Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

12 perccel korábban, Bence1997 írta:

szerk.: A Darth Vader 25. száma lesz az utolsó!!! :o :(

 

Jelenlegi legjobb képregény, de nem baj, hogy nem húzzák a végtelenségig. Csak minden megkezdett történetszálat zárjanak le. Bár mostanság nem tudom hogyan áll, mert tán a 19.szám volt, amit utoljára olvastam. 

 

9 perccel korábban, Bence1997 írta:

Semmi baj, mert jön a Shadow of Vader c. 5 részes minisorozat Chuck Wendig -től. :)

 

Látszik, hogy Vader hozza a pénzt, de lassan el kéne már engedni őt. Jöhetnének a Kylo képregények. :kylo:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, luke19 írta:

Látszik, hogy Vader hozza a pénzt, de lassan el kéne már engedni őt. Jöhetnének a Kylo képregények. :kylo:

Majd megkapjuk jövő év második felében. :P

 

Amúgy aki az Age of Resistance sorozatot írja nem volt ott. Pedig de olvastam volna hogy miket mond. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Shadow of Vader -ről:

Az ötrészes széria különböző személyek történetét mutatja be, akiknek az életére valamilyen hatással volt. Az első kötetben Vader szenátorok gyerekeire vadászik; a második az V. rész egyik bespini háttérkarakteréről, Willrow Hoodról szól; a harmadik a Halálcsillag hullaházának dolgozóit mutatja be; a negyedik részben az Utóhatás-sorozatból ismert, Vadert imádó szekta tagjai térnek vissza; az ötödik kötet pedig a Vérvonal idejében játszódik majd, és azt mutatja be, hogyan reagál az Új Köztársaság egyik pilótája arra a hírre, hogy Leia valójában Vader lánya.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdés. Mit szólnátok egy újabb közvélemény kutatáshoz a jövőben megjelenő Star Wars képregényekkel kapcsolatban? Bár most még bőven el vannak látva a kiadónál az elkövetkező 1 évre és csak jövő tavasszal szerződnek egy újabb adagra. Értelem szerűen a Star Wars , a Doktor Aphra és a második Darth Vader folytatódik.  Vagyis a Star Wars Volume 10, a Doktor Aphra Volume 4 és 5, illetve a második Vader Volume 4-es kötetei benne lesznek a következő csomagban. A Shadow of Vader a legesélyesebbek között lesz, ez ugyebár egy kötet lenne, benne az öt füzettel. Már szemet vetettek az Age of...sorozatra is, erősen kétlem, hogy kimaradna.

Ezeken kívül az utóbbi egy évben az olvasók főleg a két kötetes Kanant és a két Lando-t kérték. De érdemes lenne megnézni, hogy a többiekre mennyi igény lenne.

Tehát amik közül lehetne választani:

Kanan (2 kötet)

Lando (mind a két sztori, tehát ez is két kötet)

Poe Dameron,

Han Solo Imperial Cadet

Captain Phasma

Princess Leia

Chewbacca

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A következő két képregény kötet: Megtört Birodalom és Darth Maul: Dathomir fia. Becsült megjelenés: 2019. első negyedév.

Ez kellemes meglepetés, mindkét sorozat a kedvenceim közt van. :) Nem hittem volna, hogy a közeljövőben kiadják őket. 

 

3 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ezeken kívül az utóbbi egy évben az olvasók főleg a két kötetes Kanant és a két Lando-t kérték. De érdemes lenne megnézni, hogy a többiekre mennyi igény lenne.

Tehát amik közül lehetne választani:

Kanan (2 kötet)

Lando (mind a két sztori, tehát ez is két kötet)

Poe Dameron,

Han Solo Imperial Cadet

Captain Phasma

Princess Leia

Chewbacca

Szerintem a Princess Leia és a Chewbacca igen gyenge darabok, azokat nem érzem fontosnak. A Poe Dameront és a Kanant csak azért nem mondom, mert azokba már nem kis időt öltem. :P Úgyhogy a Han Solóra szavazok, de  a Lando és Phasma minik is jöhetnek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kanan mindenképpen jó lenne, ha kiadnák, már nem egyszer feldobtam ezt a komikot kiadásra. :D Sky fordítását már kb. 3x újraolvastam, jó lenne végre nyomtatott formában is elolvasni. Phasma, és a Poe pedig az új éra miatt nem lenne rossz választás. A Leia, és Chewie képregényeket hagyni kéne egyelőre, nem voltak túl erős darabok.

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó, örülök a Maul képregénynek. :D

 

Leia és Chewie valóban nem kellene, gyenge eresztések és szerintem nem is lenne jó ötlet.

Poe és Kanant javasolnám, előbbi mindenképpen az új éra miatt, utóbbit pedig azért, mert egyrészt nagyon jó történet, másrészt sok Rebelses gyerek van Mo. -on. :D

A Landosnál mind a 2? Elolvastam a Double or Nothing c. minit, de annyira megörültem a végén, hogy az ihajj. Nem volt szörnyű, de számomra valahol a Leia-Chewie szinten motoszkál. :P

Szóval ha mind a 2 -t akarják, akkor passzolnám, az első amúgy az egyik legjobb mini. :)

A Han Solosra még nem mondok semmit, majd ha kijön az első szám, de a Poe/Kanan kettős mellett b tervnek jó lesz az. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ezeken kívül az utóbbi egy évben az olvasók főleg a két kötetes Kanant és a két Lando-t kérték. De érdemes lenne megnézni, hogy a többiekre mennyi igény lenne.

Tehát amik közül lehetne választani:

Kanan (2 kötet)

Lando (mind a két sztori, tehát ez is két kötet)

Poe Dameron,

Han Solo Imperial Cadet

Captain Phasma

Princess Leia

Chewbacca

Az lenne a legegyszerűbb, ha mindegyiket kiadnák, de mivel választani kell, a Kanan képregények mellett Poe Dameron lenne a befutó, még annak ellenére is, hogy Sky fordításai tökéletesek voltak.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, tomcsi80 írta:

Az lenne a legegyszerűbb, ha mindegyiket kiadnák, de mivel választani kell, a Kanan képregények mellett Poe Dameron lenne a befutó, még annak ellenére is, hogy Sky fordításai tökéletesek voltak.  

Lehetséges, hogy előbb-utóbb az lesz, hogy majdnem mind sorra kerül. Persze hosszú évek alatt csak, mert a jelenlegi hosszú szériáknak menniük kell tovább. És a frissek közül - pl. Age of... - is sokszor szemezgetnek. Viszont, ha lesz megfelelő kapacitás és szabad hely, akkor a fennmaradó helyekre azok kerülnek, melyeket többen kérték. Tehát, amit többen kérnek, az korábban valósul meg, amik kevesebben kérnek az később.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utóbbi pár napban gondolkodtam azon, hogy rangsorolom az eddig elolvasott Star Wars képregényeket. Persze ami 2015 óta kijött a Marveltől. :) A Han Solos minit még nem olvastam, illetve még a DJ -s különszámot se, ezeket talán majd pótolom - a kronológiai megtekintésem során a HS -ra mindenképp belekezdek, a DJ jókérdés - de ettől eltekintve van 18 Marvel képregény, amit ma végre rangsoroltam - kivétel a Son of Dathomir, ami Dark Horse -os. ;) (Ja és a filmek képregényeit se számolom ide, mert azokat se olvastam)

 

A lista:

 

18. Chewbacca (2015)

Na igen... erre a képregényre szükségünk volt egyáltalán? :D Amúgy meg egy nagyon egyszerű történet, amely a 4. rész közvetlen következményét meséli el, amikor is Chewie lezuhan egy bolygóra. Nem azt mondom, hogy a legrosszabb képregény, amit valaha olvastam, de a Marvel képregényei közül eddig ez tetszett a legkevésbé. Bár Chewie szövegeit legtöbbször meg lehetett érteni. :P

Képtalálat a következőre: „chewbacca 2015 comic”

 

 

17. Princess Leia (2015)

Ez meg a másik. Jobban tetszett, mint szőrös barátunk kalandja, de itt egyrészt a rajzminőség volt az, amitől néha a falat kapartam. Maga a történet nem lett igazán jól megírva. Vagyis maga az alapötlet izgalmas dolgokat ígért, de az ötlet megvalósítása hagy némi keserű szájízt maga után. Van egy karakter, akit szívesen látnék a későbbiekben, de a karakter mellett ez a képregény egy gyenge eresztés a Marveltől.

Képtalálat a következőre: „princess leia 2015 comic”

 

 

16. Beckett (2018)

Egy érdekes karakter, akit egy olyan antológia-szerű one-shot képregényben szerepeltetnek, aminek igazából nincs "lelke". Felemás érzésekkel fejeztem be eme one-shot képregénynek az olvasását. Jobban élveztem, mint a Leia-Chewi kettőst, de igazából ez a képregény kihagyott sok potenciális lehetőséget, amit ebben szerepeltetni lehetett volna, akár egy 5 részes minisorozat keretében. Na talán majd máskor.

Képtalálat a következőre: „beckett 2018 comic”

 

 

15. SW: Rogue One - Cassian & K-2SO (2017)

Nekem nagy kedvencem K-2SO, és Cassiannal szerintem nagyon jó duó. Megkockáztatom, hogy a RO legjobb jeleneteit ők szolgálják - meg persze a Jyn, Vader, Krennic is, de az más tészta - viszont a filmen kívül nem kaptak sok szerepet sehol. Vártam őket, hogy felbukkanjanak a Rebels 3. vagy éppen 4. és egyben záró évadában, de ez nem történt meg - pedig imádtam volna :( - viszont itt van nekünk ez a one-shot képregény, amely elmeséli nekünk azt, hogy hogyan ismerkedett meg egymással Cassian és K-2SO. Akármennyire is kedvenceim ők ketten, számomra csalódás volt ez a képregény. Na persze élveztem, de valamiért nem éreztem azt a tűzt ebben a kötetben, mint amit akartam volna. Remélem valamikor még látjuk/olvassuk őket. :)

Képtalálat a következőre: „cassian & k-2so 2017 comic”

 

 

14. Lando: Double or Nothing (2018)

Oh boy... a kezdés tetszett, de aztán felülünk egy hullámvasútra és átélünk zuhanásokat és felemelkedéseket is. Vannak jó dolgok ebben az 5 részes miniszériában - L3 és Lando, arra is magyarázatot kapunk, hogy hogyan jutottak el Landoék a Vandorra és miért van leláncolva ott a MF - ám maga a történet nem fogott meg engem. Pedig ismétlem, a kezdés jól indult, csak aztán a közepén kicsit elhasalt. A vége ettől függetlenül szépen kapcsolódik a Solo -hoz.

Képtalálat a következőre: „lando double or nothing comic”

 

 

13. Captain Phasma (2017)

Szögezzünk le valamit: ez a miniszéria méginkább megerősít bennünket arról, hogy Phasma mekkora egy k*cs*g. :D Hú, de letapostam volna a Starkiller bázison lévő mélyedések egyikén. :D Ennek ellenére szépen elmeséli, hogy Phasma hogyan jutott ki a bázisról és mi történt vele a két film között. Nem egy nagy sorozat, de ha valaki tudni akarja, hogy mi történt a krómfejűvel a szemétzúzóba dobás után, annak melegen ajánlom. :)

Képtalálat a következőre: „captain phasma comic”

 

 

12. Jedi of the Republic: Mace Windu (2017)

Egy jó történet jó karakterekkel és remek világgal. A miniszéria a klónháború kitörése után játszódik nemsokkal, amikor is Windunak egy küldetésen kell résztvennie, ahol is rálel méltónak talált(?) ellenfelére. Vannak flashback jelenetek is Winduról, ami nekem tetszett - és még ő minősíti Anakint? :D - és alapvetően az egésszel megvoltam elégedve, bár volt 1-2 nemtetsző dolog: a rajz például sok helyen zavart.

Képtalálat a következőre: „jedi of the republic: mace windu comic”

 

 

11. Star Wars: Storms of Crait (2017)

Egy egyszerű one-shot történet arról, amikor Leia és Luke Hannal kiegészülve letesztelik a Crait -et, hogy vajon alkalmas -e rá, hogy egy lázadó bázisként funkcionáljon. Szépen kiegészíti Crait történelmét és a fő Star Wars sorozathoz is hozzáad egy kicsikét, továbbá abból a sorozatból "vendégszerepelnek" valakik, akiket sajna azóta nem is láttunk, pedig az egyik kedvenceim. Összességében egy jó történet, a rajzolás picikét furcsa nekem, de ennyi baj legyen vele. :D

Képtalálat a következőre: „storms of crait comic”

 

 

Na most kicsit bajba vagyok, mert a következő 10 képregény nagyon jó.

10. Star Wars: The Shattered Empire (2015)

Jó történet, szépen elmeséli, hogy mi történt az Endori csata után. Poe szüleiről szól a történet aminek nagyon örülök. A rajzok gyönyörűek, a történet izgalmas. Élvezettel olvastam, ajánlom sokaknak. :)

Kapcsolódó kép

 

 

9. Lando (2015)

Az eddigi legjobb Landoval foglalkozó történet - igaz a 2 közül könnyű választani :D - és majdnem a legjobb mini. Remek karakterek, a történet észveszejtő, érdekes dolgokat tudunk meg azon a hajón, ahol Landoék tartózkodnak. Lando is brillírozik a sztoriban. Az egész nagyon jól fel van építve és remek előzménye is lehetne akár az 5. epizódnak.

Képtalálat a következőre: „lando comic”

 

 

8. Darth Maul (2017)

Maul mindig is az egyik kedvenc sithem volt, itt pedig végre kimutathatta a foga fehérjét. Igaz, ez a történet az EpI előtt játszódik, éppen ezért a sitheknek óvatosan kell játszaniuk, de Maul ebben a történetben nem kegyelmezett. Öröm volt látni a fejvadászokkal való szövetségét, a vadászatát és úgy mindent. És ha minden igaz, akkor a decemberi Age of Republic: Darth Maul képregény ennek a történetnek a folytatása lesz, amelyet már nagyon várok.

Képtalálat a következőre: „darth maul comic”

 

 

7. Poe Dameron (2016)

Egy gyönyörű út, amelyen végigkövethetjük Poe történetét. Kicsit nehezen és döcögősen indul be a sorozat, de az első történetszál után a sorozat nagyon jól szerepel, érdekes történetszálakkal operál és a karakterek sorsa is izgalmasan alakul. Poe Lor San Tekka utáni nyomozása izgalmakkal teli és fordulatos, Terex ügynök pedig az egyik kedvenc karakteremmé vált.

Spoiler

(Arra azért kíváncsi vagyok, hogy Terex tiszteletét teszi -e a Resistance sorozatban? Jó lenne, én örülnék neki. :))

Gyönyörűen kiterjeszti az ST korszakát és remek előzményt az Ep7 -nek - és valamennyire a Resistance -nek is. :)

Képtalálat a következőre: „Poe dameron comic”

 

 

6. Star Wars (2015)

Ami az egészet elkezdte. Nem rossz sorozat, nekem tkp. sok történet bejön, vannak azonban olyanok (Screaming Citadel crossover, egy-két különszám, vagy one-shot, plusz a Jedha-Mon Cala kettős se annyira remek) amelyek inkább közepesek. A sorozat remekül elvezet minket az EpIV -től egészen az EpV -ig. A mostani történet, amit az 55. szám lezárt remek volt, hosszú idő után az egyik legjobb. Szépen megágyazott az EpV lázadós részéhez. Jó ellenfelekkel játszanak - Kreel és a SCAR osztag, Trios és maga a birodalom - és a karakterek is jól muzsikálnak. Persze azon a pár történeten kívül van ám még 1 nagy probléma: a rajz. Amikor Jason Aaron lelépett és Kieron Gillen kezébe adta a stafétabotot, vele jött Larrocca is - vagy hogy is írják :D - és amilyen szép rajzok voltak, egy pillanatra eltűntek és a helyükre érkeztek a filmekből kivett, kreatívatlan mellényúlások. :angry: Szerencsére az 55. szám volt az utolsó, hogy Larrocca a fő sorozaton dolgozott, várom, hogy az új emberkénk mit rikkant össze. :)

Képtalálat a következőre: „star wars comic”

 

 

5. Kanan (2015)

Ez egy olyan sorozat, amelyet mindig is sajnálni fogok. Miért? Mert a Marvel kaszálta. Pedig milyen jó kis sorozat volt ez, nagyon kíváncsi vagyok, hogy Greg milyen történeteket talált még ki Kanan számára, ez a 12 szám amúgy az egyik legjobb. Betekintést kapunk Kanan múltjába. Mi történt vele az EpIII előtt, alatt és után, továbbá egy kicsit elkalauzol bennünket a Rebels 1-2 évadába. Egy remek sorozat, amely keserédes véget ért. :)

Képtalálat a következőre: „kanan comic”

 

 

4. Doctor Aphra (2016)

A 2015 -ös Darth Vader sorozatban felbukkanó Aphra azonnal fanfavorite karakterré vált sokaknak - köztük nekem is - így nagyon megörültem akkor, amikor kiderült, hogy 2016 decemberében elstartol a saját sorozata, amely a Darth Vader eseményei után játszódik. Ebben a hónapban jön ki a 25. szám - amely a The Catastrophe Con c. történetszál lezárása lesz - és eddig nekem az egyik személyes kedvencem. Rengeteg elvetemült és mókás ötlet kapott helyet ebben a képregénysorozatban. Persze néha eléggé furcsa irányt vesz a történet, de amúgy meg végig lebilincseli az olvasót. Triple-Zero és BT kalandjai is szépen folytatódnak. Nagyon ajánlom azoknak, akik szeretik a felfedezős/misztikus történeteket, viszont csakis a 2015 -ös Darth Vader képregény után érdemes belekezdeni. Persze anélkül is ellehet kezdeni, de akkor a lány izgalmas előéletéről lemarad az ember. :)

Képtalálat a következőre: „doctor aphra comic”

 

 

3. Obi-wan & Anakin (2016)

Az egyik legjobb képregény, amit valaha olvastam. Na nem mondom, hogy egy mestermű, de nekem a miniszériák közül eddig ez tetszett a legjobban. Öröm volt olvasni azt, hogy Anakin és Obi-wan kapcsolata 3 évvel az EpI után miképpen alakul, miközben egy küldetésen vesznek részt. Vannak benne flashback jelenetek, amik nagyszerűek. Az egész sorozat atmoszférája remek, igazi PT feelinget kölcsönöz ennek a mininek. A karakterek nagyon jók, mind a régiek és mind az újak. Remélem a jövőben eme szál következményeivel is fognak foglalkozni.

Képtalálat a következőre: „obi wan anakin comic”

 

 

2. Darth Vader (2015)

Ez Kieron Gillen mesterműve - eddig. Nagyon jól ráérzett Vader karakterére, az egész sorozaton átívelő történetszál hozzá köthető. Amúgy a történet röviden annyi, hogy azt láthatjuk, hogy hogyan sikerül visszanyernie Vadernek a mestere kegyelmét és bizalmát. A sorozat nagyszerű mellékkarakterekkel operál: Thanoth -ot nagyon imádom, picit meg is idézi nekem Thrawn karakterét, de csakis jellemében. Aphra és a két droid is itt debütál. Van egypár megdöbbentő történeti elem és vannak briliáns visszacsatolások a PT -re. A Darth Vader 25 száma a lehető legtöbbet hozza ki a karakterből és a korszakból, ezért sokaknak ajánlott elolvasni. A remek történet és a nagyon jól megírt történetek mellett pedig még a rajz is lebilincselő látványt nyújt. :clap:

Kapcsolódó kép

 

 

1. Darth Vader: Dark Lord of the Sith (2017)

Oh... My... God!!! Az új kánon egyik, hanem a legjobb képregénye. A történet rögtön Vader ébredése után veszi kezdetét, és egészen addig megy el, amíg meg nem épül a kastélya a Mustafar bolygóján. Jelenleg még 4 szám van hátra a sorozatból, de ama 4 számot figyelmen kívül hagyva is valami fergeteges a sorozat, ahogy szépen elmeséli, hogy hogyan lett Vader az, akit látunk később. Az inqvizítorokról is megtudunk dolgokat, a jedi irtás utáni helyzetekről is, a jövőre is kapunk utalásokat, stb. Ódákat lehetne zengeni a sorozatról, de legyen elég szerintem egyelőre ennyi. Az elején mondjuk a rajzzal nem voltam kibékülve - mármint ahogy ábrázolták Vadert - de idővel hozzászokik az ember - vagy nem :D - viszont nagyon sajnálom, hogy véget ér hamarosan a széria. Lehetett volna még sok érdekes történetet elmesélni, annak függvényében hogy

Spoiler

hány ismert jedi van még a galaxisban, ugye Quinlan Vos, Ahsoka, 1-2 tanácstag(!!!), stb.

de ha úgy záródik az egész, hogy egy nagyon erős sorozatot zár le, akkor én már azzal kibékülök. Sokaknak ajánlom, mert ez tényleg az egyik legjobb. (azt csak halkan jegyzem meg, hogy Charles Soule írta ezt, a Poe Dameront és a 2015 -ös Lando miniszériát. Azt mondta, hogy nem végzett a SW -al, izgalmas infók jönnek hamarosan, kíváncsian várom, hogy mik. :))

Képtalálat a következőre: „darth vader comic”

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Marvel kirúgta Chuck Wendig -et!!! :o Az ok az, hogy Chuck nem viselkedett, túl sokat politizált (a twitteren még LGBT karakterről is beszél) meg sok durva kifejezést is használt. Kapott egy hívást, amiben közölték vele, hogy bye bye Chuck!

 

Na most mi lesz a Shadow of Vader -rel az jó kérdés. Ez a Marvel döntése volt és nem a Lucasfilmé. Állítólag a SoV 4. és 5. száma törlődik - vagy az is lehet, hogy ki se adják - és egy még be nem jelentett könyve se fog megjelenni Wendignek!

 

szerk.: A Shadow of Vader első három száma készült csak el. Valaki más fogja befejezni az 5 részes minit - de az is lehet, hogy törlik.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A Marvel kirúgta Chuck Wendig -et!!! :o Az ok az, hogy Chuck nem viselkedett, túl sokat politizált (a twitteren még LGBT karakterről is beszél) meg sok durva kifejezést is használt. Kapott egy hívást, amiben közölték vele, hogy bye bye Chuck!

 

Na most mi lesz a Shadow of Vader -rel az jó kérdés. Ez a Marvel döntése volt és nem a Lucasfilmé. Állítólag a SoV 4. és 5. száma törlődik - vagy az is lehet, hogy ki se adják - és egy még be nem jelentett könyve se fog megjelenni Wendignek!

 

szerk.: A Shadow of Vader első három száma készült csak el. Valaki más fogja befejezni az 5 részes minit - de az is lehet, hogy törlik.

Hát nem fogok könnyeket hullajtani miatta. Az Aftermath szerintem botrányosra sikerült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A Marvel kirúgta Chuck Wendig -et!!! :o Az ok az, hogy Chuck nem viselkedett, túl sokat politizált (a twitteren még LGBT karakterről is beszél) meg sok durva kifejezést is használt. Kapott egy hívást, amiben közölték vele, hogy bye bye Chuck!

LGBT karakter jelenleg is van a Marvel képregényekben (Doktor Aphra). Itt valszeg csak a stilussal volt baj. Könnyeket én se fogok hullajtani utána. Chuck nem volt nagy szám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A Marvel kirúgta Chuck Wendig -et!!! :o Az ok az, hogy Chuck nem viselkedett, túl sokat politizált (a twitteren még LGBT karakterről is beszél) meg sok durva kifejezést is használt. Kapott egy hívást, amiben közölték vele, hogy bye bye Chuck!

Állítása szerint sokan még a megjelenés előtt lepontozták az Utóhatást azért, mert az egyik főszereplő meleg. Aztán a szóváltások egyre élesebbek lettek, így a Marvel megvált tőle. Újabb példa arra, hogy nem érdemes táplálni az ostoba trollokat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Shadow of Vadert ettől még befejezhetik. Csak a 4. és 5. számokat másnak kéne írnia. A másik, még be sem jelentett projektjénéről pedig nem tudjuk, hogy mi lett volna. Van, ahol nyilvánvalóan másik képregényről beszélnek és nem regényről. Mivel ez a döntés a Marvel-é volt, nem a Lucasfilmé, ezért gyanítom, hogy a be sem jelentett projekt egy újabb képregény lett volna. Ettől regényeket még simán írhat. Bár jobban örülnék, ha azokat sem írna. Legalábbis ne Star Wars-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Birodalmi gépezet és a Csillagok között képregényeket a biztonság kedvéért szerintem mindenki lapozza át, amint megvannak. Sajnos annak idején, mikor ezzel a munkával megbíztak volna, édesanyám a kórházban volt és nem sokkal később meghalt. Ezért akkor nem tudtam elvállalni ezt a munkát. Mások nézték át. Most a Jedhát és az Aphra 2-t  el tudtam vállalni, már meg is csináltam. A másodolvasásnál mindig ellenőrzöm a magyar kiadást. Most mindkét kötetnél kimaradt 1-1 oldal. Ezeket természetesen a többi hibával együtt jeleztem a kiadónak, ahol a hiányzó oldal problémái miatt bevezettek egy plusz ellenőrzést is. Nem tudom, hogy a Birodalmi gépezetnél és a Csillagok közöttnél van-e ilyen hiba. Remélem nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Voltak másfajta hibák is. Az eredeti gyűjteményes kiadásban be szoktak rakni borító variáns oldalakat, vagy üres csillagpettyes oldalakat is. Ezek azt a célt szolgálják, hogy a kötetben előforduló dupla oldalas képek vagy képsorozatok bal és jobb oldali felosztásban közvetlenül egymás mellett legyenek. A Han Solo-nál, valamint az Obi-van és Anakin képregénynél is voltak ilyenek.  És sajnos ott ezeket a borítóvariáns és üres csillagpettyes oldalakat kihagyták. Így több alkalommal is a duplaoldals képek és képsorozatok jobb és bal felosztásban helyezkedtek el, tehát nem egymás mellett voltak közvetlenül, hanem lapozni kellett a kép folytatásához a következő bal oldalra. Ezeket a hibákat a Han Solo és Obi-van és Anakin átnézésénél ki tudtam szúrni, és jeleztem, hogy pótolják. Az Obi-van és Anakinnál sikerült a javítás, viszont sajnos a Han Solo-nál kimaradt, így a nyomtatásban is két darab duplaoldalas kép jobb-bal oldali felosztásban van a kötetben. Tehát itt minden képregénybeli oldal megvolt, csak a duplaoldalsak pár helyen rosszul vannak.

Az Aphra első köteténél most, nyomtatásban fedeztem fel egy ilyet. Az Aphra elsőnél sajnos annak idején füzetes formátumban kaptam meg a munkaanyagot, ezért ez elkerülte a figyelmemet. Meg aztán csak azzal bíztak meg, hogy a szöveget ellenőrizzem, az oldalak elhelyezkedéséről nem volt szó, úgy gondoltam, hogy az a tördelő feladata. Szerencsére az összes többi munka anyagnál már gyűjteményes formában kapom őket, és kiszúrom ezeket is.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.