Ugrás a kommentre

1x06 - Out of Darkness


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

6. rész - Out of Darkness / Menekülés a sötétből

 

epguider105.jpg

 

Írta: Kevin Hopps

Rendezte: Steward Lee

 

Helyszín: Lothal, Fort Anaxes

 

Szereplők:

Kanan Jarrus - Freddie Prinze Jr.

Ezra Bridger - Taylor Gray

Garazeb Orellios - Steve Blum

Hera Syndulla - Vanessa Marshall

Sabine Wren - Tiya Sircar

C1-10P

 

Történet

Hera, Sabine és Ezra hazafelé tartanak egy küldetésről négy TIE vadászgéppel a nyomukban. Miután kisebb károkat szenvedve lerázzák őket, visszatérnek a Ghostra, ahol titokzatos megbízójuk újabb küldetést ad Herának. Sabine-nak nem tetszik a titkolózás Hera és Kanan részéről, ezért elkíséri a nőt egy régi, katonai aszteroidabázisra. A rakomány felpakolása közben három dologgal szembesül: a Phantom lerobbant, Hera többet tud, mint amennyi elárul és a bázis nem véletlenül halt ki a klón háborúk idején.

 

Rebels Recon

 

Érdekességek

- Az epizód munkacíme "Repeair" volt. Az első szkript 2013. december 2-án készült el.

- A forgatókönyv tervezetében Herának 81, Sabine-nak 53, Ezrának 28, Choppernek 16 és Kanannak 11 sor szövege volt. A titokzatos Fulcrumnak mindössze két sor jutott.

- És végre! A régóta várt és emlegetett "űr gofri" feltűnik a sorozatban!

- Amit Kanan és Hera élvezettel kortyolgatnak, azt Spiran kávénak nevezik. Ez Kanant a Heraval a Rion holdjain eltöltött időre emlékezteti.

- Bár a szkriptben nem szerepel, de a bázis neve Fort Anaxes. Az árnyékban észrevehető egy ARC-170-es és egy Köztársasági löveghajó roncs is.

- Az epizódban szereplő szörny fajának neve több fázison ment át, mielőtt megkapta volna a végleges elnevezését. Legelőször garcorsnak keresztelték el, de ezt később a denevérrel való hasonlóság miatt nockfyrs-re változtatták. Ám még ez sem volt elég jó, így lett belőle fyrnock, ami hangzásban a mynock-hoz áll közel.

- A rhydoniumot a The Clone Wars című sorozatban láthattuk először, ahol is megbizonyosodhattunk kivételes pusztító erejéről.

 

Concept Art galéria

 

1.jpg

Az aszteroida öv illusztrációja

 

2.jpg

Az aszteroida öv közelebbről

 

3.jpg

Az aszteroidák méretaránya

 

4.jpg

Az aszteroida övben látható planetoid illusztrációja

 

5.jpg

Fort Anaxes illusztrációja

 

6.jpg

Fort Anaxes a levegőből nézve

 

7.jpg

Fort Anaxes illusztrációja a hozzátartozó épületekkel

 

8.jpg

A Fort Anaxes bázis belső tere

 

9.jpg

Fort Anaxes teljes bázisa a hajóroncsokkal

 

10.jpg

Fyrnock illusztráció

 

11.jpg

Eltérő színű fyrnock illusztráció

 

12.jpg

Fyrnock méretbeli összehasonlítása egy rohamosztagossal I.

 

13.jpg

Fyrnock méretbeli összehasonlítása egy rohamosztagossal II.

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel kapcsolatban itt, a felirattal kapcsolatban pedig itt találsz információt. Ezt a topikot ne ezekre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

"Sokat" kellett várni egy Sabine központú részre, de erre nagyon megérte várni. És még kicsit azt is megmagyarázták, miért van némi távolság közte és a legénység többi tagja között. Van némi bizalmi problémája a titkokkal, és mi pont egy olyan időszakban kapcsolódtunk be, amikor egyre több titokkal kell szembesülnie a Ghoston, amik miatt ráadásul egyre nagyobb veszélynek teszik ki magukat. Amúgy megdöbbentett, hogy Sabine tényleg a birodalmi akadémiára járt, azt hittem a Droids in Distressben elhangzottakat tehát nem csak úgy mondja. Ez már csak azért is érdekes, mert a filmekben például egyetlen női birodalmit sem látni, de még a köztársasági időkben sem tobzódtak a női tisztek (az ep3-ban lehet egyet látni a Jedi Templom hangárjában). Kíváncsi vagyok, ezt megmagyarázzák-e, mert nyilván tudatosult a készítőkben ez az igencsak feltűnő tény, pláne így, hogy Sabine-nak ezt a háttérsztorit adták. De vajon mit élt meg, ami ennyire rémálomba illő volt számára? Mi folyhat ott a Mandalore-on? Újabb érdekes rejtély. Döbbenetes, hogy minden részre feldobnak valami újat, lesz itt még téma bőven.

És ha már új, Hera és Kanan valami nagyban mesterkedik? Valami titkosban, valami, ami túlmutat a Peremvidéken? Csak nem építkeznek itt csendben a háttérben a Lázadók Szövetségének tagjai? Egy téglát láttunk a helyére kerülni? És ki lehet ez a titokzatos Fulcrum? (Hívják Chuck Batrowskit! :D) Lehet, hogy Organa, vagy esetleg Gall Trayvis szenátor? Vagy valaki más a Szövetség alapítói közül, mondjuk, ha netán EU-s vizekre eveznénk, Garm Bel Iblis? Én mondjuk Trayvisre tippelek, ennek lenne a legtöbb értelme, hiszen Organa korábban nem tudta, kik ezek, Iblis bemesélésére egyelőre utalás sem volt, viszont Trayvis már bekerült a képbe, és ha nem is közvetlenül, de már segített a Ghost legénységének. Viszont ez azt is jelenti, hogy a készítőknek tényleg konkrét elképzeléseik vannak a Szövetség felállításáról, és innét nézve, elég gyors tempóban haladunk. Nem lennék meglepve, ha az évad végére, ha a Szövetség még nem is alakulna meg, de a lázadás már előrehaladottabb állapotban lenne.

Ami még nagyon tetszett, az a rész hangulata. Nagyon hátborzongató, már-már horrorisztikus volt. Aki anno vijjogott, hogy "mer' Disney szirupos cuccot" kapunk, most hogyan vélekedik? Azért az emberevő, falkában, sötétben vadászó szörnyhorda nem éppen tíz éveseknek való. Ezek az izék simán ijesztőbbek voltak, mint a gundarkok a TCW-ben - bár arról némileg Obi-Wan tehetett, mert az ep2-es felvezetés után lényegében az egész gundark kérdést végigpoénkodta, így nehéz őket komolyan venni szörnyként. Na de például Umbara faunája, vagy a zombigeókkal töltött geonosisi katakombák hangulata simán felér ehhez a kellemes, sziklavidékes bázishoz. Külön pacsi, hogy ARC-170-es és köztársasági gunshipek roncsait is láthattunk (van még bárki is, aki szerint a Disney ignorálja az ep1-2-3-at?), míg a Rhydonium a Point of No Returnből van. A tartályok és a robbanási effekt egy az egyben ugyanaz.

Nem is tudom, mit írhatnék még. Talán csak azt, hogy még több Sabine részt. A Rebels szerintem már eddig is megcáfolta a vészvijjogók hülyeségeit, de ez a rész aztán mindenre rácáfolt: Sabine nem egy csinibaba, a Rebels nem egy "Aladdin az űrben", és nem ignorálja se az ep1-2-3-at, se a TCW-t. Aki még mindig így gondolja, az szimplán hülye. És ha így folytatódik az egyre jobb epizódok sora, hohóóóó... Akkor isteni éveknek nézünk elébe.

 

És most gonoszkodnék kicsit: kíváncsian várom azok véleményét e rész után, akik szerint Sabine "tinédzser 3,14csa, aki firkálja a szobája falát", vagy akiknek "elsőre se volt túl szimpi de a videó után messze a legunszimpatikusabb attitűddel rendelkezik." :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kellett nekünk felhozni Riddicket az előző résznél Kálid Artúr miatt..

Milyen nagyszerű Pitch Black-be oltott star wars ez a rész! :clap:

Akik Sabine hiányban szenvedtek, most megkapták. Öröm a szemnek amúgy az OT világában a PT-s cuccok.

Tetszett Kanan meditálása és azt követő poén! Bravó jár a helyszínért is. Hangulatos is és szép a megvalósítása is. Még szebb lesz HD-ben!

Szerintem Fulcrum nem Trayvis, hisz én vele kapcsolatban fenntartok egy bizalmatlanságot;

hátha nem csak az infó volt fals, hogy Luminara él, hanem benne volt magában a beetetésben is.

De ha nem is volt benne sz@rban van, mert ezt a csali infót a szájába adták, akkor tudják kikkel kooperál.

Szerintem Organa álneve Fulcrum.

Egy kicsit hiányoltam a végén a fénykardos szörnyaprítást, vagy legalább Ezrától egy erő-lökést.

Unom már a csúzliját! ;) Fénykardot a padawannak!

Szóval újabb jó és lendületes kalandon jutott túl a legénység!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Organa álneve Fulcrum.

De Organa korábban még semmit sem tudott ezekről a lázadókról, ezért is küldte rájuk R2-t. És Kanan sem ismerte Organát, ebből kifolyólag valószínűleg Hera sem ismeri. Nekem viszont ebből a részből az jött le, hogy Hera pontosan tudja, kicsoda Fulcrum és már nagyon régóta együtt dolgoznak. Kicsit az az érzésem, hogy régebb óta, mint Sabine-nal.

 

Szerintem Fulcrum nem Trayvis, hisz én vele kapcsolatban fenntartok egy bizalmatlanságot;

hátha nem csak az infó volt fals, hogy Luminara él, hanem benne volt magában a beetetésben is.

Az kétlem, hogy benne lett volna. Nem közvetlen Kananéknak küldte el az infót, hanem feltörte a HoloNetet és ott játszotta le. Kananék meg csak látták ezt a kalóz adást. Szóval még közvetlen együtt dolgozás sincs, legalábbis nyíltan, viszont Fulcrumként lehetne. Bár az is tény, hogy ha ilyen infóhoz jutott volna Trayvis, és így együtt dolgoznak, akkor miért a HoloNetet törte fel, miért nem közvetlen szólt... :hmm:

 

Kanan meditációs poénja hatalmas volt. És ja, fénykardot Ezrának, mer' ez a csúzli nem sokat ér.

 

Amúgy Zeb, Ezra és Chop megérdemelne egy jó nagy nyaklevest. Ezt alaposan elcseszték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Organa korábban még semmit sem tudott ezekről a lázadókról, ezért is küldte rájuk R2-t. És Kanan sem ismerte Organát, ebből kifolyólag valószínűleg Hera sem ismeri. Nekem viszont ebből a részből az jött le, hogy Hera pontosan tudja, kicsoda Fulcrum és már nagyon régóta együtt dolgoznak. Kicsit az az érzésem, hogy régebb óta, mint Sabine-nal.

 

Az kétlem, hogy benne lett volna. Nem közvetlen Kananéknak küldte el az infót, hanem feltörte a HoloNetet és ott játszotta le. Kananék meg csak látták ezt a kalóz adást. Szóval még közvetlen együtt dolgozás sincs, legalábbis nyíltan, viszont Fulcrumként lehetne. Bár az is tény, hogy ha ilyen infóhoz jutott volna Trayvis, és így együtt dolgoznak, akkor miért a HoloNetet törte fel, miért nem közvetlen szólt... :hmm:

 

Persze akárki lehet, de még Organa is. Mondjuk kb, mint Charlie a Charlie angyalaiban..sosem látjuk mégis szállítja a küldetéseket és ismerősként kezeli a végrehajtó állomány.

A múltkori akció R2-val meg már a dolog komolyabbra fordulásának -majdani összeismerkedésüknek- első lépése is lehet.

 

És Jó Trayvis lehet, hogy nem volt benne de azt tartom, hogy nem lesz hosszú életű, mert a Birodalom tisztában van az Ő "alvilági életével"..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk én egyelőre nem tartom azt se elképzelhetetlennek, hogy Trayvis csak látszatra a Birodalom ellensége, miközben végig nekik dolgozik. Egy hamis reménysugár, aminek az égisze alatt összegyűlnek a potenciális lázadó sejtek, hogy aztán a birodalmi erők markába vezethesse őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Out of Darkness epizód:

 

http://vodlocker.com/dp3c4msfsic5

 

Minden héten kedd-szerda magasságában Bomarr szállítja az online linket; és Rebels topic.

De már Zééé is tett be 1080p letöltési linkeket is.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is a rész is tetszett, egyre jobb a kémia a karakterek között, bár azért az előző részek picit jobbak voltak történetileg, ez picit egy Riddick koppintásnak tűnik, ettől függetlenül nekem nagyon tetszett, szórakoztató volt, bár nem a két csaj a legjobb karakter a soriban, szvsz, de talán ezzel egy picit feljebb hozták őket, és nyilván ez is volt a cél. De még így se sokat tudtunk meg róluk, pedig azért volt köztük elég párbeszéd, viszont az eléggé ködös volt. A lények néha furán néztek ki. Azt hiszem ha egyszínű lett volna úgy tetszett volna, de így fehér állal, néha furán hatott.

KÖVETKEZŐT! INKVIZÍTORT! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre most Hera és Sabine karaktere került előtérbe, bár a szokásos Zeb-Ezra-Chopper ökörködésre még így is jutott idő. :) Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi volt az a pont, amikor Sabine szembefordult a Birodalommal. Remélem, a készítők az ő háttértörténetét is jobban kifejtik majd. Vajon ki lehetett ez a Fulcrum? Talán még őt is viszont fogjuk látni, azon sem lepődnék meg, ha lenne valami köze a majdani Lázadáshoz (azt azért nem merném mondani, hogy Organa volt, bár ki tudja). Ismét kaptunk egy látványos bolygót a Fort Anaxes képépben. A lények és a szituáció engem is kicsit a Riddick-re emlékeztetett, de ez egyáltalán nem zavart, mivel látványos akciókban lehetett részünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre most Hera és Sabine karaktere került előtérbe, bár a szokásos Zeb-Ezra-Chopper ökörködésre még így is jutott idő. :)

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi volt az a pont, amikor Sabine szembefordult a Birodalommal.

1: Hát ja talán ebből már tanul a defekt-trió..Ezrán már látszik a Zebbel töltött sok idő: poén volt tőle hallani, hogy "karrabast!"

2: nekem elég volt amit Sabine mondott, hogy unta, hogy nem kérdezhet, csak vakon engedelmeskedhet. Egy szabad szellemnek ez elég ok. Persze lehetett valami konkrétum is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért engem az is érdekel, hogy ki volt az az elvetemült, aki ilyen kibírhatatlan természettel programozta be Choppert. :D Jó lenne megtudni, hogy Kananék honnan szervírozták ezt a mocsok bádogdobozt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért engem az is érdekel, hogy ki volt az az elvetemült, aki ilyen kibírhatatlan természettel programozta be Choppert. :D Jó lenne megtudni, hogy Kananék honnan szervírozták ezt a mocsok bádogdobozt. :D

Várjuk ki..Lehet az Ő jellemfejlődése lesz a sorozat csúcspontja! :evil:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett ez az epizód is, kicsit lassabb tempójú rész volt, nem történt benne túl sok dolog, de végre többet is megtudhattunk Sabine múltjával, érzéseivel kapcsolatban. Ő volt eddig a gyenge láncszem, akit nem nagyon tudtam beilleszteni a csapatba, de ez után a kaland után végre tisztábban láthatunk vele kapcsolatban is pár dolgot. Az, hogy kadét volt a birodalmi akadémián nem lepett meg, bár azt nem tudtam, hogy a Mandalore-on is létezett ilyen létesítmény, sőt az igazat megvallva az sem volt meg, hogy a Mandalore a Birodalom fennhatósága alá került. Mindenesetre Sabine most már sokkal szerethetőbb karakternek tűnik, úgy hogy tudunk is róla valamit, korábban szimplán csak olyan idegen volt.

 

Az is tetszett, hogy Hera és ő volt most úgy igazából a középpontban és a többiek, akik eddig komolyabb szerepet kaptak (Kanan, Ezra, Zeb), most inkább csak mellékszereplőként tűntek fel. Azáltal, hogy a két lányra került a fókusz, még jobban kidomborodott, hogy milyen jó dinamika van kettejük között. Hera nem egészen az a női Han Solo, sokkal inkább egy olyan vagányabb anyaszerepben tűnik fel a csapatban, míg Sabine a lobbanékonyságával remekül kiegészíti társát. A kettejük közötti beszélgetések is ezt támasztják alá, ahol Hera nyugtatja, biztatja Sabine-t, hogy igenis van értelme, amit csinálnak. Ő a magabiztosabb, amit valószínűleg részben Kanantól nyer, mindenesetre a csoporton belüli kapcsolatokat remekül ábrázolják. Van egyfajta tekintélyelv, kell egy vezér, ez Kanan, de aki érzelmileg összefogja a csapatot az viszont Hera. Arra nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi az a titkos megbízás, az az ok, amit nem árultak el Sabine-nak, meg gondolom a többieknek sem, csak Hera + Kanan tudott róla. :hmm:

 

A látvány is tetszett, a bolygó az aszteroida mezőben pazarul festett, gondolom ez is valamelyik McQuarrie féle concept alapján készült. Egyszerű, letisztult formák, mégis volt egy bája. Az elején amúgy, ahol megsérül a Phantom az nem az/olyasmi bolygó volt, mint ahol a TCW első évadjában lezuhantak Ahsokáék? Visszatérve az aszteroidás helyszínhez, a "fényérzékeny" lények is érdekesek voltak, de előtte mikor ott felderítették a helyet, az is nagyon hangulatos volt. Igazából az egész küldetésnek is volt egy olyan speciális hangulata, amit talán legutóbb abban az epizódban véltem felfedezni, ahol Zeb + Ezra elloptak egy TIE-t. Talán itt is amiatt, hogy javarészben csak két szereplőt láthattunk, illetve azt, hogy miként funkcionálnak egymással összedolgozva, adta azt a pluszt, ami miatt különlegesnek éreztem (ráadásul őket így együtt, még nem nagyon láthattuk).

 

Az mondjuk kicsit idegesítő volt, hogy Chopper - Ezra - Zeb megint ilyen kicsit dedós viselkedést mutattak. A zrikák, meg a kisebb csetepaték még beleférnek, bár igazából én túl nagy mértékben azt sem igényelném - lehet úgy is laza egy karakter, hogy nem megy át óvodásba - de ez már inkább infantilis volt, ahogy ráül Ezra Chopper "fejére" és ott kocsizik rajta stb. Ezra csak szimplán komolytalan, Zeb kicsit goromba, viszont Chopper olyan igazán tahó tud lenni. Szerencsére már a másik oldalát is láthattuk a korábbiakban. Valahogy az is életszerűtlenül hatott, hogy mikor a többiek kint tobzódnak, Kanan meg viszonylagos csöndben próbál meditálni. Én őt nem ilyen elvonulósnak képzeltem...

 

Összességében egy jó kis epizód volt, kiküszöbölték az egyik olyan kritikus pontot (Sabine háttere), amit hiányoltam korábban a sorozatból, egy újabb érdekes kalandot láthattunk és talán a nagy egész szempontjából is ez egy fontos állomás volt (itt arra a rejtélyes dologra gondolok, amit Sabine-nak nem árultak el) ez a rész. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek, karakterépítő rész volt! Az infó foszlányokból már sejtettem, hogy Sabine végre megkapja a maga epizódját. De milyen epizód volt ez!! Az egészet fantasztikus hangulat itatta át. A hangsúly a párbeszédeken volt, de mindezt lenyűgöző háttérrel adták elő.

 

Szóval Sabine a Birodalmi akadémián tanult. Gondolom jó pár évfolyamot kijárt ott, hisz ő a legokosabb és leginkább felkészültebb a csapatban. Tetszett ahogy rajta keresztül behozták a lázadást és a Fulcrum -ot, aki szerintem Organa lehet. Ő már anno is gyűjtötte az adatokat, és a Garel -i akció meggyőzhette arról, hogy érdemes foglalkozni a csapattal. Ebben ott a buktató, hogy nem tudjuk mikortól ad megbízásokat a csapatnak. Bár sejtésem szerint nem túl régi a kapcsolat. Hera monológja a "valami nagyobb" célról egyértelműen a lázadás szerveződésére utal, ezért is gondoltam Bail háttérmunkájára.

Megdobogtatta a szívem a Mandalore említése, több okból is. Egyrészt megtudtuk, hogy ott is Birodalmi helyőrség működik, másrészt eszembe jutott a régi akadémia. Mi lehet Korkie -ékkal? Leginkább ellenállásban tudnám őket elképzelni. Főleg Korkie okán, hisz ő Satine vére. Roppant izgalmas lenne ellátogatni oda és megismerni a mostani viszonyokat.

Ízelítőt kaptunk Sabine filozófiájából is, abból, hogy ő miképpen látja a dolgokat. Nem szereti a maszatolást, a titkolózást, és főleg szeret tisztán látni. Néha az az érzésem volt amikor beszélgettek Hera -val, hogy nem túl régóta tagja a csapatnak. Hisz máskülönben fel sem merülhetnének olyan kérdések, mint pl. a bizalom megléte vagy nem léte. Ez kicsit meglepő volt.

 

Sabine és Hera mellett szót kell ejtenem a nagy hármasról is. :D Ezra, Zeb és Chopper elég jól elvannak... Üres idejükben folyton b*sztatják egymást. Kíváncsi lennék ki programozta Choppert. A trollok ősatyja lehetett. Jó volt, hogy amint anyuci kitette a lábát, elszabadult az óvoda. :) Ezra nem úgy nézett ki itt, mint aki Jedinek tanul. :D Inkább mintha ovis lenne....abból is a rosszabb fajta.

 

Kanan egy más univerzum. Jól mutatta mennyire felette áll a többieknek amikor meditált, azok meg randalíroztak a hajón. Az itt elhangzó poén nekem is nagyon tetszett. :D

 

Maga a körítés is jó volt, nagyon bejött az elhagyott bázis a letűnt kor hajóival. Ezek a kis részletek adják az egésznek a savát-borsát mert érzelmileg is köthetők a Köztársasághoz. Eszünkbe juthatnak a klónok vagy a régi bevetések. Az egykori remek gépek, ma már csak roncshalmazok. Vagy említhetném a Radionium tartályokat, amik szintén szép kitekintések. Sabine a robbantási szakértő szinte szerelemmel beszélt ezekről a hordókról. :D Itt teljesen egyértelművé vált (na nem mintha korábban sok kétség lehetett volna felőle), hogy ez a sorozat bizony a TCW folytatása. A szörnyek csak rátettek egy lapáttal a Pitch Black utalás miatt, hisz az ilyen kitekintések a TCW -től sem álltak távol. emlékezzünk csak a sorozat második évadára. Apropó lények. Vajon mikor lephették el a bázist? Kétlem, hogy már elejétől kezdve ott lettek volna, hisz akkor az erőd sem épül fel. Nagyon fenyegetőek voltak, néhol szinte már horrorisztikusak. Bár elrejtették, néha azért elkaphattunk egy-egy robbanás után leszakadó fejet vagy testrészt. :evil: A zene szerintem most volt a legjobb a sorozat folyamán. Jól kiemelte a fenyegetettséget, és igazán baljós is volt. Sokat hozzátett a hangulathoz.

 

Az epizód fináléja is megér egy misét mert újra láthattuk pl. Ezra elbizakodottságát, ami majdnem az életébe került. Szerencséje, hogy Sabine jól tud célozni. ;) Egyébként az a rész ahol Ezra küzd a szörnnyel, engem arra a jelenetre emlékeztet, amiben Even Piell harcolt az Anooba -val. Szerencsére Ezra nem járt annyira pórul mint a megboldogult Piell mester.

 

Összegzésképpen mit is írhatnék? Minden elismerésem a készítőknek. Látszik, hogy darabról darabra, tudatosan építik fel az egészet, ráadásul igen jól is haladnak vele. :) Biztos vagyok benne, hogy fantasztikus dolgok várnak még ránk.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a párbeszédekből az jött le, hogy Fulcrum már korábban, jóval Ezra (de talán még Sabine) érkezése előtt tartotta a kapcsolatot a csapattal. Ha Organa személyével lenne azonosítható a kontakt, az azt is feltételezné, hogy már elég sok dolgot tud hőseinkről, viszont a Droids in Distress alapján nekem az az érzésem, hogy R2 révén a szenátor akkor jutott először információkhoz a lothali lázadókat illetően. Így én más személyre tippelnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha már új, Hera és Kanan valami nagyban mesterkedik? Valami titkosban, valami, ami túlmutat a Peremvidéken? Csak nem építkeznek itt csendben a háttérben a Lázadók Szövetségének tagjai? Egy téglát láttunk a helyére kerülni?

Továbbra is úgy vélem, hogy ez egy új dolog. Új kapcsolat a titkos "jótevővel", ami eddig nem volt. Azért gondolom ezt, mert még említés szintjén se futottunk eddig bele.

 

És ki lehet ez a titokzatos Fulcrum? (Hívják Chuck Batrowskit! :D)

A nyakamat ráteszem, hogy ez direkt utalás a Chuck -ra. :D Emlékszünk abban mennyi SW poén volt? Szinte minden részben akadt egy. Most visszaadtak valamit. :D

 

Aki anno vijjogott, hogy "mer' Disney szirupos cuccot" kapunk, most hogyan vélekedik? Azért az emberevő, falkában, sötétben vadászó szörnyhorda nem éppen tíz éveseknek való. Ezek az izék simán ijesztőbbek voltak, mint a gundarkok a TCW-ben - bár arról némileg Obi-Wan tehetett, mert az ep2-es felvezetés után lényegében az egész gundark kérdést végigpoénkodta, így nehéz őket komolyan venni szörnyként. Na de például Umbara faunája, vagy a zombigeókkal töltött geonosisi katakombák hangulata simán felér ehhez a kellemes, sziklavidékes bázishoz.

Pontosan. És hol is tartunk? S01E05? :o Szerintem kimondhatjuk, hogy ez a sorozat sokkal komolyabban indul mint a TCW anno. Itt már most vannak olyan elemek, amire a TCW -ben akár évadokat kellett várni.

 

Nem is tudom, mit írhatnék még. Talán csak azt, hogy még több Sabine részt. A Rebels szerintem már eddig is megcáfolta a vészvijjogók hülyeségeit, de ez a rész aztán mindenre rácáfolt: Sabine nem egy csinibaba, a Rebels nem egy "Aladdin az űrben", és nem ignorálja se az ep1-2-3-at, se a TCW-t. Aki még mindig így gondolja, az szimplán hülye. És ha így folytatódik az egyre jobb epizódok sora, hohóóóó... Akkor isteni éveknek nézünk elébe.

Örüljünk a kellemes csalódásnak. :)

 

És most gonoszkodnék kicsit: kíváncsian várom azok véleményét e rész után, akik szerint Sabine "tinédzser 3,14csa, aki firkálja a szobája falát", vagy akiknek "elsőre se volt túl szimpi de a videó után messze a legunszimpatikusabb attitűddel rendelkezik." :evil:

Az első benyomás egy dolog, és más a végső értékítélet. ;) Nekem is ő volt a legkevésbé szimpatikus anno, de ez mostanra teljesen megváltozott. Ő a csapat esze és fegyverszakértője. Ha nem lenne velük sokkal nehezebben boldogulnának. Egyébként fura, hogy Sabine egyáltalán beállt a seregbe. Egy ilyen színes egyéniségnek esélye se volt ott gyökeret verni.

 

Szerintem Fulcrum nem Trayvis, hisz én vele kapcsolatban fenntartok egy bizalmatlanságot;

hátha nem csak az infó volt fals, hogy Luminara él, hanem benne volt magában a beetetésben is.

De ha nem is volt benne sz@rban van, mert ezt a csali infót a szájába adták, akkor tudják kikkel kooperál.

Szerintem Organa álneve Fulcrum.

Én is ezen a véleményen vagyok. Trayvis valószínűleg fel fog tűnni még a sorozatban, de nem hinném, hogy ő a Fulcrum. Bár most így jobban belegondolva az is lehet, hogy ez egy független szerveződés amit Trayvis csinál, ám a végén mindenkit elkapnak a Birodalmiak. Mondjuk ezt nehéz elképzelni. :)

 

Unom már a csúzliját! ;) Fénykardot a padawannak!

Én meg egyre inkább bírom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pfú, nagyon rendben volt ez az epizód. Eleve, gondolom előttem már mindenki leírta, hogy hiánypótló volt (Dzséjt biztosan), és végre Sabine-ről is többet tudunk. Pl, hogy a Mandalore-on volt kadét. Mivel nem egyben nézem, ezért kérdés: Fulcrum neve most először jött elő? Olyan ismerős volt. Szerk.: ezek szerint a Chuckból. :D

 

A barlangban nagyon tetszett a Republic Gunship maradvány, és a haditerv is a szörnyecskék elpusztítására. Azok a részeket pedig mindig élvezni fogom, amikor a hajó van a középpontban, most épp a Phantom volt ugyebár. Kíváncsi leszek, hogy ki Fulcrum, lehet simán Organa is persze, valószínű, hogy olyas valaki, akit már ismerünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fulcrum neve most tűnt fel először. Nem egyben nézed? :) Eddig minden részt láttál nem? Akkor egyben nézted. :D

Hát igen, csak sok idő telt el most a két rész megnézése között, ezért nem voltam biztos, hogy nem hangzott el már korábban Fulcrum neve. Pláne, hogy olyan ismerős volt, de most már tudom, honnan. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt egy kicsit eljátszadoztak Fulcrum hangjával. Egyesek szerint lehet, hogy ő Ahsoka. :hmm:

Na ez még kemény lenne. Egyelőre túlzásnak érzem Őt a lázadás egyik mozgatórugójaként. A TCW-ban már "ellpota a show-t". Itt is tűnjön fel, de mást nem várok!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először én is azon gondolkoztam, hogy mikor váltották le Vizago-t erre a másik illegális fegyverkereskedőre, mert nem emlékszem, és mégis, mintha már hallottam volna ezt a nevet, hogy Fulcrum. :D Aztán beugrott. :)

 

Még több hasonló külön kalandot a lányoknak! Engem is meglepett, hogy még valahol az összecsiszolódás fázisában vannak, akár ők ketten, és nyilván ezen keresztül Sabine és a csapat többi tagja is , hiszen különben nem merült volna fel Sabine részéről a "Nem bízol bennem?" kérdése. De nagyon jól kijött, ami a valóságban is így van, hogy a közös megpróbáltatások hozzák össze a csapatokat, és alapozzák meg a bizalmat a lehető legmélyebben. Nem azért, mert bizalmatlanság van előtte, hanem mert az ilyen igazi mély bizalomhoz egyszerűen idő kell, és lehetőségek. Valamint én személy szerint Hera-t is megértem, hogy azzal védeni próbálja a csapat tagjait, hogy nem árul el mindent. Ő a csapat "anyja", ez nem kétséges.

 

De nagyon jók voltak együtt, abszolút működött a problémamegoldó képesség mindkettőjüknél, és ebben Sabine semmivel sem múlta alul a "főnöknőt". No és Sabine hiába tűnik csitrinek kinézetre, sokkal érettebb és felnőttebb Ezránál, aki próbál neki imponálni, de egyelőre hiába - nem egy pályán fociznak ők ketten még. Ehhez is még kell némi idő, és talán pár kemény helyzet, amin Sabine valószínűleg már túl van (vagy pár nehéz döntés, amit meg kellett hozni, és ami pillanatok alatt felnőtté teszi az embert), míg Ezrának egyelőre ezek a küldetések főleg izgalmas kalandok, fricskák a Birodalom orra alá. Még nem illenek össze. :)

 

Kanan nagyon laza volt, ahogy meditált, miközben a többiek mással vezették le a feszültséget, ami ezzel a lázadó sejt tevékenységgel együtt jár. :) Őt ezzel a pár másodperces bejátszással is sikerült úgy bemutatni, mint egy igazi Jedit, ami épp elég is ahhoz, hogy ne feledkezzünk meg erről a fontos tényről, és nem kell ehhez állandóan előkapnia fénykardját. Nagyon jó a karakter. :)

A többiek is hozták az eddig megismert formájukat, ami ellenpontozása volt az aszteroidán rekedt társaik kemény helyzetének. Eddig nem volt gondom Ezra, Zeb és Chopper játékos hülyéskedéseivel, de itt most idegesített, mert majdnem tragédia lett a vége. Tudom, hogy ha kell, mindenki tud felelősségteljesen is viselkedni, hiszen láthattuk már, akár az előző epizódban is, de épp ezért volt ez most zavaró számomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt egy kicsit eljátszadoztak Fulcrum hangjával. Egyesek szerint lehet, hogy ő Ahsoka. :hmm:

Abban mindenképpen lehet ráció, hogy valaki ismerőssel van dolgunk. Különben miért kellett volna eltorzítani a hangját? De hogy Ahsoka lenne? :hmm:

 

De nagyon jók voltak együtt, abszolút működött a problémamegoldó képesség mindkettőjüknél, és ebben Sabine semmivel sem múlta alul a "főnöknőt". No és Sabine hiába tűnik csitrinek kinézetre, sokkal érettebb és felnőttebb Ezránál, aki próbál neki imponálni, de egyelőre hiába - nem egy pályán fociznak ők ketten még. Ehhez is még kell némi idő, és talán pár kemény helyzet, amin Sabine valószínűleg már túl van (vagy pár nehéz döntés, amit meg kellett hozni, és ami pillanatok alatt felnőtté teszi az embert), míg Ezrának egyelőre ezek a küldetések főleg izgalmas kalandok, fricskák a Birodalom orra alá. Még nem illenek össze. :)

Ezra még egy gyerek, Sabine viszont egy komoly lány. A külseje nem sejteti, de itt most megtudtuk, hogy azért átment már egy s máson, pedig még 20 éves sincs. Nála abszolút él az a mondás, hogy a látszat csal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.