Ugrás a kommentre

1x09 - Path of the Jedi


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Amugy nekem ez a rész nagyon bejött 5 ször néztem újra :---)))

 

Azt hiszem, ez nálam is egymás után többször nézős lesz! Valami elképesztően jó rész volt, csak úgy ontotta magából azt a bizonyos SW-feelinget! A Rebels többi része is kitűnő eddig, de ez már hiányzott... nagyon... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit nekem is ez az érzésem. Emlékezzetek, hogy Ahsoka és Yoda szintén "átverte" a padawanokat a jég kapuval. :evil:

Na jó, de ha ez átverés, akkor mi más ölte volna meg a Jediket meditációs pózban? Elaludtak? :) Szerintem ez nem átverés. Azok a mesterek belehaltak a padawanjuk kudarcába. Ez is jelezné, mennyire erős egy mester-tanítvány kapcsolat, mennyire szoros közöttük a kötelék, mennyire fontos a jó választás, és mennyire egymásra vannak utalva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg ebben lehet az igazság, és csak így van értelme. Egyébként Ezra próbáit elnézve itt azért nagyobb erők munkálkodtak mint az Illum -i templomban. De az is lehet, hogy minden templom más.

 

Egyébként észrevettétek, hogy az EPII -es padawan zene is felcsendül az epizódban? Plusz szép az északi fény az égen. Amikor Ezra a sziklához megy akkor látni. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rész azt mutatja nekem,hogy a meséből ismét egy kemény sorozat lesz :) Clone Wars utan a Rebels egy nagyon jó sorozat hiszen megmutatja nekünk a birodalom felemelkedés és egyben a lázadók kialakulását és azt is,hogyan térnek vissza a Jedik,sok olyan dologra kapunk még választ amiket el se fogunk majd hinni. Az Old Republicról is csinálhatnának animációs sorozatot vagy filmet az is erős téma lenne. Na meg Yoda mester ahogyan visszatért az egy hihetetlen dolog volt. Megmondta a Birodalom visszavágba is,hogy nem csak luke van,itt nem lei-ara gondolok hiszen ő belőle nem lett jedi hanem a többi erő érzékeny gyerekre,mivel kapcsolatba volt velük :--)))

 

Srácok a Disney nem szól hozzám 2 napja :--)))

 

Amugy a Rebels,hogy beindult az egész történetre gondolok az elejétől. Elöször kételkedtem benne de ahogy jöttek a dolgok a sorozatba nem tudom megunni annyira jó:--)))

 

Üdv.RoC

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg ebben lehet az igazság, és csak így van értelme. Egyébként Ezra próbáit elnézve itt azért nagyobb erők munkálkodtak mint az Illum -i barlangban.

 

De azt is vegyük alapul,hogy ott még voltak jedik meg többen voltak nem egy olyan világba ahol a sötétség az úr,Az biztos,hogy ez a sokkal nagyobbat ütöt mint a kis jedik története:--)))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reméljük tényleg ezen az úton marad és nem a bosszú és az erő útján. ;)

Én úgy érzem, hogy Ezra alapvetően egy nagyon tiszta lelkű valaki, csak a kemény körülmények, amiben felnőtt, szülők és támogatás nélkül, azok tették a felszínen keménnyé és bizalmatlanná. A válasza elején, hogy miért akar Jedi lenni, még az elsőre eszébe jutó gondolatok jöttek ki a száján, de szinte maga is azonnal érezte, hogy ez nem OK, és azért tudott végül helyesen válaszolni. Nem azért, mert be akart vágódni a Guide-nál. :P Épp az a szép az egészben, hogy ahogy rátalált Kanan-ékra, úgy talál magában egyre könnyebben utat az igazi énje, aki önzetlen és segítőkész, épp mint a szülei. :) Annyiban hasonlít Anakinra, hogy ő is nagyon "Erős" és hirtelen haragú, és van mögötte is családi tragédia, de pl. hatalomvágyat igazán nem érzékeltem benne eddig, a mostani egyetlen szavát (power) kivéve.

 

Persze van benne is a Sötét Oldalból (ahogy mindenki másban is), de csak annyi lesz a dolga, hogy megtanul bánni vele. A múltkori megnyilvánulása, ahogy segítségül hívta az óriás szörnyet az Inkvizítor ellen, csak annyit bizonyít, hogy mire képes, ha megijed, és ott jócskán volt oka megijedni, hiszen egyáltalán nem tudta, pontosan mi fog ott várni rájuk, minimális felkészültsége sem volt. Azt Kanan szúrta el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy érzem, hogy Ezra alapvetően egy nagyon tiszta lelkű valaki, csak a kemény körülmények, amiben felnőtt, szülők és támogatás nélkül, azok tették a felszínen keménnyé és bizalmatlanná. A válasza elején, hogy miért akar Jedi lenni, még az elsőre eszébe jutó gondolatok jöttek ki a száján, de szinte maga is azonnal érezte, hogy ez nem OK, és azért tudott végül helyesen válaszolni. Nem azért, mert be akart vágódni a Guide-nál. :P Épp az a szép az egészben, hogy ahogy rátalált Kanan-ékra, úgy talál magában egyre könnyebben utat az igazi énje, aki önzetlen és segítőkész, épp mint a szülei. :) Annyiban hasonlít Anakinra, hogy ő is nagyon "Erős" és hirtelen haragú, és van mögötte is családi tragédia, de pl. hatalomvágyat igazán nem érzékeltem benne eddig, a mostani egyetlen szavát (power) kivéve.

 

Persze van benne is a Sötét Oldalból (ahogy mindenki másban is), de csak annyi lesz a dolga, hogy megtanul bánni vele. A múltkori megnyilvánulása, ahogy segítségül hívta az óriás szörnyet az Inkvizítor ellen, csak annyit bizonyít, hogy mire képes, ha megijed, és ott jócskán volt oka megijedni, hiszen egyáltalán nem tudta, pontosan mi fog ott várni rájuk, minimális felkészültsége sem volt. Azt Kanan szúrta el.

 

Együtt gondolkodok veled :--))) Remélem nem fog a sötét útra térni bár szerintem igen. túl nagy benne a harag és a félelem. De reménykedek benne,hogy jó Jedi lesz. Fénykardja jól néz ki :---)))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a szünet alatt kissé alább hagyott a sorozat iránti lelkesedésem (SW fanként nem vagyok rá büszke, de konkrétan az öcsém vett rá az eddigi részekből álló maratonra, még december végén :oops: ), ez a rész viszont azonnal felélénkítette a lelkesedésem. Minden pillanatából áradt a nagy betűs, ősi Star Wars hangulat úgy, hogy közben tartalmazta a Rebels sajátos jellemvonásait is. Szerintem egyértelműen az eddigi legjobb, legmélyebb epizód a sorozatban. Annak ellenére remekül működik, hogy nagyon hasonló az alapszituáció, mint a TCW-s The Gathering c. részben... ahol a leendő Jediknek szintén szembe kellett nézniük legmélyebb félelmeikkel, majd legyőzniük azokat. Ám jelen esetben főként Ezrára koncentrált az epizód, aki a próba során több teret kapott a kibontakozásra, mint anno az ifjoncok.

 

Ami leginkább tetszett, hogy alaposabban megismerhettük Ezra jellemvonásait; motivációit, szándékait és rejtett félelmeit. Eddig nem kedveltem különösebben a srácot (igaz, zavaró sem volt, néhány Zebbel való jelenetét eltekintve), de a rész során valamivel közelebb került hozzám. Szeretne Jedi lenni, szeretne a Ghost többi tagjával együtt olyat véghezvinni, ami számít (amúgy többek közt Sabine is pont ezt akarja), ugyanakkor fél, hogy múltjára való tekintettel nem lehet belőle az a Jedi, akit mestere lát benne. Fél, hogy Sabine csak szánalomból keresi a társaságát, illetve "viseli el". Fél, hogy Hera csupán rejtett szándékok által vezérelve kedves vele. A Zeb által táplált ellenérzésekről nem is beszélve. Ám mindezek eltörpülnek az Inkvizítor által megtestesített Birodalom jóval valósabb fenyegetettségétől való félelménél. Arra ugyanis reális esély van, hogy a fickó egy napon valóban kivégzi Kanant (eddigi párbajaik alapján képzettebb, jobb harcos a Jedinél), majd a Ghost legénységét is könnyűszerrel küldi utána. Ezra új kardjával mellesleg sikerült kiegyeznem a magyarázat után... a körülmények fényében, sokkal életszerűbb az, hogy innen-onnan összeguberált kacatokból tákolta összes saját, egyedi fegyverét, mint az, ha egy szabványos, tökéletes Jedi-kardot alkotott volna. A bekapcsolódás hangja mellesleg egyértelműen hasonlított Kylo Ren kardjának aktiválására... talán az is egy "összetákolt" cucc, ezért a hasonlóság? Ez egy kamunak nyilvánított Ep7-es infócsomagból erősítene meg egy állítást. Arra még kíváncsi lettem volna, Hera végül közölte-e Ezrával, mi történt a szüleivel...

 

Ezrán túl, Kanan részéről is gazdagabbak lettünk. Fény derült rá, hogy milyen fenntartásai vannak annak kapcsán, hogy Ezrát tanítványává fogadta, holott még ő maga sem "teljes értékű" Jedi. Teljes mértékben bízik a kölyök képességeiben, ám önmagával szemben kevésbé derűlátó. Továbbra is attól tart, hogy nem a megfelelő tanítást nyújtja a srácnak, ezzel jövőjét veszélyeztetve. Megtudhattuk, hogy Kanannel történt egy s más azt követően, hogy Depa Billaba padawanjaként történő pályafutása véget ért, és maga mellé vette Ezrát. Kíváncsi vagyok, mely cselekedetekkel tért le annyira a Jedik útjáról, hogy Ezra tanításában keresse ennek helyrehozásának lehetőségét.

 

Természetesen Yoda feltűnése és útmutatása tette fel a koronát az egész próbára. Ahogy Ezrának, úgy Kanannek is próbálta eloszlatni kételyeit, és segíteni őket félelmeik legyőzésében, ráadásul mindezt Frank Oz, az eredeti Yoda hangján. Érdekes, hogy hasonló formában öltött alakot az Erőn keresztül, ahogy Qui-Gon Jinn jelent meg korábban előtte. Látszik, hogy a Jedi-mester nem tétlenkedett a 15 év alatt, miután a Dagobah-ra került. Yoda tehát tudott Kanan és Ezra párosának Jedik útjára való lépéséről mint mester és tanítvány... később mégis azt mondja Luke-nak, hogy ha ő meghal, az utolsó Jedi Skywalker lesz. Ez nem sok jót ígér párosunk jövőbeli sikereit illetően. Bár az sem, hogy Leia üzenete szerint Kenobi a Szövetség "utolsó reménye". Kicsit sajnálom, hogy Yoda nem jelent meg "személyesen", érdekelt volna a Rebels-féle animációja. De sztori szempontjából nyerőbb a "csak hang és fénypontok" rejtélyesebb formátuma.

 

Lothal folytonos szerepeltetése nem zavaró, amennyiben kellően változatos és érdekes marad a jövőben is. Sarkított példa, de más sorozatokban sem akadok ki azon, ha az epizódok ugyanazon a bolygón: a Földön játszódnak. :P Az SW természetesen a végtelen lehetőségek tárháza, de nem értem, ezt miért ne lehetne egyetlen bolygón keresztül is szimbolizálni? Számomra nyerőbb 5-6 aprólékosan kidolgozott világ, mint az, ha kapunk több tucat sivatag-, erdő-, havas-, hegyes- vagy akármilyen bolygót, minimális eltéréssel. Szerintem pont abban rejlik az SW galaxis egyik erőssége, hogy megpróbálja szimulálni a mi világunk részletességét, így szinte "kézzel fogható". Ehhez pedig kellenek coruscantok, tatooine-ok és lothalok. Ezen kívül, Lothal mellett nyilván kapunk a jövőben is más látványvilággal, felszínesen bemutatott bolygókat is, mint a Kessel, Garel, Stygeon Prime vagy a Fort Anaxesnek otthont adó aszteroida... az eddig megjelent anyagból szerintem nem szegényes felhozatal, és valami azt súgja, hogy a sorozat végére jó néhány tucat új világgal színesedik még az univerzum. ;)

 

A Jedi-templom lothali feltűnését szintén nem éreztem zavarónak. Az illumi barlang kapcsán kiderült, hogy a Galaxis eldugottabb szegleteiben is létrehoztak ilyen templomokat. Ésszerű, ha egy Jedi-vizsga számára nyugodtabb, hemzsegő élettől mentesebb planétákat keresnek fel. Ráadásul, veszélyes időkben ezeket nehezebb fellelni és elpusztítani. Plusz az előbb említett havas világon a kristályok jelenléte is közrejátszott. Érdekelne, hogy vajon a Lothal is ilyen lelőhely-e, vagy Ezra kristályát az Erő "teremtette"? :hmm: Csak mert nem láttam mindenütt hemzsegő kristályokat odabent.

 

Hallottam már különféle véleményeket, mindenesetre, nekem eddig tetszik a sorozat. Van stílusa, sikerül remekül kihasználni a 20 perceket, mély SW tartalommal megtölteni az epizódokat, és egy-két kivételtől eltekintve, az animációnál sem érzek problémát. A TCW-vel nem szívesen hasonlítom össze, mert esetenként ég és föld a két sorozat. A TCW-t is szerettem/szeretem, ahogy jelenleg a Rebelst is, noha még nem nőtt hozzám annyira, mint az előbbi... nyilván teljesen más egy témában úttörő animációs sorozat, egyedi koncepcióval, a Köztársaság érában, és más egy már sokat tapasztal gárdával dolgozó, eltérő koncepcióval bíró, Birodalom érában játszódó animációs sorozat. Érthető, hogy a TCW 1. évada még nem tartott itt. Részemről az "ez ezért jó, az meg amazért" esete. Bár eddig a Rebels is nagyon jó úton jár, én túlzásnak érzem azt állítani, hogy ez az egy rész kenterbe veri az egész TCW-t...

 

Összegzésként, az eddigi legerősebb Rebels rész, SW-feelingtől duzzadó hangulattal és karakterépítéssel. Eddig elégedett vagyok, jöhet a folytatás. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mester így kiszolgáltatva éretlen tanítványa kérdéses tehetségének?! Kemény!

Ha a tanítvány nem megy át a próbán, akkor a mester sem volt alkalmas tanítónak. A mesterek miért ne kaphatnának próbát, mint mesterek? Nem csak tanítványként járhatnak a kemény megpróbáltatások :) Egy mester felelőssége egy új Jedi kitanításában nagy, elvégre ha a tanítvány letér az útról, az Erőhasználat birtokában ronda dolgokra lehet képes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy érzem, hogy Ezra alapvetően egy nagyon tiszta lelkű valaki, csak a kemény körülmények, amiben felnőtt, szülők és támogatás nélkül, azok tették a felszínen keménnyé és bizalmatlanná. A válasza elején, hogy miért akar Jedi lenni, még az elsőre eszébe jutó gondolatok jöttek ki a száján, de szinte maga is azonnal érezte, hogy ez nem OK, és azért tudott végül helyesen válaszolni. Nem azért, mert be akart vágódni a Guide-nál. :P Épp az a szép az egészben, hogy ahogy rátalált Kanan-ékra, úgy talál magában egyre könnyebben utat az igazi énje, aki önzetlen és segítőkész, épp mint a szülei. :) Annyiban hasonlít Anakinra, hogy ő is nagyon "Erős" és hirtelen haragú, és van mögötte is családi tragédia, de pl. hatalomvágyat igazán nem érzékeltem benne eddig, a mostani egyetlen szavát (power) kivéve.

 

Ennek egy részét Ezra is látja, amit ki is mond az epizódban. Kéri Kanan -t, hogy legyen vele türelmes mert tudja milyen közegből jön és min ment keresztül. Anakinnal ellentétben Ezra félt a tudástól, ezért nem is tudott igazán elmélyülni benne vagy használni azt. Szerintem innentől minden más lesz.

 

Bár a szünet alatt kissé alább hagyott a sorozat iránti lelkesedésem (SW fanként nem vagyok rá büszke, de konkrétan az öcsém vett rá az eddigi részekből álló maratonra, még december végén :oops: ),

Az előző részhez nem is írtál pedig az is megért volna egy misét. ;)

 

Ami leginkább tetszett, hogy alaposabban megismerhettük Ezra jellemvonásait; motivációit, szándékait és rejtett félelmeit. Eddig nem kedveltem különösebben a srácot (igaz, zavaró sem volt, néhány Zebbel való jelenetét eltekintve), de a rész során valamivel közelebb került hozzám. Szeretne Jedi lenni, szeretne a Ghost többi tagjával együtt olyat véghezvinni, ami számít (amúgy többek közt Sabine is pont ezt akarja), ugyanakkor fél, hogy múltjára való tekintettel nem lehet belőle az a Jedi, akit mestere lát benne. Fél, hogy Sabine csak szánalomból keresi a társaságát, illetve "viseli el". Fél, hogy Hera csupán rejtett szándékok által vezérelve kedves vele. A Zeb által táplált ellenérzésekről nem is beszélve. Ám mindezek eltörpülnek az Inkvizítor által megtestesített Birodalom jóval valósabb fenyegetettségétől való félelménél. Arra ugyanis reális esély van, hogy a fickó egy napon valóban kivégzi Kanant (eddigi párbajaik alapján képzettebb, jobb harcos a Jedinél), majd a Ghost legénységét is könnyűszerrel küldi utána.

Ezt egy gyönyörű jelenetben mutatták be. Ezra félelmei a barátai szájába adva...

 

Ezra új kardjával mellesleg sikerült kiegyeznem a magyarázat után... a körülmények fényében, sokkal életszerűbb az, hogy innen-onnan összeguberált kacatokból tákolta összes saját, egyedi fegyverét, mint az, ha egy szabványos, tökéletes Jedi-kardot alkotott volna.

Én is ilyesmire gondoltam...pedig ha jobban belegondolunk valószínű volt, hogy a kard valami ilyesformán jön létre. Szinte a szemétből. Csak a kristályeredete volt kérdéses de most arra is választ kaptunk.

 

Arra még kíváncsi lettem volna, Hera végül közölte-e Ezrával, mi történt a szüleivel...

Biztos vagyok benne, hogy nem beszéltek róla. Ez egy fontos infó, nem szabadna off-screen elhallgatni előlünk. :P

 

Ezrán túl, Kanan részéről is gazdagabbak lettünk. Fény derült rá, hogy milyen fenntartásai vannak annak kapcsán, hogy Ezrát tanítványává fogadta, holott még ő maga sem "teljes értékű" Jedi. Teljes mértékben bízik a kölyök képességeiben, ám önmagával szemben kevésbé derűlátó. Továbbra is attól tart, hogy nem a megfelelő tanítást nyújtja a srácnak, ezzel jövőjét veszélyeztetve. Megtudhattuk, hogy Kanannel történt egy s más azt követően, hogy Depa Billaba padawanjaként történő pályafutása véget ért, és maga mellé vette Ezrát. Kíváncsi vagyok, mely cselekedetekkel tért le annyira a Jedik útjáról, hogy Ezra tanításában keresse ennek helyrehozásának lehetőségét.

Mint ahogy alább is írtam, szerintem a Jedi élet szinte teljes feladására gondol Kanan.

 

Bár eddig a Rebels is nagyon jó úton jár, én túlzásnak érzem azt állítani, hogy ez az egy rész kenterbe veri az egész TCW-t...

Ilyet nem is mondott senki ha jól emlékszem. :)

 

Ha a tanítvány nem megy át a próbán, akkor a mester sem volt alkalmas tanítónak. A mesterek miért ne kaphatnának próbát, mint mesterek? Nem csak tanítványként járhatnak a kemény megpróbáltatások :) Egy mester felelőssége egy új Jedi kitanításában nagy, elvégre ha a tanítvány letér az útról, az Erőhasználat birtokában ronda dolgokra lehet képes.

 

De ez a hely mindenesetre nagyon kemény. Hatalmas rizikó, hogy a mester a tanítványra bízza az életét. Ilyet még nem is láttunk eddig. Szerintem az Illum -ra inkább a fiatalabb padawanokat viszik, míg ide a már nagyobbakat, akik az útjuk végén járnak.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez a hely mindenesetre nagyon kemény. Hatalmas rizikó, hogy a mester a tanítványra bízza az életét. Ilyet még nem is láttunk eddig. Szerintem az Illum -ra inkább a fiatalabb padawanokat viszik, míg ide a már nagyobbakat, akik az útjuk végén járnak.

De ha több templom is van, miért egy olyan templomba mennének, ami halálos, ha elbukik a tanítvány? Ez nem túl humánus megoldás. Mármint nem most gondolom, hanem úgy a múltban, amikor még a Jedik szabadon járhattak akármerre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez a hely mindenesetre nagyon kemény. Hatalmas rizikó, hogy a mester a tanítványra bízza az életét.

Miért lenne az? Ha a mester úgy gondolja, hogy jól kitanította a padawanját, akkor nincs mitől félnie, vagy legalább is a kockázat alacsony. Csak két halott mestert láttunk, és ki tudja, hogy az évszázadok alatt hány ezren jártak itt. Kanannak volt nagy rizikó idehozni Ezrát úgy, hogy még saját magában sem volt biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha több templom is van, miért egy olyan templomba mennének, ami halálos, ha elbukik a tanítvány? Ez nem túl humánus megoldás. Mármint nem most gondolom, hanem úgy a múltban, amikor még a Jedik szabadon járhattak akármerre.

Na de ne feledd, hogy nem a mester dönti el, hová viszi a padawant, hanem a padawant vezeti oda az Erő. Szóval, a mesternek az úti célba még annál is kevesebb beleszólása van, mint a tanítványnak, pedig neki sincs semmi beleszólása. Ha az Erő egy ilyen halálos próbának óhajtja alávetni a mestert és a tanítványt, akkor a mester és a tanítvány kénytelen annak alávetni magát. Már ha a mester azt akarja, hogy padawanja Jedi lovag legyen, és a padawan is Jedi lovag akar lenni.

Másrészt, miért gondolod, hogy csak ez az egy templom halálos? Akár lehet az összes többi is az, az Illum meg a kivétel - bár ahogy elnéztem, az is simán halálos lehet a padawanokra nézve. Ráadásul a tény, hogy mindössze két mester csontváza volt ott, szerintem azt sugallja, hogy az esetek nagyon-nagyon-nagy százalékában a padawanok jól teljesítenek. Még ha ez a két csontváz az ep1-3 idejéből is ragadt ott, akkor is, a klón háborúk alatt tízezer Jedi flangált. Tízezerből négy bukta, szerintem nem rossz arány. Már ha a többi hasonló Templom nem tömegsír is egyben, bár én kétlem. Azért az a kevés, amit eddig megtudtuk a Jedik képzéséről azt jelzi, hogy a rosszul kitanított padawanok száma extrém alacsony a teljes Rendre vetítve.

 

Miért lenne az? Ha a mester úgy gondolja, hogy jól kitanította a padawanját, akkor nincs mitől félnie, vagy legalább is a kockázat alacsony. Csak két halott mestert láttunk, és ki tudja, hogy az évszázadok alatt hány ezren jártak itt. Kanannak volt nagy rizikó idehozni Ezrát úgy, hogy még saját magában sem volt biztos.

Hehe, egy rugóra járt az agyunk. És igen, idehozni egy tanítványt valószínűleg csak Kanannak volt rizikó. Meg annak a kettőnek, aki ott pusztult. De még az igen kockázatos Ezra-Kanan párosnak is sikerült - bár az jó kérdés, hogy Yoda mennyire folyt bele korábban ezekbe a próbákba, ez a mentőöv csak nekik járt, vagy más próbálkozók is megkapták.

 

Amúgy ez egy érdekes kérdés. Yoda vajon miért folyt bele ebbe? Mi lehet a további célja, mit tudhat a kis zöld manó, amit mi még nem? A végén még tényleg új értelmet kap a "van még más is" megnyilvánulás. Ki tudja? Vad fejtegetés most a részemről, de Ben ekkor már halott, Yoda legfeljebb pár hónappal eme kijelentése után pedig meghal. Még azelőtt, hogy Luke egyáltalán bizonyítja, hogy képes megfelelni a rá testált feladatnak. De valószínűleg akkor is dugóhúzóba kerültek volna, ha Luke elesik vagy átáll a Sötét Oldalra a Bespinen? Mennyi sanszuk lett volna kitanítani Leiát, aki nem is tudja, hogy egy Skywalker, hogy vele van az Erő, nem mellesleg, fényévekre van a Dagobah-tól. Idő, lehetőség, ezernyi dolog van, ami annak a másik jelöltnek - akiről feltételezzük, hogy Leia - kitanítását jószerivel ellehetetleníti. Persze megvan a Joker, mivel Yoda és Ben fizikai létük megszűnése után még tovább léteznek és akár így is kitaníthatják Leiát. De mi van, ha az a más az Erő egy gyermeke, akinek már nem kell tőlük tanítás? Ráadásul vegyük hozzá, hogy Ben utolsó reménynek nevezi Luke-ot, holott ő is tudja, hogy ott van még Leia. És mivel ezt tudja, és Yoda is tudja, hogy tudja, mire fel a titokzatoskodás? Miért nem azt mondja, hogy "ne felejtsd el a testvérét, Obi-Wan"? Sőt, ez a "van még más is" Lucas eredeti koncepciójában sem Leiára, hanem egy másik Jedi lovagra utalt. Persze ez még vad találgatás, de most, hogy a Star Wars újabb fejlődési fázisba lépett, bizony megeshet, hogy egyet s mást újra kell értelmeznünk - ami annyira nem új keletű a TCW után, de lehet, hogy a jövendőbeli sorozatok és filmek még több újdonsággal szolgálnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis az is összeegyeztethető a világos oldallal, hogy a követői bizonyos helyzetekben élet és halál urai legyenek. Minden jedi egyben harcos is és a fegyverük használatára már egészen kiskoruktól okítják őket (lásd. ep.2).

Ha a jedik egész életükben mást se tennének mint oktatnának, gyógyitanának és segítenék az elesetteket akkor azt mondanám, hogy a templomban rothadás azért elég erős, de úgy hogy a jedik ölnek is, úgy azt mondom igen, ha egy tanitványánál fenn áll a veszély hogy majd olyasvalakit vagy valakiket gyilkol akiknek élniük kéne úgy inkább jobb is ha ott maradnak egy ilyen templomban. A galaxisnak jobb nélkülük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis..Ennek fényében megnézném Anakin kristály-próbáját, itt a Lothalon, mert akárhol is volt, átcsúszott a kis huncut a vizsgán.. ;)

Egyébként tudom az erő vállalhatta az áldozatot a végeredmény érdekében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azon agyalok, hogy mennyire összeegyeztethető az erő világos oldalával, hogy kudarc esetén halállal lakoljon mester és tanítvány is?

Az Erőnek az is belefért, hogy tízezer Jedit mészároltak le az egyensúly érdekében. ;) Nem mellesleg, az Erő aligha "tekint" úgy az életre, mint mi. Mint ahogy az időt vagy a teret is aligha úgy fogja fel, mint mi. Mint ahogy az Erőnek valószínűleg olyan sincs, hogy jó vagy rossz, a Sötét és Világos Oldal egyaránt a része.

 

Érdekes lenne ha az Erő kinyirná a Kiválasztottat, amit ő hozott létre.

Na ja, az a menetet valószínűleg megbundázták. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de ne feledd, hogy nem a mester dönti el, hová viszi a padawant, hanem a padawant vezeti oda az Erő. Szóval, a mesternek az úti célba még annál is kevesebb beleszólása van, mint a tanítványnak, pedig neki sincs semmi beleszólása. Ha az Erő egy ilyen halálos próbának óhajtja alávetni a mestert és a tanítványt, akkor a mester és a tanítvány kénytelen annak alávetni magát.

Gondolom mekkora para ment egy-egy ilyen kiválasztás előtt, hogy ne valamelyik halálos templomba kelljen menniük. :D Egyébként a hely annyiból is érdekes, hogy Kanan -nak gőze se volt róla. Az is lehet, hogy ez egy rég elfeledett templom, és a Köztársaság idején már nem használták a Jedik mert nem voltak ilyen "halálos" próbák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek egy részét Ezra is látja, amit ki is mond az epizódban. Kéri Kanan -t, hogy legyen vele türelmes mert tudja milyen közegből jön és min ment keresztül. Anakinnal ellentétben Ezra félt a tudástól, ezért nem is tudott igazán elmélyülni benne vagy használni azt. Szerintem innentől minden más lesz.

Én is úgy gondolom, hogy nem csak Ezra kapta meg a fénykard kristályát, hanem Kanan is kapott egy képzeletbeli "mester" kitűzőt. :)

 

De ha több templom is van, miért egy olyan templomba mennének, ami halálos, ha elbukik a tanítvány? Ez nem túl humánus megoldás. Mármint nem most gondolom, hanem úgy a múltban, amikor még a Jedik szabadon járhattak akármerre.

Azért ki tudja, hogy annak a két mesternek a tanítványa mit művelhetett a próbán, hogy ez lett a büntetése mindannyiuknak? Ha több száz éven át csak ketten maradtak ott, az nagyon ritka jelenségre utal, vagyis nem lehetett olyan kirívóan nehéz teljesíteni a próbát. Viszont Kanan egyből tudta, hogy miért vannak ott a mesterek, talán mert az a néhány eset okulásul szolgált a többi mester-padawan párosra, így felesleges veszélynek nem tették ki magukat a többiek.

 

 

Miért lenne az? Ha a mester úgy gondolja, hogy jól kitanította a padawanját, akkor nincs mitől félnie, vagy legalább is a kockázat alacsony. Csak két halott mestert láttunk, és ki tudja, hogy az évszázadok alatt hány ezren jártak itt. Kanannak volt nagy rizikó idehozni Ezrát úgy, hogy még saját magában sem volt biztos.

Pontosan, de a fentiekhez még annyit tennék hozzá, hogy Kanan tudta, mit csinál. Szerintem bízott Ezrában, még jobban is, mint saját magában, azért mert kockáztatni. :)

 

 

Végülis az is összeegyeztethető a világos oldallal, hogy a követői bizonyos helyzetekben élet és halál urai legyenek. Minden jedi egyben harcos is és a fegyverük használatára már egészen kiskoruktól okítják őket (lásd. ep.2).

Ha a jedik egész életükben mást se tennének mint oktatnának, gyógyitanának és segítenék az elesetteket akkor azt mondanám, hogy a templomban rothadás azért elég erős, de úgy hogy a jedik ölnek is, úgy azt mondom igen, ha egy tanitványánál fenn áll a veszély hogy majd olyasvalakit vagy valakiket gyilkol akiknek élniük kéne úgy inkább jobb is ha ott maradnak egy ilyen templomban. A galaxisnak jobb nélkülük.

Én is így gondolom. Főleg, ha tényleg komoly ballépésnek kell ahhoz történnie, hogy egyáltalán ne jussanak ki a templomból. De lehet köztes megoldás is, pl. hogy egy padawan még nem bizonyul méltónak a kristályra, mert még nem érett a fénykard használatához, de ez azért még nem lehet ok a halálra... Így kijutnak mindketten a mesterével együtt, de dolguk végezetlenül.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont Kanan egyből tudta, hogy miért vannak ott a mesterek, talán mert az a néhány eset okulásul szolgált a többi mester-padawan párosra, így felesleges veszélynek nem tették ki magukat a többiek.

Itt egy kis ellentmondást érzek, mert Kanan -nak fogalma se volt a hely létezéséről, viszont tudta miért haltak meg a mesterek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még mindig túlontúl kegyetlennek érzem a helyet egy Jedi templomhoz képest, és egy padawan teszthez képest. Most gondoljatok bele, mi lenne, ha mondjuk Luke és Yoda is meghalnak csak azért, mert Luke nem jól abszolválja a barlangos próbatételt. Oké, hogy a padawan a mester felelőssége, oké, hogy a padawant próbatétel elé kell állítani, de nálam már az se nagyon fér bele, hogy a próba elbukásával a padawan meghal, nem hogy még a mester is. Ez nálam nem igazán kompatibilis a Jedik eszméivel.Obi-wan is halált érdemelne, mert elbukott Anakin?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy Dzséjt is írja nyilván csak nagyon extrém esetekben került sor halálra különben halomban állnának a tetemek a templomban, másrészt egyáltalán nem biztos, hogy a prequel idején a templom működött. Lehet hogy most beleláttunk abba hogy miben volt más a Jedi Rend mondjuk pár száz éve.

Harmadrészt pedig igen szerintem halált érdemelnek azok, akik veszélyesek a galaxisra. Túl nagy hatalom van a jedik kezében. Gyakorlatilag félistenek. Az hogy már alapos előképzésben részesült de valójában rossz jedik flangáljanak a galaxisban akár fölöslegesen is osztva a halált szerintem sokkal brutálisabb és kegyetlenebb annál, mint hogy a tanitvány és a mester aki félretanitott meghalnak egy templomban.

 

Tippre én azt mondanám, hogy a templom azután épült, hogy a jedik megtudták, hogy a sithek eredetileg a jedi rendből váltak ki. Látva micsoda mészárszékké tette a felelőtlenségük és a jóhiszemüségük a galaxist talán létrehoztak pár hasonló templomot. Lehet, hogy volt időszak amikor csak ilyen halálos templomokban lehetett átesni a tűzkeresztségen. Ugyanakkor visszakanyarodva az első mondathoz: biztos vagyok benne hogy ha igy is volt szinte mindenki túlélte a próbákat és a pár halott azokhoz kötődik akikből ha kikerülnek innen nagyon durván elfajzottak volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ez a régi idők temploma, ahogy írod alább, már sokkal jobban tetszene a dolog. A régi Jedi rendnél el tudom képzelni, hogy a nagy fenyegetés miatt és az aktív Sith Rend miatt ez egy win-win próba volt: vagy egy felkészült Jedi padawan és egy sikeres mester jön ki, vagy két potenciális veszélyforrás nem. A prequelben látott Jedi rendtől ez a gondolkodás azért már messze áll. Egyébként az elméletedet a mumifikálódott testek is alátámasztják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még mindig túlontúl kegyetlennek érzem a helyet egy Jedi templomhoz képest, és egy padawan teszthez képest. Most gondoljatok bele, mi lenne, ha mondjuk Luke és Yoda is meghalnak csak azért, mert Luke nem jól abszolválja a barlangos próbatételt. Oké, hogy a padawan a mester felelőssége, oké, hogy a padawant próbatétel elé kell állítani, de nálam már az se nagyon fér bele, hogy a próba elbukásával a padawan meghal, nem hogy még a mester is. Ez nálam nem igazán kompatibilis a Jedik eszméivel.Obi-wan is halált érdemelne, mert elbukott Anakin?

 

Igen ezen aggályaim miett tettem a fel a nagy kérdést én is.

De Luke-nak nem is kellett kristályt szereznie. Anakin karrierje is rendhagyó. "Csókosak" ezek a Skywalkerek! ;)

Az "ősi halálos rég nem használt templom" elmélet jó lesz amúgy nekem is, -Kanan-ék jól belefutottak..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ez a régi idők temploma, ahogy írod alább,

Ja, meg ahogy én is írtam alább, de nem kell elolvasni. Néha úgy érzem feleslegesen koptatom a billentyűzetet, a kutyát se érdekli. Nem akarok hisztizni, de ez már kikívánkozott belőlem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, meg ahogy én is írtam alább, de nem kell elolvasni. Néha úgy érzem feleslegesen koptatom a billentyűzetet, a kutyát se érdekli. Nem akarok hisztizni, de ez már kikívánkozott belőlem.

Valamiért afölött a hsz fölött átsiklottam, bocsi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, meg ahogy én is írtam alább, de nem kell elolvasni. Néha úgy érzem feleslegesen koptatom a billentyűzetet, a kutyát se érdekli. Nem akarok hisztizni, de ez már kikívánkozott belőlem.

 

Már más is érzett ilyet, hajajajajj.. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.