Ugrás a kommentre

Jeremy Barlow: Star Wars: Darth Maul, a Dathomir fia


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Igen, én anno tegezést használtam köztük, mert logikusabbnak tűnt. Régóta ismerik egymást, már-már barátokként tetszelegnek egymás előtt, így jobbnak láttam a közvetlenebb stílust kettejük között.

A TCW-ben viszont magázzák egymást, a szinkron pedig mégis "hivatalosabb", így az egységesség jegyében szerintem akkor maradjon ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 9 hónappal később...

Darth Maul: A Dathomir fia

A Klónok Háborúja animációs sorozat több érdekes fordulatot is behozott a sztoriba. Ezek között volt Darth Maul visszatérése. Eleinte rossz ötletnek tartottam, de aztán ez a történetszál egyre jobb és jobb lett. Tényleg kihozták belőle a maximumot. A Dathormir fia ott folytatja, ahol a rajzfilmsorozat ötödik évadja abbahagyta a Maul-szálat. Azt elismerem, hogy A Klónok Háborúja Maul-os epizódjai nélkül ez a képregény nehezen értehető. De a sorozat kedvelőinek nagyszerű szórakozást fog nyújtani. Maul sorsa már csak azért is fontos, mivel kihatással volt a Lázadók és a Solo cselekményére is.

És most, hogy jön A Klónok Háborúja tényleges, záró évadja az utolsó részekkel, elmondhatom, hogy e képregény ismerete nem árt majd az új epizódok megnézése előtt.

Maul a Stygeon-on van fogságban, ahonnan a mandalori csatlósai kimentik. Jó ötlet volt a készítők részéről, hogy Stygeon-t visszahozták a Lázadókba, illetve az itt szereplő Gar Saxon később is feltűnik. Természetesen Maul megszökik, ezután indul a hajsza a szökevény után. A huttok már nem, de a Fekete Nap és a pyke-ok még támogatják a dathomiri zabrakot, és még ott vannak a Halálőrség tagjai is. A csatározások a Zanbaron, az Ord Mantell-en, majd a Mandalore-hoz közel egy aszteroida övben folytatódnak. Szinte minden jelentős szereplő bekapcsolódik az eseményekbe. Grievous. Dooku, Obi-van, Windu, Ayla Secura…stb. Az események gyorsan pörögnek és egy igazi, izgalmas, eseménydús, akcióban bővelkedő történetet kapun, melyből nem hiányoznak a látványos fénykard csaták és párbajok sem. Mindenki összecsap mindenkivel – Maul Grievousz-szel, Dookuval. Dooku Obi-vannal és Tiplee mesterrel, Maul Mace Winduval és Aayla Securával, Sidous Talzinnal, Maul-lal. A végső dathomiri végkifejlet nagyon gyors. Érdekes húzás volt a kánon részéről, hogy Talzin valójában Maul anyja. (Szegény James Luceno, ha ezt tudta volna, akkor így is írja meg a Plagueis regényben és a Béklyó novellában.) Ezeket a fénykard párbajokat és összecsapásokat nagyon élveztem. Talzin Anya szerepét szintén imádtam. Az ő vonalát legalább sikerült végleg lezárni. Maul pedig elmenekült és készen áll arra, hogy a Mandalore-on lévő szerepét betöltse. A zabrak Sith-ben itt is megnyilvánul a jó taktikus, amivé az elmúlt hónapokban fejlődött. Átlát Dooku és Sidious cselszövésén és tudja, hogy Dooku csak látszólag állt az ő oldalára. Jó hadvezérként igyekszik a maximumot kihozni a dolgokból. Viszont Sidious-szal nem kelhet versenyre sem a cselszövésben, sem az Erő sötét oldalában. Egyik kedvenc jelenetem, ahogy Talzin jósolja: Sidious eldobja Dookut és Grievoust is, amint nem lesz rájuk szüksége. És milyen igaza volt.

Nyilván meglepő fordulatokat nem fog hozni a sztori, de bizonyos történeti réseket jó kitöm. És egy bizonyos dolgot jól le is zár. Alapvetően nagyon élveztem. A csaták és párbajok magukba szippantottak. Jeremy Barlow nagyszerűen adaptálta e négy rész forgatókönyvét. Juan Frigeri rajzai is rendkívül szépek, mozgalmasak. Mindenféleképpen megadom rá az ötöst.

 

 

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 18. - 15:03, Darth Revan9 írta:

Darth Maul: A Dathomir fia

A Klónok Háborúja animációs sorozat több érdekes fordulatot is behozott a sztoriba. Ezek között volt Darth Maul visszatérése. Eleinte rossz ötletnek tartottam, de aztán ez a történetszál egyre jobb és jobb lett. Tényleg kihozták belőle a maximumot. A Dathormir fia ott folytatja, ahol a rajzfilmsorozat ötödik évadja abbahagyta a Maul-szálat. Azt elismerem, hogy A Klónok Háborúja Maul-os epizódjai nélkül ez a képregény nehezen értehető. De a sorozat kedvelőinek nagyszerű szórakozást fog nyújtani. Maul sorsa már csak azért is fontos, mivel kihatással volt a Lázadók és a Solo cselekményére is.

És most, hogy jön A Klónok Háborúja tényleges, záró évadja az utolsó részekkel, elmondhatom, hogy e képregény ismerete nem árt majd az új epizódok megnézése előtt.

Maul a Stygeon-on van fogságban, ahonnan a mandalori csatlósai kimentik. Jó ötlet volt a készítők részéről, hogy Stygeon-t visszahozták a Lázadókba, illetve az itt szereplő Gar Saxon később is feltűnik. Természetesen Maul megszökik, ezután indul a hajsza a szökevény után. A huttok már nem, de a Fekete Nap és a pyke-ok még támogatják a dathomiri zabrakot, és még ott vannak a Halálőrség tagjai is. A csatározások a Zanbaron, az Ord Mantell-en, majd a Mandalore-hoz közel egy aszteroida övben folytatódnak. Szinte minden jelentős szereplő bekapcsolódik az eseményekbe. Grievous. Dooku, Obi-van, Windu, Ayla Secura…stb. Az események gyorsan pörögnek és egy igazi, izgalmas, eseménydús, akcióban bővelkedő történetet kapun, melyből nem hiányoznak a látványos fénykard csaták és párbajok sem. Mindenki összecsap mindenkivel – Maul Grievousz-szel, Dookuval. Dooku Obi-vannal és Tiplee mesterrel, Maul Mace Winduval és Aayla Securával, Sidous Talzinnal, Maul-lal. A végső dathomiri végkifejlet nagyon gyors. Érdekes húzás volt a kánon részéről, hogy Talzin valójában Maul anyja. (Szegény James Luceno, ha ezt tudta volna, akkor így is írja meg a Plagueis regényben és a Béklyó novellában.) Ezeket a fénykard párbajokat és összecsapásokat nagyon élveztem. Talzin Anya szerepét szintén imádtam. Az ő vonalát legalább sikerült végleg lezárni. Maul pedig elmenekült és készen áll arra, hogy a Mandalore-on lévő szerepét betöltse. A zabrak Sith-ben itt is megnyilvánul a jó taktikus, amivé az elmúlt hónapokban fejlődött. Átlát Dooku és Sidious cselszövésén és tudja, hogy Dooku csak látszólag állt az ő oldalára. Jó hadvezérként igyekszik a maximumot kihozni a dolgokból. Viszont Sidious-szal nem kelhet versenyre sem a cselszövésben, sem az Erő sötét oldalában. Egyik kedvenc jelenetem, ahogy Talzin jósolja: Sidious eldobja Dookut és Grievoust is, amint nem lesz rájuk szüksége. És milyen igaza volt.

Nyilván meglepő fordulatokat nem fog hozni a sztori, de bizonyos történeti réseket jó kitöm. És egy bizonyos dolgot jól le is zár. Alapvetően nagyon élveztem. A csaták és párbajok magukba szippantottak. Jeremy Barlow nagyszerűen adaptálta e négy rész forgatókönyvét. Juan Frigeri rajzai is rendkívül szépek, mozgalmasak. Mindenféleképpen megadom rá az ötöst.

Kicsit sajnálom, hogy a négyes harc nem kapott több panelt. Azért a III. epizód megnézése után nem gondoltam volna, hogy egyszer látni fogok egy Palpatine/Grievous vs. Dooku/Maul harcot. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...

Bár csak lazán, de ez is kapcsolódik a Mandalore-lore-hoz, így a mandalori nagy menet részeként ezt is újraolvastam, amikor eljött az időrendi ideje. Lényegében egy TCW epizód ideje alatt le lehet tudni, és még mindig kellemes olvasmánynak tartom. A képek szépek és a történet is érdekes, s még mindig fájlalom, hogy ez nem készült el rendes animációs epizódban. Annyira jó lett volna látni ezeket a kardpárbajokat, és az sem lett volna rossz, ha Talzin mama sorsa sem ilyen formában pecsételődik meg. De persze örüljünk, hogy legalább így megismerhettük ezt a sztorit.

A mandók itt persze csak támogató szerepet kapnak, viszont annyiból jelentős ebben a szálban, hogy itt jelenik meg Mandalore későbbi helytartója, Gar Saxon, illetve Rook Kast, aki ugyan nem vitte sokra, de később még vele, illetve a klánjával is találkozhatunk.

Szintén tetszetős Sidious ármánykodása, aki ezúttal is aktívan beavatkozik az eseményekbe, mindeközben képes elhitetni a Jedikkel, hogy Darth Tyranus és Darth Maul párosa a két Sith. Ezzel a húzással valószínűleg még inkább erősítette a Jedik ama feltételezését, hogy nincs is semmiféle Darth Sidious, amiről Dooku hadovált, csak "csalás és zavarkeltés" miatt dobta be a nevet. Lényegében egy végtelenül egyszerű húzással Sidious időt nyert saját magának.

Érdekes, hogy Sidious ebben a részben Mault "Talzin nem túl értékes ajándékaként" írja le. Itt most a "nem túl értékes" részre gondolok. Felmerült bennem, hogy Sidious alapból nem akarta hosszú távon megtartani Mault. Ezt a gyanút az is támogatja, hogy Sidious már évekkel azelőtt összedolgozott Dookuval, hogy Maul eltűnt volna, hiszen Dooku még Valorum kancellársága idején ölette meg Sifo-Dyast. Vagyis Dooku már akkor többet tudott Palpatine terveiről, míg Maulnak, az aktuális tanítványának fogalma sem volt minderről. Sanszos, hogy Sidious nem tartotta többre Mault egy Jedi-verő legénynél, akit akkor is kiiktatott volna egy bizonyos ponton, ha történetesen Obi-Wan nem győzi le a Naboo-n.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Jeremy Barlow: Star Wars: Darth Maul, a Dathomir fia

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.