Ugrás a kommentre

Legendákból az új kánonba


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...
  • 2 hónappal később...
  • 3 héttel később...

Vannak apróságok, amik megmaradtak (a selkath faj, Malachor a TCW-nek köszönhetően, Taris a Tarkin könyvnek köszönhetően stb.), de a történet és a szereplők többsége már nem tartoznak a kánonba. Az EA által nemrég frissített TOR játék is tulajdonképp non-canon, de olyan jól viszik, hogy üzletileg abszurd lett volna, ha félbeszakítják a támogatását, csak azért mert megszűnt a kánon mivolta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És honnan lehet tudni, hogy mit hoz a jövő? Honnan lehet tudni, hogy az elkövetkezendő években milyen karakterek, események, helyszínek kerülnek át? (Egyébként a Történet Csoport első gondolata az volt, hogy a The Old Republic-ot meghagyják a rendszer részeként, de aztán, hogy ne legyen részrehajlás, ezt elvetették. ) Meg aztán azt se értem, hogy miért kell ilyen kedélyromboló hozzászólást írni? Miért kell elrontani más örömét és boldogságát, ha felfedez egy ilyen átemelést? Tudom, hogy azok, akik utálták a régi könyveket és képregényeket, azok "petárdákat durrogtattak" örömükben, hogy megszületett a Legendák-Új kánon döntés, de ettől még szerintem nem kéne mások örömét elrontani, vagy nem kell rávenni másokat, hogy kezeljék szigorú dogmák szerint a dolgokat.

Vajon milyen érzés lett volna, ha több hozzászóló a Klónok háborúja sorozat kaszálásakor örömujjongásban törtek volna ki, és ennek kárörvendően hangot is adtak volna?

Erről most eszembe jutott az egyik ismerősöm elmélete, mi szerint a Disney a jövőben "át fogja mosni" az előzmény trilógia és a Klónok Háborúja sorozat kedvelőinek agyát, hogy jobban szeressék az eredeti trilógiát, a folytatás trilógiát és a Birodalom idejét, valamint határolódjanak el az előzmények világától. Ez is eléggé felidegesített.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hé, hé, hé, azért álljunk csak meg. Ez nem kárörvendés, hanem egyszerű tényközlés, és válasz a Rouge One Előkészületek topicban felmerült témára, miszerint a KotOR még kánon (áthoztam ide, mert ott off-topic). Lehet, hogy ezt a hozzászólás elejére oda kellett volna írnom, mert így nem kizárt, hogy támadólag hathatott az írásom.

 

Személy szerint én egy boldogabb ember lennék, ha anno nem vetették volna el az ötletet, hogy szerepeltessék Revant a TCW-ban, mert így megmaradt volna a kánon mivolta, de végül nem került bele. Ez van, ezzel kell élni. Lehet később "felélesztik", és annak kifejezetten örülnék, de a jelen állás az, hogy az ott prezentált dolgoknak csak a töredéke került vissza a kánonba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom. Én nagyon negatív kárörvendésnek értékeltem. Talán túl sok ilyet olvastam más helyeken. Plusz egyre több olyan írás is van, amiben nem csak a Legendákat szapulják, hanem az előzménytrilógiát szedik szét és azt jósolgatják, hogy a Disney "helyreállítja" a Star Wars becsületét, visszatereli a dolgokat a "rendes mederbe", mert Lucas úgyis "elcs*te" az előzményeket. Aztán ezek miatt most már egyre jobban felidegesítem magam. Sajnálom.

 

Egyébként szerintem ha fogadnom kéne, akkor arra teszem a voksomat, hogy Revan visszatér még valamilyen történetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz egyre több olyan írás is van, amiben nem csak a Legendákat szapulják, hanem az előzménytrilógiát szedik szét és azt jósolgatják, hogy a Disney "helyreállítja" a Star Wars becsületét, visszatereli a dolgokat a "rendes mederbe", mert Lucas úgyis "elcs*te" az előzményeket.

 

Off

Erre szokásom azt mondani, hogy "álmodj, királylány!" :D Nem értem, honnan veszik ezt a bődületes marhaságot...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről most eszembe jutott az egyik ismerősöm elmélete, mi szerint a Disney a jövőben "át fogja mosni" az előzmény trilógia és a Klónok Háborúja sorozat kedvelőinek agyát, hogy jobban szeressék az eredeti trilógiát, a folytatás trilógiát és a Birodalom idejét, valamint határolódjanak el az előzmények világától.

Ezt alapvetően nem hiszem el, egyébként meg ez esetben mindjárt kezdték volna a TCW Legendákban kerülésével, ha ez lett volna a cél, mégsem tették. Komplett marhaság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Való igaz, hogy az új film kapcsán hangsúlyosabb az OT előtérbe tolása (ami azért jogos, hiszen az új filmek inkább ahhoz kapcsolódnak,meg persze a készítők személyes ízlése is oda húz, de ki tudja, hogy a 8-9. rész rendezői/forgatókönyvírói esetleg mit visznek bele az előzményekből, vagy teljesen újdonságként), de pl. a digitális kiadás előzetesei, az új BD-kiadások, a hivatalos honlap és FB-oldal tartalma, a Youtube-os toplista-videók, amiket a Lucasfilm csapata tesz ki, nem arra utal, hogy feledtetni próbálnák az előzményeket. Ott is mindig vannak, akik jönnek a "prequel - szóval nem lézezik", "csak három rész van, nem tudom mi ez" jellegű kommentekkel, de a hivatalos kommunikációban azért az nem jön le, hogy átmosás folyna.

Inkább az indexes, meg pár hasonló hozzáállású oldal írói, akik kb kereszteshadjáratot folytatnak az előzmények és a felújítások ellen hozzák ki mindenből azt, hogy az új vezetés el akarja tüntetni az előzményeket. Az elmúlt három év viszont nem ezt mutatja.

Szerkesztve: - reaper
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 2 héttel később...

Az FX-4 orvosi asszisztens droid típus átkerült az új kánonba. Ez először állítólag Denning Crucible című regényében bukkant fel.

A CG sorozatú kiszolgáló droid is átkerült az új kánonba. Ez először a Régi Köztársaság Lovagjai című képregényben és a Kenobi című regényben bukkant fel.

A zeltron faj is az új kánon része. Először a régi Marvel képregény sorozatban tűnt fel, később számtalan regényben, illetve Dark Horse képregényben szerepelt.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.