Ugrás a kommentre

Az Erő ott van mindenhol


Szisz

Ajánlott hozzászólás

Dzséjt: Hát amikor Zahn kitalálta ezeket a lényeket még szó se volt midikről, tehát az alapkoncepciónak biztos nem része ez a midi-kikapcsolás. Másrészről a midi-k az élet-esszenciái; nem lehet kikapcsolni őket vagy ha igen az halállal járna gondolom.

Ez tudom, ezért mondom, hogy ez az én kigondolásom. De belemagyarázható. És nem kikapcsolásról van szó, hanem elnémításról. A midik attól benne vannak, csak nem súgják meg, vagyis hát súgják, csak mi nem halljuk, hogy mit mondanak az Erőről, ilyesformán gátolják annak használatát. Tudtommal nem a sugdolózással tartják fenn az életet, hanem a sejtekbeli jelenlétükkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Jegyezzük meg hogy soha sehol nem volt még csak hasonló se leirva, hogy a ysalamirik elhallgattatnák a midiket. Egyébként mi az hogy elhallgattatják? Ők részei minden sejtnek és folyamatos kapcsolatuk biztositja az életet... mert ha ők nincsenek, akkor élet sincs. Az a súgás szó szimbolikusan értendő természetesen, mivel a lényeg, hogy ők a kapcsok az élő-szövet és az Erő között ami létszükséglet a megmaradáshoz. Hogy pusztán hullámokkal meg lehet ezt szüntetni... most ha csak eltekintünk attól, hogy ez milyen erőltetett, nem gondolod, hogy ha ez ilyen egyszerü lenne akkor Palpi is bevetett volna hasonlót a jedik ellen?

 

Egyébként az elméletdnek ellentmond legalább egy EU képregény, amiből mindjárt elő is kotrok egy képet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Jegyezzük meg hogy soha sehol nem volt még csak hasonló se leirva, hogy a ysalamirik elhallgattatnák a midiket. Egyébként mi az hogy elhallgattatják? Ők részei minden sejtnek és folyamatos kapcsolatuk biztositja az életet... mert ha ők nincsenek, akkor élet sincs. Az a súgás szó szimbolikusan értendő természetesen, mivel a lényeg, hogy ők a kapcsok az élő-szövet és az Erő között ami létszükséglet a megmaradáshoz. Hogy pusztán hullámokkal meg lehet ezt szüntetni... most ha csak eltekintünk attól, hogy ez milyen erőltetett, nem gondolod, hogy ha ez ilyen egyszerü lenne akkor Palpi is bevetett volna hasonlót a jedik ellen?

 

Egyébként az elméletdnek ellentmond legalább egy EU képregény, amiből mindjárt elő is kotrok egy képet.

De ez sincs sehol se leírva, csak értelmezés kérdése. Az EU meg bánom is én, hogyan mond ellent neki, ha ez nekem így tetszik és így értelmezem.

Amúgy Palpatine valahogy képes volt meggátolni, hogy érzékeljék a Jedik őt a közelükben. Nem mondom, hogy ez ugyan az a képesség, de valamit ott is kellett machinálnia ha nem az Erővel, akkor a midi-chlorianokkal. Mondjuk az is igaz, hogy ott a Sötét Oldal fedte el a tekintetüket, na de ez aztán megint jól összekuszálhatja a dolgokat.

Amúgy Palpatine is csak azt tudja felhasználni, amit megtanult (lásd életet teremteni nem tud), az ysalamirikről és képességükről viszont soha nem is hallott, ők a haláluk előtt került képbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És az Eu képregény miért állna magasabb szinten ennél a könyvnél? Mert racionálisabb?

Milyen könyvnél? Dzséjt elmélete semmiféle könyvben nincs leirva... azért érdekes a képregény, mert az EU része, amit most ugy védtek. A kép mindjárt jön...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen könyvnél? Dzséjt elmélete semmiféle könyvben nincs leirva... azért érdekes a képregény, mert az EU része, amit most ugy védtek. A kép mindjárt jön...

Én nem az EU-t védem (ha így tennék, nem hágnám át a szabályukat az ysalamirikkel), hanem az ysalamiriken keresztül azt az elméletem, hogy nem csak Jedik képesek az Erőt használni, hanem mások is, csak ők tudat alatt, ösztön szinten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Yoda már az ep.1-ben kimondja, hogy a sötét oldalt nehéz látni. Ennyi. Nem kellett Palpinak mahinálnia semmit. Másrészről én csak arra reagáltam, hogy irtad, hogy az elméletednek nem mond ellent az EU... mindenesetre érdekes dolog, hogy csak annyit vesztek figyelembe az adott anyagból, amennyi még épp nem mond ellent az elméleteknek. Én úgy vagyok vele, hogy a filmek a szentirás és minden más csak "mese" ;) Ja és itt az igért kép:

 

zzz19_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Edit: Apró kiegészités ha nem lenne egyértelmü mit látunk: Thrawn admirálist megtámadja egy jedi, ám szerencsére megvédi a nála lévő ysalamiri. Ez a Heir to the Empire cimű Zahn regény képregény-adaptációjából van.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Birodalom Örökösei című könyvre gondoltam amúgy ;) Egyébként mire akarsz kilyukadni ezzel a képpel?

Öhöm... eddig arról gyözködtetek, hogy az ysalamiri a midik kommunikációját gátolja és igy képez burkot. Itt viszont jól látható, hogy a jedi midijei nagyon is jól elvannak az Erővel hisz szépen ráküldt egy támadást... az ysalamiri magát az Erő-hatást védi ki egy bizonyos körön belül. Ennek semmi köze a midikhez. Ennyire késő lenne? Akép egyébként a Birodalom örökösei cimű képregényből való :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, csak így hirtelen most nem tudtam mire hoztad fel a képet. Egyébként értem. Utána kéne olvasnom.

 

 

Tudom, hogy onnan van a képregény, pont azért jegyeztem meg, hogy én is erre gondoltam. De ez most így per pill perdöntőnek tűnik.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, pont a Birodalom örököseit nem olvastam sem képregény, sem könyv formájában (sőt, most jut eszembe, az Utolsó parancsot sem...). Amúgy, a film számomra is szentírás, azért sem akartam nagyon belemászni Palpatine dolgaiba, ahogy írtam is. Az viszont igaz, hogy amit nem tud, azt nem is használhatja.

 

Az EU-val meg mindig is úgy voltam, hogy ami tetszik belőle, azt megtartom magamnak és olykor belekeverem a saját elméleteimbe, mint most, de szigorúan kölün kezelem az ysalamirit mondjuk a "Han is tudja használni tudat alatt az Erőt, de messze nem olyan szinten, mint egy Jedi ifjonc" elmélettől, csak éppen a kettő most mutat egy kis párhuzamot. De viszont, ha valami EU-s dolog tetszik, és ütközik a filmmel, azokra saját öteltet kreálok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az uszáshoz uszony kell, az Erő-használathoz erős mentális képesség. Vajon mely lényeknek van több az utobbiból, az állatoknak vagy a tudattal rendelkező lényeknek... na ezért nem lehet egy állat erőhasználó.

Az úszáshoz elég az ember keze+lába, meg az, hogy megtanult úszni. A Jedi is megtanulta használni az Erőt. Az ysalamiri meg veleszületetten beburkolja magát. ez az ő "uszonya"

 

De vegyük pl azt h az elektromosság jórészt a XIX. században terjedt el, mint az emberi ész újabb vívmánya. Ezzel szemben egy zsibbasztórája v egy elektromos angolna v egy késhal pármillió éve használja, mindenféle jelentős agyi odafigyelés nélkül. ;) az ember max addig töri az eszét amíg fel nem találja a spanyolviaszt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az úszáshoz elég az ember keze+lába, meg az, hogy megtanult úszni. A Jedi is megtanulta használni az Erőt. Az ysalamiri meg veleszületetten beburkolja magát. ez az ő "uszonya"

 

De vegyük pl azt h az elektromosság jórészt a XIX. században terjedt el, mint az emberi ész újabb vívmánya. Ezzel szemben egy zsibbasztórája v egy elektromos angolna v egy késhal pármillió éve használja, mindenféle jelentős agyi odafigyelés nélkül. az ember max addig töri az eszét amíg fel nem találja a spanyolviaszt.

Csakhogy ezek a példák mind sántitanak, hisz az Erővel csak és kizárolag egyféleképpen lehet kapcsolatot teremteni: midi-chlorianokkal. Ez pedig minden lénynek van. Épp ezért rossz példa az angolna árama vagy a hal uszonya, mert ezuttal semmilyen szerv nem tud előnyt nyujtani, ugyanis az Erővel minden lény pontosan ugyanugy tart kapcsolatot... ám, hogy ezt az érzékenységet kihasználja, ahhoz már önálló tudat kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem soha senki nem mondta, vagy nem volt leírva, hogy csak és kizárólag úgy lehet kapcsolatot teremteni az Erővel, ahogy egy Jedi teszi. Azért mert nem láttuk, még nem szabad totálisan kizárni más lehetőségeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a midik közvetítő szepének kulcsfontossága van. Ha feltesszük, hogy másképp is kapcsolatba lehet kerülni az Erővel, akkor a midiket alacsonyítjuk le. Szerintem baklövés az ysalamiri, amit akkor követtek el az EU írók, amikor még nem tudtak a midikről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akárhogy próbálom magam is megmagyarázni valahogy az ysalamiriket és a vornskrokat (róluk valahogy megfeledkeztünk közben), nem tudok olyan megoldást (és számomra a Tieitek sem elégségesek), ami alapján hozzá tudom passzintani a filmekhez.

Ody, igazad van, ez tényleg EU írós tévedés, ami nem felel meg a filmeknek.

Attól függetlenül nem fogom szidni, mert mégis kedvenc EU íróm találmánya, és az EU részét képezi, mint bármi más ;) Csak éppen hibás elgondolás. Még sose jutott eszembe, hogy megkérdőjelezzem ezeket a lényeket (mert tetszenek, és még most is), de most már legalább nagyjából helyén tudom őket kezelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én olvastam a regényeket régen, TZ féléket és valamiért elég elrugaszkodottnak találtam, többek közt pont a ysalmirik miatt. Nem elvből és nem is gondolkodtam el rajta egyszerűen éreztem, hogy ez egy más világ. Azóta olvastam olyan EU-t amiben vannak másféle erőhasználók, ám azok humanoidok és az már belefért nekem, hogy meg lehet másképp is közelíteni. Vad népek, olyan természeti nép szintjén állnak, azért mégsem volt annyira kakukktojás mint ezek kis burokban élők. Ettől függetlenül nem tudnám azt mondani, hogy hülyeség ha valaki elfogadhatónak tartja egy ilyen lény létezését a galaxisban. Mindenesetre az én galaxisomban, ha van is ilyen az mégsem ilyen.

 

Ha úgy veszem, hogy van Erőtér nincs Erőtér, akkor ok, mert régen így képzeltem, ám a midik tényleg felborítják ezt.

Kérdés: midik a kövekben is vannak?

:? Gondolom igen. A vérből mutatják ki, az nem jelenti hogy csak ott vannak. Úgy tudom elképzelni, mint mondjuk a húrokat, minden energiából áll, kis rezgő húrokból. Ezt most metafórának szántam és behozok még valamit. Ha valaki valamilyen betegséget összeszed általában azon a vidéken ahol él, megtalálható a rá való gyógymód is, olyan növények melyek az adott betegséget gyógyítják, mintha a betegséget, az egészség hiánya, kiütnék vagyis kitöltenék a hiányt. Ahol van valami ott van antivalami is. Ezekre az izékre tekinthetnénk úgy is hogy ők az AntiErőt képviselik, csakhogy mégsem jó valami. Van Világos és Sötét oldal és ez az ellentétpár, a Sötétoldal az antivalami. Bonyolítás, hogy van egy Erőhalmaz, amiben van két halmaz és a kettőnek az ellentéte az Antierő, ahogy az antianyag is van illetve nincs. Bele lehet magyarázni, ám akkor hol a mese? Tudományos értekezést csinálunk egy egyszerű meséből? Jó a tudományos megközelítés, mert az SW egy kicsit tudomány is, addig amíg nem lesz a meséből torzszülött :D. A mese egyik ismérve, hogy egyszerű. Beleférhet még az Egyensúlyba, hogy csak egyvalami érhet fel az Erővel az Antierő, ám ha elfogadom hogy az Erő áthatja az egész galaxist, akkor az Antierő mindenképpen valahol a galaxison kívül van, esetleg a csillagok közt, a halott csillagok helyén, egy feketelyukban (majd Ody kijavítja a hülyeségeimet :D ) vagy hasonlóban, de nem egy bolygón az élőlények közt, vagyis az élőlényekben?mert akkor azok hullák, de még egy hullában is több élet van, mint az Antirőben. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TZ másik könyvében, A jövő víziójában olyan madárszerű értelmes lények szerepelnek, amelyek csak az Erő útján tudnak kommunikálni. Az átlag ember/galaxisbeli egyéb lény szimplán állatnak nézi, holott értelmes, csak éppen egyedül egy Jedi lovag képes velük kommunikálni. Nekem ez nem jött be annyira (pedig kevésbé meredek, mint egy ysalamiri), és azt feltételezi, hogy ezek a lények mindegyike Erőhasználó. Holott csak kommunikációs eszköz a számukra.

 

Szisz, érdekes ez az antierő dolog. Tulajdonképpen miért ne lehetne? Ha megvan mindennek az ellentétje, akkor az Erőnek is meglehet ugyanúgy. Csak nagyon nehéz elképzelni, hogy milyen lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban a Sötét oldal nem Antierő, ám mindenképpen a antivalami, ha tovább bontom az már már túlbontás...

Az Erő világos oldala Isten a Sötét oldal meg Sátán metaforára építve, mivel valamibe kell az agyamnak kapaszkodnia, akkor már felborul, már nem duális hanem kezd kaotikus lenni. Akkor mi az Egy? Ha az Erő az egy akkor nincs Antierő. Az Erő akkor az egyik fele a dolgoknak az Antierő a másik és az Erő tovább bomlik két felé, hülyeség, fa struktúra mi, keverem a szezont meg a fazont?még mindig nem tudom mi az Erő. Az Erő maga az Élet? A Fény nem, mert az Erő a sötétséget és a fényt is magában foglalja, szerintem az sw-ben az Erő fölött nem állhat semmi....Antierő a Halál, a nem létezés?ha már mindenképpen meg kell neveznem valamit, bár ez sem stimmel, mert ?egyé válnak az Erővel? mikor meghalnak, vagyis az Erő a halált is magában foglalja? Egy okos ember segíthetne, mert belegabalyodtam a saját eszmefuttatásomba?

 

Szerk: :D:D

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben rájöttem hogy az egész Kiválasztottság, és ami alapján a Jedik mérik az erőérzékenységet nem működne, hacsak...

 

Ha a midik nem az erő "részecskéi", akkor hogy lehet velük/általuk életet nemzeni vagy ők hogy tudnak nemzeni?

 

"vele van az erő" akkor vele vannak a midik. Ez a kettő, hogy viszonyul?

 

Rávette a midiket...

A midik szülötte...

 

Ezt hogy lehet érteni és ez alapján hogy változnak meg Yoda szavai a Birodalomban?

 

A midik nem maga az erő, csak közvetítik azt, s

némi gubanc van....

 

Ha mindenben ott vannak akkor hogy lehet kimutatni velők az erőérzékenységet?

Vagy a kettőt külön lehet választani?

 

Mondjuk a midik minden élőben ott vannak, mert a midik maga az élet, akkor miért mondja Yoda hogy ott van a kövekben?

 

Vannak akik szerint egy bolygó vagy maga a Nap is élő....

 

Ezek szerint csak koncentráció és mentalitás kérdése, hogy valaki Jedi lehet e vagy sem, s az is Kiválasztott lehet-e valaki vagy sem? :D .

 

Ahol élet van ott midi van, ahol midi van ott élet van, ahol sok van ott Erő van, ahol nagyon sok van ott Kiválasztott van. Jó ez így? :D

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha mindenben ott vannak akkor hogy lehet kimutatni velők az erőérzékenységet?

Vagy a kettőt külön lehet választani?

A midik koncentrációja a döntő. Akikben egy bizonyos értéket meghalad, azok az Erő érzékenyek. Ezért is mondja Obi az EPI-ben, hogy Anakinnak még Yodánál is magasabb a midi-chlorian szintje. :D

 

A többi felvetésedre majd később válaszlok, még össze kell szednem a gondolataim. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó Yoda nem az mondja, hogy a midik vannak a kövekben, de ha össze szeretném kötni azzal, amit Qui-gon mond, akkor az új "koordinátarendszerben" nekem azt mondja, hogy a midik a kövekben is ott vannak, vagy valamit nagyon csúnyán félreértek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó persze, csak néha úgy viselkedik mintha élne, semmi sem az aminek látszik, a növények is nagyon különböző létformák azokat mégis élőnek tekintjük. Mitől élő valami? Az sw-ben természetesen....

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha azt mondanám, hogy ahol Élet van, ott midi van, de attól még hogy midi van, nem feltétlen van Élet. Lásd kő. Tegyük fel, hogy a kőben is van midi, de attól még nem lesz élő. Tehát az élet egyfajta felsőbb szint... sötétben tapogatózom? :D :D

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.