Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Ajánlott hozzászólás

8 órával ezelőtt, Donát írta:

Magyarázhatja-e Palpatine EpII-es kinézetét az Erő-elszívás, amit az EpIX-ben láttunk?

Mi van, ha teszem azt Palpatine Coruscant gyárnegyedében időről időre megszívta magát egy kis életerővel, hogy jobb állapotúnak mutassa magát, mint amilyen? Az EpII környékén pedig épp erősen ráfért volna egy újabb életerő koktél. Az EpIII-ban pedig a villámokkal együtt kiad magából egy jó adag sötét energiát is, ezért a kinézete ocsmánnyá válik, és innentől ezt előnyére használja, ezért nem is szépítteti vissza magát a fessebb kinézetre többé?

Ó, hogy én ezt hány éve mondom már. :D (mármint azt, hogy idősebbnek tűnik az EPII-ben mint a III-ban)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Idősebbnek tűnik, de nem annyira mint ahogy itt a kép sugallja. Ez melyik jelenetből van? Ennyire májfoltos fejjel szerintem sehol sem tűnik fel Palpatine.

Ha az én képemet kérdezed, az konkrétan a film eleji beszélgetésből van, amikor felajánlja Padménak, hogy Jediket küld a védelmére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 hónappal később...
  • 3 héttel később...
  • 5 hónappal később...

Nem Panaka lett volna, ő már a forgatás előtt kikerült a képből. Állítólag akkoriban Hugh Quarshie nagyon rossz véleménnyel volt a Baljós Árnyakról, amit úton-útfélen hangoztatott. Arra már nem emlékszem, hogy ő nem akart szerepelni a folytatásban vagy már  fel se kérték rá. Gyanítom az utóbbi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, Panaka lett volna Amidala mellett a korai tervek szerint, a forgatókönyvnek létezett olyan változata, amiben Panaka szerepelt, nem Typho. A félszemű kapitányt csak azután alkotta meg Lucas, hogy Quarshie visszautasította a folytatásban való részvételét. Quarshie ugyanis összeveszett a producerekkel azon, hogy nem kaphatta meg a teljes forgatókönyvet, csak a saját részét, és ez végül odáig fajult, hogy a színész visszalépett. Legalábbis 2019 márciusában már ezt mondta a Rebel Force Radióban.

Bár korábban olyan sztori is volt, hogy a gázsiban nem tudtak megegyezni, és az is, amit Ody írt, hogy rossz véleménnyel volt az ep1-ről és ezt sűrűn hangoztatta, emiatt kirúgták. Hogy ezek csak városi legendák-e, és az az igaz, amit '19-ben Quarshie mondott, vagy ő is úgy járt, mint Dennis Lawson, aki egy kövér csekk átvétele után szintén 2019-ben már azt mondta, hogy neki soha semmi baja nem volt a Star Wars-szal, és csak félreértették, hát azt szerintem már sosem fogjuk megtudni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Paul Duncan - "April 9, 2001: Star Wars: Attack of the Clones: After the destruction of the core ship, Ryan Church’s concept shows the clone troopers advancing to finish off the remaining droids."


image.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Panaka kapcsán szerintem is a kirúgásos történet lehet a háttérben. Bár én a Baljós Árnyak idején még kisgyerek voltam, de emlékszem, hogy Panaka mindenhol főszereplőként volt promózva, rajta volt az összes poszteren, és a PC játékban is ő volt a negyedik játszható karakter Obi-Wan, Qui-Gon és Amidala mellett. Biztos vagyok benne, hogy Lucas eredetileg nagyobb szerepet szánt neki a továbbiakban, aminek aztán a színésszel kialakult konfliktus keresztbetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Paul Duncan - "April 10, 2000: Star Wars: Attack of the Clones: Doug Chiang’s concept painting shows Jango Fett preparing to leave Tipoca City with son Boba in Slave I, but Obi-Wan Kenobi, lightsaber at the ready, has other ideas in mind."

 

image.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ryan Church - "Design sketches (and a shot of the miniature) for the Geonosis Arena Battle- done in Corel Painter- the miniature is made of carved foam and was sculpted and painted by the incredible team at ILM."

 

A0d35od.jpg

 

zS2qNpm.jpg

 

dM0nM5s.jpg

 

5rkw77h.jpg

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 éve? Durva! Én is emlékszem az első találkozóra, az egyik, ha nem A legnagyobb mozis élményem volt. Sosem hittem volna, hogy lesz olyan SW mozifilm, ami jobban fog tetszeni. :) De még így is a második kedvencem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Paul Duncan - "August 27, 2001: Star Wars: Attack of the Clones - Ryan Church painted this concept for shot GCW (Geonosis Clone War), the panning-up shot where the gunships pick up the Jedi then swoop up to join the Jedi Star Destroyers."

 

iUeUfLA.jpg

 

e4nobBu.jpg

 

642kGQZ.jpg

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Ezt először egy Petőfi Csarnokban rendezett Star Wars klubnapon láttam. Nagy élmény volt. Aztán vagy három számítástechnika órámba került (heti egy órám volt), mire ráleltem egy helyre, ahonnan le lehetett tölteni. Emlékszem, hogy szurkoltam, hogy legyen időm leszedni, feldarabolni és felrakni vagy féltucat floppy-ra. :) Azok a régi szép idők, amikor régen minden jobb volt. Ma már nincs ilyen, ma már a sz*r fotelemből nézhetem meg, idegesítő módon azonnal, és csak ahányszor akarom, szembántóan pocsék HD és 4K-s felbontással. :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyike volt az első filmeknek, amit az akkor újonnan vásárolt, brutális méretű DVD lejátszónkon néztünk meg apukámmal, azonnal amint hazahozta a frissen vásárolt eredeti DVD-t. Majd kiugrottam a bőrömből, ugyanis ekkortájt az első rész és a trilógia csak másolt VHS kazin volt meg. Amikor az AotC kijött, akkor tanultam olvasni, de még nem ment annyira jól. Sajnáltam hogy a DVD verzióra nem került fel a szinkron. Sosem felejtem el az emléket, ahogy apa végigolvasta nekem a filmet. Iszonyúan jól szórakoztunk. Ő a klasszikus trilógiával találkozott először és természetesen szerette is, de talán még jobban a Baljós árnyakat, majd A klónok támadását is. Szóval ő már akkor a ritkább csoportba tartozott úgymond, mint prequel "fan" (bár ezt a szót akkor még nem is használtuk itthon). Manapság már nem annyira aktívan követi a Star Warst, sok egyéb dolog érdekli és más teendők is lefoglalják, viszont még mindig szereti. Igen, az új trilógiát is kedvelte összességében. Szóval megvan a Star Wars szeretete a családban, én pedig aktívan űzöm is a "fanságot" a mai napig. Most ez idéződött fel bennem ezt a rég nem látott trailert újranézve. Köszi!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, mui-ruy írta:

Az egyike volt az első filmeknek, amit az akkor újonnan vásárolt, brutális méretű DVD lejátszónkon néztünk meg apukámmal, azonnal amint hazahozta a frissen vásárolt eredeti DVD-t. Majd kiugrottam a bőrömből, ugyanis ekkortájt az első rész és a trilógia csak másolt VHS kazin volt meg. Amikor az AotC kijött, akkor tanultam olvasni, de még nem ment annyira jól. Sajnáltam hogy a DVD verzióra nem került fel a szinkron. Sosem felejtem el az emléket, ahogy apa végigolvasta nekem a filmet. Iszonyúan jól szórakoztunk. Ő a klasszikus trilógiával találkozott először és természetesen szerette is, de talán még jobban a Baljós árnyakat, majd A klónok támadását is. Szóval ő már akkor a ritkább csoportba tartozott úgymond, mint prequel "fan" (bár ezt a szót akkor még nem is használtuk itthon). Manapság már nem annyira aktívan követi a Star Warst, sok egyéb dolog érdekli és más teendők is lefoglalják, viszont még mindig szereti. Igen, az új trilógiát is kedvelte összességében. Szóval megvan a Star Wars szeretete a családban, én pedig aktívan űzöm is a "fanságot" a mai napig. Most ez idéződött fel bennem ezt a rég nem látott trailert újranézve. Köszi!

Nagyszerű érzés, amikor a családban is megvan az SW rajongás közös élménye. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 3 hónappal később...
  • 4 héttel később...

Ma 20 éve mutatták be a filmet! Még tisztán emlékszem amikor mentünk a Kecskeméti moziba, ahol premier napon néztük meg az egyik jó barátommal. Mintha tegnap lett volna. Ti mikor és hol láttátok először a filmet?

 

Interjú Haydennel.

 

https://www.starwars.com/news/clones-at-20-hayden-christensen-interview

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A premier hetén láttam hétvégén. Apámmal és egy haverommal néztem meg a filmet a székesfehérvári Cinema City-ben, mert akkor Veszprémben még csak az ősöreg Séd mozi volt meg, aminek a hangrendszerét pont az ep2 miatt újították fel, hogy le lehessen ott is adni. Viszont a premier idejére nem készült el, csak pár héttel később. Természetesen a Sédben is megnéztem, akkor a tesómmal, aki akkor még bírta a Star Wars-t, bár főleg Jar Jar és Ewan McGregor miatt. :) A sors ironiája, hogy a Veszprémbe eljutott kópia hanghibás volt, az Acklay megjelenésétől a klón sereg megérkezéséig több másodpercet csúszott a hang.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.