Jump to content

Háttérben lévő érdekességek, történetek

Recommended Posts

8 órával ezelőtt, Donát írta:

Magyarázhatja-e Palpatine EpII-es kinézetét az Erő-elszívás, amit az EpIX-ben láttunk?

Mi van, ha teszem azt Palpatine Coruscant gyárnegyedében időről időre megszívta magát egy kis életerővel, hogy jobb állapotúnak mutassa magát, mint amilyen? Az EpII környékén pedig épp erősen ráfért volna egy újabb életerő koktél. Az EpIII-ban pedig a villámokkal együtt kiad magából egy jó adag sötét energiát is, ezért a kinézete ocsmánnyá válik, és innentől ezt előnyére használja, ezért nem is szépítteti vissza magát a fessebb kinézetre többé?

Ó, hogy én ezt hány éve mondom már. :D (mármint azt, hogy idősebbnek tűnik az EPII-ben mint a III-ban)

17 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Idősebbnek tűnik, de nem annyira mint ahogy itt a kép sugallja. Ez melyik jelenetből van? Ennyire májfoltos fejjel szerintem sehol sem tűnik fel Palpatine.

Ha az én képemet kérdezed, az konkrétan a film eleji beszélgetésből van, amikor felajánlja Padménak, hogy Jediket küld a védelmére.

• 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Nem Panaka lett volna, ő már a forgatás előtt kikerült a képből. Állítólag akkoriban Hugh Quarshie nagyon rossz véleménnyel volt a Baljós Árnyakról, amit úton-útfélen hangoztatott. Arra már nem emlékszem, hogy ő nem akart szerepelni a folytatásban vagy már  fel se kérték rá. Gyanítom az utóbbi.

De, Panaka lett volna Amidala mellett a korai tervek szerint, a forgatókönyvnek létezett olyan változata, amiben Panaka szerepelt, nem Typho. A félszemű kapitányt csak azután alkotta meg Lucas, hogy Quarshie visszautasította a folytatásban való részvételét. Quarshie ugyanis összeveszett a producerekkel azon, hogy nem kaphatta meg a teljes forgatókönyvet, csak a saját részét, és ez végül odáig fajult, hogy a színész visszalépett. Legalábbis 2019 márciusában már ezt mondta a Rebel Force Radióban.

Bár korábban olyan sztori is volt, hogy a gázsiban nem tudtak megegyezni, és az is, amit Ody írt, hogy rossz véleménnyel volt az ep1-ről és ezt sűrűn hangoztatta, emiatt kirúgták. Hogy ezek csak városi legendák-e, és az az igaz, amit '19-ben Quarshie mondott, vagy ő is úgy járt, mint Dennis Lawson, aki egy kövér csekk átvétele után szintén 2019-ben már azt mondta, hogy neki soha semmi baja nem volt a Star Wars-szal, és csak félreértették, hát azt szerintem már sosem fogjuk megtudni.