hmm: (bár mondjuk ezt inkább a Vader képregénynél lehetne jobban, mivel amaz közelebb van időben. )

 

9 perccel korábban, Bomarr írta:

Az áprilisi Poe képregény már becsatlakozik az ep.7-be. Nagyon úgy fest komoly esély van rá, hogy látni fogjuk hogy mi történt Poe-val a Jakkun miután lezuhantak a Tie-vel.

Ennek örülök. És akkor úgy tűnik, hogy ezzel a számmal véget is ér Poe képregénye. Nem is baj, szerintem pont elegendő történetet meséltek el. :) 

 

9 perccel korábban, Bomarr írta:

És persze folytatódik az egyik kedvenc sorozatom a Doctor Aphra is. A címszereplő Herával fogja összeakasztani a bajszát

Nekem is az egyik kedvenc képregényes sorozatom. Amúgy már nagyon kíváncsi vagyok, hogy

Spoiler

hogyan fog kikerülni ebből a szorult helyzetből, mert Tripla Zéró nem kispályás.

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Biztos, hogy a Poe véget ér a 26. számmal?

Nem tudni biztosan. Még nem lett megerősítve, hogy véget érne a sorozat. Azt is el tudom képzelni, hogy az Ep7-tel, majd az Ep8-cal párhuzamosan folytatódik. Láthatnánk, hogy úszta meg Poe a jakkui zuhanást, vagy az Ep8 idején merre tevékenykedett Snap és Jess (vagy Karé és Sura ha még élnek akkor). Aztán folytatódhatna a sztori az Ep8 eseményei után is, előkészítve az Ep9-et. A kérdés, hogy van-e ennyi még a sorozatban. Lehetőségek szerintem bőven akadnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Nem tudni biztosan. Még nem lett megerősítve, hogy véget érne a sorozat. Azt is el tudom képzelni, hogy az Ep7-tel, majd az Ep8-cal párhuzamosan folytatódik. Láthatnánk, hogy úszta meg Poe a jakkui zuhanást, vagy az Ep8 idején merre tevékenykedett Snap és Jess (vagy Karé és Sura ha még élnek akkor). Aztán folytatódhatna a sztori az Ep8 eseményei után is, előkészítve az Ep9-et. A kérdés, hogy van-e ennyi még a sorozatban. Lehetőségek szerintem bőven akadnak.

Nekem is hasonlóak jutottak eszembe. Bár én annyira nem vagyok oda ezért a sorozatért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.