Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A Star Wars 3. éves különszáma a Csillagok között című kötetben van. IDW-s Star Wars képregények nem várhatók.

 

Remek hír....pedig kimondottan érdekelne. 

 

http://egmont.hu/magazinok/StarWars

 

Most hallottam egy hírt, hogy állítólag ezekben benne lehetnek az IDW-és képregények. Erről tud e valaki valamit? Most látom ezeket először.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

Mennyire gyerekesek az IDW Star Wars képregényei? 

Amennyit olvastam belőlük - az összeset :D - azok közül néhány tényleg a kisebb korosztálynak van kitalálva - amikor pl. Chewie egy napot kivesz szabinak :lol: - de összességében nem rosszak, kicsit lebutított verzióban vannak, de még az elfogadható kategóriában. :)

31 perccel korábban, Kargarosz írta:

Most hallottam egy hírt, hogy állítólag ezekben benne lehetnek az IDW-és képregények. Erről tud e valaki valamit? Most látom ezeket először.

Én is most látom először ezeket. Elképzelhető. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha rámentek az újságok egyikére aklor kiadja az általános adatokat és ott fel vannak tüntetve hogy milyen képregényeket tartalmaz a magazin, valahol legendákat ír, van olyan hogy leia bizalmasa/második a galaxisban. Ezek egyike se lehet IDW kiadvány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Az első szám 7-8. oldalán érdekes dologra lettem figyelmes. Nyomdai dologról van szó. Egy nagy vonalas átlós gyűrődés található az oldalon. (A 7. oldalon Palpatine fénykardot szorít Vaderhez, a 8. oldalon Mas Amedda dicsőíti a Birodalmat, miközben Sidious Vadernek magyaráz.) Ez a 8. oldalon is látszik. Tudomásomra jutott, hogy több példány is ilyen lett. Sőt, olyan eset is van, amikor szerencsétlen módon ez a lap, mely a 7. és 8. tartalmazza elszakadt. Szerencsére az enyém csak gyűrött.

Az említett képregénynél nálam minden hibátlan.

Viszont a minap olvastam a Csillagok között című kötetet, és abban volt néhány érdekes képkocka, ami főleg a szövegbuborékokat érintette a Birodalmi büszkeség és A homok ajándékai fejezetekben. Ez csak nálam ilyen, vagy központi hibáról van szó?

 

IMG_20190103_125757.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem egészen erről van szó. Az amerikai gyűjteményes kiadásokban sokszor előfordul, hogy bizonyos egy részes történetek, adott éves különszámok helyet kapnak. A magyar kiadásnak teljes mértékben követnie kell az amerikai kiadás tartalmát. Tehát, ha az adott gyűjteményes kötetben az eredeti kiadásban ott van egy kiegészítő, bónusz sztori, akkor a magyarban is ott kell lennie. A Shattered Empire-nek kétféle gyűjteményes kiadása van. A 2015-ben megjelent kötet bónuszként a Princess Leia 5 részes mini első füzetét tartalmazza. A 2016-os kiadásban kapott helyett a C-3PO képregény. Mivel a 2015-ös kiadásban nagyon hülyén néz ki az, hogy bónusz füzet egy 5 részes mininek csak az első része, inkább a 2016-os kiadásra szerződtek. A C-3PO képregény önállóan olvasható darab.

 

Sky: Nálam sincs ilyen hiba az én példányomban. Úgy tűnik sajnos vannak bizonyos kötetek, melyekbe ilyenek belekerülnek.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kieron Gillen ('15 Darth Vader, Doctor Aphra, Star Wars) elmondta, hogy a következő történettel befejezte a Star Wars főszériát és egy darabig nem ír SW -t! A következő történetszál a Shu-Torun korbácsolása lesz, ami egészen a 67. számig fog tartani - jelenleg a The Escape folyik, amely az 56-61. számot foglalja magába, ezek után jön a 62-67. szám - és utána kiszáll. Hogy ki fogja folytatni a történetet, az még nem ismert, de azon se lepődnék meg, ha a széria befejeződne a Hothra érkezéssel. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszettek Kieron történetei. Csak a rajzzal voltak/vannak problémák. Hiába az előző ember eltávozása, aki most érkezett... hát most se jobb a helyzet. :|

 

Lehet valóban visszatér Aaron, de kitudja, esélyes, hogy Charles Soule érkezik. Sok projektben vesz részt jelenleg. Lehet, hogy néhány mini-SW sztori mellett ezt is viszi majd. Ha igen, akkor maxi jól járnánk. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Bence1997 Larroca-nak hívják, nos az ő rajzaivak a '15-ös Vaderben még nem is volt bajom mert annak a sötét tónusához passzoltak is a rajzai, de a fő széria lazább hangvételéhez tényleg nem volt valami jó választás.  

 

Végülis Charles se lenne rossz választás, abban amúgy biztos vagyok hogy írni fog mini szériákat. Ami a széria végét illeti az nekem szép zárás lenne ha a Hoth-ra vezetne az utólsó sztori, mert amikor beharangozták a sorozatot 14-ben akkor azt írták hogy a IV-et és az V-öt fogja összekötni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Iqvi írta:

Larroca-nak hívják, nos az ő rajzaivak a '15-ös Vaderben még nem is volt bajom mert annak a sötét tónusához passzoltak is a rajzai, de a fő széria lazább hangvételéhez tényleg nem volt valami jó választás.  

Köszi a nevet, régen eszembe jutott, most nem. :peace:

Amúgy egyetértek.

 

7 perccel korábban, Iqvi írta:

Végülis Charles se lenne rossz választás, abban amúgy biztos vagyok hogy írni fog mini szériákat. Ami a széria végét illeti az nekem szép zárás lenne ha a Hoth-ra vezetne az utólsó sztori, mert amikor beharangozták a sorozatot 14-ben akkor azt írták hogy a IV-et és az V-öt fogja összekötni.

Nekem van egy olyan sejtésem, hogy Kieron a Shu-torun-Trios királynő történetét fogja befejezni - hamár ő találta ki a '15 -ös DV képregényben, akkor itt szerintem befejezi a történetét és továbbáll. :)

Charles -nak roppantmód örülnék. A Poe Dameron eleje bár nem olyan jó, de később remek, az Obi-wan & Anakin mini egyszerűen fantasztikus és a most véget érő Vader képregény a kánon egyik legjobb comic -ja. Ennyiből nekem instant felvétel lenne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miközben javában jönnek az Age of the Republic füzetek, már vannak infók az Age of Rebellion-ról.


1. szám (ápr. 3): Leia. A Birodalom visszavág után játszódik, ahogy Leia Han Solo kiszabadítására készülődik, Boushh fejvadász álcájában még Bossk bizalmát is elnyeri!

2. szám (ápr 10.): Grand Moff Tarkin. Tarkin hogyan biztosítja, hogy a Halálcsillag az ő nevéhez kötődjön.

Special (ápr 10.): Ahogy a Republic speciálnál, itt is három történet. 1. IG-88, 2. Yoda száműzetése a Dagobah-n, 3. Egy Biggs Darklighter és Jek Porkins történet.

A többi számról még nincs infó, csupán annyi, hogy májusban jön Han Solo, Boba Fett, Lando Calrissian és Jabba, júniusban pedig Luke Skywalker és Vader.

Az áprilisi számokra további infó (pl a rajzolók, és a spec. szám írói) itt megtalálható: 

 

https://www.starwars.com/news/star-wars-age-of-rebellion

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Remélem tavasszal lesz már infó a Resistance füzetek gyűjteményes kiadásiról is. Már csak azért is, hogy bekerülhessenek a következő ciklus csomagjába.

Én a Celebrationt tippelem. Ott amúgy is lesz képregény panel, így ott a jelenlegi képregények mellett végre arról is beszélhetnek. Pláne hogy júliusban kezdődik és szeptemberben véget is ér az Age of ... széria. :)

 

Más:

Áprilisban már nem lesz Han Solo - Birodalmi kadét és az Age of Republic is befejeződik, de helyettük érkezik az Age of Rebellion és egy új széria, a Star Wars: Tie Fighters. A miniszéria az Árnyszárny nevű Tie pilótákból álló csoport útját követi. Az Age of Republic írója, Jody Houser fogja írni. :)

A történet a Galaktikus Polgárháború utolsó napjaiban játszódik, a ROTJ eseményei után!

499?cb=20190118220710

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na és ki szeretné ezt a TIE Fighters-t majd egyszer olvasni?

Szerk. Nem jól tettem fel a kérdést. A Kanan, Lando, Poe Dameron, Visions of Vader és a Han Solo Imperial Cadet-hoz képest mennyire szeretnétek elolvasni. Tehát mennyire tartjátok fontosnak, a fentebb említett szériákhoz és minikhez képest?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na nézzük:

Kanan - maxi fontos. Ez feltétlenül el kell olvasni magyarul is. Vannak ám Rebels rajongók itthon is. ;)

Lando - itt most a 15 -ös vagy a 17 -es? Ha előbbi, akkor fontos, ha utóbbi, akkor nem annyira, bár azért szépen összekapcsolták a Solo eseményeivel. De ez nem menti fel a képregényt. Nem élveztem annyira, mint Charles Soule minijét - jé, ez az ember mindig itt van? :D

Poe Dameron - ST miatt fontos. Kihagyhatatlan!

Vader: Dark Visions - kakukktojás. Még nem tudni, hogy mi lesz benne, szóval márciusig nem nyilatkozom. :D

HS: Imperial Cadet - Pozitív csalódás. Rosszabbra számítottam - sokkal, de eddig felettébb élvezem a sztorit. Jól bemutatja Han kadétéletét. :)

 

Szóval ez a Tie -os mini a fentiekhez - mínusz Vader mini - képest nem fontos, szóval ráér majd 5 év múlva kiadni. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.