Jump to content

Képregények

Recommended Posts

Egyelőre elképzelni sem tudom, hogy a képregények cselekménye A Jedi visszatér történetébe fog belesimulni.

Nem vagyok ellene az új dolgoknak, de nem lesz sok ez a sztori a két film közötti 1 év kitöltésére? 

Már a War of the Bounty Hunters is komoly volt, (igaz csak az első pár számot olvastam el), de ez a Vörös Hajnalos felemelkedés így hirtelen a semmiből... hát nem tudom.

De biztos jó lesz, meg jónak tűnik, csak jelenleg a történeti leírások alapján nem az lenne a képregények logikus zárása, ami A Jedi visszatérben adva vagyon. Kíváncsi leszek, hogy hidalják majd át ezt a dolgot.

Edited by kdani20

27 perccel korábban, kdani20 írta:

Egyelőre elképzelni sem tudom, hogy a képregények cselekménye A Jedi visszatér történetébe fog belesimulni.

Nem vagyok ellene az új dolgoknak, de nem lesz sok ez a sztori a két film közötti 1 év kitöltésére? 

Már a War of the Bounty Hunters is komoly volt, (igaz csak az első pár számot olvastam el), de ez a Vörös Hajnalos felemelkedés így hirtelen a semmiből... hát nem tudom.

De biztos jó lesz, meg jónak tűnik, csak jelenleg a történeti leírások alapján nem az lenne a képregények logikus zárása, ami A Jedi visszatérben adva vagyon. Kíváncsi leszek, hogy hidalják majd át ezt a dolgot.

Igen, tényleg kezd sok lenni. Az utolsókat még kifacsarják ebből a korszakból. Biztos elhúzzák 2023-ig.

11 órával ezelőtt, kdani20 írta:

A 4. és 5. epizódok között játszódó sorozatban elég nagy időugrások voltak, hogy kitöltsék a három évet. A mostani érában kisebb léptékben halad az idő, és a négy ongoing sorozatnak köszönhetően sem halad gyorsabban, csupán több szemszögből látjuk az eseményeket. Az előző Star Wars három évet töltött ki 75 számmal (+ crossoverek, különkiadások), ez a mostani tizenvalahány szám szerintem még belefér. :)

Edited by Whill

A Star Warsban az idő relatív. Harminc év alatt történik annyi esemény, ami máskor három év alatt, aztán három év alatt lezajlik harminc év eseménye. Közben egyes szereplők harminc év alatt öregednek tíz évet, mások tíz alatt harmincat. Csak egy dolog biztos: aki megéri a 900 éves kort, az nem lesz jobb formában, mint Yoda. Szóval legyél Yoda. Kivéve, ha lehetsz Maz Kanata is, mert akkor legyél Maz Kanata. Ezerévesen csak a látásával volt hangyányi baj.

29 perccel korábban, Dzséjt írta:

A Star Warsban az idő relatív. Harminc év alatt történik annyi esemény, ami máskor három év alatt, aztán három év alatt lezajlik harminc év eseménye. Közben egyes szereplők harminc év alatt öregednek tíz évet, mások tíz alatt harmincat. Csak egy dolog biztos: aki megéri a 900 éves kort, az nem lesz jobb formában, mint Yoda. Szóval legyél Yoda. Kivéve, ha lehetsz Maz Kanata is, mert akkor legyél Maz Kanata. Ezerévesen csak a látásával volt hangyányi baj.

Viccet félretéve, a valóságban is van a különböző bolygók között a gravitációs különbségek miatt minimális időeltolódás. Igaz ez például Föld-Mars relációban olyan jelentéktelen, hogy emberek számára alig észrevehető, de ha egy olyan univerzumról beszélünk, ahol a hiperűrön keresztül utazgatnak egymástól fényév távolságra lévő csillagrendszerek között, akkor máris sokkal érdekesebb.

2 órával ezelőtt, Whill írta:

Viccet félretéve, a valóságban is van a különböző bolygók között a gravitációs különbségek miatt minimális időeltolódás. Igaz ez például Föld-Mars relációban olyan jelentéktelen, hogy emberek számára alig észrevehető, de ha egy olyan univerzumról beszélünk, ahol a hiperűrön keresztül utazgatnak egymástól fényév távolságra lévő csillagrendszerek között, akkor máris sokkal érdekesebb.

Igen, de ezt a messzi-messzi Galaxisban gondolat szinten sem érdemes figyelembe venni, mivel hiperhajtómű nélkül is simán át lehet repülni egyik naprendszerből a másikba anélkül, hogy az űrhajók utasain bármi negatív jele is mutatkozna a hosszú útnak. A naboo-i jacht olyan gyorsan elért a Tatoo-rendszerbe a Naboo-rendszerből hiperhajtómű nélkül, hogy a királynőnek ruhát váltani is épp csak volt ideje. A Falcon meg anélkül csusszant át a Hoth-rendszerből az Anoat-rendszerbe, miközben TIE vadászok üldözték, hogy a nézőnek és Leiának fel sem tűnt. Mando tojás-exportjáról ne is beszéljünk, ahol normál térben kellett a Tatoo-rendszerből a Kol Iben-rendszerbe vinni a gyíknénit, és egyik sem aggódott azon, hogy ez hány ezer évbe fog telleni. Sőt az út végét lényegében már valóstér hajtóművek nélkül, szipmlán sodródva tették meg.

Szóval a Star Warsban az egyes naprendszerek között még Föld-Mars távolság sincsen, sőt úgy fest a dolog, hogy a szomszéd rendszerekbe átruccanni olyan, mintha mi átautókáznánk valamelyik közelebbi vagy távolabbi városba. Ami egybe is cseng Lucas elképzeléseivel, hiszen ő anno úgy találta ki, hogy a Galaxis egy fantasy világ, mint Középfölde, csak itt a bolygók a városok/országok, az űrhajók meg a lovak. Ezért van az, hogy minden bolygónak egy éghajlata van és még a lakhatatlan világok is simán élhetőek.

A hierphajtómó csupán egy flancos sci-fi díszítési elem, és mindössze arra szolgál in-universe, hogy percek vagy órák alatt lehessen megtenni egy utat napok helyett.