Ugrás a kommentre

1x09 - Path of the Jedi


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Lehetséges de vajon Ezrának is volt körzője hozzá? :lol:

 

Igen, Luke kardépítése némileg eltér a TCW-ban látottaktól. De Luke kardépítése kánon?

Amúgy Ezráé szerintem olyan volt inkább, mint Luke-é.

Többen is mondják, hogy mindenfélét adtak hozzá. Az nem klasszik alkatrészekből készült, fiókból előrántva, mint a tcw-ban.

Megjegyszem ez nekem jobban is tetszik így. Egy kicsit mindig bökte a csőrom, hogy a fő kardszakértő egy droid és hogy kész alkatrészek kombinációiból kell dolgozniuk a padawanoknak.

Szabadabb és az én elképzelésemhez közelebb álló ez a kreatív "azzal főzök, amim van."

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért egy olyan speciális fegyvert, mint a fénykard nehogy már akár a szemétből is össze lehessen gányolni. A maga belső kötöttségével azért elég sokfajta fénykardot láttunk már. Pörgő kard, ketté szedhető duplapengéjű kard, botba illesztett kard, stb. Szerintem ez éppen elég kreativitás, de azért az "azzal főzök, amim van" egy ilyen fegyvernél nekem baromi nagy túlzás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azt gondolom, hogy teljesen rendben van a TCW-ben látott metódus. Azon kívül, amit Dzséjt is írt, azért itt mégiscsak gyerekekről van szó. Nem várható el, hogy mindenféle kacatból fénykardot varázsoljanak maguknak. Ez egy technikai dolog, egy fegyver összerakásában alapvetően semmi misztikus varázslás nincs. Megvannak (az amúgy igen aprólékos és változatos) az alkatrészek és azokból össze kell legózni. Ehhez képest a jediknél maga a kristály (mint legkritikusabb elem) megszerzése egy szép rítushoz kötődik, ill. az összerakást is az Erő segítségével végzik. Ez ennél szebb és kerekebb már aligha lehetne.

 

Ezra és Luke merőben más körülmények közt és jóval idősebben készítették a saját kardjukat. Nyilván itt már nem voltak meg a szervezeti keretek és nem számíthattak egy kifejezetten erre a célra kijelölt segítőben. Pont ez is egy fontos aspektusa a két éra közti különbségnek. A Rendben még minden olajozott volt, minden elő volt készítve a padawan-oknak, a bujkáló túlélő jediknek már rögtönözni kellett és feltalálni magukat. A droidnál a legalapvetőbb alkatrészek is ott voltak a fiókban, egy Ezra-nak meg az egyszerűbbeket máshonnan (mondjuk a hajóból vagy droidokból) kellett kiszerelnie.

Azt egyébként nagyon sajnálom, hogy az Ep.6-ból kimaradt az ominózus jelenet, szerintem tök hangulatos. Luke-nak amúgy leginkább Ben (akár leírások formájában, akár az Erőn át), Ezra-nak pedig Kanan segíthetett megcsinálni a kardot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Nekem azzal az ep6-os jelenettel az a bajom, hogy Luke miért egy barlangban épít fénykardot. Kézenfekvő, hogy Ben egykori házában bújik el, sőt, több, mint valószínű, hogy ott fellelhet fénykard alkatrészeket - esetleg Kyber kristályt -, de legalábbis leírást az elkészítéséhez mindenképpen. Ráadásul, mivel Luke fénykardja majdnem teljesen ugyanolyan, mint Ben fénykardja, még valószínűbb, hogy járt a kunyhóban. Az a barlang így teljesen értelmetlen, jó, hogy kikerült.

ON

 

Azt is érdemes még a leírtakhoz hozzátenni, hogy Ezra távolról sem hagyományos fénykardot csinált, hiszen ez egyben pisztoly is. Így a megépítéséhez azért lényegesebben több és másfajta alkatrészek is kelhettek. Ez szintén magyarázat arra, miért szedett össze annyi cuccot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Nekem azzal az ep6-os jelenettel az a bajom, hogy Luke miért egy barlangban épít fénykardot. Kézenfekvő, hogy Ben egykori házában bújik el, sőt, több, mint valószínű, hogy ott fellelhet fénykard alkatrészeket - esetleg Kyber kristályt -, de legalábbis leírást az elkészítéséhez mindenképpen. Ráadásul, mivel Luke fénykardja majdnem teljesen ugyanolyan, mint Ben fénykardja, még valószínűbb, hogy járt a kunyhóban. Az a barlang így teljesen értelmetlen, jó, hogy kikerült.

ON

Hát mondjuk ez szerintem korántsem annyira zavaró, hogy emiatt ne sajnáljam azt a kimaradt jelenetet. :)

 

Azt is érdemes még a leírtakhoz hozzátenni, hogy Ezra távolról sem hagyományos fénykardot csinált, hiszen ez egyben pisztoly is. Így a megépítéséhez azért lényegesebben több és másfajta alkatrészek is kelhettek. Ez szintén magyarázat arra, miért szedett össze annyi cuccot.

Igen, ez is igaz.

 

Biztos segített neki, de nem túl nagy mértékben. A végén rajta is látszik, hogy lövése sincs milyen lesz majd Ezra kardja.

Az is bőven elég lehetett, ha mondjuk (a szokottnál jobban) Ezra előtt szétkapta a sajátját, majd összerakta/összerakatta. Abból már egy jó technikai érzékű figura képes levenni az alapokat. Ezra meg aztán még jó alaposan tovább is vitte a dolgot és igazán egyedi fegyvert faragott. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: 1x09 - Path of the Jedi

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.