Ugrás a kommentre

Minden, ami a trónteremben történik


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Yoda tanítványa volt és egykét dolgot csak elmondhatott neki Palprol, mik a gyengéi, stb...:D

 

Nem sejtették szerintem. :D Vader mondja is, hogy Obi-Wan jó mestered volt.

 

Sztem sejtették, hisz ep3 ba nincs meg a holtteste Yodanak...

+ep6ban amikor vader mondja:

obi wan has thought you well.... ezt olyan ironikusan mondja, mintha tudna, hogy nem obi wan tanitgatta...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

+ep6ban amikor vader mondja:

obi wan has thought you well.... ezt olyan ironikusan mondja, mintha tudna, hogy nem obi wan tanitgatta...

 

Ironikus? Mi ebben az ironikus? Egyébként meg egy remek elméletet bontott ki az egyik kritikus, akinek az eszemfuttatását be is szurtam nemrég. Eszerint az ep.4 után Vaderék biztosak benne, hogy Yoda meghalt... Yodából csak egy köpeny maradt, plusz Obi-ból is csak egy köpeny maradt a halála után ergo Vaderék arra a következtetésre jutnak, hogy anno akkor 20 évvel ezelött meghalt a kis mester.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

+ep6ban amikor vader mondja:

obi wan has thought you well.... ezt olyan ironikusan mondja, mintha tudna, hogy nem obi wan tanitgatta...

 

Ironikus? Mi ebben az ironikus? Egyébként meg egy remek elméletet bontott ki az egyik kritikus, akinek az eszemfuttatását be is szurtam nemrég. Eszerint az ep.4 után Vaderék biztosak benne, hogy Yoda meghalt... Yodából csak egy köpeny maradt, plusz Obi-ból is csak egy köpeny maradt a halála után ergo Vaderék arra a következtetésre jutnak, hogy anno akkor 20 évvel ezelött meghalt a kis mester.

 

Pont erre akartam az elöbb hivatkozni. :P

Szerintem ez a létező egyik legjobb elmélet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ez értelmet ad annak, hogy az ep3-ban Yoda köppenyét miért mutatják olyan nagytotálban.

 

De azért komolyan kellett, hogy foglalkoztassa a két sith-et, hogy mi lett a köppenyek tulajdonosaival? Elvégre rendhagyó jelenség a sw-ban is, hogy eltűnik egy hulla...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom mert őket nem zargatták az eltűntek, igazán nem is filóztak ezen.

 

Az egy dolog, bár magán a jelenségen illett volna eltűnödniük. Bár egyáltalán nem biztos, hogy Yoda megtalált köppenyéből arra követlkeztetett Palpi, hogy meghalt a kis manó. Egyáltalán nem biztos, csak egy hihetőnek hangzó fikció...

 

Vajon mit csinált Palpi Yoda megtalált kardjával? Berakta a vitrinbe?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húsz évig Sidi ülhetett parában, hogy Yoda mikor caplat be újra az ajtón. Aztán mikor Vader jelenti neki, hogy Kenobi felszívódott, máris örülhetett, hogy Kenobit hidegre tették és ezek szerint akkor régen Yodát is sikerült megpusztítania. Utánna meg mormolhattak azon, mi is ez az eltűnés, de azon ugye meg már rég gondolkodtak, hiszen a halált le akarták győzni... csak arra nem biztos, hogy gondoltak, hogy ez a kettő összefügg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

helósztok!

 

Ez a trónterem dolog nagyon érdekes... mert Lucas egyértelműen megoldhatta volna, hogy Palpatine csak egy-két másodpercig legyen Vader kezében. Most nem tudom, hogy itt blue-screen megoldást alkalmazott-e, azaz utólag tették oda az akna száját, vagy díszletet, vagy makettet, de akárhogyan is, megoldhatta volna, hogy Vadernek csak egy lépést kelljen megtennie Palpatine-nal. De nem tette. Helyette inkább azt mutatta, ahogy Palpatine megadóan az égbe villámózik. És szerintem ezzel - bár ezzel biztos fogtok vitatkozni, mondjuk Dzséjt - egyértelműen arra akart utalni, hogy Sidious annyira csalódott az elveiben, a saját zsenialitásában, hogy egyszerűen feladta. Nem tudott együtt élni azzal, hogy ezúttal ŐT árulták el.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Tudom, OFF, de én azért elképzelnék egy ilyen Yoda visszatérést :)

 

3 hónappal az Episode III után...

 

Palpatine:- Vader nagyúr... szerinted visszajön?

Vader:- Kicsoda?

Palpatine- Yoda-mester.

Vader:- Dehogy is mester! Biztosan meghalt... mester, azt hiszem ideje leellenőriznem a Halálcsillag munkálatait

Palpatnie:- Ne hagyj egyedül, Vader nagyúr... mi lesz, ha visszajön?

Vader:- Nem jön vissza, mester. Meghalt. (Vader kimegy)

Palpatine:- jaj... be kell vennem... egy ... nyugtatót...

Yoda:- Palpatine császár...

Palpatine:- Yo-yo-yoda? Te...te... túlélted?

Yoda:- Csodálkozol?

Palpatine:- Nem!!!... Te... te csak... csak egy szellem vagy... hess innen! Hess... hess! Ledoblak az aknába, ha közelíteni mersz! Hess...

 

ON

 

:D

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- egyértelműen arra akart utalni, hogy Sidious annyira csalódott az elveiben, a saját zsenialitásában, hogy egyszerűen feladta. Nem tudott együtt élni azzal, hogy ezúttal ŐT árulták el.

 

Donát.

 

Az biztos, hogy nagyon meglepődött, az is, hogy egy pillanatig föl sem fogta, hogy mi a helyzet. Vagyis hát amikor megértette, akkor egy Erősikollyal búcsúzott, valahol az akna alsó harmadában. Addig meg csak villámlott, mindegy mive, kibe, de szvsz igenis hogy küzdött a maga módján...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin lázadása a jedikkel szemben néha abban nyilvánult meg, hogy nemcsak akkor használta az Erőt, amikor kellett, hanem akkor is ha az praktikus volt valami miatt, de nem elkerülhetetlen (unatkozás közben golyó-lebegtetés; körtét levitálunk Padménak stb.). Furcsa, hogy Palpi is akkor használja csak az Erőt, ha 'feltétlen szükséges'...  :)

 

Még mindja is a körtés esetnél h Obi morcos lenne... de hát mégiscsak közelebbi családtagja neki az Erő, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader Sith és ezzel kész, vége, nincs miről beszélni.

Erről eszembe jutott egy mondat: Only a Sith deals in absolutes.

A Jediknek ezek szerint nem kéne ilyen végletekbe menniük, hogy Anakin Sith és kész, akkor csakis meghalhat.

 

Ne felejtsdük el h az idézett szöveg egy Jeditől származik. Vagyis: a Jedik szerint Vader végletekben gondolkodik, átállt, punktum. Tehát ŐK azok akik végletekben gondolkodnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Only a Sith deals in absolutes

 

De hát kérem! Ez is egy véglet! :)

 

Attól, hogy valaki végletekben gondolkodik, még nem Sith... :)

Obi-Wan arról nem beszélt, hogy ki milyen, ha végletekben gondolkodik. Ő azt mondta, hogy aki végletekben TÁRGYAL, az Sith :) Persze közvetett módon talán ugyanaz a kettő... aztán fene tudja. Szerintetek? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Obi-Wan ott csak megállapította, hogy Anakin végletekben gondolkodik, hisz előtte egy pillanattal, azt mondta, hogy Velem vagy ellenem.

Obi-Wan hajlandó volt beszélni vele, köztársaság. Miféle Birodalmad?

De aztán belátta értelme nem sok van. Megállapítás volt, nem pedig az hogy ő is abban gondolkodik, hisz benne volt hajlandóság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de attól, hogy Anakin végletekben gondolkodik, és Sith, még nem lehet álltalánosítani :lol:

 

Donát.

Sidious is végletekben tárgyalt: Luke vagy átáll, vagy meghal (bár az ötlet Vadertől van... hm...).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de mégha így is lenne. Akkor se lehet azt mondani, hogyha én azt mondom, hogy pl(csak példa!) Csak a buta emberek ítélnek mindenfajta megismerés nélkül, hogy én Sith lennék, pedig egy végletet mondtam...

 

Donát.

Épp ez az, hogy Obi-Wan abban a beszélgetésben bőven felismerte, hogy Anakin sith, sőt előtte látta a biztonsági felvételt, szóval ismerte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze hogy felismerte. De ettől még nem mondhatja azt,hogy csak egy Sith gondolkodik végletekben, mert ez így nem igaz.

 

Attól hogy van egy másodfokú egyenletem, aminek két megoldása van, még nem mondhatom, hogy csak a másodfokú egyenleteknek van két megoldása :wink:

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.