Ugrás a kommentre

Legendákból az új kánonba


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Yeah, Exar Kun visszatért! :yeah:A Solo című filmben látható egy jelenet, amiben szerepel egy kődarab Exar Kun Sith Nagyúr piramisából. Ha jól tudom, a Solo egyik forráskönyve ezt meg is erősíti. Sőt, az egyik Lucasfilmes munkatárs is megerősítette. Exar Kun eredetileg a 90-es években bukkant fel, a Jedi-Akadémia regény trilógiában és a Jedi Históriák képregényekben, Yavin előtt 4000 körül. A kánon béli konkrétabb megjelenéséről még nincs adat. Remélem nem váratnak sokáig magukra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Art könyv tele van olyan ötletekkel, amik végül nem vagy nem úgy kerülnek a filmbe ahogy korábban elképzelték. Sajnos rengeteg helyen jelent meg hibásan hogy az Art könyv miatt kánon lett Exar Kun. A story group megerősítette azóta, hogy ez nem igy van. Később még lehet kánon, egyelőre viszont nem az.

Az Art könyvben egyébként vuki rohamosztagosok is vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Fentebb van leírva, hogy ez egy ötlet volt csak ami nem valósult meg.

Fentebb le van írva, hogy a könyv tele van olyan ötletekkel, amik végül nem valósultak meg, de ennek ellenére vannak benne olyan dolgok is, amik igenis kánonnak számítanak.

 

De példának okáért a felette lévő két fejezet mind olyan dolgokat ír le, ami benne van a filmben az ősi fegyverektől egészen a mandalore-i páncélig. A szövegkörnyezetből meg egyszerűen nem derül ki, hogy az Exar Kun féle asztal egy végül elvetett ötlet lett

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Nabopolasszar írta:

Fentebb le van írva, hogy a könyv tele van olyan ötletekkel, amik végül nem valósultak meg, de ennek ellenére vannak benne olyan dolgok is, amik igenis kánonnak számítanak.

Akkor utánajárok, hogy igaz-e, ha már egy komoly oldalra írok komoly cikket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez elég elszomorító és elkeserítő. Ebben az esetben a könyv nagyon félrevezető. Erre a Lucasfilm Történeti Csoport jobban odafigyelhetne a jövőben.

Bízom benne, hogy azért Exar Kun is átkerül egyszer.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Most, hogy a Thrawn-trilógiát olvasom, eszembe jutott, hogy milyen jó volna, ha Jorus C'Baoth-t beletennék a hivatalos kánonba. Ha már Thrawn admirális és Rukh megkapta ezt a "megtiszteltetést", akkor a Zahn-művekből C'Baoth is megérdemelné, úgy gondolom. Én bírom ezt a ****fej, "na majd én megmondom" stílusát, még Windu mesteren is túltesz. :D 

 

Én mindig azt hajtogatom, hogy mindenki maga döntse el, mi Kánon, és mi nem, de egészen biztos vagyok benne, hogy a Star Wars-rajongók többsége nem így gondolkodik, hanem szigorúan veszi a Disney által megszabott Kánont. Sőt, jó néhányan szerintem nem is foglalkoznak a Legends-könyvekkel, mondván, úgysem képezik hivatalosan az SW-idővonalat - így feltehetően Jorus C'Baoth neve több fannak nem cseng ismerősen, pedig szerintem megérdemelné, hogy Kánonba kerüljön, s ezáltal a rajongók jobban megismerjék.

 

Én mindenképp film formájában találkoznék vele szívesen, s emellett könyvekben is visszatérhetne. És tudtommal ő kimondottan Legends-karakter, tehát elvileg még csak fogalom szintjén sem létezik a hivatalos SW-univerzumban (ha nem tévedek), szóval teljesen felül lehetne írni a kalandjait, az eredettörténetét (ahogyan azt Thrawnnal is tették, ha jól hiszem) - nyilván nem kéne erőltetni vele kapcsolatban a Kirajzás-sztorit (már amennyiben ellentmond a Kánonnak), meg hogy klónozták, stb. Egy részlegesen új történetet kreálhatnának neki, de a külsejét, jellemét meghagynák. 

Ti mit gondoltok?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

C'baoth eddig még semmilyen formában nem tűnt fel a kánonban. Ha már a Thrawn-trilógia, én szívesen látnám az új rendszerben Mara Jade-et, Talon Karrde-t vagy Garm Bel Iblist is. 

Érdekesség egyébként, hogy Zahn eredetileg Obi-Wan "gonosz klónját" szánta Luke tanítójának, de a Lucasfilm nem engedte neki. Ezt követte a Kirajzás során meghalt ismeretlen Jedi klónjának ötlete. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Most, hogy a Thrawn-trilógiát olvasom, eszembe jutott, hogy milyen jó volna, ha Jorus C'Baoth-t beletennék a hivatalos kánonba. Ha már Thrawn admirális és Rukh megkapta ezt a "megtiszteltetést", akkor a Zahn-művekből C'Baoth is megérdemelné, úgy gondolom. Én bírom ezt a ****fej, "na majd én megmondom" stílusát, még Windu mesteren is túltesz. :D 

Ha van valami, aminek örülök az új canon kapcsán, hogy eddig a C'baoth-oz hasonló Erőhasználó klónokat eltüntették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Ha már a Thrawn-trilógia, én szívesen látnám az új rendszerben Mara Jade-et, Talon Karrde-t vagy Garm Bel Iblist is.

Őket én is szeretném "viszontlátni" :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Érdekesség egyébként, hogy Zahn eredetileg Obi-Wan "gonosz klónját" szánta Luke tanítójának, de a Lucasfilm nem engedte neki. Ezt követte a Kirajzás során meghalt ismeretlen Jedi klónjának ötlete. 

Na, ezt nem is tudtam. Olvasva ezt az érdekességet, örülök, hogy végül C'Baoth klónja szerepel a trilógiában, nem pedig Obi-wané. Szerintem teljesen komolytalanná tette volna az egészet.

4 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Ha van valami, aminek örülök az új canon kapcsán, hogy eddig a C'baoth-oz hasonló Erőhasználó klónokat eltüntették.

Én nem a C'Baoth-klónra gondolok a canon kapcsán, hanem magára C'Baoth-ra, az eredeti figurára. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Az elomin faj is átkerült az új kánonba. Először a Thrawn-trilógiában tűntek fel. Később több, más regényben, képregényben is benne voltak. A Jedik alkonyában is az egyik szereplő egy elomin. Az új művekben először az Utóhatás harmadik részében tűntek fel, majd a Han Solo képregényben is volt egy elomin szereplő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A kettő között azért van különbség, az Exar Kun-os esetnél valaki bele látott valamit a Soloban látott tárgyakba, egy "illetékes" meg szépen rájuk hagyta, amiért aztán az orrára is koppintottak, itt meg a Dash neve és a többi dolog egy kánon könyvben tűnik fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Tales from Vandor-ból közölt részletből egy újabb régi ismerős nevére bukkanhatunk Xim a despota. A legendákban a Köztársaság megalapítása idején uralkodott, míg a kánonban egy hadúr, aki a Galaktikus Birodalom bukása és az Első rend megjelenése közti időszakban uralkodott. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, tomcsi80 írta:

A Tales from Vandor-ból közölt részletből egy újabb régi ismerős nevére bukkanhatunk Xim a despota. A legendákban a Köztársaság megalapítása idején uralkodott, míg a kánonban egy hadúr, aki a Galaktikus Birodalom bukása és az Első rend megjelenése közti időszakban uralkodott. 

Szerintem ő a canon-ban is egy rég elfeledett kor egykori hadura.  Egyébként az ő neve már a Solo filmhez készült útmutatóban is felbukkan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

A Wookieepedia-n olvastam a grysk cikket, aminek a jelenlegi változata fejtegeti a yuuzhan vong–grysk párhuzamot a "Behind the scenes" szakaszban. (Február 12-ig az "Eras" sablonnal össze is volt kapcsolva a grysk és a yuuzhan vong cikkek a laptörténet szerint. ) Forrásnak a Kirajzás, Vector Prime és Thrawn: Szövetségek könyvek, illetve az Invasion képregény van megadva. (Magyarán semmi "hivatalos" a regényeket/képregényt leszámítva.) Szerintetek mennyire/milyen szinten számíthat a grysk faj a yuuzhan vong faj "rekanonizációjának"?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülnék annak, hogy a grysk faj előbb vagy utóbb fontos szerephez jutna. Érdekes lenne a gryskeket látni például a IX. filmben. Különös, hogy az Ismeretlen Régiókban piszmog egy harcias, agresszív, nomád faj – akik mondhatni keresik a bajt – és eddig elvileg utalás szintjén sem jelentek meg a sequel trilógiában (ami részben az Ismeretlen Régiókban játszódik). xD

 

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Gryskek? Ezek az új kánon termékei?

Igen

Spoiler

, a Thrawn: Szövetségekben jelentek meg először.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.