Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Ajánlott hozzászólás

Számomra csak az a furcsa ebben a jelenetben, hogy amíg nem lőnek rá Obi-Wan-ra, nem veheti észre, hogy egy célkereszt közepén van. Egy ilyen jelentős népsűrűségű bolygón "pont" kiszúrja, hogy rá céloznak...még csak azt sem lehet mondani, hogy közel volt a csajhoz, hogy esetleg megláthassa. Itt legfeljebb a Jedi-ösztön jöhet szóba, mint magyarázat, amivel érzékelte a közelgő veszélyt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra csak az a furcsa ebben a jelenetben, hogy amíg nem lőnek rá Obi-Wan-ra, nem veheti észre, hogy egy célkereszt közepén van. Egy ilyen jelentős népsűrűségű bolygón "pont" kiszúrja, hogy rá céloznak...még csak azt sem lehet mondani, hogy közel volt a csajhoz, hogy esetleg megláthassa. Itt legfeljebb a Jedi-ösztön jöhet szóba, mint magyarázat, amivel érzékelte a közelgő veszélyt.
Szerintem meg már akkor elég közel volt hozzá. A járművet biztos jobban látta, hisz az sokkal nagyobb test. :bumm:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy ilyen jelentős népsűrűségű bolygón "pont" kiszúrja, hogy rá céloznak...

De a népesség nem a 8888. emelet díszkivilágított holo-hírdetőtábla előtt sűrűsödött össze. :) A droid nyílegyenesen tartott a gazdija felé, Obi-Wan pedig érthető okból pont menetirányba nézett, vagyis egyenesen Zamre, aki egy szál magában állt hátulról megvilágítva. És Obi-Wan már nem volt kilométerekre, hiszen tellett vagy tíz másodpercbe, míg Anakin utolérte Zam siklóját és nem hiszem, hogy hangsebességgel száguldozott volna. És ha ehhez még hozzáveszem, hogy a száguldozó lézernyalábok gyönyörű fénye a sötét éjben olyan, mint egy villogó nyíl, ami mutatja, honnan indult és merre megy, és számba veszem azt a nem elhanyagolható tényt, hogy a potyautas egy Jedi lovag, méghozzá nem is az a kezdő fajta, ellenkezőleg, egész jók az Erő skilljei, hát nem csoda, hogy Obi-Wan kiszúrta Zam nénit.

 

Anakin trükkje meg végképp nem nagy kunszt. Melyik az a képesség, amit legelőször felfedezünk Anakinban (már a csajozási képességein és a szemtelenkedésén kívül :) )? Az ösztönös jövőbelátás. Ettől lett kilenc évesen az egyik legjobb fogatversenyző, hiszen előre tudta, mit csinálnak a versenytársai. Gondolom eme képessége picit fejlődött a tíz éves intenzív Jedi kurzus folyamán, így már fél szemmel is megjósolja, hogy egy menekülő sikló, ami beszáguld egy nem túl sok (szám szerint egy) kijárattal megáldott alagútba, hol és mikor jön ki belőle és hová kell állnia, hogy pont alatta húzzon el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 3 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
Itt legfeljebb a Jedi-ösztön jöhet szóba, mint magyarázat, amivel érzékelte a közelgő veszélyt.

Nem bőven elég az?

(Obi számára elég. De ugyanebben az epizódban történik, hogy Obi látatlanba tudja hogy a klónok mintaegyede azonos Padmé merénylőjével, Yodáék meg nekiállnak kukacoskodni.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem bőven elég az?

(Obi számára elég. De ugyanebben az epizódban történik, hogy Obi látatlanba tudja hogy a klónok mintaegyede azonos Padmé merénylőjével, Yodáék meg nekiállnak kukacoskodni.)

Az erős kifejezés rá, hogy "látatlanba tudja", mivel ő is csak annyit mond, hogy "Erős a gyanúm..." Coruscanton látta, hogy néz ki a fejvadász páncélja, aki elhallgattatta Zam-et, (ebből kifolyólag logikus, hogy ő Amidala merénylője), ezt ruházatot pedig nagyon könnyen felfedezhette a Kaminón, amikor belépett Jango lakosztályába. Szerintem ezért volt erős a gyanúja, de arról szó sincs, hogy látatlanba tudta Jangóról, hogy ő konkrétan az a fejvadász, akit keres. Legfeljebb annyit érezhetett, hogy nincs minden rendben nála - de ez egy fejvadásznál szinte természetes. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben igazad van. Nem véletlenül néz oda, amikor Boba becsukja az ajtót. De az ilyen "bizonyítékok" nem állják meg a helyüket egy bíróság előtt, ezért kellett volna Jangót odavinnie Yodáékhoz. Ez meg is lepett, mert ha egy civil szemtanú vallomása nem elég azt megértem, de hogy egy Jedi-mester azt a választ kapja hogy vigyázzon a megérzéseivel? :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben igazad van. Nem véletlenül néz oda, amikor Boba becsukja az ajtót. De az ilyen "bizonyítékok" nem állják meg a helyüket egy bíróság előtt, ezért kellett volna Jangót odavinnie Yodáékhoz. Ez meg is lepett, mert ha egy civil szemtanú vallomása nem elég azt megértem, de hogy egy Jedi-mester azt a választ kapja hogy vigyázzon a megérzéseivel? :S

Obi-Wan ott elég sok mindent feltételez. Nem tudja konkrétan megmondani, hogy Jango a merénylő, azt meg pláne nem, hogy a kaminoi kormánynak köze van-e hozzá. Azért Jango egy dolog, de, egy kormányt vád alá helyezéséhez egy köztársasági szenátor meggyilkolása ügyében már több kell, mint puszta megérzés. Ezért javasolja Yoda, hogy ne bocsátkozzon feltételezésekbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp ez az, a kaminói kormányt Obi nem vádolta. Ettől függetlenül egy mély beszélgetés "tanúként meghallgatás" mindenképp kellett volna, de ugye amikor legközelebb ott jedit láttak, az Yoda volt amint sietősen jött és vitte a klónokat.

 

 

Amin töprengek: a hadihajók honnan voltak? Mert hogy nem a Kaminón készültek, az esélyes. Esetleg azt tudom elképzelni, hogy a rendelésben az volt hogy a Köztársaság ad hajókat amiket már a kiképzés során is lehet használni, tehát a flottát kb egyszerre találták meg a klónokkal. Azért nehezen hiszem, hogy a Köztársaságban ott parkolt egy rakás Venator, személyzetre várva. Főleg hogy ezek leginkább csapatszállítók voltak, azt meg végképp senki nem gyárt, ha nincsenek szállítanivaló csapatai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki hadsereget akar építeni, az nyilván rendel melléjük fegyvereket, járműveket, egyéb felszereléseket. Nem a Kaminon készültek, de ott tárolták őket, hiszen a klónok a gyakorlatokban is használták már a gépeket, fegyvereket, felszereléseket. Tyranus és Sidious nyilván azokról is gondoskodott, és volt egy egész elveszett naprendszerük, ahová eldughatták őket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 11 hónappal később...

Mivel ez egy (amúgy viszonylag nem túl bonyolult) kémiai reakció, különböző berendezésekkel könnyen reprodukálható. Nagyobb kérdés hogy a Tatooine-on vagy éppen a Hothon hogy lehet oxigén, mivel ott se növények se méregdrága gépek sincsenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel ez egy (amúgy viszonylag nem túl bonyolult) kémiai reakció, különböző berendezésekkel könnyen reprodukálható. Nagyobb kérdés hogy a Tatooine-on vagy éppen a Hothon hogy lehet oxigén, mivel ott se növények se méregdrága gépek sincsenek.

Tatooine-on még okés lenne, párologtatókat használnak öntözésre. Valamennyi növényzet lehet ott. >.<

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Ma van 10 éve, hogy bemutatták a filmet. Nem semmi, hogy telik az idő.

Hihetetlen! Most is kristálytisztán él előttem az a nap. Délután néztük meg Kecskeméten. Elsőre nem igazán tetszett, túl sok volt. :) Persze spoilermntes voltam. Az sw.hu fórumról is eltűntem egy jó darabig. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is emlékszem, a tesómmal néztük meg egy esti sörözés után teljesen spontán. :hehe: Első nézésre nekem sem tetszett, kuszának tűnt az egész, és nagyon nem bírtam Moser Károly hangját, meg az egész szerelmi históriát. Akkor kezdett tetszeni, de akkor nagyon, amikor fél évvel később DVD-n megnéztem eredeti hanggal, házimozin. Az sokkal meghatározóbb élmény volt, mint a mozi. Valahogy akkor jutott el igazán hozzám a történet lényege, a szépségei. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, nekem meg elsőre nagyon bejött :) Aznap délelőtti első előadáson voltam, összeraktam aznapi hivatalos intéznivalókkal, így aztán meg tudtam nézni premiernapon.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is emlékszem, a tesómmal néztük meg egy esti sörözés után teljesen spontán. :hehe: Első nézésre nekem sem tetszett, kuszának tűnt az egész, és nagyon nem bírtam Moser Károly hangját, meg az egész szerelmi históriát. Akkor kezdett tetszeni, de akkor nagyon, amikor fél évvel később DVD-n megnéztem eredeti hanggal, házimozin. Az sokkal meghatározóbb élmény volt, mint a mozi. Valahogy akkor jutott el igazán hozzám a történet lényege, a szépségei. :)

Nekem már a második mozi is nagy élményvolt, akkor varázsolt el teljesen. A DVD után pedig már egyenesen zseniálisnak éreztem. Ez az érzés azóta se múlt el. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a mai napig tisztán emlékszem az első Ep2-es élményemre, pedig csak 11 éves voltam. Akkor még a klasszikus-trilógia és a Baljós árnyak ismeretében ki is merült az SW-vel kapcsolatos tudásom. Az iskolaudvaron beszélgettünk a srácokkal és akkor beszélt az egyikük levágott C-3PO fejről, miegymásról, én pedig hülyének éreztem magam, amiért nem rémlett ilyen jelenet az 1-4-5-6-os részekből. :D Utólag tudtam meg, hogy már kijött a legújabb rész, amit még VHS-en kaptam meg, eredeti nyelven. Nekem nagyon bejött, az Ep1-re köröket vert, főleg látvány terén, akkor pedig főleg arra voltam fogékonyabb filmek terén. Emlékszem, hogy valahányszor megnéztem az Ep2-t, lázban égtem, hogy láthassam a folytatást, annyira érdekelt, miként válik Skywalkerből Vader, illetve hogy alakul ki az Ep4-es felállás. Moziban sajnos csak az Ep3-at láttam (ezt viszont háromszor is), valamint az Ep1 3D-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Fehérváron néztem Rics haverommal és apámmal. Nagyon nagy élmény volt. Akkor még én is spoilermentes voltam (azaz nem, de mint kiderült, a Cinema, a VOX és a TVRHét mindent adott, csak spoileres infókat nem :)), így rengeteg dolgon meglepődtem. Ámultam a coruscanti üldözésen, imádtam a Jango vs Obi-Wan harcot és lestem, mikor a Jedik nekiindultak. Na és aztán jött Yoda. A mozi röhög, de én annyira ámulok és bámulok, hogy amíg a felek el nem tették kardjaikat, levegőt sem vettem. Az ep2 nálam azonnal a kedvenc Star Wars filmem lett, és az is maradt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.