Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

15 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

2. Az uralkodó megemlíti, hogy az eltelt időszakban a politikáé volt a főszerep, ám mostmár ideje katonai módszerekhez nyúlni --> ez is azt sugallja - a szöveg kontextusa legalábbis ezt támasztja alá - hogy több éves időugrással számolt az író.

Elolvastam én is a 13.számot. Palpatine konkrétan ki is mondja, hogy 3 év telt a felemelkedése óta. 

Egyébként nagyon tetszett ez a szám is.

Spoiler

Lee-Char-t is jó volt újra látni a TCW után, de volt itt még Raddus, Ackbar is.

Te kire tippelsz ki a rejtőzködő Jedi Mon Calán? Jelenleg fogalmam sincs ki az. Vos-ra tippelnék, mert ő szerepelt a túlélő jedik listáján az egyik korábbi számban.

 

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Lee-Chart tényleg jó volt újra látni, kíváncsi vagyok a további sorsára. Raddus szerepe érdekes volt, Ackbart pedig mindig örömmel fogadom. :D 

Vos nekem is az egyik gyanúsítottam, jó lenne, ha visszatérne, érdekelne, hogy a Ventress -es kaland óta mennyit változott. De lehet akár még egy új jedi is, nevezetesen Kayce Beradun is, akiről eddig semmit se tudunk. 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A júniusi képregényáradat:

 

1. Star Wars #49: befejeződik a Mutiny at Mon Cala c. történetszál. (megjelenés: június 6.)

499?cb=20180320204630

 

2. Poe Dameron #28 --> a leírás alapján kicsit elidőzünk a Starkiller bázis elleni támadásban. (megjelenés: június 20.)

500?cb=20180320210057

 

3. Thrawn #5: a regény képregényváltozatának következő száma, amely az utolsó előtti rész. (megjelenés: június 13.)

 

4. The Last Jedi képregényadaptáció #3 --> Finnek milyen sérója van, te jó ég!!! :D (megjelenés: június 6.)

499?cb=20180320205526

 

5. Lando: Double or Nothing #2 (megjelenés: június 20.)

500?cb=20180320210811

 

6. Doctor Aphra #21: A Broken, Inside történet folytatása. Erre nagyon kíváncsi vagyok, pláne, hogy úgy tűnik, Sana fel fog tűnni. :) (megjelenés: június 27.)

500?cb=20180320211255

 

7. Darth Vader: DLotS #17: Vader és az inqvízitorok rálelnek a Mon Calán rejtőzködő jedire, és elkezdődik a harc. (megjelenés: június 13.)

500?cb=20180320203835

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy belenéztem, nagyon jónak ígérkezik az első sztori szál. Érdekesség: első körben tavaly a kiadó a 2018-as képregények válogatásakor még nem igazán akarta a Doktor Aphrát, de sikerült meggyőznöm őket arról, hogy érdemes belevágniuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hamarosan előkészítik a 2019-es magyar képregény megjelenéseket. Eddig a Star Wars Volume 7, 8, 9, a második Darth Vader Volume 2, 3, a Doktor Aphra Volume 2, 3 esélyesek. A minikről még nem született döntés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A Sikolyok Fellegvára első részében feltűnik egy úgynevezett ezaraa.

És úgy néz ki, mintha egyike lenne a galaxis ismeretlen hatalmi frakcióinak. Lehet, hogy egyike az Ismeretlen Régiókban rejtőző hatalmasságoknak. A galaxis leigázásáról beszél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Vader: Dark Lord of the Sith #14

 

Ez a képregény sorozat magas színvonalon kezdett, és részről-részre egyre jobb.

Az előző szám megjelenésekor említettük, hogy 3 év telt a 12.rész óta. Ennek a számnak az elején az szerepel, hogy némi idő telt el. 

Spoiler

Szóval egy eddig ismeretlen jedi rejtőzködött a bolygón, ami érdekes, hogy vannak tanítványai is ennek a Barr mesternek. Az is igaz, hogy lézerstukkerük volt nem fénykardjuk, szóval szerintem csak erőérzékenyek.
A flashback-ek nagyon tetszettek. 

A rész végi B-tervre se számítottam, várom a folytatást nagyon. :)

 

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, luke19 írta:

Darth Vader: Dark Lord of the Sith #14

Szerintem is egyre jobb a széria, a mostani rész szerintem az egyik legjobb volt.

 

Igen, az a némi idő szerintem azért van, mert korrigáltak egy kicsit, így nem 3 év telt el, hanem max. 1. És Tarkint se nevezték Grand Moff -nak, amelynek örültem. :)

Spoiler

Elsőnek azt hittem, hogy Saesse Tin -t látjuk, de aztán rögtön eszembe jutott, hogy már régen a kozmikus erőben tengeti napjait. :D 

Érdekes volt ez a Baar mester - vagy kicsoda - és hogy vannak tanítványai/követői, az egy érdekes pluszt vihet a történetbe, amely már eddig is nagyon pöpec volt, mostantól viszont még inkább izgalmas lesz.

A végén lévő B terv -re én se számítottam, azt hittem, hogy majd jönnek a Dac -i halak, de tévedtem. Viszont így nagyon váróssá vált az amúgy is várós folytatás. :P 

 

Arra azért kíváncsi vagyok, hogy hova fog kifutni ez az egész? Mármint egy dolgot biztosan tudok, mert ez a történetszál harmóniában van az SW jelenlegi történetével, de azon kívül lesz -e bemutatva

Spoiler

más jedi, esetleg Baar mester ismer -e más jedi tartózkodási helyét stb. Vos -ra már nagyon kíváncsi vagyok, érzem, hogy lassan előfog kerülni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A júliusi képregényáradat :) 

 

Poe Dameron #29: Mi történt Snap -el, Jessica -val és a többi Black Squadron -os taggal a TLJ ideje alatt? Ebben a számban elmesélik a történetüket. (megj.: július 18.)

500?cb=20180417215457

 

2. Thrawn: Július 11. -én befejeződik a Thrawn regény képregényre vétele.

500?cb=20180418172605

 

3. The Last Jedi Adaptation: a 4. szám tovább meséli a 8. rész izgalmas, és fordulatokkal teli eseményeit. (megj.: július 4.)

500?cb=20180417221139

 

4. Lando: Double or Nothing #3: Lando és L3 kalandjai folytatódnak, ahol egy Batalla nevű szereplővel is megismerkedhetünk. (megj.: július 25.)

500?cb=20180417214730

 

5. Darth Vader #18: Ez a szám egy új történet első darabja lesz(?), ahol Tarkin és Vader lesznek a főszereplők. Többet egyelőre nem lehet tudni (megj.: július 11.)

500?cb=20180417175730

 

6. Darth Vader Annual #2: A Geonosison folynak a munkák a Halálcsillag körül Tarkin és Krennic vezényletével, amikor is szabotázs történik, így az Uralkodó Vadert küldi, hogy intézkedjen. (megj.: július 18.)

499?cb=20180417175946

 

7. Star Wars #50 - 51: Hope Dies c. történetszál, amely állítólag az egyik legepikusabb képregényt fogja elhozni. (megj.: július 4 és 18.)

 

8. Doctor Aphra #21: Broken, Inside part 3: Aphra kalandjai tovább folytatódnak. (megj.: július 25.) --> azt azért hozzá kell tennem, hogy míg az egyes szériák kapnak valamikor hónaponként 2 számot is, addig itt lassan egy éve, hogy nincs így. Csak nekem fura ez? :hmm: 

500?cb=20180417215955

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A második Darth Vader-nél a 18. szám nem hinném, hogy új sztori szál kezedet lenne. Ugyanis a Darth Vader Dark Lord of the Sith Volume 3-as gyűjteménye a  sorozat 13-18. számait tartalmazza majd. Fura lenne, ha a gyűjteményes kiadás egy új történetszál 1. részével érne véget. Szerintem inkább egy részes sztori lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Kiderült a Darth Vader legújabb számából, hogy kit rejt a 10. testvér kiléte:

Spoiler

a neve Prosset Dibs!

 

Ez onnan érdekes, mert ő volt az, aki a Mace Windu képregényben a csapat ellen fordult, és a végén a rend elé vezették, majd bűnösnek nyilvánították. Úgy tűnik, nagyon fogékony lett a dark side -re. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

 

Érdekes, mert a Windu képregény alapján pont, hogy az eredeti Jedi eszmékben hitt, ezért is vágta el a szerinte önmagából kifordult Rendhez fűződő kötelékeit. Furcsa, hogy ezek után egy Sith-eket szolgáló Inkvizítor lett belőle. 

Kissé Barriss Offee-ra emlékeztet az útja, aki hasonló okokból fordított hátat egykori társainak (bár ő szerintem nem lett kimondottan a sötét oldal szolgája). Igaz, én sokáig reménykedtem benne, hogy Barriss a Hetedik Nővér. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelen pillanatban úgy néz ki, hogy a következő képregény csomag akár 10 kötetet is tartalmazhat. Még nem biztos, hogy ennyi lesz. Az is lehet, hogy csökkentenek valamennyit. A jelenleg esélyesek:

Kieron Gillen: Star Wars Volume 7: Ashes of Jedha Tartalma: Star Wars 38-43. szám.

Kieron Gillen: Star Wars Volume 8: Mutiny at Mon Cala Tartalma: Star Wars: 44-49. szám.

Kieron Gillen: Star Wars Volume 9: Hope Dies Tartalma: Star Wars: 50-54. szám.

Charles Soule: Star Wars: Darth Vader: Dark Lord of the Sith Volume 2: Legacy’s End Tartalma: Darth Vader második sorozat 7-12. szám. A The Dying Light című 4 részes, és a The Rule of Five című 2 részes történetek.

Charles Soule: Star Wars: Darth Vader: Dark Lord of the Sith Volume 3: Burning Seas Tartalma Darth Vader második sorozat 13-18. szám.

Kieron Gillen: Star Wars: Doctor Aphra Volume 2: Doctor Aphra and the Enormous Profit Tartalma: Doctor Aphra 9-13. szám és a sorozat 1. éves különszáma.

Kieron Gillen és Simon Spurrier: Star Wars: Doctor Aphra Volume 3: Remastered Tartalma: Doctor Aphra 14-19. szám.

Jeremy Barlow: Darth Maul: Son of Dathomir (Marvel kiadás)

Greg Rucka: Star Wars: Shattered Empire (a 2016-os kiadás, melyben a C-3PO képregény is ott van)

Matt Owens: Jedi of the Republic: Mace Windu

Természetesen változások még történhetnek.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.