Jump to content

Recommended Posts

18 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Hát most kipróbáltam és nem. Mindig újra be kellene állítani.

Talán azt meglehetne csinálni, hogy csak a kérdések elhangzásakor írjatok piros vagy kék színnel. Amúgy is az a tervem, hogy a kérdések feltétele előtt megszólítom @ jellel a két csapat adott játékosát. És a kérdés elhangzásakor - persze ehhez frissíteni is kell az oldalt, vagy nem - rögtön mehet a válasz a két féltől. A többiek meg amúgyis simán beírnak. Talán ezt meglehetne oldani. Más megoldásként meg a fentit gondoltam - tehát hogy a Jedi lovag/Jedi tanácstag vagy mi stb rang színezve lenne -, de nem tudom, hogy azt meglehet -e oldani. :?

Edited by Bence1997

7 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Talán azt meglehetne csinálni, hogy csak a kérdések elhangzásakor írjatok piros vagy kék színnel. Amúgy is az a tervem, hogy a kérdések feltétele előtt megszólítom @ jellel a két csapat adott játékosát. És a kérdés elhangzásakor - persze ehhez frissíteni is kell az oldalt, vagy nem - rögtön mehet a válasz a két féltől. A többiek meg amúgyis simán beírnak. Talán ezt meglehetne oldani. Más megoldásként meg a fentit gondoltam - tehát hogy a Jedi lovag/Jedi tanácstag vagy mi stb rang színezve lenne -, de nem tudom, hogy azt meglehet -e oldani. :?

Meg igazából, ok hogy időveszteség beállítani a másik színt, de az mindkét félnek ugyanúgy időveszteség :) 

12 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Meg igazából, ok hogy időveszteség beállítani a másik színt, de az mindkét félnek ugyanúgy időveszteség :) 

Most, hogy mondod, igazad lehet. Tkp. az fog számítani, hogy ki a gyorsabb a hadjáratnál. A területszerzésnél lényegtelen, hogy ki az első, ott sokkal inkább a helyes válasz az elfogadott, a hadjáratnál viszont gyorsnak kell majd lenni. Lehet, akkor megoldódott a helyzet? :)

Amúgy a területszerzés kérdései már megvannak. A hadjáratnál is megvan kb. 20 kérdés, még kitalálok néhányat pluszba még egyéb területeken is kell keresgélnem - értsd. sorozatok/könyvek/képregények. ;) Haladok a projekttel. :)

Helyzet van gyerekek! A térkép kész, bár csak copy paste volt az egész és kicsit beszíneztem. :P A kérdések is készen állnak, bár van mindenhol 1-2 olyan kérdés, amely nem végleges. De a lényeg a következő:

Területszerzés kérdések: 8 db --> itt ennyi lesz maximum, viszont érzem, hogy nem kell minden kérdést feltennem. :)

Hadjárat kérdések: 41 db --> igen, kicsit sok, de nem hiszem, hogy az összes kérdést fel kell majd használnom itt is. Minden filmből vannak kérdések, továbbá itt elvan rejtve 4 olyan kérdés, amely a sorozatokhoz köthető. (Mandi és a három animációs ;))

3. segítség kérdések: 31 db --> itt a filmeknél 11 kérdés van, a sorozatoknál mindenki kapott 2 db kérdést, a könyv/képregény médiáknál pedig 2-2 db könyv és képregény van minden érából. Összesen tehát kijött a 31 db, de véleményem szerint itt is marad bőséggel.

Összesen: 80 db kérdés. Be van tárazva, kérdésekből tehát nem lesz hiány, ha esetleg nagyon szorossá alakulna a játék. :)

2019. 12. 23. - 22:26, Bence1997 írta:

4. A területszerzésnél, ha a kérdésre mindkét csapat helyesen válaszol elsőre, akkor mindkét csapat területet foglalhat.

Nekem ez a pont a kérdéses. Mivel mindkét csapat szerezhet területet, mi akadályozza meg, hogy ha nem tudom a választ, akkor várok amíg a másik csapat be nem írja a választ és utána én is elküldöm ugyanazt?

4 perccel korábban, Donát írta:

Nekem ez a pont a kérdéses. Mivel mindkét csapat szerezhet területet, mi akadályozza meg, hogy ha nem tudom a választ, akkor várok amíg a másik csapat be nem írja a választ és utána én is elküldöm ugyanazt?

Na igen, ez valóban érdekes helyzetet szülhet. Én mindenképpen azt gondolom, hogy a kérdés feltétele után azonnyomban meg kellene adni a választ - direkt olyan kérdések vannak megalkotva, amiknél nem kell nagyon gondolkodni - de még átgondolom a helyzetet. Főleg a területszerzésnél. Aztán az is lehet, hogy a területszerzést lerendezem úgy, hogy privátba elkülditek nekem a választ és akié helyes, az területet kap, akié nem, az nem. :D

Posted (edited )

Üdvözlet mindenkinek!

Újév alkalmából megírom idei terveimet. Ezek vélhetően meg is fognak valósulni.

1. Galaxisfoglaló (a kép illusztráció :D)

Képtalálat a következőre: „star wars empire at war space”

A kvízkérdések készen vannak, a térkép is megvan, apró változtatások még lesznek. Vélhetően január végén lesz megejtve a játék, de lehet ebből még február eleje is. Még elválik. Jövőhéten eldől, hogy a nevezés mikor is veszi kezdetét. :)

2. Kvízkirály

Képtalálat a következőre: „quiz king star wars”

A játék lényege, hogy adott kérdés feltétele és megválaszolása után az állás alapján mindig az utolsó helyezett kiesik a versenyből. A végén a legjobb kettő mérkőzik meg egymással. A győztes elnyeri a SWSaga 2020 -as kvízkirályi címét. :D

3. Find the Sith

Képtalálat a következőre: „sith shadow”

Egy rendhagyó játékra invitállak benneteket. A játék célja egyszerű: a jediknek meg kell találniuk a sith mestert. A játékban a sith mesternek van egy tanítványa/segítője. A játék nem kvízalapú(!), hanem társasági jellegű, lévén hozzászólásokkal kell játszani a játékot. Infók hamarosan...

További szép napot. :peace:

Edited by Bence1997
  • Like 1
  • Meglepő 2
  • Tetszik 1

11 perccel korábban, Yoda József írta:

A 3. olyan akkor mint a gyilkosozás? :D

Hasonló lesz ahhoz. :D A lényeg annyi, hogy lesz egy sith mester, egy sith tanítvány és a többiek jedik. Privátban megüzenem a két sithnek, hogy ők a mester és a tanítvány, továbbá a mesternek az is meglesz majd, hogy ki a tanítvány. Utóbbi azonban nem tud a mestere identitásáról. A játék annyiból fog állni, hogy nyomokat adok majd, ezek alapján kell a jediknek a sith mestert(!!!) elkapni. Ha megvan a mester, egyúttal meglesz a tanítvány is. A mesternek az a célja, hogy a tanítvány elbukjon. Ha a jedik a tanítványt kapják el, az nem tudja mestere kilétét, ergo a sith mester kiadhatja a 66 -os parancsot és a sith rend győz - igaz, a tanítvány ebben az esetben áldozat lesz. A tanítványnak meg a jedik egyik emberét kell kipécéznie, ezáltal ha sikerül, akkor a jedik elkapják egyik bajtársukat, a sith mester meghal a tanítvány által. A tanítvány mesterré válik és kiadja a 66 -os parancsot. Győz a sith rend, a mester feláldozásával. :)

2019. 12. 27. - 22:47, Donát írta:

Na, közben megvariáltam a dolgokat a területszerzésnél. Eddig úgy szólt a szabály, hogy ha a kérdésre mindkét csapat helyesen válaszol, akkor a kijelölt területek az ővéké lesz. Nos, hogy elejét vegyük a dolgoknak, javítottam rajta annyit, hogy fel lesz téve 8 db kérdés - mivel 8 szektort kell lényegében elfoglalnotok - és amelyik csapat játékosa válaszol először helyesen, annak csapata szerzi meg a területet. Ez megoldható lenne? Mondjuk ezzel az is előfordulhat, hogy valaki nagyon előnyben lesz. :hmm:

38 perccel korábban, Bence1997 írta:

Na, közben megvariáltam a dolgokat a területszerzésnél. Eddig úgy szólt a szabály, hogy ha a kérdésre mindkét csapat helyesen válaszol, akkor a kijelölt területek az ővéké lesz. Nos, hogy elejét vegyük a dolgoknak, javítottam rajta annyit, hogy fel lesz téve 8 db kérdés - mivel 8 szektort kell lényegében elfoglalnotok - és amelyik csapat játékosa válaszol először helyesen, annak csapata szerzi meg a területet. Ez megoldható lenne? Mondjuk ezzel az is előfordulhat, hogy valaki nagyon előnyben lesz. :hmm:

És ha területszerzésnél úgy tennéd fel a kérdést, hogy
A csapat - Ki volt Darth Vader apja?
B csapat - Ki volt Darth Vader anyja?

:D Akkor ki lehetne küszöbölni a problémát. A többi szakaszban meg közös lenne a kérdés és ott már úgy is a gyorsaság számít.

4 perccel korábban, Donát írta:

És ha területszerzésnél úgy tennéd fel a kérdést, hogy
A csapat - Ki volt Darth Vader apja?
B csapat - Ki volt Darth Vader anyja?

:D Akkor ki lehetne küszöbölni a problémát. A többi szakaszban meg közös lenne a kérdés és ott már úgy is a gyorsaság számít.

Na látod, erre nem is gondoltam. :D Jó ötlet, szerintem hasznát veszem. Nos, akkor a kérdések megvannak. 8 kérdés, 4-4 -re lebontva. A többi is megvan.

Közben letisztázódott, hogy mikor lesznek nekem a vizsgáim, továbbá a hétvégéim is szabadok a hónapban. Hamarosan a játékra nevezés megkezdődik. A játék pedig január végén vagy február elején lesz megtartva, de ez majd rajtatok áll majd. :)

Na elkészültem a térképpel. Mondjuk sokat nem csináltam, kimásoltam valahonnan, kicsit vagdostam meg beleraktam egy-két dolgot. :P Jó lesz a játékra? A téglalapok lesznek majd beszínezve pilyoslya és kékre. :hehe:

https://imgur.com/a/E3EkrSL

58 perccel korábban, Bence1997 írta:

Na elkészültem a térképpel. Mondjuk sokat nem csináltam, kimásoltam valahonnan, kicsit vagdostam meg beleraktam egy-két dolgot. :P Jó lesz a játékra? A téglalapok lesznek majd beszínezve pilyoslya és kékre. :hehe:

https://imgur.com/a/E3EkrSL

Ez a honfoglalóra fog hajazni, igaz? Azt érdemes lesz majd valahogy jelölni a térképen, hogy melyik területből melyik terület támadható.

6 perccel korábban, Donát írta:

Ez a honfoglalóra fog hajazni, igaz? Azt érdemes lesz majd valahogy jelölni a térképen, hogy melyik területből melyik terület támadható.

Igaz, bár szerintem a térképen szépen látni, hogy melyik terület hogyan helyezkedik el. Meg szerintem ki fogom írni, hogy mely területek megtámadhatóak és akkor lehet dönteni. Értelemszerűen mindig a székhely felé támadtok. :)

1 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Igaz, bár szerintem a térképen szépen látni, hogy melyik terület hogyan helyezkedik el. Meg szerintem ki fogom írni, hogy mely területek megtámadhatóak és akkor lehet dönteni. Értelemszerűen mindig a székhely felé támadtok. :)

Vagy húzhatsz be vonalakat (hipertérutakat) amik összekötik a "szomszédos" és ezáltal egymást támadható területeket.

3 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Vagy húzhatsz be vonalakat (hipertérutakat) amik összekötik a "szomszédos" és ezáltal egymást támadható területeket.

Az jó lenne, mert így kicsit kérdéses a dolog.

6 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

2 perccel korábban, Donát írta:

Az jó lenne, mert így kicsit kérdéses a dolog.

Akkor ezt megoldom. Gondoltam már rajta. Mindjárt alkotok. :D

A javított verzió. Kicsit alakítottam rajta - magyarán, a határokat megrajzoltam, hogy láthatóak legyenek :P - és nyilakkal van jelezve a támadási lehetőség mindkét csapat számára. :)

https://imgur.com/a/o0mdWhc

A játék időpontja előreláthatóan január 25., február 1. és február 8. közül kerül ki. Kinek mikor lesz jó? :D

2020. 01. 10. - 23:30, Bence1997 írta:

A játék időpontja előreláthatóan január 25., február 1. és február 8. közül kerül ki. Kinek mikor lesz jó? :D

Nekem bármelyik jó lehet. :) 

Posted (edited )
2 órával ezelőtt, Donát írta:

Nekem bármelyik jó lehet. :)

Köszi. :)

1 órával korábban, Yoda József írta:

A 25. és a 8. biztosnak tűnik

Neked is köszi a visszajelzést. :)

Péntekig még várok a visszajelzésekkel és ha elegen visszajeleznek, akkor szombaton elkezdődik a nevezés. Ha nem, akkor január 25. kilőve, marad majd Feb 1 vagy 8. Ez majd eldől. ;) Legalább 6 embert szeretnék majd, hogy játsszon, de a legjobb opció a 8 lenne. :)

Edited by Bence1997

45 perccel korábban, Bence1997 írta:

Köszi. :)

Neked is köszi a visszajelzést. :)

Péntekig még várok a visszajelzésekkel és ha elegen visszajeleznek, akkor szombaton elkezdődik a nevezés. Ha nem, akkor január 25. kilőve, marad majd Feb 1 vagy 8. Ez majd eldől. ;) Legalább 6 embert szeretnék majd, hogy játsszon, de a legjobb opció a 8 lenne. :)

Szerintem az egyik csapatban legyen @Dzséjt, mindenki más az ellenfélnél. Úgy talán egyenlőek lesznek az esélyek. :P

8 órával ezelőtt, Donát írta:

Szerintem az egyik csapatban legyen @Dzséjt, mindenki más az ellenfélnél. Úgy talán egyenlőek lesznek az esélyek. :P

Áááááá, szegény Dzséjt akkora verést kapna. Legyen kicsit könnyebb a helyzet mindenkinek. :evil:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Én egyelőre nem tudok nyilatkozni, képlékenyek a dolgaim sajnos. :( 

Rendben, köszi azért, hogy szóltál. Majd utólag írj, ha van valami. Lehet azt csinálom, hogy jövőhéten elindítom a nevezést és majd valamikor lezárom. Meglátjuk még. :)