Ugrás a kommentre

Clone Wars


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A második fele Anakin mechanikus karja miatt is érdekes. Amikor kiszabadítja azokat az ogre-szerű lényeket és széttöri a kristályt, felrobban az EP2 végén felcsatolt karja és megkapja az EP3-félét, amire a kesztyűt is felhúzza. A TCW-ben viszont már az EP3-ban látott karja van. De ez csak egy érdekesség, nem akarok kekeckedni a rajzfilm készítőkkel... :D
A TCW ignorálta ennek a sorozatnak a második felét.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars egyik legfontosabb időszaka a klónok háborúja, mégsem filmesítették meg...(leszámítva az első geonosisi ütközetet)

Ezért is örülök, hogy megalkották ezt a 3D-s sorozatot, mert nem csak teljesen más szemszögből (3D-ben, nem valódi színészekkel) ismerjük meg ezt a világot, de kitölti az EP2-EP3 közötti űrt. Szóval tetszik, hogy Lucas ráállt erre a Clone Wars témára, de annyi biztos, hogy nagyon okosan kell alakítania a dolgokat ahhoz, hogy ne legyenek logikai bukfencek a végén.

Rögtön itt van Ahsoka és Ventress karaktere, akik esetében szerintem az a legfontosabb kérdés, hogy hova tűnnek az EP3-ra? Még ha meghalnak, elbujdosnak vagy egyszerűen csak nem szerepelnek, akkor is elég hülyén jön ki, hogy még csak meg sem említik őket a filmben. Főleg Ahsoka esetében furcsa ez, hiszen még másfél évad sem telt el és szerintem sokak szívéhez nőtt a karakter, ahogy Anakinéhoz is. Akkor legalább valami utalás lehett volna rá az EP3-ban. (tudom, hogy akkor még "nem létezett" Ahsoka, de ez így akkor is furcsán veszi ki magát!)

A másik dolog a Tartarovsky-féle rajzfilm. Elvileg az is a klónháborúk eseményeiből ad egy kis ízelítőt, mégse látni benne a lányt. (itt is nyilván azért, mert még nem találták ki) De ez a rajzfilm ott kezdődik, ahol az EP2 abbamaradt és ott fejeződik be, ahol az EP3 kezdődött. Akkor mikor játszódik a 3D-s sorozat? Volt benne egy "nagy ugrás", miután Anakint lovaggá ütötték... később pedig már Obi-Wannal együtt EP3-as kinézetben bukkant fel. Ekkor játszódott volna? Ez a legvalószínűbb, de azért egy kis baki már itt is akad benne, ha így van. Az ugrás után (tehát napokkal az EP3 előtt) muttata be C-3PO az aranyozását, mint újdonságot. Akkor a 3D-s filmben, hogyhogy már aranyozott Thripio, ha az az ugrás előtt van? (remélem valaki érti, mire akarok kilyukadni :D )

És van még egy!... a James Luceno-féle "A gonosz útvesztője" c. regény, ami a Sith-ek bosszúja előzménye. Ez ott ütközik ellenmondásba, hogy konkrétan teljesen máshogy zajlik Palpatine elrablása Coruscant-ról és Anakin, illetve Obi-Wan is más bolygóról indul meg a főváros felé.

 

Szóval ez a 3 dolog elég veszélyes így, hogy ugyanazt a rövid (3 éves) időszakot próbálja feldolgozni, mert emiatt sok cselekmény ellentmondásba ütközik.

Nálam a CW nem létezik teljes egészében. Mivel a TCW-ben és pl A gonosz útvesztőjében történtek utalások a sorozatra, ezért elfogadom, hogy abban a sorozatban valamennyire megtörténtek a dolgok, de nem úgy, ahogy az bemutatta.

Az EP3 előzményeit tekintve a James Luceno-féle A gonosz útvesztője a hivatalos nálam pl.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a CW nem létezik teljes egészében. Mivel a TCW-ben és pl A gonosz útvesztőjében történtek utalások a sorozatra, ezért elfogadom, hogy abban a sorozatban valamennyire megtörténtek a dolgok, de nem úgy, ahogy az bemutatta.

Az EP3 előzményeit tekintve a James Luceno-féle A gonosz útvesztője a hivatalos nálam pl.

 

Na igen, ez mondjuk pozitívum, hogy mindenki a neki a tetsző előzményt választhatja ki az EP3-hoz! :D Nem egy olyat is olvastam már, hogy a rajzfilm sokkal jobban tetszik valakinek, mint a 3D-s vagy a filmek... Lehet, hogy valakit annyira megragad a rajzfilmes feldolgozás, hogy a 3D-s elé helyezi, de szerintem azért a filmekhez nem kéne hasonlítani. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a CW nem létezik teljes egészében. Mivel a TCW-ben és pl A gonosz útvesztőjében történtek utalások a sorozatra, ezért elfogadom, hogy abban a sorozatban valamennyire megtörténtek a dolgok, de nem úgy, ahogy az bemutatta.

Az EP3 előzményeit tekintve a James Luceno-féle A gonosz útvesztője a hivatalos nálam pl.

Ahány ház annyi házmester. :D Itt nincs útmutatás, szóval az hogy neked vagy nekem mit jelent ez a sorozat az egyéni szoc. probléma. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, ez mondjuk pozitívum, hogy mindenki a neki a tetsző előzményt választhatja ki az EP3-hoz! :P Nem egy olyat is olvastam már, hogy a rajzfilm sokkal jobban tetszik valakinek, mint a 3D-s vagy a filmek... Lehet, hogy valakit annyira megragad a rajzfilmes feldolgozás, hogy a 3D-s elé helyezi, de szerintem azért a filmekhez nem kéne hasonlítani. :D
Én is olvastam már ilyet, de szerintem aki ezt mondja az még nem láttam a TCW -t, vagy csak egy-két részt belőle. :D Persze ettől még elképzelhető, hogy neki ez a fajta stílus jobban bejön, isten ments, hogy megkérdőjelezzem ezt. Én azonban szeretem a komplexebb és értelemmel bíró dolgokat. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is olvastam már ilyet, de szerintem aki ezt mondja az még nem láttam a TCW -t, vagy csak egy-két részt belőle. :D Persze ettől még elképzelhető, hogy neki ez a fajta stílus jobban bejön, isten ments, hogy megkérdőjelezzem ezt. Én azonban szeretem a komplexebb és értelemmel bíró dolgokat. :D

 

Én sem értem, de nekem az öcsém ilyen tipikus rajzfilm-manga-fan...de persze ízlések és pofonok. Ez a rajzfilm amúgy se nagyon tudott volna komplexebb sztorit elénk tárni, mert a CN-ön ha jól tudom 1-2 perces volt egy rész. Én egybe néztem meg az egészet, de talán azért is csinálták ilyen epizódszerűre az egészet, hogy azok is élvezhessék, akik részről részre követték nyomon, a tévében...

 

Most vettem csak észre, hogy az utóbbi pár hsz rossz topicba ment... sorry! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem értem, de nekem az öcsém ilyen tipikus rajzfilm-manga-fan...de persze ízlések és pofonok. Ez a rajzfilm amúgy se nagyon tudott volna komplexebb sztorit elénk tárni, mert a CN-ön ha jól tudom 1-2 perces volt egy rész. Én egybe néztem meg az egészet, de talán azért is csinálták ilyen epizódszerűre az egészet, hogy azok is élvezhessék, akik részről részre követték nyomon, a tévében...

 

Most vettem csak észre, hogy az utóbbi pár hsz rossz topicba ment... sorry! :D

Semmi gond. :D Lucas eleve azért csinálta ezt a sorozatot, hogy legyen valami ami bemutatha a háborút, mert az EPIII -ban már csak a vége volt látható. Amolyan haditudósítás formájában képzelte és ezért lett csak 1-2 perces. Én anno nagyon szerettem és még most is szívesen nézem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah, azt hiszem itt az idő, hogy a klasszikus Clone Wars védelmére keljek, még egyszer, és utoljára... Szóval, ahogy már egyre inkább kezdünk kételkedni a TCW-nél abban, hogy az epizódok időrendben követik egymást, úgy a CW-nél sem kell szentírásnak venni, hogy az epizódok sorrendben vannak. Például a hatodik, és hetedik fejezeteknél szerintem korrekt dolog volt a Wookieepediáról, hogy az Ohma-D'un-i cselekmények elé helyezték időrendben, és minden gond nélkül megtehették, mivel elég alacsony szintű EU, és mert a két fejezetben egyetlen szó sem esik arról, hogy melyik időszakban járunk. Tehát a CW ezek alapján tetszés szerint feldarabolható, és beilleszthető az SW történelmébe. Másik hasonló eset, ami a sorozat végén a nelvaani küldetésről szól. A Wookieepedia ezt úgy oldotta meg, hogy a nelvaani küldetést a Gonosz Útvesztője elé helyezte, ami szintén korrekt, mert a nelvaani küldetés alatt nem tesznek említést arról, hogy a coruscanti csatával párhuzamosan történnének a dolgok, ahogy a coruscanti csatában sem említik, hogy Kenobiék a Nelvaanon vannak, így ugyanennyi erővel lehetnek a Tythe-on is. Tudom, túlbonyolítom, de ha már sorozatok, akkor tegyük hozzá, hogy például a Lost sem lineáris... És ahogy ez már kiderült, sajna a TCW sem. Nah, jó, Anakin műkezének a javítása kissé belerondít a képbe, ez tény, de ez meglehetősen elhanyagolható cselekmény az egész szempontjából. Akár apró kis sérüléseket is javítgathatott rajta, amit a Tythe-on szerzett. Az Anakin lovaggá ütése utáni Eta-2 vadászrepülő szerepeltetésének is csak hasonló nemlineáris magyarázatot tudok adni. Viszont nem értem, hogy miért lettünk ilyen ellenszenvesek szerencsétlen CW-vel, mert annak idején szerintem nem volt rossz, örülhettünk, hogy egyáltalán volt némi SW, amit nézhettünk, és kihúzhattuk vele az EPIII.-ig. Továbbá az új TCW-ben is voltak olyan dolgok, amik elég megkérdőjelezhetőek, mint például a mozifilm nézésekor nekem furcsa volt ez a "egy egyszerű lovagnak is lehet tanítványa, nem csak a mesternek" dolog. Továbbá Ahsoka feltűnése. Itt a fórumon pedig hosszasan agyalgatunk arról, hogy miként fogják elvarrni ezt a szálat. Oké, hogy a TCW a legmagasabb szintű EU, de azért néha ott is előfordulnak bizonyos hibák... Például az időről időre megváltozó lézerszínek... A Duel Of The Droidsban pirosat lövő Rex, a Downfall Of A Droidban a kéken lövő AT-TE-k, aztán a Ryloth trilógiában kéket lövő Jedi űrvadászok. Nem is beszélve arról, hogy állítólag tiszteletben tartják az EU-t, mégis pofátlan módon kiemelnek onnan dolgokat, és átírják. Rendben van, hogy ők magasabb szintű EU-t csinálnak, de ez azért már mégiscsak pofátlanság. Egy csapásra elrontottak minden Karen Travissnál, aki szépen nyugodtan építette fel a mandaloriaiak történetét a könyveiben, a TCW pedig egycsapásra belerondít... Rendben, olyan blőd baromságok, mint például hogy Mace Windu szétver puszta kézzel egy droidhadsereget nem volt benne, de attól én még nem hagyom teljesen figyelmen kívül. Nem érdekel, hogy itt van a TCW, nem fogom egyszerűen elfelejteni mindazokat a történeteket, amiket eddig kiadtak a Klónok Háborújáról... Jobban is tetszik, hogy a TCW úgy ahogy odafigyel arra, hogy ne borítsa fel az EU-t, mert akkor gyakorlatilag kárba veszik az a sok sok munka. Nálam Star Warsban csak a Sam, és a Simon The Killer Ewok féle baromságok lépik túl az ingerküszöbömet... Samnél különösképp... Miért kell egy easter egget az SW Canon részének tekinteni? Ha mondjuk egy játékban poénból megjelenne Miki Egér, akkor ő is a SW univerzum része volna? Értitek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem túl szerencsés a két sorozatot szembe állítani egymással. Most az mit bizonyít pl, hogy egyszer kék a lézer máskor meg vörös? A következetlenséget? Nem hinném... Filoni nyilatkozta az Insider legutóbbi számában, hogy a TCW befejeztével teljesen új EU -t állítanak majd fel.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem túl szerencsés a két sorozatot szembe állítani egymással. Most az mit bizonyít pl, hogy egyszer kék a lézer máskor meg vörös? A következetlenséget? Nem hinném... Filoni nyilatkozta az Insider legutóbbi számában, hogy a TCW befejeztével teljesen új EU -t állítanak majd fel.

Igen, erről én is hallottam... Csinálnak egy új idővonalat. Csak az események sorrendje fog változni, de maga a tény, hogy megtörtént nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, erről én is hallottam... Csinálnak egy új idővonalat. Csak az események sorrendje fog változni, de maga a tény, hogy megtörtént nem.
Igen. Egyébként én szeretem ezt a sorozatot is, de ezt már írtam. Megvan DVD -n is a külföldi kiadás. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam eddig két dolog vágta ki a biztosítékot

Az egyik ez

A másik meg az (előre mondom, ezt szerintem csak én reagálom túl) hogy a CW-ben(pontosabban a coruscant-i csatában) minden CIS hajó Invisible hand és ezt a hülyeséget vette át a Battlefront II is mert volt pofájuk a hátteret telepakolni velük (ráadásul a coruscanti csatában itt is rögtön kettő van belőle)(inkáb vették volna a fáradságot és jobban megcsinálták volna a Munificenteket és csinálnak Lucerhulkokat)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik meg az (előre mondom, ezt szerintem csak én reagálom túl) hogy a CW-ben(pontosabban a coruscant-i csatában) minden CIS hajó Invisible hand és ezt a hülyeséget vette át a Battlefront II is mert volt pofájuk a hátteret telepakolni velük (ráadásul a coruscanti csatában itt is rögtön kettő van belőle)(inkáb vették volna a fáradságot és jobban megcsinálták volna a Munificenteket és csinálnak Lucerhulkokat)

Azért azt tegyük hozzá, hogy az Invisible Hand nem egy prototípus, sok más Providence osztályú cirkáló is volt még azon kívül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért azt tegyük hozzá, hogy az Invisible Hand nem egy prototípus, sok más Providence osztályú cirkáló is volt még azon kívül.

Lehet, de a coruscanti csatában akkor is csak egyetlen egy darab volt, az Invisible Hand, és nem olyanból állt a teljes flotta...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korábban a CW (rajzfilm) és a TCW (animációs film) kapcsolatáról volt szó. Még mindig vannak érvek, ellenérvek, de szerintem a TCW nem "írja felül" a CW-t. Mivel a CW még az EP3 előtt került bemutatásra, sok "érdekes" dolog van benne, de mozgóképes SW, amihez Lucas az engedélyét adta sőt, magát a történetet is lényegében ő írta, így szerintem nyugodtan vehetjük ezt is "hivatalos" EU-nak.

A CW első része egyértelműen az EP2 után játszódik nem sokkal. (Anakin még padawan és az ő valamint Obi-Wan külleme is EP2-jellegű). Azt követően, hogy Anakint lovaggá ütik -ez már a 2. részben van- egy ugrás történik, ami után már mind Obi-Wan, mind Anakin EP3-as küllemmel rendelkezik. Ebben az ugrásban játszódik a TCW. Ahsoka karakterének behozása problémás, de az még a jövő zenéje, hogy mi is lesz vele pontosan. Ventress első felbukkanásakor nem lepődnek meg a Jedik, úgyhogy valószínűleg korábbról ismerik. Bár Anakin sem csodálkozott, hogy még él, miután lezuhant az egyik massassi templom tetejéről a Yavin 4-en.

Szóval a lényeg, hogy szerintem bőven el lehet helyezni az idővonalban a két sorozatot, egyik sem üti a másikat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a CW még az EP3 előtt került bemutatásra, sok "érdekes" dolog van benne, de mozgóképes SW, amihez Lucas az engedélyét adta

Ezt el lehet mondani a Holiday Specialról, aminek Lucas végül bezúzatta a kópiáit. Az Ewoks és Droids rajzfilmekről, amik máig N canonok. Az Ewok filmekről, amikek közük sincs a Star Warshoz, leszámítva az Ewokokat, de ettől még mindig N canon.

Bár tény, a CW is C cannon, de mivel a TCW T szintű, így bizony, felülírja, akárhogy is ágálunk ellene. Ami ellentétbe kerül, ott a TCW jön ki győztesen.

Nem utolsó sorban A gonosz labirintusa is felülírja a CW-t, pedig ugyanazon a szinten vannak.

Sőt, a Republic is, mert abban van benne, hogyan találkozott először a hősi team Ventress-szel, nem a CW-ben (és amiatt ismeri a TCW-ben Anakin és Obi-Wan).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt el lehet mondani a Holiday Specialról, aminek Lucas végül bezúzatta a kópiáit. Az Ewoks és Droids rajzfilmekről, amik máig N canonok. Az Ewok filmekről, amikek közük sincs a Star Warshoz, leszámítva az Ewokokat, de ettől még mindig N canon.

Bár tény, a CW is C cannon, de mivel a TCW T szintű, így bizony, felülírja, akárhogy is ágálunk ellene. Ami ellentétbe kerül, ott a TCW jön ki győztesen.

Nem utolsó sorban A gonosz labirintusa is felülírja a CW-t, pedig ugyanazon a szinten vannak.

Sőt, a Republic is, mert abban van benne, hogyan találkozott először a hősi team Ventress-szel, nem a CW-ben (és amiatt ismeri a TCW-ben Anakin és Obi-Wan).

 

Ami ellentétbe kerül, azt felülírja, de nem mindent. Ennyi erővel értelmetlen az egész rajzfilm.

A gonosz útvesztője miért írja felül a CW-t? Egy regény felsőbbrendű lenne a filmnél?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyi erővel értelmetlen az egész rajzfilm.

Nem én mondtam :) :)

 

A regény azért írja felül, mert csak. Nincs rá jobb magyarázat, egyszerűen minden ep3 után készült könyv A gonosz útvesztőjét veszi alapnak, nem a CW-t. Amúgy attól, hogy valami mozgókép, még nem lesz mindjárt hivatalosabb, különben jól néznénk ki a Holiday Speciallal és társaival ;) Hat mozgókép van összesen, amit semmi nem írhat felül: Star Wars ep1-2-3-4-5-6.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem én mondtam :) :)

 

A regény azért írja felül, mert csak. Nincs rá jobb magyarázat, egyszerűen minden ep3 után készült könyv A gonosz útvesztőjét veszi alapnak, nem a CW-t. Amúgy attól, hogy valami mozgókép, még nem lesz mindjárt hivatalosabb, különben jól néznénk ki a Holiday Speciallal és társaival ;) Hat mozgókép van összesen, amit semmi nem írhat felül: Star Wars ep1-2-3-4-5-6.

 

EP3 után íródott könyvek közül a Kirajzást és a Sötét Nagyurat olvastam. Utóbbit szintén James Luceno írta, így még jó, hogy a saját művére fog hivatkozni, nem holmi mesére. :D A Kirajzásból nem emlékszem jelentősebb utalásra a másik regényre, de nem mostanában olvastam.

Jó lenne, ha Lucas kimondaná, hogy mi van, vagy kiadnának valami kronológiai sorrendet a klónháborúkkal kapcsolatban, mert ez így elég zavaró.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kirajzás amúgy nem egy friss könyv, és a kérdéses időszak előtt játszódik (leginkább Zahn többi könyvéhez kapcsolható szorosan, megspékelve pár filmes karakterrel, akiknek egyébként nem is olyan sok keresnivalójuk van ebben a sztoriban, de ez már off) ;)

Szerintem Lucas ebbe nem fog belefolyni, már megtehette volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó lenne, ha Lucas kimondaná, hogy mi van, vagy kiadnának valami kronológiai sorrendet a klónháborúkkal kapcsolatban, mert ez így elég zavaró.

Már megvan a kanonizálás, a szerint a CW alacsonyabb szintű, mint a TCW (ami úgy tűnik, amúgy is teljesen új EU vonalat fog kreálni a klón háború időszakba), ennél hivatalosabb nem lesz már semmi. Ez van, ez tény. A könyv meg egyszerűen jobb és értelmesebb előzmény az ep3-nak, mint a CW utolsó részei, így hiába C szintű mindegyik, a könyv nagyobb prioritású.

Lucas meg, mint eddig, lecsokizza az EU-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami ellentétbe kerül, azt felülírja, de nem mindent. Ennyi erővel értelmetlen az egész rajzfilm.

A gonosz útvesztője miért írja felül a CW-t? Egy regény felsőbbrendű lenne a filmnél?

 

Azért is írja felül szerintem, mert Luceno egyeztetett Lucas-szal a regény írása során.

 

EP3 után íródott könyvek közül a Kirajzást és a Sötét Nagyurat olvastam. Utóbbit szintén James Luceno írta, így még jó, hogy a saját művére fog hivatkozni, nem holmi mesére. :hmm: A Kirajzásból nem emlékszem jelentősebb utalásra a másik regényre, de nem mostanában olvastam.

Jó lenne, ha Lucas kimondaná, hogy mi van, vagy kiadnának valami kronológiai sorrendet a klónháborúkkal kapcsolatban, mert ez így elég zavaró.

 

A Kirajzás az EP1 és EP2 között játszódik, így nem nagyon utalhat a klónok háborújára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.