Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Most látom, hogy a Darth Vader sorozat ongoing lesz, eddig azt hittem, hogy mini sorozat lesz, akár a Leia hercegnő.

Azért kíváncsi vagyok, hogy milyen hosszúak lesznek majd?

 

Eddig az látszódik, hogy a Marvel nagy Birodalom rajongó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...
  • 3 héttel később...

A "Mennyire egységes a hat film együtt?" részlegben merült fel a Marvel képregény nyitási választása.

 

Megmondom őszintén, én nem örültem az első választásoknak. Csak a Darth Vader képregény érdekelt valamennyire. A többi cím volt már régi Marvel-esben, Dark Horse-os-ban (A Dark Horse-os feldolgozások nagyon tetszettek..) Így számomra hidegen hagyott a másik két cím. Valamilyen szinten érthető, hogy ezekkel akarnak indítani, de azért remélem, hogy mások is lesznek idővel. Mostanában azt olvastam, hogy a Marvel az új SW ongoing 1. számától valami egy milliós eladást vár. Hát majd meglátjuk.

 

Az első bizakodás a Kanan című képregény sorozattal indult. Örültem,. hogy az EP 3 közelében leszünk, ez a cím nagyon érdekel. Remélem, hogy lesz olyan jó, mint a Dark Horse-os kedvenceim (A Régi Köztársaság Lovagjai, Kóbor Lovag, Hagyaték, A Jedik Hajnala, Köztársaság, Birodalom...) És remélem, hogy a Marvel tényleg elmegy majd idővel más időkbe is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A Facebookon a Star Wars rajongók magyar sajtó termékek gyűjteményei 1977-2014 nevű csoportban felrakták az egyik fan csoport által angol nyelvre fordított Fazekas Attila: Csillagok Háborúja, A Birodalom visszavág és A Jedi visszatér képregényeket.

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.584089955068420&type=1

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.584093101734772&type=1

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.584112531732829&type=1

 

 

A borítón ez található kiadóként: Sárkány rend 1408 Cvria Regis Ez Ovdo Draconis

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Kint az új Marvel féle Star Wars képregény első száma.

A címadás eléggé marvelesre sikerült, nekem első hallásra nem jött be: Skywalker Strikes

Viszont a rajzi minőség, és a történet sem tűnik rossznak, eltekintve attól, hogy most is a nagy csapat vs Darth Vader a fő motívum (amit remélem letudhatunk annyival, hogy ez az első fejezet, ide még illik, de később nem ártana ettől elválni)

Ami még feltűnt, hogy egy bő 30+ oldalas füzetről van szó (nem tudom, hogy a Marvelnál ez-e a megszokott méret, de a Dark Horse féle 22 után kellemes meglepetés volt nekem)

Érdekessége a füzetnek, hogy 44!! különböző borítóvariációval jelent meg.

Érdemes lesz majd figyelni ezt a sorozatot is, következő hónapban, pedig indul a Darth Vader sorozat is.

Emellett kijött ma a régi Marvel SW képregények első 44 fejezetének az újradolgozott változata is, ami még nincs fönt a neten, de a napokban majd levadászom.

Szerkesztve: - Rincewind
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kint az új Marvel féle Star Wars képregény első száma.

A címadás eléggé marvelesre sikerült, nekem első hallásra nem jött be: Skywalker Strikes

Viszont a rajzi minőség, és a történet sem tűnik rossznak, eltekintve attól, hogy most is a nagy csapat vs Darth Vader a fő motívum (amit remélem letudhatunk annyival, hogy ez az első fejezet, ide még illik, de később nem ártana ettől elválni)

Ami még feltűnt, hogy egy bő 30+ oldalas füzetről van szó (nem tudom, hogy a Marvelnál ez-e a megszokott méret, de a Dark Horse féle 22 után kellemes meglepetés volt nekem)

Érdekessége a füzetnek, hogy 44!! különböző borítóvariációval jelent meg.

Érdemes lesz majd figyelni ezt a sorozatot is, következő hónapban, pedig indul a Darth Vader sorozat is.

Emellett kijött ma a régi Marvel SW képregények első 44 fejezetének az újradolgozott változata is, ami még nincs fönt a neten, de a napokban majd levadászom.

Mindegyik Marvel szám ilyen vastag lesz vagy ez csak egyedi eset?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Wookieepedia szerint a többi szám is 32 oldalas lesz. Egyébként nagyon jó volt az első szám, igazi SW hangulat, jól megírva és remek rajzokkal. Az író nagyon eltalálta a karakterek stílusát, főleg 3PO és Han esetében vettem észre, hogy a filmes hangjuk "szólal meg" a fejemben olvasás közben. Ami külön tetszett az a TCW-ből megismert fényostor szereplése volt, a kontinuitás érzete végett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi :D Nagyon király volt, mintha a film nem állt volna meg az ep. 4 végén, hanem folytatódna. Nagyon várom a következő részt. Csak így tovább Disney, le a kalappal :)

Szerkesztve: - zilllosarkany
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is kifogástalan a rajz, és a történet is jó kezdésnek. Ha a jövőben is hozzák ezt a színvonalat, nem lesz gond.

Azt figyeltétek, hogy a VII. részhez alkotott lény felbukkant a foglyok közt? Imádom, amikor ilyen apróságokkal próbálják segíteni a folytonosságot. :D

 

 

sw001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.