Ugrás a kommentre

1x09 - Path of the Jedi


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

9. rész - Path of the Jedi / A Jedik útja

 

epguider108.jpg

 

Írta: Charles Murray

Rendezte: Dave Filoni

 

Helyszín: Lothal

 

Szereplők:

Yoda - Frank Oz

Kanan Jarrus - Freddie Prinze Jr.

Ezra Bridger - Taylor Gray

Garazeb Orellios - Steve Blum

Hera Syndulla - Vanessa Marshall

Sabine Wren - Tiya Sircar

Inkvizítor - Jason Isaacs

C1-10P

 

Történet

Kanan elérkezettnek látja az időt, hogy a Jedik egyik legfontosabb tesztje elé állítsa Ezrát - ebből derül ki, hogy a tanítvány alkalmas-e Jedi lovagnak, illetve a mester alkalmas-e tanítónak. A mind mesterre, mind tanítványra veszélyes teszten hőseinknek egy nem várt ellenféllel kell szembenézniük, miközben egy meglepő vezető mutatja nekik az utat a Jedivé válás ösvényén.

 

Rebels Recon

 

Érdekességek

- Az epizód munkacíme "Enlightenment" volt.

- Mit csinált Ezra Sabine-nel off-screen az epizód elején? Az évad végén megtudjuk.

- Eredetileg Old Jho és Vizago is része lett volna a történetnek, amiben Ezra keresi a kyber kristályt. Később azonban, ahogy a sztori spirituális magja terebélyesedett, az epizód hangsúlya a templomban történő eseményekre tevődött át.

- A coruscanti Jedi Templomon kívül létező további szentélyek ötlete a The Clone Wars sorozatból ered. A Köztársaság korában további kettőt is láthattunk: az egyiket a Devaronon, a másikat pedig az Illumon.

- A fagyott földön észrevehetjük azokat a jeleket, amiket már korábban a Mortison, majd az Illumon is láthattunk. A két ősi szimbólum az Erő világos és sötét oldalának összefonódó természetét jelképezi.

- A Jedi templom építésének helyét a Lothal kérgében fellelhető kyber kristályok koncentrációja határozta meg. Gyakorlatilag egy ilyen lelőhelyre építették a szentélyt.

- Ezra rémálomszerű látomásában az Inkvizítor először Zebet vágja le, majd Hera árnyakét látjuk elesni, őt követi Chopper majd Sabine. Ez utóbbi lábait is észrevehetjük akkor, amikor az Inkvizítor kilép a kabinból.

- A Jedi templom falába vésett ősi jelek egy Ralph McQuarrie illusztrációból kerültek át, ami a yavini templom belső terét ábrázolja.

 

Concept Art galéria

 

1.jpg

A lothali Jedi templom külső megjelenése

 

2.jpg

Ezra fénykardjának illusztrációja

 

3.jpg

IG-RM teljes karakter illusztrációja

 

4.jpg

Rand-dee droid illusztrációja

 

5.jpg

A holokron térképének illusztrációja

 

6.jpg

Jedi csontváz I

 

7.jpg

Jedi csontváz II

 

8.jpg

A Jedi templom alagútja

 

9.jpg

A Jedi templom belső kinézete

 

10.jpg

A templom belső kamrája

 

11.jpg

A templom belső kamrájának bejárata

 

12.jpg

A Jedi templom bejáratának illusztrációja I

 

13.jpg

A Jedi templom bejáratának illusztrációja II

 

14.jpg

A Jedi templom külső környezetének illusztrációja, beleértve a tereptárgyak dizájnját is

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel kapcsolatban itt, a felirattal kapcsolatban pedig itt találsz információt. Ezt a topikot ne ezekre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Oké, gyerekek, nekem anno a TCW is iszonyúan tetszett, pláne a végén, de azt hiszem, a Rebels ezzel a résszel többszörösen megugrotta a TCW állította lécet. Nem is tudom, hol lehetne kezdeni a dicséretek sorát. Ott, hogy a készítők egy egész epizódot szántak arra, hogy Kanan és Ezra végre felnőjön a Jediséghez? Ott, ahogy ez a rész fel lett építve a víziók egész sorával, Ezra félelmeinek manifesztációival és az Inkvizítor folyamatos fenygetésével? Ott, hogy nagy és mesteri szerepet kapott Yoda, ráadásul Frank Oz szólaltatta meg? Ott, hogy Yoda ugyanolyan fénypiszmákok segítségével mutatott utat Ezrának, mint anno neki tette Qui-Gon? Ott, hogy igazolták azt az EU állítást, amely szerint a klón háborúk idején mintegy tízezer Jedi lovag volt? Ott, hogy láttunk egy újabb Jedi Templomot, mint anno a TCW-ben az Ilumon és a Devaronon? Ott, hogy Ezra egyszerre élte át a Jedi ifjoncok ilumi próbáját és Luke dagobah-i próbáját? Ott, hogy Ezra fénykardja hasonló hangon kapcsolódik fel, mint a keresztvasas kard az ep7 trailerében? Hát nem tudom, de az biztos, hogy ez mind zseniálissá teszik ezt az epizódot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát először is HŰŰŰ meg HAAA :) Már kapásból tetszett, hogy maga a templom egy olyan helyen van ahol valamikor olyan hideg van, hogy hullámzás közben fagy meg a víz, már ha jól gondolom, hogy azok voltak a kis "dombocskák", ha nem javítsatok ki nyugodtan :)

Mikor feltárult az ajtó mögötte az alagúttal már tudtam, hogy ez biza a "Barlang" próba lesz :D, de kicsit korainak éreztem. Yoda jelenlétét Kanannál még értem, mert ő találkozott vele, tanította is így a tudatalattijában élt egy Yoda kép ami Erőben gazdag helyeken efféle "látomást" (hallomást :D ) hozhat, de Ezránál nem tudom hogy. Az "Erő szentjánosbogarakat" is furcsálltam, hisz azt hittem erre csak az Erővel egyesültek képesek. Amikor képek érkeztek Ezra fénykardjáról azt hittem még azért többet kell várni rá. A kard maga nem lett rossz, alig várom, már hogy használatban lássam, főleg az extra funkciót :) Összességében annak ellenére, hogy ez a rész nem túl akciódús az egyik legjobb, ha nem a legjobb rész, persze ez a szubjektív véleményem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon hangulatos és jó rész volt.

Negatívumnak annyit tudnék felhozni, hogy megint Lothal...Itt van minden.

Esetleg Palpinak is van itt egy nyaralója? :evil:

Ezt leszámítva minden nagyon tetszett. Ezra kardja nem csak külsejében de hangjában is egyedi.

Kíváncsi leszek az Inkvizitor fejére mikor meglátja.

Amúgy érdekelne mi történt Jedikkel az előcsarnokban.

 

Külön kiemelném, hogy a rész elején nem volt a logóhoz csinnadratta, nagyon jól esett a fülemnek, hogy az aktuális zene torkollott a logóba.

A végén meg 2015 volt kiírva!

Kérem szépen! Még időutazásban is részesültünk! ;) Mi kell még?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam egyértelműen a kiemelkedő pozitivumok sorában volt, hogy a rész Lothalon játszódott. Már részek óta várom, hogy lássunk végre valami érdekeset is a bolygóból. Oké, hogy a Star Wars általában nem szokta átadni az érzetet, hogy egy bolygó mennyire nagy és egy planéta érzetre kb. akkora mint fél Pest megye, de mivel most a hősök többnyire itt laknak, Lothalt van idő normálisabban is bemutatni. Egy galaxisban ahol ilyen régóta használják az űrutazást a legeldugottabb lakható helyek is tele kéne legyenek érdekes látnivalókkal. Legalábbis ezt vártam és most végre megkaptam.

Coruscant és a Tatooine után ez lesz a harmadik normálisan kidolgozott bolygó. Remélem itt most nem állunk meg. Lothalnak például az űrnézetek alapján van pár tengere is. Azokat is be lehetne mutatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hát ők pont 2en voltak :P:D

Igaz, csak az a kérdés, hány évszázados különbséggel értek oda. :D

 

Nálam egyértelműen a kiemelkedő pozitivumok sorában volt, hogy a rész Lothalon játszódott. Már részek óta várom, hogy lássunk végre valami érdekeset is a bolygóból. Oké, hogy a Star Wars általában nem szokta átadni az érzetet, hogy egy bolygó mennyire nagy és egy planéta érzetre kb. akkora mint fél Pest megye, de mivel most a hősök többnyire itt laknak, Lothalt van idő normálisabban is bemutatni. Egy galaxisban ahol ilyen régóta használják az űrutazást a legeldugottabb lakható helyek is tele kéne legyenek érdekes látnivalókkal. Legalábbis ezt vártam és most végre megkaptam.

Coruscant és a Tatooine után ez lesz a harmadik normálisan kidolgozott bolygó. Remélem itt most nem állunk meg. Lothalnak például az űrnézetek alapján van pár tengere is. Azokat is be lehetne mutatni.

Bennem is ez merült fel. Végre egy bolygó, ami nem annyiból áll, hogy van egy város, azt csókolom a kezét. Én mondjuk ide sorolnám Naboo-t is, azért a két film és a TCW mutatott belőle annyit, mint a filmek Tatooine-ból. Lothal is egy bolygó érzetét kelti, nem egy falu/város két út között. Ráadásul annak tekintetében, hogy megjelent egy másik éghajlati öv, vagy legalábbis más hőmérsékletű vidék, Lothal kilépett a szokványos Star Wars bolygól sorából. Nem egyetlen éghajlati jellemzője van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedik valószínűleg éhen/szomjan haltak. Kanan mondta, hogy ők azok a mesterek, akiknek a tanítványaik nem tértek vissza. Mivel a ki- és bejutáshoz két Jedi kell, így jártak.

Oké, ilyenkor elszégyellem magam, hogy bár a részt megértem, a részleteket nem mindig. Felmerült bennem egyébként hogy ezt a választ kapom, de mégis csak fura volt, hogy meditációs pózban voltak.

Mester így kiszolgáltatva éretlen tanítványa kérdéses tehetségének?! Kemény!

 

Nálam egyértelműen a kiemelkedő pozitivumok sorában volt, hogy a rész Lothalon játszódott. Már részek óta várom, hogy lássunk végre valami érdekeset is a bolygóból. Oké, hogy a Star Wars általában nem szokta átadni az érzetet, hogy egy bolygó mennyire nagy és egy planéta érzetre kb. akkora mint fél Pest megye, de mivel most a hősök többnyire itt laknak, Lothalt van idő normálisabban is bemutatni. Egy galaxisban ahol ilyen régóta használják az űrutazást a legeldugottabb lakható helyek is tele kéne legyenek érdekes látnivalókkal. Legalábbis ezt vártam és most végre megkaptam.

Coruscant és a Tatooine után ez lesz a harmadik normálisan kidolgozott bolygó. Remélem itt most nem állunk meg. Lothalnak például az űrnézetek alapján van pár tengere is. Azokat is be lehetne mutatni.

 

Jogos, jól kivágtad a rezet. Így már tetszik is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, ilyenkor elszégyellem magam, hogy bár a részt megértem, a részleteket nem mindig. Felmerült bennem egyébként hogy ezt a választ kapom, de mégis csak fura volt, hogy meditációs pózban voltak.

Mester így kiszolgáltatva éretlen tanítványa kérdéses tehetségének?! Kemény!

Hú az anyját gyerekek! Abszolút egyetértek Dzséjttel: ez az epizód megugrotta a TCW szintjét, sőt, többet rakott le az asztalra. Olyan szinten tökéletes volt, amilyet még nem éreztem egyetlen animációs rész kapcsán sem. Minden a helyén volt. Már-már attól félek, hogy a sorozat maga számára is túl magasra tette a lécet, de reméljük, hogy innen továbbra is felfele visz az út.

 

Másrészről: szerintem Kanan ezt az "éhen/szomjan vesztek" sztorit csak azért mondtam, hogy még nagyobb súlyt adjon a próbának, és elhitesse Ezrával, hogy amit lát, az valódi. Szerintem azok a mesterek nem emiatt haltak meg, nekem nagyon fura lenne, ha a padawanok nélkül nem tudnának (akár egyedül is kijönni). Értem én, hogy a "szikla" azt "mondta", hogy ketten kellenek hozzá, de eléggé biztos vagyok benne, hogy Yoda pl. egyedül is ki tudna jönni. :P

 

Bár, ha nem emiatt haltak meg, kérdéses, hogy miért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az Erő úgy dönt, hogy márpedig onnan nem jönnek ki tanítvány nélkül, akkor még Yoda is megfeszülhet, ő is ott pusztul. Akármennyire járatos az Erőben a Jedi, végső soron akkor is ő az Erő eszköze, nem fordítva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Váh nagyon jó rész volt. Nem hazudtatok. :D

Míg a TCWnak azért kellett pár évad, legalábbis szerintem amíg magára talált és már tényleg hozott egy igazán jó mindőséget, vagyis évadról évadra jobb lett, it már most nagyon erős, pedig még alig ment le pár rész.

Yoda jelenléte iszonyú sokat hozzátett a részhez, de egyáltalán nem ez volt a lényeg. A barlang, a látomás, minden a helyén volt. Amit kicsit kezdek unni hogy folyton azon a bolygón vannak. Mintha az lenne a világegyetem fővárosa. Túl sokat játszódnak ott a részek. Erre ez a rész tette fel a koronát, hogy hát persze hogy van ott egy jeditemplom. :D lol

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak aki a Lothalon él nyilván ez a világ közepe. Ahogy velünk is szinte minden Magyarországon történik pedig az univerzumhoz, sőt a Földhöz képest is elég elhanyagolható a mérete. De csak azért mert pici nem jelenti azt hogy két helyszinnél nincs több rajta. Vannak fantasy világok (Gyűrű Ura, Trónok harca), amik végig nem hogy egy bolygón de pár vagy egy kontinensen játszódnak.

Remélem nem azt fogjuk elkönyvelni erőltetettnek ha végre normálisan megismerünk egy bolygót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem nem azt fogjuk elkönyvelni erőltetettnek ha végre normálisan megismerünk egy bolygót.

Azt nem tudom Ti, mit fogtok, de én igen. Nekem unalmas már ezt a bolygót nézni állandóan. Bocs hogy nekem a SW a végtelen lehetőséget jelenti, jobbnál jobb helyszíneket stb. És ebben ez eddig nem jeleskedik. :)

És nem könyveltem el erőltetettnek, csak megjegyeztem hogy ha már űrhajóban ülnek, nem feltétlenül kéne csak pár saroknyira menniük. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az azért erős túlzás, hogy hőseink "csak pár saroknyira" mennek. Jártunk már Kesselen, Garelen, Stygeon Prime-on, a Fort Anex erődben, egy csillagrombolón, egy Gozantin. Nyolc rész ment le, és ezalatt hőseink meglátogattak négy különböző bolygót, két másik űrhajótk a Ghoston kívül és egy aszteroidán létesített erődöt, ráadásul Lothalon sem volt még alkalmunk egymás után kétszer ugyanazt a helyet látni. Tény, hogy több időt töltünk Lothalon, de anno elég sok időt eltöltöttünk Coruscanton is, talán pont azért, mert a TCW hősei meg oda kötődtek, az volt az otthonuk.

Arról nem is beszélve, hogy talán a kis lázadó csapatnak a túlerővel szemben előnyt jelent a hazai terep ismerete. Az egész Galaxist bitang nehéz lenne kiismerni, ellenben egy bolygóval. Előbb-utóbb nyilván maguk mögött kell majd hagyniuk Lothalt, mert kezdenek túl népszerűek lenni, de jelenleg történetbeli értelme sincs annak, hogy hosszabb időre elhagyják az ismert pályát egy rohadt nagy ismeretlen placc kedvéért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs hogy nekem a SW a végtelen lehetőséget jelenti, jobbnál jobb helyszíneket stb.

Most akkor a jobbnál jobb helyszinek érdekelnek de ha már kicsit is érdekessé teszik Lothalt például azzal hogy valamikor az elmúlt ki tudja hány száz évben épült itt egy templom az már baj?

Mondjuk lehet azért nem értem, mert nekem az SW elsősorban a minőségi mesét jelenti, amibe nem hogy belefér de kifejezetten jól mutat ha egy bolygót, ami fontos a karaktereknek mi magunk is megismerünk. Lásd: Tatooine, ami a leirásod alapján gondolom neked szintén unalmas, én viszont mindig imádom mikor ott játszódik valami.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én örülök, hogy a Rebels bolygó központú, szemben a TCW esemény központúságával. Persze, meg lehet kérdőjelezni, hogy mennyire erőltetett hogy pont Lothalon van egy Jedi templom, de talán ha megfordítjuk a kauzalitást, máris világos a dolog: gondolom Kanan bolygóválasztásában erősen közrejátszott, hogy itt ez a templom, ahol a rész alapján korábban már többször járt is.

 

Másrészről pedig külön öröm, hogy van végre idő bemutatni:

 

a) a csapatot

b) a hajót

c) a motivációkat

d) a központi bolygót

 

Ez mind-mind abból fakad, hogy egy adott hajó legénysége köré épül a Rebels, ami nekem nagyon tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

gondolom Kanan bolygóválasztásában erősen közrejátszott, hogy itt ez a templom, ahol a rész alapján korábban már többször járt is.

Kanan nem tudta, hogy a Lothalon is van egy templom. Mondja a siklóban, hogy a Holocron csillagtérképén nézett utána a dolognak, és őt is meglepte az, hogy van itt egy templom. Persze ez nem jelenti azt, hogy maga az Erő nem vezethette ide Kanant. Ami, az eddigiek alapján, szinte száz százalék.

 

mennyire erőltetett hogy pont Lothalon van egy Jedi templom

A TCW alapján végül is, semmivel sincs kevesebb létjogosultsága egy lothali templomnak, mint egynek az Ilumon meg egy másiknak a Devaronon. Sőt, valahol még van is értelme, hogy az Erő gyermeke, Ezra egy olyan bolygón született, ahol az Erő is komolyan jelen van - legalábbis gondolom Lothal is egy olyan világ lehet, mint Dagobah ahol komoly erővel munkálkodik az Erő. Legalábbis ez a látomás legalább olyan erőteljes volt, mint amilyet Yoda és Luke átéltek. Az ilyen meg az eddigiek alapján nem jelennek meg mindenhol, csak olyan területeken, ahol az Erő csak úgy bugyog. Jabba palotájában aligha lehetne egy ilyen tesztet lezavarni. :D És ha Lothal szintén egy ilyen, az Erőben különleges világ, érthető, hogy van rajta a Jediknek egy Temploma. És érthető, hogy az Erő gyermeke is itt jött a napvilágra, sőt, talán ez még arra is magyarázatul szolgálna, hogy Ezra miért olyan erős az Erőben, miért fejlődik ilyen gyorsan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kanan nem tudta, hogy a Lothalon is van egy templom. Mondja a siklóban, hogy a Holocron csillagtérképén nézett utána a dolognak, és őt is meglepte az, hogy van itt egy templom. Persze ez nem jelenti azt, hogy maga az Erő nem vezethette ide Kanant. Ami, az eddigiek alapján, szinte száz százalék.

Na ez kimaradt, de igen, így is áll az érvelés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért remélem nem baj ha úgy érzem, hogy nekem sok már ez a bolygó. :) És nem Bomarr a Tatooine-nal nincs bajom.

Lehet azért mert nem tetszik a bolygó, lehet azért mert úgy képzeltem hogy a hajó lesz a "fő helyszín", nem tudom.

Leírom, hogy mit érzek a rész kapcsán, erre megpróbáljátok leírni, megmagyarázni, hogy miért érzem rosszul. - De sikerült kikapni azt az egy kis részt a leírásomból - amiben imádom ezt a részt - amibe bele lehet kötni.

Azt hiszem majd írok évadértékelőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt érdemes megvitatni, ahol véleménykülönbség van. Persze szólhatna minden beszélgetés arról hogy mennyire ugyanazt gondoljuk mindenről és direkt elkerülnénk minden témát ahol ez nem igaz, de ennek kevés értelme van.

Egy véleménykülönbség nem személyes támadás. Kár eként kezelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nagy szünet hatására kicsit alább hagyott a Rebels láz nálam, de pont egy ilyen rész kell a nagy visszatéréshez. Hihetetlen mennyire erős ez a sorozat, hogy az amúgy sem gyenge kezdés után folyamatosan erősödik. Az eddigi legjobb rész volt, számomra ott van a Star Wars univerzum legjobb pillanatai között. Jó kis párhuzam volt ez a TCW 6. évadának Yodás történetszálával és ugye az öreg jedi mester is szerepelt benne még ha látni nem is láttuk. Nagyon jó volt Frank Oz-t hallani, ez a rész minden szempontból tökéletes, a látvány is nagyon megfogott. A Lothal nem zavar engem, korábban volt egy enyhe érzésem, hogy már sok lesz, de ezzel a résszel én nagyon megszerettem ezt a bolygót. Örülök, hogy továbbra is központi téma, hogy Kanan mennyire alkalmas mesternek kíváncsi vagyok ezután szintet lép-e majd. És Ezrának végre elkészülhetett a fénykardja. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban nagyon jó rész volt! :o Természetesen nem sok kellett, hogy a Gathering című TCW epizód ugorjon be mint közvetlen "előzmény" :) Nagyon jól egybe volt gyúrva a sztori, és az idő ugrás is megfelelő volt a végén. Bővebben majd holnap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csodálatos volt! Először is, olyan zenét kaptunk ehhez az epizódhoz, hogy már az teljesen elbűvölt. Másodszor, a padawan-próbát sikerült olyan szemléletesen bemutatni, ahogy még a The Gathering-ben sem teljesen, hiszen egyetlen ember próbájára koncentráltunk, aki ráadásul nem több éves tanulás után jutott el idáig, hanem alig néhány hét alatt.

Ezra nagy próbatétele az volt, hogy bízik-e magában és hogy van-e hite a Jedi tanításban. Láttuk, ahogy megtanulja, magában kell bíznia és nem Kanant vakon követnie, hanem a tanításában kell hinnie, ezek jelentik a Jedik útját. Nagy élmény volt Yodát hallgatni, ahogy derűsen és szépen rávezette a fiút, hogy a saját útját járja. A múlt részben azt láthattuk, Ezrának milyen mentális ereje van, ami könnyen rossz útra viheti elkeseredésében, most viszont azt, hogy képes jó irányba terelni az erejét és úrrá lenni a kétségbeesésen, ha koncentrál. Ez óriási fejlődés. :)

Jó volt hallani tőle, hogy az önzetlen segítség és a gyengék védelmezése az, ami egy Jedi életének a vezérelve (aminek semmi köze a harchoz, a bosszúhoz), és ezért is kaphatta meg a kristályt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos már tudjuk miről beszélgetett Kana és Hera az előző rész végén: Ezra erejét látva egyértelművé válhatott számukra, hogy a fiút komolyabb próba alá kell állítani. Szerintem Kanan -ban végre tudatosult, hogy Ezra olyan ütemben fejlődik ami nem tűr több pepecselést. Ez a templomi próba kettejük közös útján mindenképpen mérföldkőnek számít.

 

Nekem is nagyon tetszett a szentély elhelyezkedése. A fagyos és ködös táj a talajon már-már elmosódott de azért kivehető ábrákkal, aztán pedig a templom belseje teljesen visszahozta a Jedi korszak feelingjét. Ráadásul itt egy újabb szál ért össze, hisz a The Gathering -ben látottak is bővebb értelmet nyertek. A rész előtt abban a hitben voltam, hogy az Illum -on látott barlang egyedi hely, ahová minden ifjonc elmegy egyszer a fénykardkészítés előtti szakasz lezárásaként. Erre most kiderült, hogy több ilyen templom is van szétszórva a galaxisban! Ez nekem nagyon tetszett, szerintem így sokkal jobb a koncepció és pont azért is amit Dzséjt írt anno. A Birodalom nem tudta egy hely elpusztításával lerendezni a kyber kristályok kérdését. A Lothal -i templom legalább annyira misztikus hangulatot árasztott mint az Illum -on látott társa, bár ez jóval ősibb lehet. Ez nagyon jól látható volt a kopott falakból, oszlopokból és padlózatból. Ki tudja? Lehet, hogy több száz éve senki sem járt ott. A két Jedi csontváz nagyon érdekes volt mert tényleg nehéz elhinni, hogy a padawanjuk miatt képesek voltak ugyanabban a pózban meghalni. Ráadásul ha ők így jártak mi lett a tanítványokkal? Az ő holttestüknek valahol bent kell lenni a templom katakombáiban. Hajmeresztő gondolat. Amennyire ismerős volt tehát a helyszín, annyira különbözött Ezra próbája Gunji -ékétól. Persze itt más volt a tét, ráadásul Ezra idősebb is volt mint a korábban látott padawanok csoportja. Talán kicsit erős, de nekem Ezra próbája inkább emlékeztetett Yoda azon próbatételeire, amiken a Papnők bolygóján ment keresztül. Egyébként maguk a jelenetek meglepően durvára sikeredtek, itt elég ha Kanan mellkason szúrására gondolok. Ok, hogy ez csak vízió volt de akkor is...így bemutatni elég kemény. A Ghost legénységének lemészárlását már nem is merték megmutatni, de talán nem is baj. Túl sok lett volna a jóból. :)

Ezra elég jól helytállt és a végén arra is rájött, hogy az átélt borzalmak mind csak illúziók. Abban a pillanatban lépett be az epizód legnagyobb meglepetése, Yoda a képbe! Rengeteg gondolat cikázott a fejemben. Yoda már 15 év alatt is annyira elmélyült Qui-Gon tanításaiban, hogy képes volt megszólalni az Erő segítségével. Sőt! Még életében olyan alakot felvenni mint Qui-Gon a halála után! :o Ezt még mindig nem értem, hogy tudta véghezvinni. Így többek között arra is választ kaptunk, hogy az agg mester mit csinált a Dagobah -n. Nem unatkozott az szent. Zseniális volt ahogy faggatta Ezra -t, aki ugyan megkapta a kristályt de azért számomra nem teljesen egyértelmű, hogy a helyes utat fogja járni hisz először még inkább olyan Anakin -os mentalitással állt a dolgokhoz. Túl gyorsan megvilágosodott aztán....szerintem itt megkapta az esélyt, hogy egy önzetlen lovaggá váljon, olyanná aki védelmezi a barátait és a rászorultakat. Yoda másik irányú megnyilvánulásának Kanan felé (apropó, Yoda egyszerre is képes kommunikálni két emberrel két különböző helyszínen? :D ) minden szava arany volt. Próbálta a kételyektől megszabadítani az újdonsült mestert, és volt itt pár olyan mondat is ami azt jelezte, hogy bizony Kanan régen letért a Jediség útjáról. A kard csak egy eszköz ami a régi korból maradt neki. Szinte a Rend bukása után letért az útról. Ezra érkezésével viszont új erőre kaptak a régi tanok és értékek, ami által önmagát is újra felfedezheti és definiálhatja. Úgy érzem ezáltal végre a helyére került Kanan. Ki is ő, honnan jött és mire is képes valójában.

Ezra kardja hetekig készült. Ez így önmagában is sok, és már nem az első alkalom, hogy egy-egy epizódban nyíltan felvállalják az időugrásokat. Itt szerintem már legalább fél éve együtt van a csapattal. Magát a kardot már láttuk különböző játékok kezében, de végre öröm volt a sorozatban is megcsodálni. Bár elég fura, viszont illeszkedik az új SW "filozófiájába" :) Reszkethet az Inkvizítor. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már kapásból tetszett, hogy maga a templom egy olyan helyen van ahol valamikor olyan hideg van, hogy hullámzás közben fagy meg a víz, már ha jól gondolom, hogy azok voltak a kis "dombocskák",

Szerintem azok dombok voltak, amire rá fagyott a víz. :) Azért ha annyira hideg lett volna akkor Kanan és Ezra kisvártatva megfagyott volna egy szál "pólóban". :D

 

Külön kiemelném, hogy a rész elején nem volt a logóhoz csinnadratta, nagyon jól esett a fülemnek, hogy az aktuális zene torkollott a logóba.

Ez nekem is feltűnt, és bár a régivel se volt semmi bajom, ide ez most kétségtelenül illett. Kérdés, hogy megmarad-e ez a vonal vagy visszatérnek a fanfáros kezdéshez.

 

Nálam egyértelműen a kiemelkedő pozitivumok sorában volt, hogy a rész Lothalon játszódott. Már részek óta várom, hogy lássunk végre valami érdekeset is a bolygóból. Oké, hogy a Star Wars általában nem szokta átadni az érzetet, hogy egy bolygó mennyire nagy és egy planéta érzetre kb. akkora mint fél Pest megye, de mivel most a hősök többnyire itt laknak, Lothalt van idő normálisabban is bemutatni. Egy galaxisban ahol ilyen régóta használják az űrutazást a legeldugottabb lakható helyek is tele kéne legyenek érdekes látnivalókkal. Legalábbis ezt vártam és most végre megkaptam.

Coruscant és a Tatooine után ez lesz a harmadik normálisan kidolgozott bolygó. Remélem itt most nem állunk meg. Lothalnak például az űrnézetek alapján van pár tengere is. Azokat is be lehetne mutatni.

Pedig első látásra Lothal se egy hű de látványos planéta. aztán ahogy az ember megismeri apránként nem is annyira egyhangú. Láttunk már várost, tanyát, kis települést...szóval már elég sok helyszínt.

 

Másrészről: szerintem Kanan ezt az "éhen/szomjan vesztek" sztorit csak azért mondtam, hogy még nagyobb súlyt adjon a próbának, és elhitesse Ezrával, hogy amit lát, az valódi.

Kicsit nekem is ez az érzésem. Emlékezzetek, hogy Ahsoka és Yoda szintén "átverte" a padawanokat a jég kapuval. :evil:

 

Kanan nem tudta, hogy a Lothalon is van egy templom. Mondja a siklóban, hogy a Holocron csillagtérképén nézett utána a dolognak, és őt is meglepte az, hogy van itt egy templom. Persze ez nem jelenti azt, hogy maga az Erő nem vezethette ide Kanant. Ami, az eddigiek alapján, szinte száz százalék.

Ráadásul nem is kell sokat utazni. A többi templomról ki tudja, hogy létezik-e még pont az ahova menni akarnak? Minek utazzanak fényéveket lehet, hogy a semmiért amikor ott is van egy?

 

legalábbis gondolom Lothal is egy olyan világ lehet, mint Dagobah ahol komoly erővel munkálkodik az Erő. Legalábbis ez a látomás legalább olyan erőteljes volt, mint amilyet Yoda és Luke átéltek. Az ilyen meg az eddigiek alapján nem jelennek meg mindenhol, csak olyan területeken, ahol az Erő csak úgy bugyog. Jabba palotájában aligha lehetne egy ilyen tesztet lezavarni. :D És ha Lothal szintén egy ilyen, az Erőben különleges világ, érthető, hogy van rajta a Jediknek egy Temploma. És érthető, hogy az Erő gyermeke is itt jött a napvilágra, sőt, talán ez még arra is magyarázatul szolgálna, hogy Ezra miért olyan erős az Erőben, miért fejlődik ilyen gyorsan.

Én nem hiszek ebben. Szerintem Lothal biztos nem olyan szintű hely mint a Dagobah. Lehetnek a bolygón kiemelt potenciálú helyek, de egészében véve nem hiszem, hogy túlzottan különleges lenne. Aztán majd meglátjuk. :)

 

Jó volt hallani tőle, hogy az önzetlen segítség és a gyengék védelmezése az, ami egy Jedi életének a vezérelve (aminek semmi köze a harchoz, a bosszúhoz), és ezért is kaphatta meg a kristályt. :)

Reméljük tényleg ezen az úton marad és nem a bosszú és az erő útján. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azok dombok voltak, amire rá fagyott a víz. :) Azért ha annyira hideg lett volna akkor Kanan és Ezra kisvártatva megfagyott volna egy szál "pólóban". :D

 

Hát csak a hullámban megfagyáshoz kellett nagy hideg, a megmaradáshoz már csak 0, -1°C azt meg kibírhatták addig amíg kinyitották a kaput :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amugy nekem ez a rész nagyon bejött 5 ször néztem újra :---))) Nekem Yoda valahogy mindig a szívembe van és ha látom vagy hallom igazi SW-és leszek :---))) Most már azért kezd a Sorozat kibontakozni nem olyan gyerekes sorozat.Ütni fog mint a Clone Wars.!!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.