Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Megnéztem a nekem küldött munkaanyagokat. Ott minden rendben van.  A második olvasásnál már a beírt változatokat nézem át. Volt hiba, de természetesen azt oldalra pontosan jeleztem annak idején a kiadónak. Az egyik oldalon durván arrébb csúsztak a szövegbuborékok. De máshol nem volt gond. Szemet is szúrt volna, mert minden oldalt átnézek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A héten 3 képregény is érkezett Amerikában: a fősorozat, a SW 51. száma, az EpIII után lévő DV sorozat különkiadása és a Poe Dameron 29. száma.

 

A Star Wars #51 egy remek szám volt, remek történetszállal van dolgunk, végre újból nagy tét forog kockán - nevezetesen a lázadás jövője. A vége nagyon felcsigázott

Spoiler

Han Solo vs. Darth Vader!!! :yeah: Na vajon végre megtudjuk, hogy végre ki a jobb pilóta a galaxisban? :D

 

DV Annual #2

Szinte tökéletes különszám, sok mindent megmagyarázott.

Mondjuk az az oldal, ahol az időrend van feltüntetve eléggé el van tévedve, mert ezt - és a 18. számot - a Tarkin utánra rakja, viszont mindkettőben kormányzóként van feltűntetve Tarkin, illetve a mostani különszámban egy Catalyst-mellékszál is történt. Továbbá remekül bemutatja az előzményét a DV 2015 -ös Geonosisi történetének, illetve a Rebels 3. évad Saw -os epizódjainak.

 

Poe Dameron #29

Végre látunk egy fajt, akik segíthetnek az Ellenállásnak...

Amúgy ez is szép szám volt, látni, hogy már csak 2 szám maradt hátra. Kíváncsian várom, hogy hogyan végződik a széria. :)

 

A tegnap kezdődött SDCC -n pedig számíthatunk új képregényekre, amelyek közt szerintem biztosan lesz egy Solo filmadaptáció. A többire is kíváncsi vagyok.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik a második Darth Vadernél már nagyon el akarnak távolodni A Sith-ek bosszújától, ha már így ennyi kronológia bakit vétettek. Öntudatlan lehet a dolog. Távolodni akarnak időben, de azért belefutnak több zavarba is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább a wookie oldal az, aki a bakit elkövette. Igaz, nincsen odaírva, hogy mikor is játszódik, de a Tarkin után jegyzi őket - a 18. az Annualt és a jövő hónapban induló Fortress Vadert is.

Egyedüli kronológiai baki volt eddig: a 13. számban ugye Tarkint Nagy Moffként hívták, illetve 3 év telt el ott - amit természetesen kijavítottak a későbbi számokban max. 1 évre.

 

Amúgy azért is gondolom, hogy a Catalyst körül játszódik a különszám, mert

Spoiler

1. a Geonosis felett építik még a Halálcsillagot

2. Lyra is megjelenik a történet végén - nevezetesen az Alpinn, ami ha jól emlékszem, a Catalyst -ben is szerepelt.

3. Itt még minden nagyon kezdetleges, illetve Galenék még mindig a Coruscanton élnek - ha jól vettem ki, mert a kristályok Galenék lakásán voltak. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"I don't want to say it's not a happy ending, but it's a tough old galaxy out there"

-Charles Soule on the ending of Poe Dameron

 

Charles csak a szokásost mondta el: Black Squadron tagjairól szólnak az utolsó számok, a Hosnian felrobbantása utáni káoszról, stb.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor gyorsan összegezve, mik lesznek ősztől (tkp. októbertől):

- Star Wars

- Doctor Aphra

- Darth Vader: Dark Lord of the Sith

- Solo: A Star Wars Story képregényváltozat

- Star Wars: Age of the Republic/Rebellion/Resistance!!! :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bence1997 írta:

Tudom, csak listáztam egyet. :)

Nem azért jegyeztem meg, jó hogy listáztad, csak megállapítottam, hogy a többi várható volt, képregényes vonalon igazából ezt leszámítva nagy meglepetések tényleg nincsenek (nem is baj, így is brutális a lemaradásom e téren).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Akkor ez az Age of... széria is felvételre kerül majd a Szukits Kiadónál. A rossz hír az, hogy ez valószínűleg ütni fogja a Poe Dameront és a mini sorozatok többségét.

Hát, ez 3 helyet el fog venni, bár ha a Poe sorozatot később, vagy sose kapjuk meg, akkor se fogok eret vágni. Abból bőven elegendő nekem Sky fordításai is. 

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, luke19 írta:

Hát, ez 3 helyet el fog venni, bár ha a Poe sorozatot később, vagy sose kapjuk meg, akkor se fogok eret vágni. Abból bőven elegendő nekem Sky fordításai is. 

Nem hiszem, hogy mind egyszerre jönne. És a kiadó amúgy is gyűjteményes kiadásokra tud szerződni, úgyhogy jövőre ilyenkor csapnak le majd az első gyűjteményes kötetekre. Talán lesz addig 2 ilyen történetszál, amit ki lehet adni.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, tomcsi80 írta:

Kár, hogy Age of Empire sorozat nincs. Valószínűleg csak azért, mert már elég sok képregény van ebből az időszakból. 

Szerintem az Age of Rebellion pont ezzel fog foglalkozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Age of the Republic menetrendje:

 

december:

- Qui-gon

- Darth Maul

 

január:

- Obi-wan

- Jango Fett

 

február:

- Anakin Skywalker

- Count Dooku

 

március:

- Padmé Amidala

- Grievous

 

Gondolom akkor áprilistól pedig jönnek az Age of the Rebellion hős/nemezis számai. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Wars képregény hírek, magyar megjelenések.

A Disney jóváhagyta azt a 10 címet, amit korábban említettem, így most már hivatalossá vált a magyar megjelenésük 2019-ben. A korábbi csomagból még hátravan a Darth Vader: Birodalmi gépezet (Darth Vader második sorozat 1-6. szám) és a Star Wars: Csillagok között (Star Wars 33-27. szám + 3. éves különszám) című kötetek. Mindkettő ősszel várható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdés a letöltésekkel kapcsolatban: megfelelő az SWmédiás elérhetőség, vagy menjenek a Megára a részek? Csak mert amennyire tudom, ez utóbbinál korlátozott ideig élnek a linkek. Újra és újra cserélgetni őket pedig nem kis meló. Bár egy januári feltöltésem még aktív, szóval nem tudom, mennyi ideig működnek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.