Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Ajánlott hozzászólás

Tetszik nagyon a szinkronban ahogy Taun We mondja: "Bemutatom önnek LÁMA Su-t!"

A kaminói hangok nagyon jól sikerültek. Ellenben Obi-Wanéval azokban a jelenetekben. Mikor Lama Su-val dumál koránt sincs a magyar hangban akkora megdöbbenés, mint angolban, sőt szinte meg sem lepődik.

Későbbi jelenet már oké, mikor a klónozásról mesél, de az a duma a fehér szobában nálam sosem klappolt Obi-Wan részéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha majd valamikor leadják az ep3-at (úhytűnik a közeljövőben nem) akkor simán rányomják majd a 12-es karikát

OFF

A Palpi-Mace párbajtól kezdve akár 16-os is lehetne a képernyő sarkában.

Ha lenne 14-es korhatár akkor a 12-est meg a 16-ost átlagolva akár 14-es karikás is lehetne az egész film. :roll:

ON

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

A Palpi-Mace párbajtól kezdve akár 16-os is lehetne a képernyő sarkában.

Ha lenne 14-es korhatár akkor a 12-est meg a 16-ost átlagolva akár 14-es karikás is lehetne az egész film. :D

ON

Akkor lenne 16-os ha benne lenne az ikrek fogantátása is. :para:;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kevesebb is lehetett. Főleg, ha belegondolunk, Anakin öt hónapig volt távol (hu, meg ne kérdezzétek, ezt most honnan veszem, de volt szó róla valahol). Négy hónapos terhesen pedig már enyhén szólva is tudni lehet, így már előbb is szólhatott volna róla :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kevesebb is lehetett. Főleg, ha belegondolunk, Anakin öt hónapig volt távol (hu, meg ne kérdezzétek, ezt most honnan veszem, de volt szó róla valahol). Négy hónapos terhesen pedig már enyhén szólva is tudni lehet, így már előbb is szólhatott volna róla ;)

Ezt most mire írtad? :D A kérdéshez nem igazán kapcsolódik, hogy Anakin miért nem tudott Padmé terhességéről. :para: Amúgy is kezd off lenni a dolog. A lényeg, hogy azEPII és EPIII között esett teherbe Padmé. Ez volt a kérdés....ami abból indult ki, hogy orki sajnálta, amiért ezt nem mutatták az EPIII-ban...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 25. helyzettet tessék nézni:

2007070520.jpg

Érdekes, hogy az ep2-t naggyából annyian láttak, akik moziban is megtekintették 2002-ben. Akkor az év lenézettebb filmje volt a hazai mozikban szintén 900szávalahányezerrel. Jó sokkal verte az azévi másodikat, az akkori Potter-filmet (Hp2-t) és természetesen minden mást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 9 hónappal később...

Már régóta zavar egy apró mozzanat amire magamtól nem tudok olyan magyarázatot adni ami helytálló lenne.

Sokmindent meglehet magyarázni az swben a sajátos fizikával illetve meseszerű szabályokkal. Erre nem találtam kielégítő magyarázatot bárhogy csűröm csavarom. Várom az ötleteket a kreatív kollégától.

 

Anakin karja a droid gyárban beleszorul egy préselt fémlemez alá. Ugye nem tudja a kezét kihúzni, majd mikor lecsap egy daraboló, ami kettészeli a kardját, már ki tudja húzni.

 

Keze sértetlen, hogy lehetséges ez?

 

Már többször nekifutottam, hogy egy olyan hajlítás alá került a keze, amit nem nyomott meg a gép, de volt egy kép ami megmutatta fellülről, hogy a készülő alkatrész mellett, a lemezen van egy doborulat, amiben vélhetően a karja van Anakinnek.

 

Ha egy ilyen prés alá kerül az ember keze ott nincs menekvés a gép nullára zár, és kampeca.

 

Még az jutott eszembe, teljesen elmebeteg módom, hogy Anakin keze keményebb annál a fémnél (és présgépnél ami a fémnél is erősebb, hisz meg tudja munkálni) amiből a robotok készülnek. Ez akkor kezdett körvonalazódni bennem, mikor sokaknál szemet szúrt, hogy Windu ököllel püföli a droidokat a CW-ben. Engem nem zavar speciel, nálam ez belefér annak a rajzfilmnek a könnyedségébe.

Ezért is csak akkor ütött szöget a fejembe, mikor sokan kritizáltátok. Mivan, ha Tartakovsky banda ebből a ep2-es jelenetből vették az ötletet. Mert ez esetben, lenne benne valami ráció, hogy a harci droidok valami olcsó, vacak, bóvli anyagból készültek, amit egy edzettebb kéz, mint egy Jedié szét püfölhet, maradandó károsodás nélkül.

 

De ez még ígyis elég gyenge lábakon áll.

 

Remélem végre felnyitjátok a szemem, rámutattok egy apró jelre, hogy lehetett ezt megúszni, valami apró rés, vagy mittudom én megmagyarázhatná nekem ezt az abszurdumot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most találtam, hogy ez Dzséjtnek is szemet szúrt a chapterezésnél:

2005. Oct. 25. - 20:19

Melelsleg, itt az is bebizonyosodik, hogy Anakinnak bazi erős karcsontja van. Mikor rácsap az a kütyü, ami miatt a földhöz lett szögezve, tökéletesen látszik, hogy a fén ráhajtódott a karjára. Nos, amilyen erővel az a zúzógép lecsapódott, Anakin karjának laposra kellett volna zúzódnia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én két ötlettel álltam elő, mikor észrevettem ezt az érdekességet. Az első, hogy a fém ekkor még nem olyan szilárd a könnyebb megmunkálhatóság kedvéért. Ez utóbbi nekem mondjuk annyira nem gyün be.

A másik, hogy Anakin bevédte a karját az Erővel. El nem tudta kerülni a beakadást, de azt meg tudta akadályozni, hogy a gép pozdorjává zúzza az alkarját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a jelenetet, de nekem nincs ezzel bajom. Valószínűleg a fénykard szorult be a fémbe, és emiatt nem tudta kihúzni a kezét Anakin. Az a csapás pedig egy fixen rögzített alkatrészt ért, valószínűleg úgy vágta szét a fénykardot is, mint kés a vajat. Ennyi szerintem belefér egy sci-fi/fantasy -ba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell mindig mindenre magyarázatot találni. Ez csak egy film :clap:

De olyan jó mulattság :(

 

Amúgy megvan az egész megfejtése. Az egészben van egy hiba. Na nem a filmben, hanem a futószallag működésében. Lokatelli, nézd meg lelassítva a jelenetet, onnantól, hogy Anakin felugrik a szallagra. Nagyon jól megcsinálták. Ugye lendül felé az a kar, ami elrepíti. Lassításban látszik, hogy miután eltalálja Anakint, a fiú rávág a karddal és egy részt leszel belőle. Az a kütyü esik a keze mellé, és arra vág rá a prés, de az meg is akasztja, így Anakin kezét a prés ténylegesen már nem éri el. Viszont valamilyen útón-módon mind a levágott alkatrészre, mind Anakin alkarjára ráhajtódik a fémlemez, amiről így már kijelenthetjük, hogy veszettül hajlékony. Ami mondjuk fel is tűnhetett volna előbb is, ha ránézek rendesen az Ani előtt haladó lapokra, mert azokon sehol sincs az a nagy bupszli. Az is látszódik, hogy miután a beakadás után leereszkedik az a két kis heggesztőkar, az egyik beakad a rendellenes szakaszba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin alkarjára ráhajtódik a fémlemez,

Ezt már másodszor írod, még most se tudom mire gondolsz. Ráhajtódott a fémlemez? Hol? Maximum be lett építve a keze abba a micsodába. :clap:

 

Egyébként itt inkább a jelentéses tartalom miatt lett ilyen ez a jelenet.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.