Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Ajánlott hozzászólás

Hát erről van szó. Ha pedig három év alatt elhasználódnak, akkor elég silány minőségűek.

De épp ezt mondom, a 3 év nekik 6 év, illetve a klónozás is előre nem látható következményekkel járhat (ergo csak pár évig bírja a génmódosítás miatt). Erről nincsenek infoink, ezért akár igaz is lehet (persze az ellenkezője is.)

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De 6-8 (gyorsítás miatt 12-16) évig simán lehet harcedzett katona valaki nem? Maximum a végén már nem az első sorban fog harcolni.

 

De persze még az se biztos, hogy amint elérték a felnőtt kort, nem piszkáltak-e újra bele a génekbe. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De épp ezt mondom, a 3 év nekik 6 év, illetve a klónozás is előre nem látható következményekkel járhat (ergo csak pár évig bírja a génmódosítás miatt). Erről nincsenek infoink, ezért akár igaz is lehet (persze az ellenkezője is.)

Na de ha a 10 (20) év alatt semmi hiba nem lépett fel, miért pont az utolsó 3 (6) évben lépne fel? Hát éppen ezért is lettek a kaminoiak felkérve, mert ők profik és nem csinálnak hibás klónokat, hanem minőségieket. Dex maga mondta, hogy jól értik a dolgukat.

Én mondjuk úgy gondolom, hogy azért sincs infónk róla, mert nincs ilyen leépülés.

 

Teszem azt nem kiöregedtek, hanem harcra alkalmatlanok, pl egy lábuk hiányzik(vagy lábfejük).

Szóval hadirokkantak, de tűzoltásra még jók.

Erre gondoltam, de erre meg Anakin a cáfolat. Levágott karokkal és lábakkal továbbra is harcképes maradt. Ugyan így a klónok is visszakaphatják elvesztett végtagjaikat.

Plusz, már azért is biztos, hogy nem klónok a tűzoltók, mert a hangjukat nem Temuerra Morrison kölcsönözte, mint a többiekét, hanem John Knoll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz, már azért is biztos, hogy nem klónok a tűzoltók, mert a hangjukat nem Temuerra Morrison kölcsönözte, mint a többiekét, hanem John Knoll.

:) Akkor már tudjuk hogy kiből lett tűzoltó. A Naboo fölötti űrcsatában meglőtt vadászpilótából, nem? :D Azt már elég nehezen rakják harcképes állapotba :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
"Das Leichentuch der Dunklen Seite ist gefallen.

Begonnen der Angriff der Klonkrieger hat."

:D Szép!

OFF

Hú, ez most visszaidézte bennem régi gimis emlékeimet. :D Akkor tanultam németet, az utóbbi pár évben meg nem nagyon volt rá szükségem, úgyhogy lassan, de biztosan felejtek... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Tegnap erre a részre is sor került, csak valahogy írni felejtettem el róla. Szóval, pótlom hiányomat.

Ez a rész még mindig a kedvencem, mert itt valóban életre kell a Star Wars uuniverzum. Az előző és későbbi részekben is láthatunk olyat, hogy a szereplők leülnek vacsorázni, szerelnek, versenyeznek, bóklásznak az úton, kocsmáznak, de igazából ezek mind-mind olyasféle különleges figurák (bűnűzők, versenyzők), illetve a főszereplők. Ebben a részben viszont a civil szféra, az átlag galaxislakó életébe pillanthatunk be. Elég csak azokra a jelenetekre gondolni, mikor a két Jedi egy teljesen átlagos bárba (ami nem "kötekedő alakokkal" van tele) látogat be, vagy éppen Dexter Jettster éttermére, hogy a buszra, vagy a teherhajó kikötőről ne is beszéljek. De most először láthatunk gyárat, aminek monumentalitása alapból elragadó, és ezután már könnyű elképzelni, milyen is lehet teszem azt egy TIE gyár. Ugyan itt mélyebb bepillantást nyerhetünk a Jedik mindennapjaiba is, láthatjuk a könyvtárjukat, az oktatási módszereiket. Szóval az SW Galaxis éli mindennapjait a főszereplők mögött.

A szereplők pedig tovább harcolnak. Az eddig ismert SW filmekkel ellentétben ez a rész egy nyomozós-romantikus-háborús film, ezek háttérbe is szorítják a miszticizmust és a politikát, ami példáúl az ep1-et jellemzi főként. Ebben a részben kevésbé van az Erő a középpontban, a Sötét Oldal kifejezés el sem hangzik és a politikával is csak érintőlegesen foglalkoznak. Ám mikor ezek terítékre kerülnek, akkor nem mehetünk el mellette szó nélkül, legyen szó Qui-Gon túlvilágról való visszakiáltásáról, vagy a különleges jogok megszavazásáról.

Szereplőink ráadásul nagyot változtak az ep1 óta. Legszembetűnőbb Anakin, aki tíz év alatt majdnem felnőtt. Külső megjelenésében is láthatjuk, mennyire elüt a Jedi normáktól, hát még viselkedésében, de ebben a részben még nincs minden veszve körülötte.

Obi-Wan is immár Jedi mester, bár mintha ebbe a szerepbe még nem rázódott volna bele igazán. Ahogy az ep1 végén sejthettük, itt bebizonyosodik, Obi-Wan túl korán kapott padawant, ráadásul mindjárt Anakint. Ő és tanítványa kapcsolata közel sem olyan harmonikus, mint Qui-Goné és Kenobié. Sokat vitáznak, Anakin felesel, Obi-Wan kioktat, de azért néha-néha megmutatkozik az a bizonyos "jó barátok voltunk".

Padmé is felnőtt a maga módján. Egyrészt még szebb lett, másrészt már korántsem olyan naív, mint azelőtt. Még mindig híve a tárgyalásnak, ellenben nem ódzkodik az agresszívabb megoldásoktól sem. Hiszen éppen ő sürgeti a merénylő kézrekerítését, illetve ő vádolja meg elsőként Dookut (és milyen igaza van), ráadásul Obi-Wanért is ő indul el.

Mivel a politika háttérbe szorult, gonoszunk, Darth Sidious mindössze egyetlen jelenetben tűnik fel jól ismert fekete kámzsájában, de magát Palpatine-t sem láthatjuk ötnél többször, így az embernek olyan érzése támadhat, mintha az öreg nem is annyira fontos szereplő, mint ahogy azt érezte az ep1 idején (már ha nem tudja, hogy Sidious=Palpatine). Pedig az öreg mesterkedései itt kezdenek igazán kibontakozni.

A látvány és hangulat is borongósabb és kopottabb lett az előző rész óta. A háború szele, a válság közeledte rányomja bélyegét mindenre. A szereplők már nem hordanak túl cicomás ruhát (bár Padmé azért nem sokkal visszafogottabb, mint azelőtt), és a járművek java is koszosabb (főleg a harci járművek). Szóval közeledünk az ep4-5-6 látványvilágához, mely már egy háború sulytotta világot mutat be.

És még egy szó a romantikus szálról. Bírom, hogy egyesek azt mondják, elnagyolt, gyerekes. Azt meg végkép bírom, hogy ugyan ezek azt mondják, ennyi sem kellett volna. Namost, komolyat akarnak, vagy rövidet? Kellett ez a romantikus szál, de el kellett nagyolni, mert egyrészt, nem romantikus filmnek készült, másrészt, a Star Warsban sosem volt semmi sem túlságosan reálisra véve, harmadrészt, így még pont fogyasztható és érthető. Persze ezek azok az emberek, akik a "szeretlek-tudom" kétszavas "beböfögést" kidolgozott romantikus szálnak tartják. Pedig az sem az. Viszont ugyan azt nem adhatták vissza Anakinnal sé Amidalával, úgy érzem, érthető okokból. Az meg végkép durva lett volna, ha Luke és Leia nem várt gyerek. Szóval szerintem, ez így jó, ahogy van. Ha az ember odafigyel a szavakkra és a képi utalásokra, rájön, hogy a tömörség mellett igencsak tartalmas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyjából egyetértek Dzséjt. :cool: azért csak nagyjából, mert szerintem a politika igenis fontos szerepet játszik az EPII-ben. Talán a három előzmény film közül itt van a legnagyobb szerepe.

 

Egyébként az EPII a legkülönlegesebb az SW filmek között. Annyi minden van benne mixelve, és annyira jól, hogy ezt megcsinálni, minimum zsenialitás kellett. Én megértem, ha sokaknak nem jön be. Jó adag nyitottság is kell a filhez, és persze ha van ész az se árt. A jószándékról már nem is beszélve...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imádom ezt a részt. :cool:

Hogy ha visszagondolok pár adott jelenetre, teszem azt a szerelmi jelenetekre, mindig azon kapom magam hogy arra gondolok hogy mennyire nem illenek oda.De ha megnézem a filmet, akkor annyira odaillőnek és jónak hangzanak a dialógusok, amiket ha leírva látok röhögnöm kell.Talán azért mert sosem szerettem a romantikus filmeket, de a filmben pont beleillenek, és a nézésekor tökéletesnek hangzanak.

 

Tényleg nagyon jól sikerült ez az írások(is) Dzséjt!Pont ezek miatt szeretem annyira az epizódot, mert betekinthetünk a gépezet mögé, ami a Star Wars-ot hajtja.

Ezért a misztikus Tyranus-klónozós szálért pedig nagyon mérges vagyok George-ra, hogy csak könyvekből kaptunk valamiféle választ.De beszélhetünk még Qui-Gon hangjáról is - és a szellemmé válás módjáról, ami szintén nem lett megmagyarázva.És gondolom nem csak én vártam ezeket a válaszokat a harmadik résztől.Mellesleg pont ez a nyomozós szál jött be nagyon, amitől tényleg különleges ez az epizód.

 

OFF

Nincs valakinek meghívója a bit-hdtv.com-ra?Volt régebben kettő regem is, de kirúgtak..Már egy hónapja csak a második részt keresem a neten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

azért csak nagyjából, mert szerintem a politika igenis fontos szerepet játszik az EPII-ben. Talán a három előzmény film közül itt van a legnagyobb szerepe.

Nem is a fontosságáról beszéltem, csak arról, hogy az ep1-hez képest nincs annyi tere. Amikor viszont az van előtérben, akkor nagyon fontos események vannak terítéken, de isten igazából ebből egy szem van, Palpatine jogai és viszonylag azt is "gyorsan" lerendezik. Ellenben az ep1 elég hosszan foglalkozik ezzel, példáúll a Szenátusbeli jelenet nem rövid, de a Palpatine-Amidala közötti párbeszédek sem. Szóval, az ep2-ben nem kap akkora teret, viszont fontosabb események történnek azokban a rövid pillanatokban.

 

Mondjuk, hogy fontosabb-e, az azért kérdéses. Elvégre Palpatine tervében minden nagy lépés egyformán fontos volt. Ha nem lesz kancellár, dől a terv. Ha nem kap különleges jogokat, dől a terv. Szóval ez a kettő szerintem egyformán fontos momentum volt.

 

Krande: az ep1-ben Nass főnök is korán képbe kerül, még sincs annyira képben. Azért, mert valaki hamar felbukkan, még nem lesz nyíltan előtérben. Palpatine lényegesebben keveset van képben az ep2-ben, mint az ep1-ben és 3-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Én valahogy nem bírom nézni. A kezdés óta sírok rajta. Még hallani se akrom.Rosszul leszek tőle.

 

 

Ja és nem a kép vagy hang minőség miatt. Szerintem mind kettő jó cvolt ahogy szokott lenni. csak a stáblista gyors lekeverése és a reklámok voltak sazrok ahogy mindíg nem mintha nagyon néztem volna.

Szerkesztve: - Derb
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most sokkal jobb volt a képminőség, bár most más hibát követtek el.A film végén a házassági jelenetből vagy kivágtak vagy felgyorsították, mert amikor a stáblista ment akkor még nem volt vége a film zenéjének, csak utána kb 5 másodpercel robbant be az End credits zenéje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most mintha nem vágták volna ki az elejéről a robbanást. :roll:

 

Még vége sem volt a filmnek, már az esküvőnél begyorsították a képet. Zene maradt normál sebességű.

 

Ha majd valamikor leadják az ep3-at (úhytűnik a közeljövőben nem) akkor simán rányomják majd a 12-es karikát, pedig ugye a plakát felét kitakarta annak idején a zöld karika.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kép nem csoda, hogy jobb volt mint az EPI-nél, hisz ez mégiscsak digitálisan lett felvéve. :roll:

 

Egyébként a szinkronnak vannak jó pillanatai, pl. a városi üldözés alatt. Egyébként Anakin és Padmé néhol nyávogó szinkronhangjai borzalmasak!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a szinkronnak vannak jó pillanatai, pl. a városi üldözés alatt. Egyébként Anakin és Padmé néhol nyávogó szinkronhangjai borzalmasak!

Így van, de pont az a baj és azért tartom én a legkevésbé sikerült szinkronnak, mert csak jó pillanatai vannak, de nemtud egy jó átlagot hozni, mert vannak részei amik kukába valóak. Ahol pl gyors egymás szavábavágós párbeszéd van pl kandallós jelenet, az gagyi, nagyon látszik/hallatszik, hogy külön-külön vették fel. Azt nagyon nem sikerült összefésülni! :roll:

 

Padméék hangját pedig már megéllapítottuk élőben, hogy az élő hangjuk sokkal jobban illene, mert egyrészt 5 éve fiatalabbak voltak, másrészt, mintha kicsit vékonyítottak volna a hangjukon. Szóval azt újra fel kéne venni a mostani hangjukkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.