Ugrás a kommentre

Christie Golden: Sötét tanítvány


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ez szerintem szubjektív. Én jobbszeretem az sw-t vzuálisan. 4 rész elég lett volna erre.

Hisz milyen vastag könyv volt a Karen Traviss TCW regénye, a mozifilmregény? Ott látjuk, hogy mennyi filmen és mennyi könyvben az adott sztori.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is örültem volna, ha epizódok formájában megvalósul a történet, de a story reel minden, csak nem vizualitás. Nem is örültem neki, hogy efféle félmunkák a hivatalos kánon részei lettek, sztori ide vagy oda. A Star Wars szerintem jól működik írott formában is, minden a jó történettől és az írótól függ, itt pedig mindkét tényező adott.

 

A Traviss-könyv csak egy kiragadott példa a sok közül, szerintem ott az alapanyag se egy nagy szám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár mozgóképen se lett volna rossz, regényként szerintem is számos előnye van a sztorinak. A karakterek sokkal mélyebben megismerhetőek a gondolataik által. A háttérinfókról nem is beszélve. Szerintem egy szépen leírt jelenetsor hasonlóan szórakoztató tud lenni, mint egy látványos vizuális effekt.

 

8? Tudva levő, hogy ez 8 rész lett volna?

Igen, az írónő is mondta, hogy 8 epizód sztorijából írta a regényt, amik eredetileg a 7. évadban szerepeltek volna.

Ezek lettek volna a részek címei:

 

(Inkább spoilerbe rakom őket)

 

- Lethal Alliance (Halálos szövetség)

- The Mission (A küldetés)

- Conspirators (Összeesküvők)

- Dark Disciple (Sötét tanítvány)

- Saving Vos, Part I (Vos megmentése, I. rész)

- Saving Vos, Part II (Vos megmentése, II. rész)

- Traitor (Áruló)

- The Path (Az ösvény)

 

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az írónő is mondta, hogy 8 epizód sztorijából írta a regényt, amik eredetileg a 7. évadban szerepeltek volna.

Vajon ha elkészül egymás után ment volna le a nyolc rész vagy lettek volna köztük más epizódok is? Mert ilyen sok részes szál sose ment le egyben. Gondolok itt pl.Maul történetére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár mozgóképen se lett volna rossz, regényként szerintem is számos előnye van a sztorinak. A karakterek sokkal mélyebben megismerhetőek a gondolataik által. A háttérinfókról nem is beszélve. Szerintem egy szépen leírt jelenetsor hasonlóan szórakoztató tud lenni, mint egy látványos vizuális effekt.

 

 

Igen, az írónő is mondta, hogy 8 epizód sztorijából írta a regényt, amik eredetileg a 7. évadban szerepeltek volna.

Ezek lettek volna a részek címei:

 

(Inkább spoilerbe rakom őket)

 

- Lethal Alliance (Halálos szövetség)

- The Mission (A küldetés)

- Conspirators (Összeesküvők)

- Dark Disciple (Sötét tanítvány)

- Saving Vos, Part I (Vos megmentése, I. rész)

- Saving Vos, Part II (Vos megmentése, II. rész)

- Traitor (Áruló)

- The Path (Az ösvény)

 

Nagyszerű lett volna! Igazán!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon ha elkészül egymás után ment volna le a nyolc rész vagy lettek volna köztük más epizódok is? Mert ilyen sok részes szál sose ment le egyben. Gondolok itt pl.Maul történetére.

Valószínűleg 4-4 részenként ment volna le, így lettek volna köztük más epizódok is.

 

Biztos, hogy csak a 7. évadban szerepelt volna ez a nyolc rész? Én úgy tudom, hogy a 7, és a 8. évadokban lett volna.

Én is így tudtam, de Christie Golden azt mondta, hogy a 7. évados szkriptekből hozta össze a könyv cselekményét. Mindenesetre van egy több hónapos ugrás a 25. és 26. fejezet között. Lehet, hogy a regény második fele már a 8. évadra csúszott volna (ez már az Ep3 évében játszódik).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg 4-4 részenként ment volna le, így lettek volna köztük más epizódok is.

Vagy pont a nyár szünet ékelődött volna közbe..

Azért is kár, hogy kimaradt ez a történet, mert végre visszatértek volna a kezdeti divathoz, hogy nem Ani/Obi a főszereplő, mint amúgy az esetek többségében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És a frizura is. Így már Obi sem szurizhatta azzal, hogy csúnya! ;)

Egy alkalommal Obi-Wan kissé zavarba esve meg is jegyezte Vosnak, hogy Ventress "fizikailag is vonzó". De az író is számtalanszor utalt rá, hogy a nő milyen dögös. ;)

Mondjuk szerintem is ég és föld a különbség a két megjelenése között (a TCW alapján nem a "vonzó" volt az első szó, ami eszembe jutott róla).

 

ventress_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát egy gyerekeknek szánt animációs sorozathoz mérten, ez már elég kemény nekrofília ;)

Dupla hiba. :P

Nem ildomos ezt hangosan kiejteni a jelenlétemben: "gyerekeknek szánt animációs sorozat" :kylo::saber_kylo:

És valóban él még a klón! :glasses:

Ráadásul -sajnos- törölt jelenet, ha emlékeztek! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.