Ugrás a kommentre

Star Wars GY.I.K.


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szisz, az Erőlökést egyáltalán nem használják az ep4-5-6-ban, mégis megvan. Így van ez R2 hajtóművével. Egyáltalán nem használja, de megvan. És ahogy az Erőlökést a Jedik, úgy a hajtóművet is használhatná, ha akarná, de most nem akarja, mint ahogy a Jedik sem az Erőlökést, ennyi. Ilyen az élet, nem használsz minden funkciódat minden pillanatban. És ilyen még a droidok élete is (azt miért nem fírtatja senki, hogy C-3PO miért nem tolmácsolt semmit az ep1-2-3-ban?).

Mondjuk a 4-5-6 ban nem sok Jedi van. Obi hamar elmegy, Yoda meg kevésbé tartotta fontosnak ezt a tanítást.

Engem nem zavar a dolog viszont vannak, akik belekötnek abba, hogy Artu mitől fejlődött annyira vissza. Szerintem is úgy járt mint a plotter, amin dolgozom, vágni már nem tud én vágok helyette, R2-nek se javítják meg azt a funkcióját, amit meg lehet oldani másképp is, vagyis nagyon nem hiányzik neki, viszont nyomtatni nem tudnék a plotter helyett, vannak dolgok amihez Artu kell nincs mese, azt megjavítják.... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Luke-nak ott volt a keze mellett a kő, akkor miért kellene neki az erővel felvenni?Sokkal könnyebb megfogni.

Nem az Erővel felvenni, hanem az Erővel elhajítani. Az Erővel sokkal könnyebb, gyorsabb és pontosabb egy ilyen kő mozgatása. Luke még sem ezt tette. Mert a kezével is egyszerűen el tudta intézni (vállalva a kockázatot, hogy mellé trafál) és R2 is le tudott inkább szédülni Jabba bárkájáról (vállalva a veszélyt, hogy eltörik).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lenne egy idézetem (vigyázat EU veszély!!! ), ami egy kicsit illik ide:

"Minél jobban megcsapolja az ember az Erőt a hatalomért, annál kevésbé hallja az útmutatás hangját a tettei által keltett zajban." Csak gondoltam, beszúrom, bár a szomszéd topikba jobban illik. Ahonnan való: T.Zahn: A jövő látomása, és Mara Jade mondja Luke-nak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem mindig olyan magától értetődőnek tünt, hogy ha az Erővel magához tud valamit huzni az ember, akkor tolni is tudja. Egyébként amikor Vader tárgyakat vág Luke-hoz az nem tartozik az Erő-lökés fogalomkörébe? Mindenesetre ha igy lehet röptetni a tárgyakat, akkor nyilvánvalónak tünik, hogy simán lökni is lehet :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az Erővel felvenni, hanem az Erővel elhajítani. Az Erővel sokkal könnyebb, gyorsabb és pontosabb egy ilyen kő mozgatása. Luke még sem ezt tette. Mert a kezével is egyszerűen el tudta intézni (vállalva a kockázatot, hogy mellé trafál) és R2 is le tudott inkább szédülni Jabba bárkájáról (vállalva a veszélyt, hogy eltörik).

Most jutott eszembe, hogy akkor már miért nem a gombot nyomta meg erővel. :) Ahogy Vader kapcsolta be a fagyasztó kamrát, mikor Luke beleesett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez Luke neveltetésében rejlik. 19 éven át egy földhöz ragadt környezetben élt, és csupán három és fél éve ismerkedett meg az Erővel. Persze, hogy először a számára sokkal "kézenfekvőbb" megoldást választotta. Ha egy ugyanennyi idős, de már a kezdetektől padawannak nevelt Jedi állna ott, egyértelműen az Erőt használná.

 

Egyébként van itt egy kis érdekesség... Létezik, hogy Luke itt csak 22? Tudom, hogy annyi, de legalább 30-35-nek kinéz. Rengeteget öregedett a Birodalom Visszavágban történtek óta. Vagy csak én látom így? Ha igen, akkor mi viselhette meg? (Amúgy tudom a materiális okát, a forgatások között 3 év telt el, de a sagában van erre valami magyarázat? Vagy szerintetek nem öregedett meg?)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Többségiben fizikális oka lehet, és macera lett volna megfiatalítani a maszkosoknak a színészt.

Ellenben, ha a bölcsesség és tudás öregít, akkor talán igen, öregebb lett, mint amennyi év eltelt. Már nem olyan nyílt és bohó fiatal (-arcú), mint egykor volt. A tudás sokat rátesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz tegyük hozzá, hogy az ep4 és 5 között egy autóbalesetben összetörte a pofázmányát, emiatt kellett a wampával is megküzdenie, hogy a filmben is meg legyenek magyarázva a sebhelyek az arcán. Az ep5-ben ez még nem is annyira feltűnő, de a baleset után majdnem hat évvel készült ep6-ban már eléggé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt olvastam valahol. Ezek rendesen látszanak szegény Mark Hamillon, de a filmben talán nincs jelentősége a kinézetnek (kivéve wampa miatt ).

Ha meg van, arra lentebb írtam ötletet, más épeszű gondolat most nem jut eszembe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz... nem arról van szó, hogy olyan kérdéseket kell ide beírni, amiket a tudatlanok gyakran feltesznek? Mert szerintem ez anno elég sokszor került képbe. Itt most nem arról van szó, hogy nem tudom mi a válasz, de ez igenis gyakran került megkérdezésre pl. a Sw.hu-n.

 

És természetesen tudom a választ.

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda és Obi-wan az Episode III végére teljesen megfáradnak, és úgy vélik, az egyetlen módja, hogy felvegyék a harcot az Uralkodó ellen az az, hogy elsajátítják Qui-gonn tanításait, és kitanítja Anakin leszármazottjait.

 

A két Jedi tisztában van vele, hogy meg kell várniuk az időt, amikor a nép ráeszmél, hogy milyen ember is valójában Palpatine.

 

Ody: Bocs a kirohanásért, csak szarul esett az amatőr jelző :)

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért fejlettebb a technika az ep1-2-3-ban, mint az ep4-5-6-ban?

 

Nem fejletteb sőt, csak az űrhajókon meg lehet figyelni a technikai fejlődést. Míg a Jedi vadászok méretüknél fogva csak hiperűr gyűrűkkel voltak képesek fénysebességre, addig az ARC-170-es, az Y-szárnyú és az X-szárnyú már egy asztromech segítségével (ez navigált navigációs komputer helyett) maga is képes volt a fénysebességre, míg az A-szárnyú és a B-szárnyú már asztromech segítség nélkül is képes volt erre.

De a hologramok is fejlődtek, bár az ep1-2-3-ban élesebbek, egyszerű kékek és csak a felvételek mutatnak némi színt (ep1: a nabooi palota képe; ep2: Halálcsillag terve; ep3: az a holo amit Palpatine néz); az ep4-5-6-ban ellenben már a kommunikációra használt "élő" hologrammok is színesek, sőt, majdnem fotó minőségűek.

Ami a környezetet illeti, a háború csúnya dolgokat tud művelni a világokkal, de pl Bespin semmivel sem fejletlenebb, mint Naboo vagy Coruscant.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Semmi baj, csak ez a mai nap betette a kaput nálam, túlreagáltam.

 

ON

 

 

Így van, ahogy Dzséjt írja. Egyrészről a háború, másrészről más világokat látunk. A Hoth alapból nem lehet olyan fejlett. A Yavin sem, a Tatuin sem, az Endor sem,a Dagobah sem, a Bespin meg fejlett.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Már én :D

3 hibám volt.Kétszer hibás kérdés volt.

Az volt a kérdés, hogy ki mondta el Luke-nak hogy van egy testvére.A helyes válasz Yoda volt, pedig ő csak azt mondta hogy van mégegy Skyyywaaalkeer.Másodszor:

Anakin miért használta C3PO-t, hogy beszélgessen a Jawa-kal?Én azt jelöltem be hogy ne használta, de nem fogadta el.Egyszer pedig az volt a kérdés, hogy mi a címe az utolsó sw filmnek, én meg véletlenül a Jedi Visszanézt jelöltem be. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

Nem tudom volt-e itt szó róla már.

 

Vannak, akik értetlenül reagálnak erre a jelenetre: Obi feszáll Padme hajójára, hogy Anakin nyomára bukkanjon, az erővel zárja be a fülke ajtaját, ahol elrejtőzik. Minek használja az erőt ?céltalan? ajtó nyitásra-csukásra?

 

Nekem egyféle válasz ugrott be erre:

- Nem akarja, hogy a műszerek jelezzék az ajtó csukódását. Ugyanezért nyitja erővel az ajtót Obi a Kaminón is.

Megerősített ebbéli hitemben, hogy valakit megkérdeztem erről és ugyanezt a választ adta. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Kaminói ajtónyitásnál nem a gyorsaság miatt használt erőt, hanem szintén azért amiért Padmé hajóján.

Nem volt nála kilincs, nem tudja mi a kód, hogy kell nyinyitni, mindig Taun We nyitotta helyette (vagy Boba).

Ezt támasztja a regény egy részlete. Mikor Boba nyitja az ajtót, Obi az erővel végig a zárszerkezetet elemzi figyeli meg. Ez csak regény de mégis magyarázat, nekem tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Egy kérdés: A Jedi-ben 1:56:59 és 1:57:19 között milyen zene hallható, és hol található ez a soundtrack albumon? Akárhogy is erőltetem az emlékezetem, nem tudok rájönni.

Mintha egy alternatív felvtel lenne, pedig olyan ismerős... :clap:

SZERK:megvan. :D csak egy kicsit fel lett gyorsítva.

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.