Ugrás a kommentre

Idővonal


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

6 órával ezelőtt, mui-ruy írta:

Neked melyik a forrásod, ami alapján a képes idővonalat csinálod?

A legtöbb bekezdéshez odaírtam kisebb betűkkel a forrásokat. :) Általában a Wookieepedia alapján szoktam ellenőrizni az infókat, mert ott fel szokták tűntetni az infók eredetét.

Friss adatokkal akkor szoktam bőveíteni az idővonalat, ha már láttam/olvastam az adott művet. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

A legtöbb bekezdéshez odaírtam kisebb betűkkel a forrásokat. :) Általában a Wookieepedia alapján szoktam ellenőrizni az infókat, mert ott fel szokták tűntetni az infók eredetét.

Friss adatokkal akkor szoktam bőveíteni az idővonalat, ha már láttam/olvastam az adott művet. 

 

Mármint én erre a képes idővonalra gondoltam most. Vagy ezt nem te csinálod? :D

http://starwarskanon.uw.hu/index.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Közben frissítettem az idővonalat. A Koréliai hajsza és a magyarul még nem megjelent képregények egy része egyelőre nincs benne, de idővel... :) 

Pár képet lecseréltem, és raktam be teljesen újakat is. Plusz az infókon is csiszoltam egy kicsit. Azért kb. 10 év múlva durvább lesz egy teljes idővonalat érintő frissítést megejteni. :shocked:

  • Nagyon tetszik 2
  • Köszönöm 3
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
2019. 04. 06. - 10:53, luke19 írta:

http://starwarskanon.uw.hu/index.html

 

Oldal frissítve minden újdonsággal, ismét naprakész.:psycho:

 

Én úgy tudom 1-től 6-ig lévő könyvek nem képezik a kánon részét csak a filmek. De javítsatok ki ,ha tévedek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Kargarosz írta:

 

Én úgy tudom 1-től 6-ig lévő könyvek nem képezik a kánon részét csak a filmek. De javítsatok ki ,ha tévedek. 

Nem, de nem is könyvként szerepelnek az idővonalon ;) A középső vonalon mutatja, hogy az adott mű milyen média műfajba tartozik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a könyveket is szerepelteti az idővonal (a bal felső fülecskénél kattints a "Könyvek"-re). Sajnos ezek tényleg nem kánon művek, pedig értékes többletinformációkat tartalmaznak, főleg az EP1 és az EP3 könyvváltozatai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mea culpa! Elsiklottam afelett, hogy van bontásban is, én csak az összeset néztem :) Ha nem is kánonok a könyvek az idővonalon való szerepeltetésük azért jó, mert így könnyebb belőni a dolgokat időben, mintha csak az évszámok lennének ott. :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 05. 06. - 10:37, Nute Gunray írta:

De a könyveket is szerepelteti az idővonal (a bal felső fülecskénél kattints a "Könyvek"-re). Sajnos ezek tényleg nem kánon művek, pedig értékes többletinformációkat tartalmaznak, főleg az EP1 és az EP3 könyvváltozatai.

 

Igen pont ezért kérdeztem mert megnéztem külön a kategóriákat, és azért tűnt fel. Amúgy, ha annyira többletinfók miért nem tették kánonná? Mi az oka? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...
2014. 05. 10. - 10:46, Darth Sky írta:

Felfedezik a kyber kristályokban gazdag Illum bolygót.

 

Isten fizesse meg a munkádat nem egyszer írtam már,de fogom is még. Mert ugye mindig olvasok innen dolgokat egy azért mert bővül a másik meg még mindig nem értem a végére annyi itten az info.

 

Viszont miközbe nézem a Wookira is felmegyek,hogy mégtöbbet megtudjak egy két dologról, és észrevettem,hogy az Illumot itt egy l betűvel írják furcsáltam is,hogy nem tudtam rákeresni egyből. Remélem nem sértődsz be ezen, de mondom szólok mivel ugye mindig fejleszted bővíted.

 

Ja, és persze Luke-nak is köszönöm az Idővonalat amit bővít nem egyszer segített már az is főleg képregény, és filmek terén mikor, és hol vagyunk. Nagy pacsi srácok az erő veletek van! 

 

star wars lightsaber GIF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Kargarosz Örülök, ha más is hasznát veszi az idővonalnak. :) Igazad van, az Ilumot tényleg egy "l"-el kell írni, anno valamiért elírtam. Az elején lévőt javítottam. Máshol is van még hibásan emíítve? Már nem emlékszem pontosan hova és hányszor írtam be.

Egyébként no problem, ha észrevétel van, jöhet bátran. Mindenki érdeke, hogy a lehető legpontosabb legyen az idővonal. Úgyhogy köszi! :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

@Kargarosz Örülök, ha más is hasznát veszi az idővonalnak. :) Igazad van, az Ilumot tényleg egy "l"-el kell írni, anno valamiért elírtam. Az elején lévőt javítottam. Máshol is van még hibásan emíítve? Már nem emlékszem pontosan hova és hányszor írtam be.

Egyébként no problem, ha észrevétel van, jöhet bátran. Mindenki érdeke, hogy a lehető legpontosabb legyen az idővonal. Úgyhogy köszi! :peace:

Talán a Vélemények és javaslatok topicban írtam egyszer, de nem láttam, hogy lett volna rá reagálva, úgyhogy megkérdezem itt is, ha már... :)
Szóval arra nem gondoltál, hogy felbontod több spoiler tagra, koronként/ korszakonként? Így pl. ha valaki az idővonal végén keres valamit akkor nem kell letekernie annyit hanem csak  pl.: Az Első Rend - Ellenállás háború című spoilerre kattol és már ott is van :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

A Skywalker kora Képes útmutató bevezet egy újfajta időszámítást, amelyben a Yavin-i csata helyett a Csillagpusztító Bázis bevetésétől, vagyis a Hosnian-rendszer elpusztításától indulnak ki. Eszerint vannak BSI (Before Starkiller Incident) és ASI (After Starkiller Incident) évek.

 

https://comicbook.com/starwars/2019/12/23/lucasfilm-changed-the-star-wars-timeline-for-the-rise-of-skywalker/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, tomcsi80 írta:

A Skywalker kora Képes útmutató bevezet egy újfajta időszámítást, amelyben a Yavin-i csata helyett a Csillagpusztító Bázis bevetésétől, vagyis a Hosnian-rendszer elpusztításától indulnak ki. Eszerint vannak BSI (Before Starkiller Incident) és ASI (After Starkiller Incident) évek.

 

https://comicbook.com/starwars/2019/12/23/lucasfilm-changed-the-star-wars-timeline-for-the-rise-of-skywalker/

Az új kánon bevezetésekor is próbálkoztak egy új időszámítással (a Baljós Árnyakhoz viszonyítva), de senki sem használta, ezért visszatértek a BBY/ABY-rendszerre. Szerintem ennek is hasonló lesz a sorsa, nem értem miért kell egy jól működő rendszert megváltoztatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.