Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Ajánlott hozzászólás

Ok de milyen jogon vágnak?Semmi jogalapjuk nincs hozzá.A film az egy kész alkotás.Csak a készitőknek van hozzá joga hozzányúlni.Szerzői jogok megsértéséért kell őket feljelenteni.Jóhogynem könyvekből is kivesznek oldalakat mert durva a jelenet.A másik, hogy teljesen értelmetlen mert a gyerek úgyis látja, vagy moziban vagy dvd-n.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy kicsit a demkoráciába is belenyúlik, nem? Mármint a mi (nézők) szemszögünkből: Jogunk van megnézni a teljes filmet, és majd MI döntjük el, hogy mit nem akarunk látni. SZVSZ a karika még nem is olyan nagy hülyeség, mert az jelzi a szülőknek, hogy melyik filmet NE engedjék (ez főleg a 16-18-as karikára vonatkozik) a kisebb gyerekeknek. Persze ezzel a véleményemmel lehet vitatkozni ;)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

A filmek fölötti rendelkezés joga a forgalmazóé, ők pedig nyilván bele-egyeznek abba, hogy a TV társaságok vágjanak a filmjeikből, ha nekik úgy tetszik... ha ezt nem engednék, akkor nem vennék meg tőlük jó pénzért a vetitési jogot. Tehát ez semmilyen jogba nem ütközik.

Országonként nagyon változó, hogy mit vágnak és mit nem... pár évvel ezelött még mi is azon szerencsések közé tartoztunk, ahol minden normálisan lement, de az ORTT azóta átesett a ló túloldalára. Azért fontos megjegyezni, hogy csak az országos terjesztésü csatornákon vágnak... a fizetett kábel adókon minden vágatlanul megy szerte a nagy világban, igy nálunk is ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vágásokat nem a TV adók, hanem az ORTT találja ki. Őket meg már önmagában azért felkéne valahol jelenteni, amiért kitalálták azt az idióta karikás rendszert ;)

OFF

Ráadásul, mikor hallottam, kik az ortt tagjai és kik szólhatnak bele, felment bennem a pumpa. Ezek az idegesítő civil szervezetek azt csinálnak, és uralják az ortt-t.

De azért a csatornák sem menthetők fel teljes mértékben, mert mikor kitalálták a karikás rendszert (előtte ugye volt a kék karika, piros 3szög stb, de azt csak a film előtt bemutatták egyszer, ez még ok, de hogy egész film alatt ott legyen.)

akkor az összes csatorna aláírta. Nagy híradó téma volt, hogy hú micsoda egyetértés, meg vigyázunk a gyerekekre. HBO is aláírta, pedig, ők még minden ilyen karika előtt régebben is bemondták a filmek előtt milyen korosztálynak ajánlják a filmeiket.

Szerintem tök hülyeség a karika, senkit nem tart vissza, ha meg visszatart, az is hülye. Itt ez a marha nagy szabadság, és akkor bele akarnak szólni ki mit nézzen, még ha kicsi is. Majd az apja anyja eldönti.

Engem mindent engedtek mindig nézni, amíg fennt bírtam maradni(kb 4 éves koromban néztük az ördögűzőt, akkora para volt akkor, hogy azóta se mertem megnézni ;) ). 6-7 évesen néztem az X-aktát, de jó, volt persze családdal, szóval mindig evidens volt, az amit bemondanak manapság, hogy szűlői felügyelet mellett, akinek nem az, annak kár családban élnie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Ráadásul, mikor hallottam, kik az ortt tagjai és kik szólhatnak bele, felment bennem a pumpa. Ezek az idegesítő civil szervezetek azt csinálnak, és uralják az ortt-t.

De azért a csatornák sem menthetők fel teljes mértékben, mert mikor kitalálták a karikás rendszert (előtte ugye volt a kék karika, piros 3szög stb, de azt csak a film előtt bemutatták egyszer, ez még ok, de hogy egész film alatt ott legyen.)

akkor az összes csatorna aláírta. Nagy híradó téma volt, hogy hú micsoda egyetértés, meg vigyázunk a gyerekekre. HBO is aláírta, pedig, ők még minden ilyen karika előtt régebben is bemondták a filmek előtt milyen korosztálynak ajánlják a filmeiket.

Szerintem tök hülyeség a karika, senkit nem tart vissza, ha meg visszatart, az is hülye. Itt ez a marha nagy szabadság, és akkor bele akarnak szólni ki mit nézzen, még ha kicsi is. Majd az apja anyja eldönti.

Engem mindent engedtek mindig nézni, amíg fennt bírtam maradni(kb 4 éves koromban néztük az ördögűzőt, akkora para volt akkor, hogy azóta se mertem megnézni ;) ). 6-7 évesen néztem az X-aktát, de jó, volt persze családdal, szóval mindig evidens volt, az amit bemondanak manapság, hogy szűlői felügyelet mellett, akinek nem az, annak kár családban élnie.

a "karika" nem csak azért van,hogy visszatartson akárkit is a filmnézésétől, hanem hogy utaljon arra, hogy milyen stílusú filmet fogunk látni pl. erőszakosság szempontjából

az egy másik dolog, hogy természerfilmekre is ráteszik a 12 éven felülieknek jelzést, de néhány más műsor meg korhatár nélküli...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem akkor is hülyeség, tönkre tette a tv-zést.

Bőven elég a film előtt, vagy a tv műsorokban jelölni ilyesmit.

Aki meg csak nyomkod és ott ragad, majd elnyom, ha túl dúrva, vagy megmagyarázza a kölöknek, hogy az művér.

Egyes dolgokkal úgy viselkednek, pl ezekkel a fránya gyerekekkel, mintha kolonc lenne. Ha már van akkor meg kell neki magyarázni, beszélni vele.

Mindent csináljon a szülő helyett az iskola a tanár az állam, az ortt, az rtl, meg ne engedje nézni a csúnya filmeket.

Legyen már valami meló azzal a gyerekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Be kéne vezetni a távkapcs.ba egy "ortt" nevezetű gombot, és csak akkor látjuk a karikát ha bekapcsoljuk.Szóval ha a szülő aggódik hogy a gyereke mit néz a tv-ben akkor elég lenne csak annyi hogy megnyomja a gombot, és a szerint cselekszik.

 

ui.:Már el is felejtettem a kék-piros logókat.Emlékszem a Terminator 1-en piros háromszög volt ;) Asszem éjszaka 1kor adták volna, de egy hülye autós műsor miatt 1-2 órát tolódott ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy kicsit OFF

A karikákat gyűlölöm, a vágásokra meg nincsen szó, amit érezni szoktam. Mikor az Alien Resurrectiont szarrá vágták, fél órán keresztül káromkodtam minden vágás után (és ott volt kismilló vágás). Szóval a filmnek vége volt, én meg még mindig fújtam a szidalmakat.

Nos, az Alien sorozat csak a második kedvenc filmsorozatom. Ha ezt meglátom a kedvenc filmsorozatom kedvenc részénél új fejezetet nyithattak volna a Káromkodás Nagylexikonában. Szerencse hogy nem néztem.

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még meg sem ütötte a harci jelenetben a nuncsakuval /nem tudom hogy írják/ a fickót, de az már összesesett...no comment!! :D

És a moziváltozatban megütötte??? Nem csak színészbarát filmezés miatt nem ért hozzá? :D

 

 

Részemről: nem néztem. Kövezzetek meg érte, de elfelejtettem. Nem tévézek. Csoda hogy van itthon működő TV.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...

Anakin. Először ott egyensúlyozott Zam siklójának az orrán, aztán Zam begyorsított, Anakin meg hátrább került a siklón. És közben továbbra is kapaszkodott. Na ezen Zam úgy meglepődött hogy egy pillanatra még embernek lenni is elfelejtett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azon gondolkodtam, hogy amikor Zam-et megöli Jango mérgezett szablyanyila, és ennek hatására visszaalakul clavditává, majd még nyökög valamit, mielőtt kilehelné a lelkét, na pontosan arra gondoltam, hogy Zam nem Jango nevét mondta ki halála előtt, csak éppen a saját nyelvén, amit Obi meg Ani nem értett?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars Insider szerint huttul karattyol és azt mondja "Wee shahnit... sleemo." és azt jelenti hogy "Bounty hunter slimeball".

Nyálgombóc fejvadász lenne?

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars Insider szerint huttul karattyol és azt mondja "Wee shahnit... sleemo." és azt jelenti hogy "Bounty hunter slimeball".

Nyálgombóc fejvadász lenne?

Végül is a Star Wars világában akár a "rohadt szemét fejvadász"-nak is betudható :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.