Ugrás a kommentre

Clone Wars


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Azért van abban valami jó ha az embernek megvan a külföldön kiadott Clone Wars DVD. Egyrészt meghozza a kedvet e megtekintéshez, másrészt újra lehetőséget ad elhelyezni az embernek magában ezt az egész történetet. Főleg azért aktuális a dolog, mert nyakunkon az animációs film és ősszel az új sorozat, ami szintén ebbe az érába kalauzol majd minket.

 

Az egész első évad 70 perces időtartamot ölel fel, de ennek ellenére azt kell mondjam remek átvezető az EPII és EPIII között. Ami pedig talán ennél is fontosabb, időrendben nem ütközik a most bemutatásra kerülő sorozattal. Úgy látszik erre is figyeltek aminek örülök. Sőt! Talán sikerül összekötni a kettőt a Ventress/Anakin ellentéten keresztül (bár nyilván nem ez lesz az egyetlen kapcsolat a két sorozat között). Én remek dolognak tartom, hogy egységben próbálják kezelni az egész Clone Wars -t. Most így megnézve egészben a sorozatot nagyon is rendben van, az Emmy díjat sem véletlen kapta. A hangulata remek, és már maga a stílus amiben fogant az egész, igazán szeretni való. A gesztusok, párbeszédek és akciók mind-mind követnek egy stilizált vonalat ami csak jót tesz az egésznek.

 

A kedvenc pillanatok közé tartozik pl. Durge feltűnése és szereplése, Mace Windu harca a 'bélnyomó' ellen, valamint az Illum bolygó és az ott történtek. Ez utóbbi bolygó bemutatása különösen jól sikerült, köszönhetően a fénykardot alkotó kristály lelőhelyének. Az egyik legjobb helyszín az egész sorozatban. Bár biztos volt erről korábbi EU, nekem ez volt az első találkozásom ezzel a hellyel.

 

Egy szó mint száz, aki teheti nézze újra az epizódokat mert remek felvezetésnek tekinthetők az újabb részekhez. Lehetőleg egyben ajánlott megtekinteni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, aki teheti, mivel Mo-n nem adták ki.

Attól nekem még megvan magyarul (hála TV-tuner és külföldi ismerősök), szóval megfogadom a tanácsodat Ody, amúgy is már régen láttam :D

Tényleg remek dolog! Igényes menü, jól összevágott részek. Mintha egy filmet nézne az ember. Csak a hanggal van bibi mert az csak surround.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody jól leírta alant. A régi Clone Wars nagyon frankón beilleszthető a Star Wars történelmébem, függetlenül a filmektől való kisebb nagyobb elrugaszkodásoktól. Szerintem is megérdemelten kapott díjat. Az animáció a kis költségvetés ellenére nagyon eltalált lett és bár számos rajongó fanyalog rajta, hogy művi, túlságosan is "flash" jelleget ölt....biztosíthatok minden kétkedőt, hogy hagyományos kézi animációval van dolga a kedves nézőnek.

 

A történet pedig van annyira színvonalas, mint bármelyik rész a szagából.

 

Örülök neki, hogy ezt a stílust vitték tovább a CGI sorozatban is, csak remélni tudom, hogy a történetvezetése is hasonlóan szerethető lesz mint a nagy előd esetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyben nézve a sztori szerkezete is jobban átjön. A Munilisti küldetés van a középpontban, erre rakódik az az egy-két cselekmény vonal. Külön nézve sokszor olyan érzése volt az embernek, hogy össze-vissza vannak dobálva egymásra a különböző részek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem ma...

Jó kis sorozat, de remélem a mostaniakba több realitás lesz, gondolok itt a Dantooine-i csatában arra, hogy Windu egymaga elintézte a teljes ellenséget...

Nekem a második évad második részében lévő beszédek tetszenek (az elején a monológ, hogy hány Jedi-t küldenek, illetve az Élő Erőből való táplálkozás)

 

Viszont az új CW történetét a második évad második rész előttre, vagy valamikor közé lehetne berakni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
Hát a magam részéről a CW nagyon jóra sikeredett. Bár az első sorozat kissé gyerekes lett, de a másodikat nem lehet felülmúlni. Legalábbis nagyon nehezen.

Szerintem sikerült. :)

 

Egyébként Zééé kiállása eme széria mellett aktuálissá teszi a topik felhozatalát. Ki mit gondol erről a sorozatról, főleg az új széria fényében?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem bejött! Szerintem jó hangulata van. Az EPII -höz kapcsolódva nagyon kellemes emlékeket ébreszt bennem. Jó volt várni, megnézni a részeket. Persze a mai CW -vel kár összehasonlítani, én mégis fel tudom őket egy történeti szálra fűzni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most megnéztem az első részét a Clone Warsnak, de nem láttam, hogy Ventress megsebezte volna Anakint. Mikor gyűjötte be a Sky-srác a karistot?

 

Továbbá... Anakin lovaggá ütése is a második CW-ben történik, ergo ez a mostani TCW nem játszódhat a kettő között, már ha konzekvensek a készítők. Nemde?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rögtön az első rész elején. A második rész első felében meg azt mutogatják hogy teljesít Anakin a háborúban. Szerintem oda teljesen beleillik a sorozat. Persze akkor leszünk bajban, ha a két sorozat végét nem lehet majd összeegyeztetni. Erre hatalmas az esély egyébként. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most megnéztem az első részét a Clone Warsnak, de nem láttam, hogy Ventress megsebezte volna Anakint. Mikor gyűjötte be a Sky-srác a karistot?

A karistot akkor szerezte a CW-ben... nos, azt nem mutatták a CW-ben, csak volt az a jelenetsorozat a volume 2 második részében, amikor Ani hőstetteiről adnak beszámolót, és ott egyszer csak már van sebhelye. A képregényben a háború vége felé szerezte Ventrestől egy fénykardpárbajban, amiben - már megint - elvben megölte Ventress-t... gyakorlatilag akkor sem (itt mondjuk a TCW is időzavarban van a képregényekhez képest, bár nem mondanak időt benne, így annyira azért nem problematikus).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beleszőhették volna akkor a mozifilmbe, hogy Anakint akkor sebzi meg Ventress. Nem lett volna ellentmondás.

Csak a képregényekkel, mert az a párbaj a Coruscanton volt :D

És szerintem már csak azért sem lesz kapcsolat a CW-vel a TCW-nek, mert pl. senki nem rökönyödik meg azon, hogy Ventress él. A CW igencsak azt hangsúlyozta, hogy meghalt, hiszen beleesett egy szakadékba. Erre most itt van, de olyan szinten, hogy még Ahsoka is vágja, kicsoda ő, Anakinról és Obi-Wanról nem beszélve, akik szintén névről ismerik (pedig a CW-ben nem mutatkozott be, ellenben a képregényekben hallhatták a nevét). Pedig ha kapcsolat lenne, nem ártott volna az emberek orrára kötni, ugyan, Ventress hogyan élhet, mikor az előző részben meghalt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár sokkal több jel mutat arra, hogy a TCW hidegen hagyja a CW-t, mint fordítva.

Ettől tartok én is. Bár eddig még nem mondták ki ezt nyíltan...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A CW rajzfilmnek csak a 2. szériáját láttam, abból sem minden részt, annyira nem is hozott lázba, így engem sem zavar, ha a TCW másként rendezi az Ep3 előzményeit.

A Labyrint, mint előzmény viszont tetszett, különösen a Jedik nyomozása Sidious után Coruscanton, ez a szál azonban nem kapcsolódik szorosan a háborúhoz, tehát lehet, hogy a TCW-ből kihagyják. Ezt nem bánnám, mert akkor maradna a könyv története. De ez itt OFF. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg annak örülnék ha nem vennék figyelembe a cw-t.A TCW-t én teljesen önálló sorozatnak tekintem.Ezt a sorozatot tartom a Clone Wars elmesélésének.Ezt tartom hivatalosnak.A régi cw-t már el is felejtettem.A mostani sorozatban mutatják be nagyon jól a háborút.Azt hogy ellentmond a réginek teljesen hidegen hagy.Azt akkoriban azért csinálták, hogy fokozzák a várakozást az EP3-ra.Kész megtörtént ,tőlem el is tünhet a süllyesztőben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ody. A Clone Wars második fele az, ami igazán említésre méltó, azt pedig felülírja a TCW. Ez az egyik. Másrészről, sajnos engem mindig borzasztóan bosszant, hogy míg a háború egyik felét realisztikusan, igényesen, mindenre kiterjedően mutatják be, addig az első fele ilyen szürreális mese.

 

Amikor bele kezdtek a TCW-be, egyúttal le is söpörték a CW-t számomra. Talán az lett volna a legjobb megoldás, ha amblokk a klónháború kitörésétől kezdték volna mutatni az eseményeket, azaz teljesen figyelmen kívül hagyták volna a CW-t, és tiszta lapokkal lehetne kezdeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez elég negatív hozzáállás. Az egy dolog, hogy nem villanyoz fel, de az új CW nem váltja ki ezt, hisz a két sorozat a háború két különálló korszakát mutatja be amit a topik indító szándékom is jelezni próbált. :) Egyébként anno mindenki dicsérte a sorozatot, most nem értem mi ez a negatív felhang. De ezt ne is itt beszéljük meg, hanem egy különálló topikban.

 

 

A negatív felhang az , hogy a mostanihoz képest minden téren egy nagy nulla az elöző.Azt csak azért csinálták, hogy kitöltsék az Ep2 és EP3 közötti, várakozásokkal teli űrt.De többet nem jelent.A feladatát betöltötte, most már mehet a lecsóba.Legalábbis szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.